• WOŚP - Bicie rekordu

• W środę 16.10.2024 roku w godzinach 12:00-12:30 uczniowie i uczennice z klasy 7a pod czujnym okiem pielęgniarki szkolnej włączyli się do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Była to 8. edycja rekordu! Zgodnie z wstępnymi deklaracjami do akcji przyłączyły się aż 1044 instytucje, w tym nasz Szkoła.

Na Dzień 16.10 przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Celem tego święta jest podnoszenie stanu wiedzy oraz umiejętności na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach nagłego zatrzymania krążenia.

Organizatorem akcji jest Fundacja WOŚP

• Wydarzenie ekologiczne w naszej szkole!

• 7 listopada 2024 roku nasza szkoła zamieni się w zieloną oazę! Dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku mamy przyjemność zorganizować dla Was wyjątkowe wydarzenie pełne ekologicznych atrakcji. To doskonała okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat ochrony środowiska i dowiedzieć się, jak możemy dbać o naszą planetę. Przygotujemy dla Was wiele ciekawych warsztatów i zabaw. Nie może Cię zabraknąć!

Koordynator szkolny - pani Małgorzata Czerwińska

• Szachowi Mistrzowie Powiatu Malborskiego po zaciętej walce zajmują II miejsce

• Dziś 16.10.2024 r. w Prabuckim Cenktrum Kultury i Sportu odbyły się rozgrywki w półfinale wojewódzkim 53. Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Szachach. Nasi świeżo upieczeni Mistrzowie Powiatu Malborskiego w składzie Lena Dębicka, Jan Dąbrowski, Natan Komasara, Olaf Pawluczuk, Igor Komasara i Kacper Licznerski walczyli bardzo dzielnie i zajęli II miejsce. Zabrakło niewiele do I miejsca i awansu do kolejnego etapu Igrzysk. Dziękujemy za walkę i gratulujemy dotychczasowych osiągnięć!

• Zwycięstwo szachistów!

• W środę 9.10.2024 r. nasza drużyna szachowa zdobyła I miejsce w rozgrywkach powiatowych Igrzysk Dzieci! Serdecznie gratulujemy naszym młodym mistrzom:

Jankowi Dąbrowskiemu, Lenie Dębickiej, Tobiaszowi Gil, Igorowi Komasarze, Natanowi Komasarze, Kacprowi Licznerskiemu, Olafowi Pawluczukowi i Mai Pidek!

Już w najbliższą środę 16.10.2024 r. nasi szachiści powalczą o kolejny sukces w półfinałach wojewódzkich.

Powodzenia!

• Dzień Edukacji Narodowej - 14.10.2024

• Edukacja to klucz do sukcesu. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy wszystkim, aby pasja do nauki towarzyszyła nam przez cały rok szkolny, a każdy dzień był okazją do zdobywania nowej wiedzy i rozwijania swoich talentów.

• Szkoła bez dzwonków - wyniki konsultacji

• Szanowni Państwo,

Chciałbym poinformować o wynikach konsultacji dotyczących akcji „Szkoła bez dzwonków”. W ostatnich tygodniach prowadzone były rozmowy z Radą Rodziców oraz Radą Pedagogiczną na temat pilotażowego wprowadzenia tego pomysłu. Oba gremia opowiedziały się, choć niejednomyślnie, za przeprowadzeniem dwutygodniowego okresu próbnego, aby sprawdzić, jak szkoła funkcjonowałaby bez dzwonków.

Jednocześnie zapytaliśmy uczniów o ich opinię na ten temat. Przeprowadzone głosowanie wykazało, że większość uczniów opowiedziała się przeciwko wprowadzeniu takiej zmiany w naszej szkole. Oddano 119 głosów z czego 81 głosów była przeciwna przystąpieniu szkoły do tej akcji.

W związku z powyższym, po analizie wyników i uwzględnieniu głosu uczniów, podjąłem decyzję o odstąpieniu na tę chwilę od realizacji akcji „Szkoła bez dzwonków”.

Z wyrazami szacunku,
              Krzysztof Keński