• 05 kwietnia Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na napisanie książki. Zapraszamy wszystkich do przelewania marzeń na papier!
     • Znane są już wyniki rekrutacji do oddziału przedszkolnego i klasy 1 SP na rok szkolny 2023/2024.

      Wyniki rekrutacji można sprawdzić w szkole na tablicy ogłoszeń lub logując się na stronie elektronicznej rekrutacji.
     • 5 SZACHOWE OTWARTE MISTRZOSTWA SZKOŁY
     • Zapraszamy szachistki i szachistów wszystkich szkół powiatu malborskiego do rywalizacji w mistrzostwach! To już piąta edycja zawodów, więc liczymy na obecność wszystkich pasjonatów "królewskiej gry"!
     • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
     • Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
      • Nasi waleczni

       21 marca, podczas "Drzwi otwartych" w Technikum nr 3, nasi zawodnicy Mateusz i Oliwier rywalizowali z drużynami wszystkich malborskich szkół i zajęli 3 miejsce w turnieju gry komputerowej "Fortnite". Gratulacje za tak wysoką lokatę, brawo!!!

      • 21 marca

       21 marca to pierwszy dzień wiosny, dzień wagarowicza, dzień skarpetki nie do pary, które oznaczają Światowy Dzień Zespołu Downa, czyli ludzi którzy mają o jeden chromosom więcej! Super, że wszyscy przyszliśmy w skarpetkach z różnych par, a niektórzy również w butach nie do pary! Świętowaliśmy różnie, ale zawsze wesoło! Niech żyje wiosna!!!

      • Klasa 8 A przeszła przez "Otwarte drzwi"

       21 marca klasa 8 A została zaproszona na "Dzień Drzwi Otwartych" w Technikum nr 3 w Malborku. Po sporym spacerze mieliśmy czas na odpoczynek, a później... Rozpoczęło się zwiedzanie, słuchanie, rozwiązywanie testów, oglądanie i rozmowy, o być może, przyszłej szkole. Była to bardzo bogata oferta edukacyjna. Fajnie było spotkać nasze byłe uczennice i uczniów: Lenę, Magdę, Miłosza... Pozdrawiamy i dziękujemy za opiekę nad nami!

      • Sukcesy naszych warcabistów

       18 marca w Nowym Stawie, odbył II Turniej Warcabowy im. Tomasza Łosia. W zawodach wzięło udział 44 zawodniczek i zawodników, w tym nasza 6 osobowa reprezentacja. W kategorii do lat 9, I miejsce wywalczył Natan Komasara, a III miejsce Szymon Dąbrowski. W kategorii wiekowej 9-12 lat, II miejsce zdobył Igor Komasara. Gratulacje dla zwycięzców i podziękowania dla wszystkich zawodników za sportową walkę. Brawo!!!

      • Odmładzamy nasze roślinki

       14 marca Podczas zajęć świetlicowych, dzieci zajęły się opieką nad świetlicowymi roślinkami. Trzeba było sporej uwagi, aby nie wyrządzić krzywdy naszym "zielonym braciom" oraz w dbaniu o porządek, ale udało się! Teraz trzeba zadbać, aby kwiaty miały wilgotną ziemię i dużo spokoju - przecież teraz muszą wypuścić korzonki. Za jakiś czas zobaczymy efekty naszej pracy!

      • Uffff...

       Od 13 do 15 marca trwały kolejne, próbne egzaminy klasy 8. Chyba już trochę oswajamy stres, więc tym razem było więcej uśmiechów na twarzach zdających. Trzymamy kciuki za wyniki i do oficjalnego egzaminu!!!

      • Szanowni rodzice!

       Zapraszamy do naszego oddziału przedszkolnego i do klasy I wszystkie dzieci! Pod zakładką Rekrutacja możecie Państwo dowiedzieć się o warunkach naboru dzieci do naszego "przedszkola", klasy I oraz o wynikach naboru. Jeśli napotkacie na problemy, zawsze służymy pomocą w sekretariacie szkoły!

      • Turniej Szachowy i Warcabowy o Puchar Sołtysa w Stogach

       12 marca nasi uczniowie wzięli udział w turnieju szachowym i warcabowym w Stogach Malborskich. Świetnie, że wraz z dziećmi walczyli rodzice! Oto wyniki turnieju warcabowego juniorów: I miejsce Szymon Dąbrowski z klasy I a, II miejsce Natan Komasara z klasy II a, VII miejsce Konrad Kopmann z klasy I a. W klasyfikacji ogólnej, chłopaków wyprzedził tylko tata Komasara! W turnieju szachowym walczyli: Igor Komasara, tata Magiera i nasza była zawodniczka Patrycja. Co prawda nie stanęli na podium, ale liczy się zabawa. Gratulacje dla zwycięzców i podziękowania dla zawodników, ich rodziców oraz organizatorów za fajnie spędzony czas!

      • 8 MARCA

       Od najwcześniejszych godzin, w naszej szkole rozpoczęło się świętowanie Dnia Kobiet. Wszystkie dziewczynki i panie otrzymały lizaczki od Samorządu Uczniowskiego, a potem... w klasach odkrywały się przygotowane w wielkiej tajemnicy niespodzianki dla dziwcząt. Zobaczcie jakie! Wszystkim Paniom i Dziewczynkom, życzenia wszystkiego co najlepsze, składają chłopaki i panowie!

      • Kolejny sukces szachowy

       Miło nam poinformować o tym, że nasza uczennica Karmelita, w XXII Memoriale Szachowym Danuty Widuch w Tczewie, zajęła I miejsce wśród dziewcząt, a III miejsce w klasyfikacji ogólnej co pozwoliło jej na zdobycie III kategorii szachowej. Należy dodać, że Karmelita wygrała aż 5 walk z 7! To wielki sukces, brawa i ogromne gratulacje!

      • Stypendia za wyniki w nauce wręczone!

       W poniedziałek 6 marca 2023 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 odbyła się gala wręczenia stypendiów Burmistrza Miasta Malborka za wyniki w nauce. Nie mogło zabraknąć na niej i naszych uczennic i uczniów. Z rąk pana Burmistrza Marka Charzewskiego stypendia odebrali:

       Michał Filut (średnia 5,36)

       Marcel Jezierski (średnia 5,30)

      • Zebrania i konsultacje

       Przypominamy, że 7 marca 2023 r. odbędą się zebrania wraz z konsultacjami
       16.00 - zebranie z rodzicami dla klas II-III (zebranie dla rodziców uczniow klasy I odbędzie się w innym terminie)
       16.30 - zebranie z rodzicami dla klas IV-VIII
       17.00 - 18.00 - konsultacje z nauczycielami

      • Spotkanie z trychologiem w 2A

       3 marca uczniowie klasy 2A mieli możliwość poznania tajników pracy trychologa.
       Pani Beata w przystępny sposób opowiedziała uczniom o pracy trychologa. Wyjaśniła jak duży wpływ na kondycję naszych włosów ma prawidłowa dieta oraz właściwa pielęgnacja skóry głowy oraz włosów. Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę… był masażyk skóry głowy, testowaliśmy odżywki, poznawaliśmy narzędzia ułatwiające utrzymanie skóry głowy w jak najlepszej kondycji oraz mogliśmy w powiększeniu obejrzeć skórę głowy. Pachniało truskawkami i smakowało orzechami, bo przygotowane przez prowadzącą zdrowe przekąski bardzo wszystkim smakowały. To było ciekawe i pouczające spotkanie. Pani Beato jak zawsze było profesjonalnie i bardzo miło… dziękujemy!

      • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

       1 marca uczciliśmy pamięć o żołnierzach z partyzanckich oddziałów, którzy pomimo zakończenia II Wojny Światowej, walczyli z komunistycznymi władzami PRL o ojczyznę niezależną od komunistycznej Rosji (ZSRR). Wzorem dla nas jest sanitariuszka Danuta Siedzikówna. Gdy miała 15 lat, wstąpiła do AK. Schwytana przez UB, 17 letnia dziewczyna, bita i poniżana, nigdy nie zdradziła swoich kolegów z brygad wileńskich AK. Skazana na karę śmierci, stojąc przed plutonem egzekucyjnym, wykrzyczała: "Niech żyje Polska! Niech żyje „Łupaszko”!

      • Czytamy z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa

       Wszyscy chcemy, by dzieci interesowały się książkami i chętnie je czytały. Dlatego fajnie jeśli lektury są ciekawe, zaskakujące i zachęcające do odkrywania świata. W tym tygodniu uczniowie klasy 2A poznali lekturę J. Bednarek "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek". Na początku dzieci poznały postać autorki i jej twórczość. Następnie uczniowie opowiadali przygodę pierwszej skarpetki. Kolejne rozdziały czytane na zmianę przez uczniów i nauczyciela rozbudzały wyobraźnię. Szczegółowy portret pamięciowy szarej skarpetki ułatwił napisanie ogłoszenia, a samodzielnie stworzony komiks podsuwał pomysły na stworzenie przygody jedenastej skarpetki. W projekcie nie zabrakło pracy plastyczno-technicznej oraz skarpetkowej matematyki i kodowania. Niby tylko skarpetki, a jakże bogaty świat wartości…szacunek, troska, odpowiedzialność itp. Praca z lekturą może być ciekawą przygodą, zwłaszcza gdy każde

   • Partnerzy

    • Malborski Portal Edukacyjny
    • SKS - Szkolny Klub Sportowy
    • Muzeum Zamkowe w Malborku
    • Pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie
    • Telefon zaufania dla dzeci i młodzieży
    • Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień
   • Herb Polski
   • Logowanie

   • Galeria zdjęć

     brak danych
   • Godziny dzwonków

    Sobota 10.06.2023
   • Biuletyn informacji publicznej