• Aktualności

      • Czytamy z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa

      • Wszyscy chcemy, by dzieci interesowały się książkami i chętnie je czytały. Dlatego fajnie jeśli lektury są ciekawe, zaskakujące i zachęcające do odkrywania świata. W tym tygodniu uczniowie klasy 2A poznali lekturę J. Bednarek "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek". Na początku dzieci poznały postać autorki i jej twórczość. Następnie uczniowie opowiadali przygodę pierwszej skarpetki. Kolejne rozdziały czytane na zmianę przez uczniów i nauczyciela rozbudzały wyobraźnię. Szczegółowy portret pamięciowy szarej skarpetki ułatwił napisanie ogłoszenia, a samodzielnie stworzony komiks podsuwał pomysły na stworzenie przygody jedenastej skarpetki. W projekcie nie zabrakło pracy plastyczno-technicznej oraz skarpetkowej matematyki i kodowania. Niby tylko skarpetki, a jakże bogaty świat wartości…szacunek, troska, odpowiedzialność itp. Praca z lekturą może być ciekawą przygodą, zwłaszcza gdy każde dziecko posiada własny egzemplarz książki.

      • OD KOPERNIKA DO PODBOJU KOSMOSU

      • 23 lutego, w Szkole Podstawowej nr 8 w Malborku, odbyło się uroczyste rozdanie nagród w konkursie "Od Kopernika do podboju kosmosu". Miło nam donieść, że w konkursie literackim Tomasz Sowiński zdobył jedną z nagród, a Klaudia Zawadzka wyróżnienie. W konkursie plastycznym wyróżnienie zdobyła Maja Woźniak. Gratulujemy!!!

      • Jumpcity

      • 22 lutego, klasy V A i VIII A udały się na wyprawę do Gdańska. Wyjazd organizowany przez Samorząd Klasowy klasy ósmej nie obył się bez niespodzianek, ale daliśmy radę i wyciągnęliśmy wnioski na przyszłość. Smaczne posiłki i atrakcje na trampolinach wynagrodziły nam wszelkie trudy. Wielu z nas odważyło się na salta, śruby i wiele innych akrobacji. Było super! Dziękujemy pani Asi i panu Jackowi za opiekę! Zobaczcie nasze szaleństwa w galerii lutego!

      • Egzamin ósmoklasisty - informacja o warunkach przebiegu

      • Zapraszam uczniów z klasy 8a i ich rodziców do zapoznania się z informacji dotyczącej warunków przebiegu egzaminu ósmoklasisty, w tym o:

       1) harmonogramie i zasadach przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty

       2) zasadach zaznaczania odpowiedzi na karcie odpowiedzi (dotyczy uczniów, którzy mają obowiązek zaznaczenia odpowiedzi na karcie)

       3) zakazie wnoszenia do sali egzaminacyjnej urządzeń telekomunikacyjnych lub korzystania z takich urządzeń w tej sali

       4) konieczności samodzielnego rozwiązywania zadań w czasie egzaminu 

      • Dzień Kapci

      • 20 lutego był Dniem Kapci. Większość z nas przyszła do szkoły ze swoimi najfajniejszymi kapciami, a te mogły się poznać z innymi kapciami oraz pięknie zaprezentować na zdjęciach. Dzięki akcji zainicjowanej przez uczennicę klasy VIII A, było trochę weselej, trochę ciszej i na pewno trochę zdrowiej. Historia Kopciuszka uczy nas, że zmienianie obuwia się opłaca! Ciekawe, czy kapcie mają swoje imiona?

      • Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

      • Uczniowie klasy III wzięli udział w konkursie plastycznym "Powiem Wam - 112 znam!". Każde dziecko, które uczestniczyło w konkursie otrzymało dyplom oraz upominek od Burmistrza Miasta Malborka. Fantastyczne prace można podziwiać na naszej szkolnej korytarzowej tablicy. Brawo!!!

      • Tłusty czwartek

      • Jak nakazuje tradycja, 16 lutego był dniem objadania się pączkami. W tym objadaniu świetnie pomogły dziewczyny z klasy VIII A, które zorganizowały kiermasz słodkości i napojów. Zainteresowanie było ogromne, na każdej przerwie ustawiała się dłuuuuga kolejka głodomorków. Ciekawe jak wytrzymały wasze brzuszki?

      • #laboratoriaprzyszlosci

      • 15 lutego, uczniowie Szkolnego Koła Regionalnego ,,Żuławiaczek" zajmowali się przyrządzaniem sałatki jarzynowej i piekli bułeczki . Zapach rozchodził się w całej szkole. Sałatka jarzynowa gości prawie w każdy domu na Żuławach. Nasze żyzne ziemie świetnie nadają się do uprawy zdrowych i smacznych warzyw, które później wykorzystują w kuchni gospodynie. Bez salatki jarzynowej trudno wyobrazić sobie święta lub rodzinne spotkanie. Ale jeśli myślicie, że sałatka jarzynowa pochodzi z naszego kraju, to się mylicie! Popularna u nas potrawa pochodzi z Rosji, a jej obecna receptura znacznie różni się od pierwotnej.  Autorem przepisu na taką sałatkę był Lucien Olivier, właściciel moskiewskiej restauracji Hermitage. W skład tej popularnej potrawy wchodziły ozorki, kapary, sałata, kawior, jarząbki, i tajemniczy sos. Lecz przepisu na niego  nie znamy. Sałatka jarzynowa w Europie została spopularyzowana w XIX w. Przez rosyjskich emigrantów politycznych. Emigracyjna rzeczywistość wymusiła zmianę receptury. W miejsce jarząbków pojawiła się   kiełbasa, a kapary zastąpiono groszkiem. U nas taką sałatkę przyrządza się z gotowanych warzyw, jajek, kiszonych ogórków, zielonego groszku. Niektórzy dodają jabłko i cebulkę. Wszystko wymieszane jest z majonezem. Żuławiaczkom bardzo smakowała własnoręcznie zrobiona sałatka  i upieczone bułeczki. Ich kulinarne umiejętności i rozwijają się!!!

      • Wojtek - bohaterski miś

      • 15 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w przedstawieniu pt.: "Historia Misia Wojtka". Spektakl odbył się w Muzeum Zamkowym w Malborku. Aktorzy w przystępny sposób opowiedzieli o szlaku armii generała Andersa, z którą wędrował oswojony niedźwiedź brunatny Wojtek. Przedszkolaki brały czynny udział w przedstawieniu, śpiewały piosenki, odpowiadały na pytania oraz przeżywały losy misia Wojtka. Na koniec, każde dziecko otrzymało prezent - pluszowego misia, a także mogliśmy zrobić wspólne zdjęcie z aktorami i oczywiście misiem Wojtkiem!!!

      • Walentynki

      • Jak zawsze w Walentynki, wszyscy ubraliśmy się na czerwono, przygotowaliśmy walentykowe kartki i prawiliśmy sobie tylko miłe słowa. Natalia z klasy IV A, wraz z asystą innych członków Samorządu Uczniowskiego i wolontariuszy zbierała tajemne wyznania do pocztowej skrzynki, a później nasi listonosze dostarczali listy do właściwych osób. Było wiele radości i szkoda że taki dzień jest tylko raz w roku, ale przecież mili dla siebie możemy być zawsze!

      • Bal karnawałowy klas 0 - III

      • 09 lutego odbył się huczny bal! Dzieci z młodszych klas przebrały się za swoje ulubione postacie, zgomadziły mnóstwo smacznych przekąsek i wyruszyły w tany. Bal wymyśliły i zorganizowały dzieci z Samorządu Uczniowskiego z klasy IV, wspierane przez ochotniczki z klas VI i VII. Były tańce na gazetach, konkurs na najpiękniejsze przebranie, tańce z miotłą i wiele innych atrakcji, a po każdej czekały słodkie nagrody. Dzieciom bardzo się podobało i wielkimi brawami dziękowały organizatorkom. Zobaczcie jak szaleliśmy!

      • Od Kopernika do podboju kosmosu

      • Uczestnicy kółka informatycznego przez kilka zajęć tworzyli prace plastyczne w programie GIMP. Dzieła były tworzone na konkurs organizowany przez Szkołę Podstawową nr 8, w technice kolażu cyfrowego. Zadanie było bardzo trudne, ale udało się zrealizować nasze pomysły, ale najważnieszym sukcesem jest zdobycie nowych umiejętności. Brawo dla naszych twórców!

      • DBI

      • Podczas lekcji informatyki i lekcji wychowawczej, nasza mlodzież stworzyła plakaty informujące młodszych uczniów o niebezpieczeństwach, z którymi każdy z nas może spotkać się w Internecie. Efekty pracy świadczą o zaangażowaniu i sporej wiedzy na ten temat.

      • Przygotowania do balu

      • Przygotowania do karnawałowego balu klas 0 - III w toku. Trzeba wielu sił, aby nadmuchać wielką liczbę balonów i jeszcze więcej umiejętności aby je zawiązać, ale daliśmy radę!

      • Kosmiczni artyści

      • Nasi mali-wielcy artyści przez kilka spotkań tworzyli prace z okazji 550. rocznicy urodzin naszego największego naukowca - Mikołaja Kopernika. Temat "Od Kopernika do podboju kosmosu", inspirowany konkursem organizowanym przez SP 8 w Malborku, dał naszym dzieciom sposobność wyruszenia w daleką kosmiczną podróż. Zobaczcie co nasi twórcy widzieli wśród dalekich galaktyk.

      • Zimowa świetlica

      • 07 lutego. Świetna pogoda sprzyja wypoczynkowi z zimowymi zabawami. Dzieci skupione w świetlicy szkolnej wykazują wiele pomysłowości w organizowaniu wspólnych aktywności. Uśmiechy na buziach świadczą o tym, że zabawy na śniegu są super!