• 6 SZACHOWE OTWARTE MISTRZOSTWA SZKOŁY
    • Zapraszamy szachistki i szachistów wszystkich szkół powiatu malborskiego do rywalizacji w mistrzostwach! Liczymy na obecność wszystkich pasjonatów "królewskiej gry"!
    • WYNIKI REKRUTACJI - lista przyjętych
    • Lista przyjętych do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2024/2025 została opublikowana na tablicy ogłoszeń w budynku szkoły.
      • Wycieczka klas VII A i VIII A

       8 listopada niezapomniane chwile w Poznaniu przeżyli uczniowie kl. VIII i VII. Zwiedzili oni unikalną, nowoczesną i multimedialną ekspozycję w Centrum Szyfrów Enigma w Poznaniu. Poznali historię złamania szyfrów Enigmy przez trzech wybitnych polskich matematyków – M. Rajewskiego,. H. Zygalskiego i J. Różyckiego. Przeszli szybki kurs szyfrów, podobny do tego, w jakim brali udział kryptolodzy w 1929 r. Później "zanurzyli się" w świecie obrazów na multisensorycznej, niezwykle angażującej zmysły wystawie największych dzieł Vincenta van Gogha. Była to najbardziej innowacyjna forma doświadczania sztuki. Prace słynnego mistrza przeniosły naszych uczniów w niesamowity świat wyobraźni wielkiego mistrza. Następnie spacerkiem przez Rynek uczniowie udali się na smaczny posiłek do restauracji. Pełni wrażeń, doświadczeń życiowych wrócili do Malborka. Na długo w ich pamięci pozostanie ta szkolna wyciec

      • Remembrance Day

       7 listopada na Cmentarzu Wojennym Wspólnoty Brytyjskiej nasz Poczet Sztandarowy uczcił pamięć poległych żołnierzy pochodzących z Anglii, Kanady, Australii i Nowej Zelandii. Podczas uroczystości byli obecni: Attaché Obrony płk Tom Blythe, Konsul Honorowy Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Marek Głuchowski, pan burmistrz Marek Charzewski. Na naszym cmentarzu znajdują się mogiły żołnierzy poległych w I i w II Wojnie Światowej. Byli to bardzo młodzi ludzie, którzy zginęli w obronie wolności swojej i innych ludzi - również naszej. Dlatego zawsze będziemy o nich pamiętać. Chwała bohaterom!

      • Dzień śmiesznych kapci

       06 listopada szkolną monotonię przerwało pojawienie się na naszych nogach wielu dziwnych, wesołych, przytulaśnych, słodkich postaci. Każdy chciał się pochwalić swoimi miśkami, rekinami, zajączkami, ptaszkami, a nawet kartonikami po mleku (wiadomo - eko)! Dlaczego Rada Samorządu Uczniowskiego zorganizowała ten dzień? Powodem była chęć przypomnienia o konieczności zmiany obuwia. Dbajmy o swoje nogi i pamiętajmy: Kopciuszek zmienił buciki i to odmieniło jego życie! Może i Tobie się uda?

      • Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie ...

       31 października w naszej szkole odbyło się Wielkie Czytanie Dziadów części II Adama Mickiewicza. Uczniowie z kl. VIII A zaprosili swoje koleżanki i kolegów z kl. VII A do wspólnego spędzenia czasu przy książce. Dodatkowo uczniowie przebrali się za postacie występujące w utworze. Był Guślarz, Chór, pojawily się Duchy Lekkie, Ciężkie i Pośrednie. Uczniowie przypomnieli nam stary zwyczaj naszych słowiańskich przodków. Obrzęd ten miał zapewnić spokój w zaświatach, żywym przychylność dusz zmarłych. W czasie Dziadów nie wolno było wykonywać wielu codziennych prac. Unikano wszelkich nagłych zachowań, podnoszenia głosu, gwałtownych ruchów, które mogłyby przestraszyć przebywające w domu i wokół niego duchy. Nie rąbano drewna, nie wykonywano czynności związanych z użyciem ostrych narzędzi, by nie zranić niechcący jakiejś krążącej po domu lub w obejściu duszy. Obecnie my także, w uroczystość Wszy

      • Akcja "Znicz"

       Od początku miesiąca, na prośbę Rady Samorządu Uczniowskiego, zbieraliśmy znicze w klasach. 31 października, tak jak co roku udaliśmy się na nasz cmentarz, aby oczyścić opuszczone groby. Tym razem na wyprawę pamięci udali się gospodarze klas i ich zastępcy wraz z ochotnikami. Uporządkowaliśmy kilka dziecięcych mogił, zapaliliśmy znicze i zmówiliśmy tradycyjną modlitwę za wszystkich zmarłych: tych których pamiętamy i za tych, o których już nie ma komu pamiętać. My pamiętamy... ...niech odpoczywają w pokoju.

      • "Stunogi pies"

       Miło nam poinformować, iż projekt naszej uczennicy Izy Klimek został zrealizowany!!! W kwietniu b.r. Iza wzięła udział w konkursie zorganizowanym przez Ogród Świateł w Gdyni i zajęła III miejsce. Oprócz nagrody rzeczowej pracę Izy przekształcono w figurę świetlną co oznacza, że jej "Stunogi pies" stał się ozdobą w gdyńskim parku. Ogromne brawa!!!

      • Półfinały wojewódzkie w szachach drużynowych

       26 października w Prabuckim Centrum Kultury i Sportu, rozegane zostały półfinały wojewódzkie w szachach drużynowych. Z naszej szkoły startowały dwie drużyny w składzie: Karmelita Magiera, Savanna Gorjainow, Natan i Igor Komasarowie, Kacprer Licznerski, Igor Filipczak, Gabriel Filut i Karol Pidek. Miło nam donieść, że nasi mistrzowie powiatu zajęli II miejsca w swoich kategoriach wiekowych! Brawa dla zawodników za sportową walkę i godne reprezentowanie szkoły! Gratulacje należą się też rodzicom za rozbudzanie pasji w dzieciach!

      • Żywa lekcja bezpieczeństwa

       26 października 2023 r. uczniowie kl. VIII A wzięli udział w żywej lekcji z zakresu bezpieczeństwa w Muzeum Zamkowym w Malborku. Uczniowie byli świadkami sprawdzania warunków ewakuacji z zamku. Celem tych działań było wypracowanie koordynacji i współpracy służb porządkowo ratunkowych funkcjonujących na terenie miasta Malborka podczas ewentualnego zdarzenia kryzysowego, ataku terrorystycznego i innego alarmu mogącego mieć miejsce w Zamku Malbork. Przy okazji zwiedzili zamek w przemiłym towarzystwie Pani Przewodnik. Po zakończonej akcji zjedli wspólnie posiłek w pobliskiej pizzerii.

      • Kuratoryjny konkurs języka polskiego

       24 października w naszej szkole odbył się Konkurs języka polskiego, etap szkolny. Wzięli w nim udział uczniowie z kl. VI A i VIII A. Z dużym zaangażowaniem rozwiązywali testy. Na wyniki musimy jednak poczekać. Brawa dla dzielnych Uczniów!!! Pamiętajcie, człowiek, chcąc rozwijać się, musi podejmować nowe wyzwania!

      • Szachowe Grand Prix OSE 2023

       21 października nasi reprezentanci: Lena, Karmelita, Igor i Konrad, wzięli udział w Szachowym Grand Prix OSE. W turnieju, który odbył się w Bydgoskim Centrum Targowo Wystawienniczym, uczestniczyło 429 osób w ośmiu kategoriach! Oczywiście to najlepsi z najlepszych szachistów z północnej części Polski. W tej świetnie zorganizowanej imprezie nie udało się nam awansować do finału Pucharu Polski, ale wszyscy świetnie walczyli i zdobyli nowe doświadczenia. Brawa za sportową postawę! Jesteście WIELCY!

      • "W grupie siła"

       Dnia 19.10.2023 r. w klasie III a pod kierunkiem psychologa i pedagoga szkolnego zostały przeprowadzone warsztaty integrujące zespół klasowy. Każda zaproponowana zabawa, w której dzieci wchodziły ze sobą w interakcje uczyła je jak współdziałać z innymi, wzmacniała ich pewność siebie oraz uczyła zwracania uwagi na innych. To był cudownie spędzony czas połączony z super zabawą!!!

      • Brawo Tomasz!

       Uczeń klasy VII A, Tomasz Sowiński wziął udział w konkursie "Sleeveface, czy to absurdalne ubrać się w książkę?" organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Malborku i zdobył wyróżnienie. Gratulujemy!!!

   • Partnerzy i Programy

    • Malborski Portal Edukacyjny
    • SKS - Szkolny Klub Sportowy
    • Muzeum Zamkowe w Malborku
    • Pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie
    • Telefon zaufania dla dzeci i młodzieży
    • Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień
   • Herb Polski
   • Logowanie

   • Galeria zdjęć

     brak danych
   • Godziny dzwonków

    Niedziela 26.05.2024
   • Biuletyn informacji publicznej