• Szanowni Rodzice!
    • W zakładce REKRUTACJA opublikowane zostały najważniejsze informacje dotyczące naboru do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej szkoły podstawowej na nowy rok szkolny 2024/2025. Zapraszamy do naszej szkoły. Państwa dzieci spotkają się z miłą, rodzinną atmosferą, ciekawymi zajęciami oraz ze świetnie wykształconą kadrą pedagogiczną. W razie kłopotów zawsze będą mogli liczyć na pomocną dłoń i wielkie serce!
    • Dzień Bezpiecznego Internetu
    • Już od wielu lat bierzemy udział w ogólnoświatowych obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. To bardzo ważna inicjatywa, gdyż coraz częściej zdarza się nam wszystkim stykać z różnymi problemami na tym wielkim forum. Tegoroczna edycja trwa od 06 lutego, ale o naszym bezpieczeństwie musimy pamiętać zawsze!!!
      • Dzień Żołnierzy Wyklętych

       01 marca czcimy pamięć żołnierzy, którzy w latach komunistycznych represji, nie porzucili broni i walczyli o wolną Polskę. Nasz Poczet Sztandarowy uczestniczył w uroczystościach składania hołdu pod pomnikami upamiętniającymi czyny tych odważnych ludzi. Warto poznawać i wzorować się na bohaterach: Ince (17 letniej sanitariuszce, której ostatnie słowa: "Niech żyje Polska!" zapadają w pamięć), rotmistrzu Pileckim (żołnierzu, który dał się aresztować i uwięzić w Auschwitz, aby po ucieczce opowiedzieć światowi o okrucieństwach obozu). Inka, Pilecki i wielu innych zginęło z rąk swoich rodaków, zniewolonych przez komunistyczny system represji. Cześć Bohaterom!

      • Kiermasz klasy IV A

       01 marca klasa IV A zachwyciła swoim stoiskiem chyba wszystkich w szkole. Lady zapełniły kolorowe babeczki, lizaki, galaretki, ciasteczka, a nawet lody! Wszystkie słodkości były przesmaczne i dlatego nie dziwiła ogromna liczba klientów. Gratulacje dla dzieci i rodziców klasy IV za smaczności i miłą, sprawną obsługę, oraz dla pani Beaty, która czuwała nad wszystkimi poczynaniami! BRAWO!!!

      • Nagrody Burmistrza Miasta Malborka

       27 lutego w auli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1, odbyła się uroczystość przekazania nagród przez pana Burmistrza Marka Charzewskiego uczniom, którzy uzyskali najwyższe lokaty w nauce. Z naszej szkoły stypendia odebrali: Ignacy Bawół, Julia Borkowska, Mateusz Dziweńka, Lena Fera, Igor Komasara, Małgorzata Krawczykiewicz, Olaf Pawluczuk, Błażej Romanowski, Sebastian Skoneczny, Michalina Wilczewska, Marcel Woś. Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów w nauce! Zdjęcie Radosław Konczyński.

      • Kiermasz klasy IV A

       Klasa IV A zaprasza społeczność uczniowską na swój kiermasz. Pamiętajmy, że kiermasz odbędzie się dnia 1 marca w piątek! Pod plakatem znajduje się film reklamowy, który koniecznie trzeba zobaczyć, bo tego jeszcze nie było! Brawa za pomysł i przeprowadzenie kampanii reklamowej!

      • Kółkowa galeria

       Nasza galeria prac dzieci zapełnia się coraz bardziej. Po ostatnich zajęciach o impaście, przybyły kolejne, czarno-białe prace ukazujące faktury. Dzięki impastowi, te dzieła możemy podziwiać nawet rękami! Brawa dla twórców! Czekamy na kolejne prace!

      • Pasowanie na ucznia

       23 lutego 2024 r. odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Ważną częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali, było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez pana dyrektora. Wszystkim Pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów!!! Dziękujemy rodzicom za liczne przybycie, Nadii za profesjonalne poprowadzenie uroczystości, panu Mariuszowi za piękną, wiosenną dekorację!!!

      • DBI - animacje klasy VI A

       23 lutego klasa VI A zakończyła swoje prace nad problemem oszustw w Internecie. Zadaniem klasy było utworzenie krótkiego filmu ilustrującego ten problem. Zobaczcie nasze prace i nie zapomnijcie o polubieniach i udostępnieniach! Każdy z nas może stać się ofiarą internetowych kombinatorów!

      • Aktywna przerwa

       23 lutego nareszcie(!) udało się naszej Radzie Samorządu Uczniowskiego, zorganizować aktywną przerwę. Dynamiczna muzyka do belgijki zachęcała do biegów, podskoków, obrotów i innych szaleństw. Było tak fajnie, że przerwa się pomnożyła i belgijka trwała przez trzy przerwy! Po takim wysiłku przyjemnie było pójść na kolejne lekcje. Chyba trzeba to powtórzyć i nauczyć tańca większą grupę osób (do tej pory nieśmiałych)! Brawa dla Rady i odważnych tancerek!

      • Odsłonięcie Pomnika Ofiar Totalitaryzmów

       22 lutego miała miejsce uroczystość odsłonięcia Pomnika Ofiar Totalitaryzmu Niemieckiego i Sowieckiego. W uroczystości wzięli udział: Zastępca Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, władze naszego miasta i powiatu, służby mundurowe oraz mieszkańcy malborka. Jak zauważyli mówcy, nowy pomnik jest miejscem przypominającym o tym, że bezwzględne rządy mogą doprowadzić do tragedii wielu ludzi, a nawet wielu pokoleń. "Nigdy więcej wojny w naszym kraju" - tak zakończył uroczystość pan Burmistrz Marek Charzewski. Dołączamy się do tych słów!

      • DBI - ulotki klasy IV A

       22 lutego klasa IV A zakończyła prace nad ulotkami, przypominającymi o telefonie zaufania dla dzieci i młodzieży. Mamy nadzieję, że dzięki tworzeniu obrazków, cała klasa IV zapamiętała ten numer! Telefon ten działa codziennie 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę! Warto o nim pamiętać w razie kłopotów, ale nie zapominajmy o tym, że najlepiej i zawsze pomogą rodzice!

      • Umowa o wolontariacie

       W dniu 21.02.2024 roku została oficjalnie podpisana umowa o wolontariacie pomiędzy dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Malborku Krzysztofem Keńskim, a dyrektorem Muzeum Zamkowego w Malborku Januszem Trupindą. Dzięki zawarciu tego porozumienia uczniowie szkoły uzyskali możliwość przystąpienia do wolontariatu.

      • Kiermasz klasy I A

       21 lutego klasa I A zorganizowała kiermasz słodkości. Mogliśmy posmakować ciast, popcornu, galaretek, babeczek, ciepłych lodów, napojów i wielu innych smakowitości. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za świetną pracę i poświęcony czas!!!

      • DBI - Klasa VIII A

       W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu uczennice i uczniowie różnych klas, zwracają uwagę na różne problemy spotykane w sieci. Od 12 do 19 lutego, w klasie VIII A rozważaliśmy problem cyberprzemocy. Zastanawialiśmy się nad przyczynami i skutkami przemocowych działań, a nic tak dobrze nie wpływa na refleksje, jak myślenie nad edukacją innych osób. Dlatego stworzyliśmy plakaty ilustrujące nasze przemyślenia i które warto, a nawet trzeba zobaczyć! Ciekawe, która praca trafia do Was najcelniej?

      • Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Malborka

       Uczniowie klas VII i VIII zostali poinformowani o możliwości kandydowania na radnego Młodzieżowej Rady Miasta. Zdobycie mandatu młodzieżowego radnego jest bardzo ważnym wyróżnieniem i stwarza możliwości decydowania o ważnych sprawach dotyczących naszego miasta. Chętni otrzymali karty zgłoszenia i teraz czas na decyzje przyszłych kandydatów oraz uzgodnienia z rodzicami. Prosimy więc rodziców o pomoc w podjęciu postanowień, ponieważ kadencja Rady trwa 2 lata!
       Oto harmonogram wyborów:

      • III klasa nabiera oddech

       Jak wygląda układ oddechowy człowieka? Co się dzieje, kiedy oddychamy? Na te i inne pytania odpowiedzi szukali 16 lutego nasi kreatywni trzecioklasiści budując model układu oddechowego człowieka. Nauka przez zabawę to jest to, co bardzo lubią dzieci.

      • Finał wyścigów robotów!!!

       15 lutego rozegrany został finał 1. Wyścigu Robotów. W szranki stanęły roboty: ROBOCIK i KINKS. Prace drużyn nad programami trwały do ostatnich chwil. Wykonano piękne koszulki dla zawodników i wreszcie nastąpił start! Emocje były wielkie... i sami zobaczcie jak się skończyły nasze zawody (pod zdjęciem znajdziecie linki do występów robotów, wystarczy kliknąć na "Więcej"). Teraz czas na uhonorowanie zwycięzców medalami projektowanymi przez dzieci. Czekamy na dekorację! To wszystko dzięki akcji #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci @LaboratoriaPrzyszlosci

      • Czy jeden szachista może pokonać wielu innych?

       14 lutego, na to pytanie próbowaliśmy sobie odpowiedzieć podczas zajęć szachowych. Podjęliśmy się próby rozegrania, chyba pierwszej, symultany (taka gra w szachy, 1 przeciw wielu) w naszym mieście! Symultanistami zostali ochotnicy Igor i Natan. Chłopcy musieli podejmować szybkie decyzje i szybko przechodzić od plaszy do planszy, co wymagało sporo wysiłku fizycznego i umysłowego. Zabawa była pełna emocji i bardzo spodobała się naszym zawodnikom. Brawa dla wszystkich graczy za waleczne postawy! Chyba to powtórzymy:)

      • Dzień Bezpiecznego Internetu

       Dzień Bezpiecznego Internetu został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku, a świętowany jest na całym świecie! Nasza szkoła od wielu lat dołącza się do tych działań. Od 12 lutego, podczas lekcji informatyki, informujemy nasze uczennice i uczniów o zagrożeniach i zapraszamy do wspólnej akcji uczącej bezpiecznej pracy i rozrywki w Internecie. Niedługo pierwsze prace wykonane przez dzieci!

   • Partnerzy i Programy

    • Malborski Portal Edukacyjny
    • SKS - Szkolny Klub Sportowy
    • Muzeum Zamkowe w Malborku
    • Pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie
    • Telefon zaufania dla dzeci i młodzieży
    • Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień
   • Herb Polski
   • Logowanie

   • Galeria zdjęć

     brak danych
   • Godziny dzwonków

    Piątek 01.03.2024
   • Biuletyn informacji publicznej