• REKRUTACJA

• Rekrutacja do oddziału przedszkolnego

• Nabór do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Malbork będzie przeprowadzony z zastosowaniem elektronicznego systemu naboru, który zapewnia obiektywny i całkowicie bezpieczny nabór na wszystkich etapach postępowania.

Rekrutacja elektroniczna odbywać się będzie poprzez stronę internetową

www.malbork.przedszkola.vnabor.pl

Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych rozpocznie się w dniu 5 marca 2024 r. o godzinie 9.00.

W dniu 4 marca 2024 r. strona internetowa będzie dostępna wyłącznie celem zapoznania się z ofertą przedszkoli i szkół podstawowych.

Dzieci sześcioletnie (urodzone w 2018 roku) obowiązane są odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego. Obowiązek ten rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 6 lat.

Zasady prowadzenia postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2024/2025 zostały przygotowane w oparciu o zapisy ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (tj. Dz. U. z 2023 r., poz. 900 z późn. zm.).

Kontynuacja wychowania przedszkolnego
            przez dzieci uczęszczające oddziału przedszkolnego w bieżącym roku szkolnym (2023/2024)

Rodzice dzieci, które obecnie uczęszczają do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, nie logują się do elektronicznego systemu naboru, a jedynie składają pisemną deklarację o kontynuacji wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2024/2025 w placówce, do której uczęszcza dziecko.

Wzór Deklaracji Kontynuacji Wychowania Przedszkolnego w 2024/2025

Wzór Deklaracji Kontynuacji Wychowania Przedszkolnego w 2024/2025 (wersja edytowalna)

WAŻNE! Deklarację prosimy złożyć w sekretariacie szkoły do poniedziałku 4 marca 2024 do godziny 15:00.

Prowadzenie postępowania rekrutacyjnego
            dla nowych kandydatów do oddziału przedszkolnego.

Rodzice:

• wypełniają wniosek o przyjęcie dziecka w elektronicznym systemie naboru VULCAN, drukują wypełniony wniosek i po podpisaniu, składają go wraz z załącznikami  w sekretariacie szkoły;
            • w przypadku braku możliwości korzystania z komputera z dostępem do Internetu rodzice pobierają wniosek w sekretariacie szkoły, wypełniają go odręcznie i po podpisaniu składają go wraz z załącznikami w szkole. Informacje zawarte we wniosku wprowadza do systemu informatycznego dyrektor szkoły.

UWAGA! Podpisy obojga rodziców dziecka są potwierdzeniem zgodności informacji zawartych we wniosku ze stanem faktycznym i są bezwzględnie wymagane. Do wniosku o przyjęcie należy dołączyć dokumenty/oświadczenia potwierdzające spełnianie kryteriów.

W przypadku akceptacji wniosku, odrzucenia wniosku, kwalifikacji i przyjęcia kandydata rodzice będą powiadamiani przez pracowników sekretariatu (kontakt mailowy i telefoniczny) lub logując się na stronie elektronicznej rekrutacji do przedszkoli dla rodziców.