• Szanowni Rodzice!
        • W zakładce REKRUTACJA opublikowane zostały najważniejsze informacje dotyczące naboru do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej szkoły podstawowej na nowy rok szkolny 2024/2025. Zapraszamy do naszej szkoły. Państwa dzieci spotkają się z miłą, rodzinną atmosferą, ciekawymi zajęciami oraz ze świetnie wykształconą kadrą pedagogiczną. W razie kłopotów zawsze będą mogli liczyć na pomocną dłoń i wielkie serce!
        • Dzień Bezpiecznego Internetu
        • Już od wielu lat bierzemy udział w ogólnoświatowych obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. To bardzo ważna inicjatywa, gdyż coraz częściej zdarza się nam wszystkim stykać z różnymi problemami na tym wielkim forum. Tegoroczna edycja trwa od 06 lutego, ale o naszym bezpieczeństwie musimy pamiętać zawsze!!!
        • WYNIKI REKRUTACJI - lista przyjętych
        • Lista przyjętych do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2024/2025 została opublikowana na tablicy ogłoszeń w budynku szkoły.
            • "Stunogi pies"

Miło nam poinformować, iż projekt naszej uczennicy Izy Klimek został zrealizowany!!! W kwietniu b.r. Iza wzięła udział w konkursie zorganizowanym przez Ogród Świateł w Gdyni i zajęła III miejsce. Oprócz nagrody rzeczowej pracę Izy przekształcono w figurę świetlną co oznacza, że jej "Stunogi pies" stał się ozdobą w gdyńskim parku. Ogromne brawa!!!

• Półfinały wojewódzkie w szachach drużynowych

26 października w Prabuckim Centrum Kultury i Sportu, rozegane zostały półfinały wojewódzkie w szachach drużynowych. Z naszej szkoły startowały dwie drużyny w składzie: Karmelita Magiera, Savanna Gorjainow, Natan i Igor Komasarowie, Kacprer Licznerski, Igor Filipczak, Gabriel Filut i Karol Pidek. Miło nam donieść, że nasi mistrzowie powiatu zajęli II miejsca w swoich kategoriach wiekowych! Brawa dla zawodników za sportową walkę i godne reprezentowanie szkoły! Gratulacje należą się też rodzicom za rozbudzanie pasji w dzieciach!

• Żywa lekcja bezpieczeństwa

26 października 2023 r. uczniowie kl. VIII A wzięli udział w żywej lekcji z zakresu bezpieczeństwa w Muzeum Zamkowym w Malborku. Uczniowie byli świadkami sprawdzania warunków ewakuacji z zamku. Celem tych działań było wypracowanie koordynacji i współpracy służb porządkowo ratunkowych funkcjonujących na terenie miasta Malborka podczas ewentualnego zdarzenia kryzysowego, ataku terrorystycznego i innego alarmu mogącego mieć miejsce w Zamku Malbork. Przy okazji zwiedzili zamek w przemiłym towarzystwie Pani Przewodnik. Po zakończonej akcji zjedli wspólnie posiłek w pobliskiej pizzerii.

• Kuratoryjny konkurs języka polskiego

24 października w naszej szkole odbył się Konkurs języka polskiego, etap szkolny. Wzięli w nim udział uczniowie z kl. VI A i VIII A. Z dużym zaangażowaniem rozwiązywali testy. Na wyniki musimy jednak poczekać. Brawa dla dzielnych Uczniów!!! Pamiętajcie, człowiek, chcąc rozwijać się, musi podejmować nowe wyzwania!

• Szachowe Grand Prix OSE 2023

21 października nasi reprezentanci: Lena, Karmelita, Igor i Konrad, wzięli udział w Szachowym Grand Prix OSE. W turnieju, który odbył się w Bydgoskim Centrum Targowo Wystawienniczym, uczestniczyło 429 osób w ośmiu kategoriach! Oczywiście to najlepsi z najlepszych szachistów z północnej części Polski. W tej świetnie zorganizowanej imprezie nie udało się nam awansować do finału Pucharu Polski, ale wszyscy świetnie walczyli i zdobyli nowe doświadczenia. Brawa za sportową postawę! Jesteście WIELCY!

• "W grupie siła"

Dnia 19.10.2023 r. w klasie III a pod kierunkiem psychologa i pedagoga szkolnego zostały przeprowadzone warsztaty integrujące zespół klasowy. Każda zaproponowana zabawa, w której dzieci wchodziły ze sobą w interakcje uczyła je jak współdziałać z innymi, wzmacniała ich pewność siebie oraz uczyła zwracania uwagi na innych. To był cudownie spędzony czas połączony z super zabawą!!!

• Brawo Tomasz!

Uczeń klasy VII A, Tomasz Sowiński wziął udział w konkursie "Sleeveface, czy to absurdalne ubrać się w książkę?" organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Malborku i zdobył wyróżnienie. Gratulujemy!!!

• Dzień Edukacji Narodowej

13 października, w końcu nadszedł ten dzień, w którym mogliśmy podziękować swoim Nauczycielom za trud, jaki wkładają w nasze nauczanie i wychowanie. Z okazji Święta Edukacji Narodowej w szkole odbyły się dwie uroczyste akademie. W pierwszej uczestniczyli uczniowie z klas 0-3, a w drugiej 4-8. Nasze koleżanki i koledzy zaprezentowali swoje wokalne talenty w Koncercie Życzeń. Recytowali wiersze i zatańczyli. Z tej okazji została wydana także Gazetka Szkolna, w której zamieszczono wyniki przeprowadzonej wśród Nauczycieli ankiety. Dowiedzieliśmy się jakie są ulubione kolory, zwierzęta, filmy i piosenki naszych Pedagogów. Odwiedzili nas także emerytowani Nauczyciele, którzy wcześniej pracowali w naszej szkole. Pani Jolu, Pani Alicjo, Panie Henryku, dziękujemy, że byliście w tym dniu z nami! Bardzo miło było nam Państwa gościć! Na zakończenie akademii głos zabrał Pan Dyrektor Krzysztof

• Mali kucharze

12 października nasze najmłodzsze dzieci wzięły udział w warsztatach kulinarnych w pizzerii Da Grasso, gdzie miały okazję poznać pracę kucharza w pizzerii oraz technikę wyrobu pizzy. Przedszkolaki przy stolikach, w czapkach kucharskich przygotowywały swoją pzzę. Na koniec dzieci otrzymały dyplomy "Małego kucharza" i piękne czerwone balony!

• Burmistrz nagrodził nauczycieli!

11 października, podczas uroczystej gali Burmistrz Miasta Malborka pan Marek Charzewski przyznał malborskim nauczycielom nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej "w dowód uznania za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej". Z rąk pana Burmistrza nagrodę odebrali także nauczyciele naszej szkoły: pani Joanna Mytnik i pan dyrektor Krzysztofa Keński. Gratulujemy!!!

• Partnerzy i Programy

• Malborski Portal Edukacyjny
        • SKS - Szkolny Klub Sportowy
        • Muzeum Zamkowe w Malborku