• Naczelną zasadą wszystkich działań podejmowanych przez personel placówki jest działanie dla dobra dziecka i w jego najlepszym interesie. Członkowie personelu placówki traktują dziecko z szacunkiem oraz uwzględniają jego potrzeby. Wersja zupełna i skrócona Standardów Ochrony Dzieci przed Krzywdzeniem w Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Kochanowskiego dostępne są zakładce dokumenty. Prosimy o zapoznanie się z ich treścią.
      • Ranking Szkół Podstawowych 2024

       Portal WaszaEdukacja.pl przeprowadził ranking polskich szkół. Badania dokonano na podstawie oceny uwzględniającej wyniki egzaminu ósmoklasisty i osiągnięcia uczniów w olimpiadach przedmiotowych. Nasza szkoła uzyskała 3799 miejsce w Polsce, ale drugie miejsce w Malborku! Jak na naszą małą społeczność, sukces w rankingu jest WIELKI! Brawa dla naszych uczennic i uczniów, oraz dla kadry pedagogicznej!

      • Wyprawka dla klasy I

       - 2 zeszyty 16 lub 32 kartkowe w kolorową linię,

       - 3 zeszyty 16 lub 32 kartkowe w kratkę

       - kredki ołówkowe,

       - 3 ołówki,

       - temperówka,

       - gumka,

       - linijka,

       - klej w sztyfcie,

       - nożyczki z zaokrąglonym ostrzem,

       - plastelina,

       - farby plakatowe,

       - kubeczek,

       - pędzelki,

       - blok rysunkowy z kolorowymi kartkami,

      • Wakacje 2023/2024

       Uczennicom, uczniom, rodzicom, nauczycielkom, nauczycielom, pracownikom i wszystkim przyjaciołom szkoły, życzymy wesołych, spokojnych i zdrowych wakacji! Wspaniałych przygód, niezapomnianych chwil i odkrywania nieznanego! Świetnie, że spotkamy się już we wrześniu:)

      • Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

       21 czerwca rozpoczął się od mszy dziękczynnej za cały rok nauki. O 9:00 na szkolnym boisku zgromadziła się cała społeczność szkolna, odegrano hymn i rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Pan dyrektor Krzysztof Keński i przewodniczący Rady Rodziców pan Paweł Kalinowski, podziękowali wszystkim za cały rok pracy. Nastąpił czas na nagrody i wyróżnienia dla najlepszych w nauce, czytelników, matematyków i za 100% obecność. Wyróżniono też najaktywniejszych rodziców, bez których nic by się nie udało! Teraz przyszła kolej na przejęcie władzy nad Sztandarem Szkoły. Uczniowie klasy VII, w imieniu wszystkich, ślubowali strzec naszych symboli i godnie reprezentować szkołę. Po wymianie insygniów, nadeszła pora na... ogłoszenie końca roku i ogłoszenie WAKACJI przez pana dyrektora. Pozostało tylko odebrać świadectwa i o d p o c z y w a ć :)

      • To już jest koniec... i nowy początek

       21 czerwca klasa VIII A zakończyła naukę w naszej szkole. O 11:00 uroczystość rozpoczął tradycyjny polonez, pięknie odtańczony przez absolwentów. Wychowawczyni, pani Beata, po raz ostatni odczytała listę obecności i nastąpił czas wręczania nagród i podziękowań. Wyróżnieni zostali najlepsi uczniowie, sportowcy, czytelnicy, matematycy, wolontariusze, wokaliści... Nie zabrakło podziękowań dla rodziców i nauczycieli oraz nauk na przyszłość i ślubowań. Niespodzianką zaskoczyła wszystkich dawna wychowawczyni pani Ala! Ten wzruszający dzień zakończyła pamiątkowa fotografia klasy. Nie zapominajcie o swojej starej, fajnej podstawówce! Dobrego nowego etapu Waszego życia!!!

      • KONIEC ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

       20 czerwca godzina 12:00 - uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy 0 w sali gimnastycznej.

       21 czerwca godzina 09:00 - uroczyste zakończenie roku szkolnego klas I - VII na boisku szkolnym.

       21 czerwca godzina 11:00 - uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy VIII w sali gimnastycznej.

      • Koniec roku szkolnego w "Zeróweczce"

       20 czerwca w samo południe, nasza najmłodsza klasa zakończyła rok szkolny 2023/2024. Dzieci wkroczyły do sali krocząc w rytm dumnego poloneza, a potem rozpoczęły się piosenki, prezentacje wierszy, porady bezpieczeństwa na wakacje, ślubowania na kolejne lata życia (najważniejsze - odwiedzać "Zeróweczkę"). Nie zabrakło też podziękowań dla rodziców i dzieci, ale przede wszystkim dla ukochanej pani Iwonki za wielkie serce, ciepło i organizację tej cudownej uroczystości. Wszystkim bardzo dziękujemy za cały rok naukowych i rozrywkowych przygód! Dzieciom życzymy powodzenia w pierwszej klasie! Miłych wakacji!

      • Zabawy na dmuchańcu

       19 czerwca Zabawy na dmuchańcu to uczta dla zmysłów. Kolorowe konstrukcje pobudzają wyobraźnię i pozwalają dzieciom przeżywać wyjątkowe przygody podczas emocjonującej, ale i w pełni bezpiecznej rozrywki. Serdeczne podziękowania dla Pani Iwony i Piotra Komasarów za ten piękny dzień!!!

      • Klasa III A w kinie

       W poniedziałek, 17 czerwca, uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w wycieczce do kina Helios w Tczewie, podczas której obejrzeli film pt. "Istoty fantastyczne". Dzieci obejrzały czarującą historię pełną ciepła, humoru i magii. Po obejrzeniu filmu cała grupa wybrała się na lody, małe zakupy oraz plac zabaw. Pełni wrażeń uśmiechnięci i szczęśliwi wróciliśmy do szkoły. Zapraszamy do galerii na pokaz zdjęć fantastycznych istot z III A!

      • Karaciści zdobywają Mazowsze

       15 czerwca w Płocku, odbył się XII Turniej Karate Kyokushin z okazji Dnia Dziecka, zorganizowany przez Płocki Klub Karate Kyokushinkai. W tych zawodach wzięli udział nasi uczniowie i trzeba przyznać, nie bez sukcesów. W grupie kadetów 10 - 11 kata, Natan Komasara wywalczył I miejsce. W kategorii młodzików 12 -13 kata, Igor Komasara zdobył II miejsce. Gratulacje dla naszych wojowników, brawo!

      • Tworzymy wakacje

       Powoli kończy się rok szkolny 2023/2024, zatem zajęcia koła plastycznego poświęciliśmy marzeniom o wakacjach. Twórcy z klas 0 - III wykreowali swoje wakacyjne kosmosy. Zobaczcie jak wyglądał proces twórczy.

      • Spotkanie z pisarką

       11 czerwca spotkaliśmy się z utytułowaną pisarką. W swej twórczości, pani Sylwia Kubik opisuje naszą małą ojczyznę - Żuławy i ludzi tutaj żyjących. Mieliśmy okazję do poznania tajników warsztatu pisarskiego, problemów z którymi spotyka się twórca, a nawet najbardziej przyziemnych spraw życiowych. Artystka chętnie i cierpliwie odpowiadała na nasze pytania, zapewne również dlatego, że przez długie lata była nauczycielką języka polskiego. Po tym spotkaniu pewnie kilka osób z nas chwyci za pióro dla spóbowania własnych możliwości pisarskich. Dziękujemy za tak ciekawą lekcję i życzymy owocnej twórczości! Niech wena pani nie opuszcza!

      • Serdeczne kondolencje

       Koleżance, wieloletniej dyrektorce naszej szkoły Bożenie Zalewskiej, składamy słowa serdecznego współczucia z powodu śmierci Mamy. Trudno sobie poradzić ze smutkiem po stracie tak ważnej osoby, więc pragniemy wspierać Cię w bólu. Pamiętaj, że w tych trudnych chwilach jesteśmy z Tobą uczuciami i myślami.

      • Biesiada po lipą - występy zespołowe

       07 czerwca przed publicznością wystąpiło wiele zespołów. Klasowe grupy zachwyciły wszystkich obecnych swoimi piosenkami, kolorami, tańcami, a nawet akrobatyką! Brawa dla wszystkich drużyn, szczególnie dla naszych „zerówkowiczów”, którzy skłaniali do gromkich oklasków! Dziękujemy wszystkim za wspaniałe pokazy, które zapowiadały konferansjerki Eliza i Lena! Było SUPER!

      • Biesiada pod lipą - soliści

       07 czerwca na scenie wystąpili soliści. Artyści sceny przedstawili wiersze w brawurowych interpretacjach, piękne utwory wokalne i instrumentalne. Solowe występy wymagały od naszych gwiazd wielkiej odwagi, ale wszyscy dali radę! Brawa za piękne pokazy, byliście wspaniali!

      • Biesiada pod lipą - atrakcje

       07 czerwca rodzice, dzieci i panie wychowawczynie i nauczyciele przygotowałi stoiska z atrakcjami. Każdy mógł pomalować twarz, spróbować świetnych hot dogów, gorących kiełbasek, orzeźwiających lemoniad, słodkich ciasteczek i galaretek, zdrowych sałatek, chrupiących popcornów, zakupić książkę i los na loterię. Było w czym wybierać! Losowanie wygranych losów przysporzyło wiele emocji i zabawy, ale wszyscy byli bardzo zadowoleni! Dziękujemy organizatorom stoisk!

      • Biesiada pod lipą

       07 czerwca pan dyrektor Krzysztof Keński otworzył coroczny piknik szkolny. Publiczność dopisała wspaniale i świetnie się bawiła. Naszymi gośćmi był pan Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski oraz pani Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Monika Sobczyńska, którym towarzyszył pan Przewodniczący Rady Rodziców Paweł Kalinowski. Nad całością imprezy czuwała pani Marta Detmer, której dziękujemy za organizację!

   • Partnerzy i Programy

    • Malborski Portal Edukacyjny
    • SKS - Szkolny Klub Sportowy
    • Muzeum Zamkowe w Malborku
    • Pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie
    • Telefon zaufania dla dzeci i młodzieży
    • Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień
   • Herb Polski
   • Logowanie

   • Galeria zdjęć

     brak danych
   • Godziny dzwonków

    Poniedziałek 22.07.2024
   • Biuletyn informacji publicznej