• Naczelną zasadą wszystkich działań podejmowanych przez personel placówki jest działanie dla dobra dziecka i w jego najlepszym interesie. Członkowie personelu placówki traktują dziecko z szacunkiem oraz uwzględniają jego potrzeby. Wersja zupełna i skrócona Standardów Ochrony Dzieci przed Krzywdzeniem w Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Kochanowskiego dostępne są zakładce dokumenty. Prosimy o zapoznanie się z ich treścią.
      • Walentynki

       14 lutego, z okazji Walentynek zaczerwienilo się w naszej szkole, bo większość dzieci (i nie tylko) przyszła ubrana na czerwono. Wiadomo - tradycja! Do naszych tradycji należy też poczta walentynkowa. Listonosze z Rady Samorządu Uczniowskiego mieli wiele, wiele pracy... Tajemnicze listy trzeba było odebrać, posegregować i dostarczyć do właściwych rąk. Piękne karteczki dostarczyły wiele radości wszystkim Walentynom i Walentym, co było widać na buziach obdarowanych. Szkoda, że taki dzień jest tylko raz w roku, ale przecież o wyrazach sympatii możemy pamiętać zawsze! I oby tak było:)

      • Zebrania klasowe

       Zapraszamy rodziców na zebrania z wychowawczyniami, które odbędą się we czwartek 15 lutego

       • 15:45 - zebranie klasy 0
       • 16:00 - zebrania klas I - III
       • 16:30 - zebrania klas IV - VIII
      • Ferie

       Wszystkim uczennicom, uczniom, paniom nauczycielkom i panom nauczycielom życzymy zdrowych, spokojnych i pełnych radości ferii zimowych!

      • Finał WOŚP

       28 stycznia "Zagraliśmy" na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy! Dziękujemy uczennicom i uczniom kl. VIII i VII za udział i zorganizowanie stoiska w SP nr 5. Dziękujemy uczennicy kl. VI za pięknie zaśpiewaną na scenie piosenkę! Brawa dla naszych Uczennic i Uczniów!!! #wosp

      • 1 Warcabowe Mistrzostwa Szkoły

       25 stycznia miały miejsce 1 Warcabowe Mistrzostwa Szkoły. W zawodach wzięło udział 23 zawodniczek i zawodników z klas I - VIII. Początek byl bardzo miły, ponieważ wszyscy zgomadzeni odśpiewali "100 lat" swojemu koledze, obchodzącemu urodziny, ale potem już rozgorzały zacięte boje. W wyniku pojedynków toczonych przez 7 rund udało się wyłonić zwycięzców. Warcabowymi Mistrzami Szkoły zostali: Natan Komasara (IIIA) oraz Igor Komasara (VA). Wicemistrzami zostali: Maksymilian Wilczewski (IIIA) i Kacper Licznerski (VA). Trzecie miejsca zajęli: Szymon Dąbrowski (IIA) oraz Miłosz Wilczewski (VIIA). Gratulacje dla wszystkich uczestniczących w zawodach za odwagę i sportową postawę, a zwycięzcom za historyczne osiągnięcia! Brawo!

      • Bal karnawałowy klas IV - VIII

       24 stycznia starsze klasy naszej szkoły bawiły się na balu maskowym zorganizowanym przez dziewczęta z klasy Vi i VII. Bufet, konkursy i zabawy cieszyły się ogromnym powodzeniem, no i był też czas na tańce. Na początku imprezy głoszono zwycięzców konkursu na stroje. Trzeba przyznać że wybór był bardzo trudny, bo pomysły na przebrania konkurowały z pięknem i dowcipem. Bal zakończył się wyborem Królowej i Króla balu oraz wspólnym tańcem. Dziękujemy Vanessie, Lilianie, Amelii i Agacie za pomysły, poświęcony czas i prowadzenie zabawy! Było SUPER!

      • Bal karnawałowy klas I - III

       24 stycznia dzieci z klas I - III bawiły się na balu karnawałowym. Atrakcji było co nie miara, były szalone tańce, "gorący ziemniak", puszczanie baniek mydlanych, dymy... i wiele, wiele więcej kolorowych atrakcji! Za świetną zabawę ogromnie dziękujemy państwu animatorom! Szkoda, że karnawał nie trwa cały rok:)

      • "Żuławiaczek" poznaje historię Malborka

       22 stycznia uczniowie Szkolnego Koła Regionalnego "Żuławiaczek" zwiedzili wystawę "W atelier fotograficznym Mieszkańcy Malborka oczami pierwszych fotografów" w Muzeum Miasta Malborka. Uczniowie odbyli podróż po Malborku widzianym przez obiektyw miejscowych fotografów od II polowy XIX wieku do lat 70-tych XX.
       Dodatkowo obejrzeli wystawę "Stalag XX B - historia nieopowiedziana". Jest to wystawa poświęcona obozowi jenieckiemu, w którym w czasie II wojny światowej przetrzymywano w niewoli podoficerów i szeregowców różnych narodowości m.in. Polaków, Anglików, Francuzów, Włochów. Po wystawie oprowadził uczniów dyrektor Muzeum Miasta Malborka pan Tomasz Agejczyk. Składamy ogromne podziękowania Panu Dyrektorowi za mile przyjęcie i ciekawe opowieści!!! #muzeummiastamalborka

      • Kiermasz klasy 0

       19 stycznia obył się kolejny kiermasz. Tym razem słodkości, napoje, zabaweczki i nawet tatuaże przygotowała klasa 0. Jak zwykle do lady ustawiła się wielka kolejka chętnych, a wybór był zaiste bardzo trudny. Wielkie podziękowania kierujemy do niezastąpionej pani Iwonki - organizatorki przedsięwzięcia, pani Justyny, która kierowała kramikiem słodkich cudów i dziewcząt z klasy VII A, które z wielką ochotą służyły pomocą! Było super smacznie!

      • Wyścig robotów

       18 stycznia nasi informatycy rozpoczęli prace nad komputerową grą, która rozgrywa się w "realu". Zadanie polega na jak najszybszym pokonaniu slalomu przez nasze roboty Photon. Dwie rywalizujące drużyny z zapałem podjęły wyzwanie i rozpoczęły mierzenie odległości, kątów skrętu... Ciekawe kto wygra, ale rozwiązanie dopiero za tydzień. Takie zajęcia są możliwe dzięki wsparciu akcji #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci @LaboratoriaPrzyszlosci

      • Piłkarski Sukces Maksa!

       Maks Wilczewski, uczeń klasy 3a, poprowadził drużynę malborskiej Pomezanii do zwycięstwa w turnieju Gedania Cup za sezon 2023/24, który odbył się 14.01.2024 r.

       Pomezania pokonała wszystkich przeciwników, a w finale pokonali gospodarza - gdańską Gedanię.

       Maks był kapitanem drużyny, jej najlepszym zawodnikiem i najlepszym strzelcem (strzelił 12 bramek).

       Gratulujemy!

      • Lekcja muzealna w 3 A

       15 stycznia, uczniowie klasy 3A wzięli udział w lekcji muzealnej pt. "Tradycje bożonarodzeniowe dawnego Malborka”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się gdzie dawni mieszkańcy naszego miasta kupowali choinki, jak ozdabiano zakupione drzewka, w jaki sposób przygotowywano marcepan królewski itp. Na koniec każdy uczeń wykonał witraż. Dodatkowo, dzięki uprzejmości Muzeum Miasta Malborka, uczniowie mieli możliwość odwiedzić wystawę fotograficzną. Przepiękne zdjęcia ukazujące dawny Malbork obiektywami miejscowych fotografów. Zamknięta w kadrach historia miasta i jego mieszkańców zachwyciła wszystkich. Po wizycie w muzeum trzecioklasiści wybrali się na pyszną pizzę. Bardzo dziękujemy Organizatorom za ciekawą podróż do przeszłości!!!

      • Przegląd Kolęd i Pastorałek

       05 stycznia odbył się II Przegląd Kolęd i Pastorałek organizowany w Zespole Szkół Katolickich w Malborku. Trzem naszym uczennicom gratulujemy II miejsca oraz wyróżnienia!!! Dziewczętom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły, a pani Marcie za przygotowanie wokalistek do konkursu!

      • Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

       27 grudnia obchodzony jest Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Święto upamiętnia zwycięski zryw Polaków przeciwko Niemcom z lat 1918–1919 i przypada w rocznicę wybuchu insurekcji.

       Na cmentarzu parafialnym przy kościele pw. św. Józefa w Malborku, gdzie znajduje się symboliczny grób pierwszego dowódcy powstania wielkopolskiego gen. Stanisława Taczaka odbyła się uroczystość upamiętniająca jego sylwetkę. Wzięli w niej udział m.in. przedstawiciele władz powiatowych i miejskich, służb mundurowych, kombatantów, jednostek samorządowych i oświatowych. W imieniu Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Malborku kwiaty złożył Dyrektor Szkoły.

       Więcej o gen. Stanisławie Taczaku i uroczystości złożenia kwiatów na stronach:

       Stanisław Taczak

       82-200

       naszemiasto.malbork

       [Zdjęcie autorstwa Radosława Konczynskiego]

      • Wszystkiego co najlepsze...

       Uczennicom i uczniom, mamom i tatom, opiekunkom i opiekunom, nauczycielkom i nauczycielom, pracownicom i pracownikom oraz wszystkim przyjaciołom szkoły składamy życzenia zdrowych, spokojnych, bezpiecznych, radosnych i dostatnich Świąt Bożego Narodzenia! Życzymy też, aby kolejny rok był lepszy od poprzedniego i by każdego z nas zbliżał do spełnienia marzeń!

   • Partnerzy i Programy

    • Malborski Portal Edukacyjny
    • SKS - Szkolny Klub Sportowy
    • Muzeum Zamkowe w Malborku
    • Pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie
    • Telefon zaufania dla dzeci i młodzieży
    • Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień
   • Herb Polski
   • Logowanie

   • Galeria zdjęć

     brak danych
   • Godziny dzwonków

    Poniedziałek 22.07.2024
   • Biuletyn informacji publicznej