• 6 SZACHOWE OTWARTE MISTRZOSTWA SZKOŁY
        • Zapraszamy szachistki i szachistów wszystkich szkół powiatu malborskiego do rywalizacji w mistrzostwach! Liczymy na obecność wszystkich pasjonatów "królewskiej gry"!
        • WYNIKI REKRUTACJI - lista przyjętych
        • Lista przyjętych do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2024/2025 została opublikowana na tablicy ogłoszeń w budynku szkoły.
            • "Wiersze znane i lubiane"

W dniu 27 listopada odbył się szkolny konkurs recytatorski "Wiersze znane i lubiane" dla klas 0-III. W konkursie wzięło udział 16 uczniów. Wszystkie dzieci prezentujące swoje wiersze świetnie poradziły sobie z pamięciowym opanowaniem długich wierszy. Wybranie trzech pierwszych miejsc było nie lada wyzwaniem. Wiersze oceniane były przez nasze polonistki p. Beatę Kaję i p. Joannę Mytnik. Każdy uczestnik dostał dyplom, nagrodę książkową i coś słodkiego za udział w konkursie. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu.
              I miejsce:
              Alicja K. (klasa Ia) Szymon C. (klasa Ia)
              II miejsca:
              Marcelina E. (klasa IIa)
              Lena D. (klasa IIa)
              III miejsca:
              Izabela K. (klasa Ia)
              Filip M. (klasa IIa)
              Wyróżnienia:
              Alicja E. (klasa Ia)
              Nataniel S. (klasa IIa)
              Wojciech W. (klasa 0a)
              Nagrody za udział otrzymali:
              Maja B. (klasa 0a)
              Zofia N. (klasa 0a)
              Filip S. (klasa 0a)
              Patrycja Ś. (klasa IIIa)
              Marta B. (kla

• Wizyta klasy 0 w Radio Malbork

27 listopada uczniowie oddziału zerowego odwiedzili Radio Malbork. W trakcie wizyty przedszkolaki mogły zapoznać się z pracą redaktora. Pani redaktor opowiedziała o swojej pracy, a dzieci miały okazję zobaczyć jaki sprzęt jest potrzebny do pracy w radio. Maluchy miały też możliwość nagrania piosenki o świętym Mikołaju i wierszy przed mikrofonem w specjalnym pomieszczeniu, w którym nagrywa się dźwięk. Nagranie dzieci będzie można posłuchać bliżej mikołajek w #radiomalbork

• Spotkanie "Żuławiaczka"

23 listopada uczniowie Szkolnego Koła Regionalnego "Żuławiaczek" spotkali się z opiekunem Wolontariatu "...In omnibus... we wszystkim", działającego w Muzeum Zamkowym w Malborku, panią Małgorzatą Daniluk. Dowiedzieli się jaka jest historia wolontariatu i na czym polega praca wolontarisza. Zachęceni do współpracy, chcą poświęcić swój wolny czas dla wyjątkowego miejsca. Dodatkowo do poznania najskrytszych zakamarków zamku będą prowadziły ich legendy. Dzięki nim uczniowie poznają historię naszej warowni, będą odkrywali jej piękno i potęgę. Wszystkie działania będą zgodne z założeniami innowacji pedagogicznej "Mury milczą, a legendy snują opowieści o zamku malborskim", która jest realizowana w naszej szkole na zajęciach koła regionalnego.

• Budujemy wieże

23 listopada, kółkowe zajęcia informatyczne poświęciliśmy poznaniu możliwości długopisów 3D. Podzieliliśmy się na trzyosobowe zespoły i przystąpiliśmy do pierwszych prac nad modelami. Ciekawe, czy uda nam się zbudować wieże? Trzymajcie kciuki! Oczywiście, praca z długopisami jest możliwa dzięki wsparciu projektu Laboratoria Przyszłości. #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci @LaboratoriaPrzyszlosci

• Nowe elementy placu zabaw

22 listopada Od niedawna dzieci naszej szkoły mogą cieszyć się nowymi zabawkami na placu zabaw. Przybyły huśtawki, ruchome trapy, tunel a nawet piaskownica! Niech uśmiechy na twarzach rozbawionych uczennic i uczniów będą najlepszym podziękowaniem dla Rady Rodziców, sponsorów i wszystkich zaangażowanych w powstawanie naszego miejsca uciech. Bardzo dziękujemy za Waszą pracę i bezinteresowny trud!!!

• Laboratorium przyszłości

Nasza drukarka 3D drukuje nie tylko piękne, ale również przydatne modele. Od kilku dni podopieczni naszej świetlicy mogą bawić się spirografem i doskonalić sprawność swoich rączek. Ta fajna zabawa(!) jest możliwa dzięki wsparciu projektu Laboratoria Przyszłości. #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci @LaboratoriaPrzyszlosci

• Kiermasz klasy V A

17 listopada, klasa V A zorganizowała kiermasz słodkości. Mogliśmy posmakować lizaczków, żelków, popcornu, galaretek, muffinków, napojów i wielu innych smakowitości. Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za świetną pracę i poświęcony czas!!! Dochód z kiermaszu zostanie przekazany na potrzeby wszystkich dzieci naszej szkoły.

• Świętujemy urodziny ojczyzny

11 listopada nasz Poczet Sztandarowy wziął udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. W uroczystościach uczestniczyły władze miasta, powiatu, służby mundurowe, księża, przedstawiciele instytucji, partii politycznych i wielu mieszkańców naszego miasta. Ważną myśl wygłosił pan Starosta Powiatu: "nasza niepodległość nigdy nie przeminęła bo tkwi w sercach i umysłach Polaków". Dbajmy zatem o naszą wolność dla tych, którzy w jej obronie oddali swoje życie, dla siebie i dla naszych potomnych.

• Owocowe dzieła

09 listopada nasi artyści ukończyli prace nad wielkimi, owocowymi obrazami. Podczas ostatnich zajęć z tym tematem, był czas na nadanie smaku i smaczków dziełom. Nareszcie możemy pokazać nasze dokonania. Mamy nadzieję, że się spodobają.

• Zajęcia profilaktyczne z panią pielęgniarką

09 listopada uczniowie klasy I A uczestniczyli w zajęciach teoretycznych oraz praktycznych poruszających zagadnienia związane z profilaktyką jamy ustnej. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak codzienna higiena jamy ustnej i odpowiednia dieta wpływają na stan zdrowia zębów, poznały wygląd i budowę zęba oraz pojęcia: zęby mleczne, zęby stałe, dziąsła, a także dowiedziały się jak ważne są regularne wizyty u dentysty.

• Partnerzy i Programy

• Malborski Portal Edukacyjny
        • SKS - Szkolny Klub Sportowy
        • Muzeum Zamkowe w Malborku