• "Szkoła pamięta"
    • Nasza szkoła od lat podejmuje działania związane z pielęgnowaniem pamięci o bohaterach, ważnych datach historycznych, naszych rodzinach i tych zapomnianych. Przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji "Szkoła pamięta" organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
      • Kolejne wizyty w VIII A

       17 kwietnia w naszej klasie VIII A spotkaliśmy się z przedstawicielami Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu i Liceum Plastycznego w Gdyni. Dziękujemy za wszystkie informacje i pokazy, na pewno dadzą nam wiele do myślenia!

      • Nasza wizyta w "Jedynce"

       14 kwietnia klasa VIII A odwiedziła Liceum Ogólnokształcące nr 1 podczas "Dnia drzwi otwartych". Wysłuchaliśmy wielu ciekawych informacji, obejrzeliśmy interesujące eksperymenty oraz egzotyczne zwierzęta. Był też czas na słodkie przekąski. Wiele się dowiedzieliśmy o ofercie edukacyjnej oraz ciekawych formach rozwijania zainteresowań. Dziękujemy organizatorom za fajnie spędzony czas!!! Do zobaczenia we wrześniu!

      • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

       Wiosną 1940 r. sowiecka policja polityczna NKWD, rozpoczęła mordowanie polskich obywateli. Ponad 20 tysięcy oficerów wojska, policji, działaczy politycznych i społecznych, pracowników wymiaru sprawiedliwości, urzędników państwowych zginęło w bestialskich rozstrzelaniach. ZSRR nie przyznawał się do winy aż do roku 1990. 13 kwietnia, wraz z władzami miasta i powiatu malborskiego, uczciliśmy pamięć bohaterów z Katynia i innych miejsc kaźni.
       Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej jest również wspomnieniem ofiar katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 osób (z prezydentami Ryszardem Kaczorowskim i Lechem Kaczyńskim na czele) udających się na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Cześć ich pamięci!

      • Akcja "Wywieś Flagę"

       Akcja Katolicka wraz z Fundacją SŁOWO zaprasza do świętowania Chrztu Polski przez wywieszenie flagi. To państwowe święto obchodzone jest 14 kwietnia, upamiętnia chrzest Polski datowany na 14.04.966 r. Zostało ono ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2019 r. #WywieśFlagę

      • Wyniki rekrutacji - publikacja lista zakwalifikowanych

       W zakładce REKRUTACJA opublikowane zostały Listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego i klasy 1 SP.

       Wyniki rekrutacji można również sprawdzić w szkole na tablicy ogłoszeń lub logując się na stronie elektronicznej rekrutacji.

       Rodzice dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia składają pisemne potwierdzenie woli zapisu w szkole, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Termin złożenia potwierdzenia woli zapisu - do 14.04.2023 do godz. 15.00

      • Serdeczne życzenia!

       Dzieciom życzymy silnego zajączka, smacznych jajek i mokrego dyngusa! Rodzicom życzymy dostatku i wielu powodów do radości! Pracownikom szkoły życzymy spokoju! Wszystkim życzymy wesołych i pełnych miłości i nadziei Świąt Wielkanocnych!!!

      • Wielkanoc w klasach młodszych

       05 kwietnia Natalka z Samorządu Uczniowskiego, z małą pomocą Weroniki i Marcela, zorganizowała wielkanocny dzień dla naszych maluchów. Było szukanie jajek, szukanie kartek z motywami wielkanocnymi, zagadki, konkurs plastyczny, teleturniej wiedzy i wiele śmiechu oraz słodkie nagrody. Dziękujemy za tak wspaniały pomysł i samodzielną realizację! Brawa dla Natalki, Weroniki i Marcela!!!

      • Moda na czytanie

       "Moda na czytanie!" - pod takim hasłem przebiegło dzisiaj spotkanie promujące czytelnictwo w naszej szkole. Uczennice kl. VII i VIII przygotowały prezentacje swoich ulubionych książek. W ten sposób chciały zachęcić pozostałych rówieśników do czytania literatury. Mamy nadzieję, że to się udało i nasi uczniowie z chęcią sięgną po książki. Pięć powodów, dlaczego warto czytać: czytanie książek poprawia pamięć i koncentrację, poszerza słownictwo - poznasz więcej synonimów i zabłyśniesz w towarzystwie, czytanie to przyjemność, czytając przeniesiesz się do innego świata, wyróżnij się i czytaj! Tak też zrobiły nasze wspaniale Dziewczyny! Brawa dla Nich!

      • Szukając drogi życia

       03 kwietnia klasa VIII A spotkała się z dyrektorami malborskich szkół ponadpodstawowych. Z wielką uwagą wysłuchaliśmy prelekcji o warunkach naboru i o propozycjach edukacyjnych. Spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze, często okraszanej humorystycznymi komentarzami. Otrzymaliśmy ulotki i plakaty. Teraz łatwiej będzie podejmować decyzje o wyborze dalszej drogi w życiu.

      • BRD

       01 kwietnia dwie nasze reprezentacje wzięły udział w miejskich eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Malborku. Podczas zmagań należało rozwiązać testy wiedzowe, udzielić pierwszej pomocy i przejechać trudny tor przeszkód. Naszym rowerzystkom i rowerzystom, którzy zajęli 4 i 3 miejsce, dziękujemy za walkę, która na pewno zaowocuje w przyszłym roku jeszcze wyższymi lokatami! Brawo!

      • Targi edukacyjne

       28 marca odbyły się Targi Edukacyjne. Klasa VIII A mogła poznać oferty szkół ponadpodstawowych z wielu miejscowości. Przedstawione zostały propozycje dla przyszłych elektroników, hodowców koni, programistów, cukierników i kucharzy, leśników, logistyków, żołnierzy, mechaników... i wielu innych. Było z czego wybierać, a przedstawione propozycje uczyły, bawiły i były bardzo smaczne. Targi odwiedził pan Burmistrz oraz lokalne media. Szkoda, że tak nie jest codziennie!

      • Mazurki, baby i dziady Żuławiaczka

       W Wielkanoc na żuławskich stołach nie może zabraknąć mazurków! Na zajęciach Szkolnego Koła Regionalnego"Żulawiaczek", w dniu 24 marca, uczniowie wypiekali i dekorowali mazurki. "Wielkanocne dziady", bo tak się kiedyś mówiło o mazurkach, gościły w domach. Baby wielkanocne były pulchne i rumiane. W lukrowanych spódnicach albo białych zapaskach z cukru pudru stały i wdzięczyły się do dziadów. Dziady były niskie i chude - im dziad cieńszy był, tym lepszy. Mazurki były słodkie, piękne i bogate. XIX - wieczny poeta Lucjan Siemieński pisał "Mazurki są, jak rzymskie mozaiki".

   • Partnerzy

    • Malborski Portal Edukacyjny
    • SKS - Szkolny Klub Sportowy
    • Muzeum Zamkowe w Malborku
    • Pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie
    • Telefon zaufania dla dzeci i młodzieży
    • Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień
   • Herb Polski
   • Logowanie

   • Galeria zdjęć

     brak danych
   • Godziny dzwonków

    Poniedziałek 11.12.2023
   • Biuletyn informacji publicznej