• Szanowni Rodzice!
        • W zakładce REKRUTACJA opublikowane zostały najważniejsze informacje dotyczące naboru do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej szkoły podstawowej na nowy rok szkolny 2024/2025. Zapraszamy do naszej szkoły. Państwa dzieci spotkają się z miłą, rodzinną atmosferą, ciekawymi zajęciami oraz ze świetnie wykształconą kadrą pedagogiczną. W razie kłopotów zawsze będą mogli liczyć na pomocną dłoń i wielkie serce!
        • Dzień Bezpiecznego Internetu
        • Już od wielu lat bierzemy udział w ogólnoświatowych obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. To bardzo ważna inicjatywa, gdyż coraz częściej zdarza się nam wszystkim stykać z różnymi problemami na tym wielkim forum. Tegoroczna edycja trwa od 06 lutego, ale o naszym bezpieczeństwie musimy pamiętać zawsze!!!
        • WYNIKI REKRUTACJI - lista przyjętych
        • Lista przyjętych do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2024/2025 została opublikowana na tablicy ogłoszeń w budynku szkoły.
            • Pomorskie Żagle Wiedzy

22 września uczniowie kl. VIII w ramach projektu "Pomorskie Żagle Wiedzy - wsparcie regionalne" udała się do Pucka, aby wziąć udział w morsko-żeglarskim pikniku edukacyjnym w ramach II Pomorskich Regat o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego. Podczas pikniku uczniowie zapoznali się z budową statku, nauczyli się wiązać węzły żeglarskie, oraz sprawdzili swoje umiejętności z zakresu pierwszej pomocy.

• Wybory Rady Samorządu Uczniowskiego

21 września odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu, którym kierowała Komisja Wyborcza, wzięły udział dzieci ze wszystkich klas. Miło nam poinformować o tym, że Przewodniczącą Rady została Nadia z klasy 8 A. Gratulujemy! W przyszłym tygodniu odbędzie się pierwsze posiedzenie Rady, na którym dojdzie do podziału funkcji poszczególnych członków. Czekamy w wielkim napięciu.

• Puchar Polski Gier Edukacyjnych Online

Zachęcamy wszystkie dzieci do uczestnictwa w Pucharze Polski Gier Edukacyjnych. Puchar odbywa się na portalu "Kurnik", więc można grać w zaciszu domowym. Uczestnikami mogą być uczennice i uczniowie z klas 1 - 8. Gry turniejowe to: SZACHY, WARCABY, DOMINO, LITERAKI (SCRABBLE), CHIŃCZYK. Przeczytajcie regulamin i dołączcie do Pucharu! W razie kłopotów pomoże Wam opiekun kółka szachowego, pan Mariusz Dudek.

• Sprzątamy świat!

15 września "Sprzątanie łączy ludzi" pod takim hasłem odbyła się 30. akcja Sprzątanie Świata. Jak co roku nasza szkoła włączyła się w akcję. Ogromne brawa dla małych i większych rączek, które z dużym zaangażowaniem ruszyły do sprzątania Ziemi oraz dla pani Gosi, która zorganizowała naszą akcję!!!

• Aktywna klasa I a

Dnia 14.09.2023 r. w klasie pierwszej psycholog szkolny przeprowadził zajęcia warsztatowe o charakterze integracyjno-adaptacyjnym. Uczniowie rozwijali umiejętności komunikacyjne, oraz zdolność podejmowania współpracy, przy wykorzystaniu aktywnych metod pracy.

• Serdeczne kondolencje

Naszej koleżance, pracownicy szkoły składamy wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci Mamy. Szczególnie w tych ciężkich chwilach jednoczymy się i wspieramy w bólu. Życzymy siły potrzebnej do pojednania się z myślą o tak wielkiej stracie ukochanej osoby!

• Koduj z Gigantami

Zapraszamy wszystkie uczennice i uczniów do wzięcia udziału bezpłatnych warsztatach z programowania w ramach akcji „Koduj z Gigantami”. W tym roku tematyka warsztatów to Sztuczna Inteligencja - “WKr(AI)nie przyszłości". Głównym celem akcji jest propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie rozsądnego korzystania z nowych technologii. Zajęcia odbywają się w stacjonarnie przy ul. Marii Konopnickiej 4/14 w we wrześniu 2023r. Aby zapisać się i wziąć udział w bezpłatnych warsztatach wystarczy, że uczniowie zarejestrują się na stronie https://info.kodujzgigantami.pl/3OZL98x

• 01 września 2023

1 września uczciliśmy pamięć o pierwszych ofiarach II Wojny Światowej. To właśnie w Kałdowie, polscy celnicy poświęcili swoje życie, alarmując o zbliżającym się niemieckim pociągu pancernym. Chwała bohaterom!

• Pomoce dla Pierwszaków

- 2 zeszyty 16 lub 32 kartkowe w kolorową linię,
              - 3 zeszyty 16 lub 32 kartkowe w kratkę.
              Wyposażenie piórnika:
              - kredki ołówkowe,
              - 3 ołówki,
              - temperówka,
              - gumka,
              - linijka,
              - klej w sztyfcie,
              - nożyczki z zaokrąglonym ostrzem,
              - plastelina,
              - farby plakatowe,
              - kubeczek,
              - pędzelki,