• Szanowni Rodzice!
        • W zakładce REKRUTACJA opublikowane zostały najważniejsze informacje dotyczące naboru do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej szkoły podstawowej na nowy rok szkolny 2024/2025. Zapraszamy do naszej szkoły. Państwa dzieci spotkają się z miłą, rodzinną atmosferą, ciekawymi zajęciami oraz ze świetnie wykształconą kadrą pedagogiczną. W razie kłopotów zawsze będą mogli liczyć na pomocną dłoń i wielkie serce!
        • Dzień Bezpiecznego Internetu
        • Już od wielu lat bierzemy udział w ogólnoświatowych obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. To bardzo ważna inicjatywa, gdyż coraz częściej zdarza się nam wszystkim stykać z różnymi problemami na tym wielkim forum. Tegoroczna edycja trwa od 06 lutego, ale o naszym bezpieczeństwie musimy pamiętać zawsze!!!
            • Historyczne zwycięstwo - podwójny sukces!

06 października odbyły się Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w szachach drużynowych. W zawodach uczestniczyły dwie drużyny z naszej szkoły w składzie: Karmelita Magiera, Igor Komasara, Natan Komasara, Kacper Licznerski, Igor Filipczak, Karol Pidek, Gabriel Filut oraz rezerwowi: Olaf Pawluczuk i Jan Gacek. Miło nam donieść, że oba nasze zespoły wygrały zawody!!! Takiego sukcesu jeszcze nie było! Brawa dla naszych zawodników i zawodniczki za świetną grę i godne reprezentowanie naszej szkoły! JESTEŚCIE NAJLEPSI!

• Artyści

05 października nasi artyści rozpoczęli prace nad dziełami, które być może ozdobią naszą stołówkę. Obrazy będą dość duże, więc tworzymy je w zespołach. Dzieci trochę się zdziwiły, że na paletach pojawiły się farby tylko w czterech kolorach, ale po pewnym czasie już wszyscy eksperymentowali z tworzeniem własnych barw! Ciekawe co powstanie z tych działań:)

• Kiermasz klasy 3 a

4 października uczniowie klasy 3a zorganizowali szkolny kiermasz słodkości. Z pomocą niesamowitych rodziców przygotowali mnóstwo pyszności, prawdziwy raj dla podniebienia. Było w czym wybierać: ciasta, babeczki, muffinki, rurki z kremem, galaretki, batoniki, żelki, popcorn, a nawet pizzarolsy i parówki w cieście. Nie zabrakło też owoców i pysznych soczków. W sprzedaż włączyli się sami uczniowie klasy 3, wykazując się dużym zaangażowaniem. Bardzo dziękujemy Rodzicom za wsparcie i pomoc w organizacji kiermaszu oraz całej społeczności szkolnej za aktywny udział. Jesteście wspaniali!

• Projekt Złoto w I A

4 października nasze zajęcia rozpoczęliśmy od podziału na zespoły. Pracując metodą Mind Mapping uczniowie wykonali prace plastyczne. Następnym etapem zajęć była projekcja filmu edukacyjnego o zlocie oraz wirtualne zwiedzanie kopalni złota w Złotym Stoku. Zajęcia zakończyliśmy prezentacją i omówieniem wykonanych prac.

• Karmelita Waleczna

W dniach od 24 do 30 września, nasza Karmelita w Jastrzębiej Górze walczyła w Eliminacjach Strefowych do Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzików w kategorii dziewcząt do lat 9. Walki odbywały się na dystansie 7 rund, a Karmela uległa tylko raz (!) i to zwycięzczyni turnieju, zajmując II miejsce! Brawo za walkę i życzymy kolejnych, jeszcze większych sukcesów!!!

• Alarm przeciwpożarowy

29 września odbył się próbny alarm przeciwpożarowy. Trzeba przyznać, że wszystkie dzieci kierowane przez panie nauczycielki, opuściły szkołę w rekordowym czasie 56 sekund! Nadzorujący naszą akcję panowie strażacy i pan dyrektor byli bardzo zadowoleni z takiego wyniku. Brawo!

• Nasza wizyta w teatrze

27 września uczniowie z klasy VIII, VII i VI byli w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Obejrzeli spektakl pt. "Balladyna" na motywach dramatu Juliusza Słowackiego. Historia dwóch sióstr Aliny i Balladyny, w których zakochuje się książę Kirkor, poruszyła serca uczniów. W sztuce nasi widzowie odnaleźli wątki baśniowe, legendy i czary. Zadowoleni z wyjazdu, wrócili do Malborka.

• Wybory do samorządu klasowego w III A

Dnia 22 września 2023 roku w klasie III A odbyły się wybory do samorządu klasowego. Wybory poprzedziła tygodniowa kampania wyborcza, w trakcie której kandydaci przedstawiali swoje programy. Wszystkie propozycje były bardzo ciekawe, kreatywne i zachęcające do głosowania.
              W tajnym głosowaniu do samorządu klasy 3a zostali wybrani: Karmelita, Maks, Patrycja, Natan i Franek.
              Gratulujemy!

• Pomorskie Żagle Wiedzy

22 września uczniowie kl. VIII w ramach projektu "Pomorskie Żagle Wiedzy - wsparcie regionalne" udała się do Pucka, aby wziąć udział w morsko-żeglarskim pikniku edukacyjnym w ramach II Pomorskich Regat o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego. Podczas pikniku uczniowie zapoznali się z budową statku, nauczyli się wiązać węzły żeglarskie, oraz sprawdzili swoje umiejętności z zakresu pierwszej pomocy.

• Wybory Rady Samorządu Uczniowskiego

21 września odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu, którym kierowała Komisja Wyborcza, wzięły udział dzieci ze wszystkich klas. Miło nam poinformować o tym, że Przewodniczącą Rady została Nadia z klasy 8 A. Gratulujemy! W przyszłym tygodniu odbędzie się pierwsze posiedzenie Rady, na którym dojdzie do podziału funkcji poszczególnych członków. Czekamy w wielkim napięciu.

• Partnerzy i Programy

• Malborski Portal Edukacyjny
        • SKS - Szkolny Klub Sportowy
        • Muzeum Zamkowe w Malborku