• 6 SZACHOWE OTWARTE MISTRZOSTWA SZKOŁY
    • Zapraszamy szachistki i szachistów wszystkich szkół powiatu malborskiego do rywalizacji w mistrzostwach! Liczymy na obecność wszystkich pasjonatów "królewskiej gry"!
    • WYNIKI REKRUTACJI - lista przyjętych
    • Lista przyjętych do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2024/2025 została opublikowana na tablicy ogłoszeń w budynku szkoły.
      • Piłkarski Sukces Maksa!

       Maks Wilczewski, uczeń klasy 3a, poprowadził drużynę malborskiej Pomezanii do zwycięstwa w turnieju Gedania Cup za sezon 2023/24, który odbył się 14.01.2024 r.

       Pomezania pokonała wszystkich przeciwników, a w finale pokonali gospodarza - gdańską Gedanię.

       Maks był kapitanem drużyny, jej najlepszym zawodnikiem i najlepszym strzelcem (strzelił 12 bramek).

       Gratulujemy!

      • Lekcja muzealna w 3 A

       15 stycznia, uczniowie klasy 3A wzięli udział w lekcji muzealnej pt. "Tradycje bożonarodzeniowe dawnego Malborka”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się gdzie dawni mieszkańcy naszego miasta kupowali choinki, jak ozdabiano zakupione drzewka, w jaki sposób przygotowywano marcepan królewski itp. Na koniec każdy uczeń wykonał witraż. Dodatkowo, dzięki uprzejmości Muzeum Miasta Malborka, uczniowie mieli możliwość odwiedzić wystawę fotograficzną. Przepiękne zdjęcia ukazujące dawny Malbork obiektywami miejscowych fotografów. Zamknięta w kadrach historia miasta i jego mieszkańców zachwyciła wszystkich. Po wizycie w muzeum trzecioklasiści wybrali się na pyszną pizzę. Bardzo dziękujemy Organizatorom za ciekawą podróż do przeszłości!!!

      • Przegląd Kolęd i Pastorałek

       05 stycznia odbył się II Przegląd Kolęd i Pastorałek organizowany w Zespole Szkół Katolickich w Malborku. Trzem naszym uczennicom gratulujemy II miejsca oraz wyróżnienia!!! Dziewczętom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły, a pani Marcie za przygotowanie wokalistek do konkursu!

      • Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

       27 grudnia obchodzony jest Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Święto upamiętnia zwycięski zryw Polaków przeciwko Niemcom z lat 1918–1919 i przypada w rocznicę wybuchu insurekcji.

       Na cmentarzu parafialnym przy kościele pw. św. Józefa w Malborku, gdzie znajduje się symboliczny grób pierwszego dowódcy powstania wielkopolskiego gen. Stanisława Taczaka odbyła się uroczystość upamiętniająca jego sylwetkę. Wzięli w niej udział m.in. przedstawiciele władz powiatowych i miejskich, służb mundurowych, kombatantów, jednostek samorządowych i oświatowych. W imieniu Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Malborku kwiaty złożył Dyrektor Szkoły.

       Więcej o gen. Stanisławie Taczaku i uroczystości złożenia kwiatów na stronach:

       Stanisław Taczak

       82-200

       naszemiasto.malbork

       [Zdjęcie autorstwa Radosława Konczynskiego]

      • Wszystkiego co najlepsze...

       Uczennicom i uczniom, mamom i tatom, opiekunkom i opiekunom, nauczycielkom i nauczycielom, pracownicom i pracownikom oraz wszystkim przyjaciołom szkoły składamy życzenia zdrowych, spokojnych, bezpiecznych, radosnych i dostatnich Świąt Bożego Narodzenia! Życzymy też, aby kolejny rok był lepszy od poprzedniego i by każdego z nas zbliżał do spełnienia marzeń!

      • Wigilie klasowe

       22 grudnia odbyły się wigilie klasowe. W tym uroczystym dniu przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły w odświętnych strojach dzielili się opłatkiem, śpiewali kolędy i składali sobie życzenia. Wszyscy już czują atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dekoracje na korytarzu, zapach choinki w klasie, dźwięk kolęd wprowadził nas w podniosły nastrój. Dziękujemy rodzicom za włączenie się w pomoc w organizowaniu wigilii klasowych!!!

      • Jasełka

       22 grudnia, jak każe zwyczaj, najmłodsze uczennice i najmłodsi uczniowie przedstawili historię narodzin Jezusa. Poważnej Matce Boskiej i św. Józefowi towarzyszyły przepiękne anielice, z wielką pasją wygłaszające swoje kwestie. Jak to zwykle bywa, do żłóbka przybyli pastuszkowie i królowie z darami. Swój dar złożyły również dzieci. Było to serduszko symbolizujące ofiarę miłości. Ogromnie dziękujemy pani Iwonce za stworzenie tego przepięknego przedstawienia, panu od religii za nieocenioną pomoc, rodzicom za śliczne stroje i pomoc oraz wszystkim aktorkom i aktorom za wspaniałą, pełną zaangażowania grę i fantastyczne śpiewanie!

      • „Wędrówki św. Mikołaja” - wyniki konkursu

       22 grudnia Trudno było wybrać najlepsze prace konkursowe, bo wszystkie prace bardzo podobały się komisji. Jednak, skoro trzeba, to trzeba. Oto nagrodzone prace: Klasa 0 a: I miejsce – Zosia Nędza, II miejsce – Ala Cegiełka, III miejsce – Maja Bura. Klasa I a: I miejsce – Lenka Licznerska, II miejsce – Basia Wlazło, III miejsce – Natalka Fabiszewska. Klasa II a: I miejsce – Kinia Słowińska. Klasa III a I miejsce – Patrycja Śledzikowska, II miejsce – Maks Wilczewski, III miejsce – Weronika Ranachowska. Dziękujemy za Wasz trud i wyobraźnię, doceniamy pomysłowość i do kolejnego konkursu za rok!

      • "Światłość w nas" - koncert kolęd i pastorałek

       Koncert kolęd i pastorałek "Światłość w nas" już za nami. To był piękny czas wypełniony pięknym śpiewem w wykonaniu naszych artystek. Poczuliśmy, że Święta Bożego Narodzenia już tuż, tuż...

       Dziękujemy za udział w koncercie Tosi Zelmańskiej z kl. 3, Oli Dawid i Paulinie Wojtuszkiewicz z kl. 6, Julii Borkowskiej, Marcelinie Borkowskiej, Nadii Szczepańskiej z kl. 7, Nadii Pęczek z kl. 8 oraz pani Marcie Detmer.

       Podziękowania należą się również Wiktorii Mańkowskiej z kl. 7, panu Mateuszowi Gadowskiemu oraz wszystkim przybyłym na dzisiejszy koncert.

       Szczególne podziękowania kierujemy do księdza Macieja Nowaka, proboszcza parafii św. Józefa w Malborku.

       "Światłość w nas" - koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Koła wokalnego w Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Kochanowskiego odbył się 21.12.2023 w Kościele pw. św. Józefa w Malborku.

      • "Światłość w nas"

       Dziewczęcy zespół koła wokalnego ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Malborku działający pod kierunkiem p. Marty Detmer zaprasza na swój świąteczny koncert - "Światłość w nas", który odbędzie się dnia 21 grudnia (w czwartek), w kościele św. Józefa w Malborku-Kałdowie o godz. 16:00.

       Zapraszają młode wokalistki!!!

      • "Żuławiaczek" i "Nigra crux mala crux"

       Dnia 14 grudnia uczniowie Szkolnego Koła Regionalnego "Żuławiaczek" zwiedzili najważniejszą wystawę ostatnich lat w zamku malborskim "Nigra crux mala crux. Czarna i biała legenda zakonu krzyżackiego”. Po wystawie oprowadzała ich pani Małgorzata Daniluk - opiekun zamkowego Wolontariatu ",,,In omnibus ... We wszystkim", która opowiedziała o zjawisku instrumentalnego wykorzystania historii zakonu krzyżackiego. Uczniowie z dużą uwagą słuchali opowieści pani Małgorzaty i podziwiali zebrane tam eksponaty. Dowiedzieli się także, że wystawa została specjalnie przystosowana dla osób niewidzących. Uczniowie bardzo zadowoleni wrócili do szkoły. Dziękujemy pani Małgorzacie Daniluk za wspaniałą lekcję historii!

      • Serdeczne kondolencje

       Naszej koleżance składamy wyrazy szczerego współczucia z powodu śmierci Taty. Żadne słowa nie złagodzą cierpienia z którym przyszło Ci się mierzyć, ale pragniemy, abyś poczuła nasze wsparcie. Uczuciami i myślami jesteśmy z Tobą i Twoją rodziną! Cała społeczność szkoły życzy spokoju i siły w tych tragicznych dniach!

      • MAMY MISTRZÓW POLSKI!!!

       Nasi uczniowie zrzeszeni w Malborskim Klubie Kyokushin Karate, 09 grudnia wzięli udział w XX Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin Kujawy IKO Cup. No i mamy świetne wiadomości! Igor Komasara w kategorii kata - kadetów, zajął I miejsce, a jego brat Natan w kategorii kumite - kadetów młodszych, III miejsce! Wielkie brawa i gratulacje dla naszych Mistrzów!!!

      • Choinki 3D w III A

       08 grudnia Do Świąt zostało już tylko 16 dni! Spędźmy je wspólnie i sprawmy, aby ten czas oczekiwania stał się doskonałą zabawą. Wyjątkowe choinki 3D w wykonaniu uczniów III A umilą świąteczne odliczanie!

   • Partnerzy i Programy

    • Malborski Portal Edukacyjny
    • SKS - Szkolny Klub Sportowy
    • Muzeum Zamkowe w Malborku
    • Pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie
    • Telefon zaufania dla dzeci i młodzieży
    • Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień
   • Herb Polski
   • Logowanie

   • Galeria zdjęć

     brak danych
   • Godziny dzwonków

    Niedziela 26.05.2024
   • Biuletyn informacji publicznej