• Klasa VII A pod żaglami - dzień 2

• ...drugi dzień rozpoczął się jeszcze pierwszego dnia! Dziewczęta zaskoczyły chłopców swoim prezentem z okazji dnia chłopca. Były SUPER występy, podarunki i dyskoteka. 30 września pogoda nie była żeglowna. Mgła i flauta pozwoliła na wizytę w skansenie. Kiedy pojawił się wiatr wszyscy ruszyli na wodę! Tym razem rejsy były przemiłe i pozwoliły na odpoczynek. Po żeglarskich wysiłkach szyscy wrócili we wspaniałych humorach i mają wiele do opowiedzenia! To była ŚWIETNA przygoda! Organizatorom dziękujemy za możliwość poczucia się prawdziwymi wilkami morskimi!!!

• Klasa VII A pod żaglami - dzień 1

• 29 września klasa VII A wybrała się na prawdziwą żeglarską przygodę we Wdzydzach Kiszewskich. Po dotarciu na miejsce i śniadanku, na pierwsze rejsy wyruszyły załogi chłopców. Gorące serca nie dały się zimnej pogodzie i wszyscy wrócili we wspaniałych nastrojach! Po południu dziewczęta próbowały swoich sił w trudnej sztuce żeglowania. Pierwsze obawy rozwiały się wraz z wiatrem wdzyckich jezior, a na twarzach zagościły uśmiechy. Potem: kolacja, ognisko z kiełbaskami i...

• Ważne! Dezynfekcja szkoły

• W piątek 30.09.2022 r. w szkole przeprowadzona zostanie dezynfkecja.

W związku z powyższym szkoła czynna będzie do godz. 13:30 (dotyczy to wszystkich zajęć lekcyjnych i zajęć świetlicowych)

Krzysztof Keński

• Kolejna super wycieczka klasy VII A!

• 28 września odwiedziliśmy Gdańsk. Na  rozgrzewkę byla gorąca czekolada w przytulnej restauracji - dziękujemy Pani Alicjo! Później zajęcia w Ośrodku Kultury Morskiej, Sołdek i  Spichlerze. W drodze powrotnej ciepły posiłek. Zadowoleni wróciliśmy do Malborka. Jutro "płyniemy z wiatrem" do Wdzydz Kiszewskich. Dziękujemy Organizatorom i opiekunom!

• Wiszące nietoperze w 2 A

• 20 września W tym tygodniu uczniowie klasy 2 A odkrywali ciekawostki z życia nietoperzy w ramach projektu "Po dźwięku do celu". Podsumowaniem całodniowych działań naukowych była skomplikowana praca plastyczno-techniczna.  Zapraszamy do galerii!

• 83. rocznica powstania Podziemnego Państwa Polskiego

• 27 września 1939 r., w oblężonej przez niemieckie wojska Warszawie, powołano organizację konspiracyjną Służba Zwycięstwu Polski. To początek Polskiego Państwa Podziemnego. Państwa, w którym pomimo okupacji i terroru, w konspiracji (w tajemnicy), działała armia, sądy, szkoły, a nawet teatry! Nasz Poczet Sztandarowy uczcił pamięć wszystkich bohaterów tamtych lat. Dziękujemy panu Burmistrzowi za zaproszenie do swojej delegacji!

• Zajęcia w bibliotece

• 23 września nasi najmłodsi uczniowie odwiedzili naszą bibliotekę szkolną. Jaki to wspaniały świat! Tak wiele książek, a każda książka to fascynująca opowieść. Chyba trzeba odwiedzać to miejsce jak najczęściej! Dziękujemy pani Asi za fajne zajęcia!

• Zdrowe śniadanie do szkoły w 2 a

• 22 IX 22 r. Najlepszą metodą uczenia dzieci zdrowych nawyków, jest pokazanie im tego "na żywo”. Taką możliwość mieli dziś uczniowie klasy 2 a, uczestnicząc w warsztatach "Zdrowe śniadanie do szkoły” przeprowadzanych przez pani Beatę Dziweńkę. Pani Beata, w prosty i przejrzysty sposób zilustrowała uczestnikom zalecenia zdrowego żywienia. Tyle teorii, bo potem już było smakowicie, kolorowo i pysznie. Dzieci miały możliwość kompletowania pysznych "lunchboxów", samodzielnie przygotowywały jogurtowo-owocowe deserki, zajadały się pysznymi naleśnikami z jogurtem i owocami. To niesamowite, jak bardzo smakowały wszystkie warzywa, owoce, ryżowe deserki, wody smakowe, ciemny chleb i mnóstwo innych zdrowych przekąsek! Dzieci były zachwycone i mamy nadzieję, że wiele pomysłów na zdrowe śniadanie do szkoły zastosują w praktyce. Dziękujemy Pani Beacie za kreatywność i profesjonalizm!

• Głosowanie na Malborski Budżet Obywatelski Junior

• MBOJ wspomaga inicjatywy, które organizują ciekawe i pożyteczne zajęcia dla dzieci i młodzieży naszego miasta. 21 września, na wybrane imprezy mogły głosować wszystkie uczennice i wszyscy uczniowie naszej szkoły. Wyniki wyborów są już dostępne na tablicy w korytarzu. Warto sprawdzić jakie inicjatywy cieszyły się naszą przychylnością, no i ciekawe jakie wygrają w naszym mieście! Trzymamy kciuki!

• 83. rocznica napaści Rosji na Polskę

• 17 września 1939 r., komunistyczna Rosja napadła na Polskę zadając naszej ojczyźnie zdradziecki cios. Nasze wojska miały rozkaz "nie walczyć z Sowietami", więc ich armia szybko zajęła pozycje uzgodnione z hitlerowskimi Niemcami. Dla Polaków oznaczało to terror, wywózki ludności na Syberię, Ural i do Kazachstanu, aresztowania i bestialskie zabójstwa inteligencji (w tym nauczycieli), oficerów i urzędników. Nasz Poczet Sztandarowy, wraz z panem Burmistrzem i mieszkańcami Malborka, uczcił pamięć ofiar tamtych lat składając kwiaty pod Tablicą Sybiraków. Cześć i chwała pomordowanym! Nigdy więcej wojny!

• "Talenciaki"

• Szanowni Rodzice, jak już wiecie, nasza szkoła bierze udział w programie lojalnościowym "Szkoły pełne talentów", prowadzonym przez sieć sklepów Lidl, a wspieranym przez Roberta i Annę Lewandowskich. Dzięki tej akcji, nasza szkoła może wzbogacić się o sprzęt i pomoce naukowe dla dzieci. Przypominamy, że możecie Państwo przekazać swoje vouchery do pudełek rozstawionych w szkole lub zarejestrować się na stronie akcji i tam wybrać naszą szkołę. Bardzo dziękujemy za już przekazane "Talenciaki" i prosimy o więcej! Każdy z nich zwiększa nasze szanse w losowaniach! Więcej o "Talenciakach" możecie dowiedzieć się ze strony:
              https://www.lidl.pl/c/szkoly/s10012469?gclid=EAIaIQobChMIjNWu9Jqc-gIViQLmCh1WCww2EAAYASAAEgItJvD_BwE Link do tej strony znajduje się pod ilustracją.

• Od lat sprzątamy świat

• 16 września Od najmłodszych do najstarszych uczennic i uczniów, wszyscy ruszyliśmy na pomoc naszej planecie. Taka akcja jest bardzo potrzebna, bo nawet jeśli nie posprzątamy wszystkiego, to będziemy pamiętać o segregowaniu odpadów i naszym szacunku dla przyrody. Musimy o nią dbać, bo to nasz dom! Pogoda dopisała, humory też, no i jest o wiele milej dookoła!