• Nasi uczniowie i uczennice (25!) znalazło się w grupie 283 stypendystów, którym Burmistrz Miasta Malborka pan Marek Charzewski przyznał stypendium za wysokie wyniki w nauce! Gala wręczenia stypendiów odbyła się 12 marca 2025 w auli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Malborku.

          Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy!



          (więcej na: https://82-200.pl/9021,283-uczniow-szkol-podstawowych-otrzymalo-stypendium-burmistrza.html)

          Wykorzystano zdjęcie ze strony 82-200.pl
        • Drogie Panie i Dziewczęta!

          W tym szczególnym dniu życzymy Wam, abyście nigdy nie traciły wiary w siebie i swoje możliwości. Niech każdy dzień przynosi Wam nowe wyzwania, które z odwagą i determinacją będziecie pokonywać. Pamiętajcie, że jesteście wyjątkowe i niepowtarzalne!
        • Ferie zimowe czas zacząć! Od 17 do 28 lutego macie czas na odpoczynek i zabawę.

          Co Was czeka?

          - Dwa tygodnie wolnego od szkoły!

          - Czas na zimowe szaleństwa na śniegu, sankach, łyżwach... (zależy od warunków pogodowych;-)
        • Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Malborku w związku z odnotowanym szczytem zachorowań na grypę (problemami z dostaniem się do lekarza rodzinnego lub pediatry i pełnym obłożeniem w szpitalach) przekazał do wykorzystania rekomendacje dot. profilaktyki grypy sezonowej.

          PPIS w Malborku zwraca uwagę na potrzebę stosowania dobrych praktyk higienicznych, takich jak:

          - unikanie zatłoczonych miejsc i kontaktu z chorymi,

          - dbanie o skuteczną wentylację pomieszczeń,

          - zasłanianie ust i nosa podczas kaszlu lub kichania,

          - regularna higiena rąk,

          - stosowanie masek w celu ochrony nosa i ust w zamkniętych, zatłoczonych pomieszczeniach,

          - w przypadku wystąpienia objawów choroby zgłoszenie się do lekarza.



          Szczepienia przeciw grypie chronią również przed powikłaniami pogrypowymi, które mogą pozostawić zdrowotne konsekwencje do końca życia. Jednocześnie zalecenia WHO i wielu towarzystw naukowych wskazują, że szczepienie przeciw grypie powinno obejmować zdrowe dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, osoby starsze, pacjentów z grup podwyższonego ryzyka bez względu na wiek, a także kobiety w ciąży. Szczepienie dzieci, szczególnie w wieku przedszkolnym i szkolnym odgrywają bardzo ważną rolę w rozprzestrzenianiu wirusa grypy, tj. zapewniają ochronę im samym oraz pośrednio chronią osoby starsze, jak również i pacjentów z grup podwyższonego ryzyka. W sezonie infekcyjnym 2024/2025 bezpłatne szczepienia obejmują dzieci do 18 r. ż., seniorów po 65 r. ż. oraz kobiet w ciąży. Pozostałe grupy wiekowe mają refundację na szczepienie w wysokości 50 %.

          Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Malborku zachęca również do zapoznania się i wykorzystania informacji Głównego Inspektora Sanitarnego.

          Poniżej linki do stron GIS:


          https://www.gov.pl/web/gis/biezaca-dzialalnosc-panstwowej-inspekcji-sanitarnej-kontrolaszczepien-sytuacja-epidemiologiczna-i-infekcje-sezonowe-bezpieczne-ferie-wspolpraca-dlazdrowia-publicznego
          https://www.gov.pl/web/gis/grypa-sezonowa
          https://www.gov.pl/web/gis/infekcje-ukladu-oddechowego
          https://www.gov.pl/web/gis/jak-myc-rece-instrukcja-mycia-rak
        • Na prośbę Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie publikujemy ulotek związanych z pieczą zastępczą. Centrum szuka osób, które rozważają możliwość stworzenia bezpiecznego i kochającego domu dla dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się w swoich rodzinach biologicznych.

          Rodzina zastępcza to szansa na lepsze życie dla dziecka, a także niezwykłe doświadczenie dla osób, które zdecydują się na ten krok. Jeśli czujesz, że możesz podarować dziecku miłość i wsparcie, zgłoś się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Malborku.

          Więcej informacji można uzyskać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Malborku (https://pcpr.powiat.malbork.pl/kontakt-1)
        • W okresie jesienno-zumowym do odwołania w szkole obowiązuje obuwie zmienne.
        • Naczelną zasadą wszystkich działań podejmowanych przez personel placówki jest działanie dla dobra dziecka i w jego najlepszym interesie. Członkowie personelu placówki traktują dziecko z szacunkiem oraz uwzględniają jego potrzeby. Wersja zupełna i skrócona Standardów Ochrony Dzieci przed Krzywdzeniem w Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Kochanowskiego dostępne są zakładce dokumenty. Prosimy o zapoznanie się z ich treścią.
            • Laboratorium przyszłości

              Nasza drukarka 3D drukuje nie tylko piękne, ale również przydatne modele. Od kilku dni podopieczni naszej świetlicy mogą bawić się spirografem i doskonalić sprawność swoich rączek. Ta fajna zabawa(!) jest możliwa dzięki wsparciu projektu Laboratoria Przyszłości. #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci @LaboratoriaPrzyszlosci

            • Kiermasz klasy V A

              17 listopada, klasa V A zorganizowała kiermasz słodkości. Mogliśmy posmakować lizaczków, żelków, popcornu, galaretek, muffinków, napojów i wielu innych smakowitości. Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za świetną pracę i poświęcony czas!!! Dochód z kiermaszu zostanie przekazany na potrzeby wszystkich dzieci naszej szkoły.

            • Świętujemy urodziny ojczyzny

              11 listopada nasz Poczet Sztandarowy wziął udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. W uroczystościach uczestniczyły władze miasta, powiatu, służby mundurowe, księża, przedstawiciele instytucji, partii politycznych i wielu mieszkańców naszego miasta. Ważną myśl wygłosił pan Starosta Powiatu: "nasza niepodległość nigdy nie przeminęła bo tkwi w sercach i umysłach Polaków". Dbajmy zatem o naszą wolność dla tych, którzy w jej obronie oddali swoje życie, dla siebie i dla naszych potomnych.

            • Owocowe dzieła

              09 listopada nasi artyści ukończyli prace nad wielkimi, owocowymi obrazami. Podczas ostatnich zajęć z tym tematem, był czas na nadanie smaku i smaczków dziełom. Nareszcie możemy pokazać nasze dokonania. Mamy nadzieję, że się spodobają.

            • Zajęcia profilaktyczne z panią pielęgniarką

              09 listopada uczniowie klasy I A uczestniczyli w zajęciach teoretycznych oraz praktycznych poruszających zagadnienia związane z profilaktyką jamy ustnej. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak codzienna higiena jamy ustnej i odpowiednia dieta wpływają na stan zdrowia zębów, poznały wygląd i budowę zęba oraz pojęcia: zęby mleczne, zęby stałe, dziąsła, a także dowiedziały się jak ważne są regularne wizyty u dentysty.

            • Wycieczka klas VII A i VIII A

              8 listopada niezapomniane chwile w Poznaniu przeżyli uczniowie kl. VIII i VII. Zwiedzili oni unikalną, nowoczesną i multimedialną ekspozycję w Centrum Szyfrów Enigma w Poznaniu. Poznali historię złamania szyfrów Enigmy przez trzech wybitnych polskich matematyków – M. Rajewskiego,. H. Zygalskiego i J. Różyckiego. Przeszli szybki kurs szyfrów, podobny do tego, w jakim brali udział kryptolodzy w 1929 r. Później "zanurzyli się" w świecie obrazów na multisensorycznej, niezwykle angażującej zmysły wystawie największych dzieł Vincenta van Gogha. Była to najbardziej innowacyjna forma doświadczania sztuki. Prace słynnego mistrza przeniosły naszych uczniów w niesamowity świat wyobraźni wielkiego mistrza. Następnie spacerkiem przez Rynek uczniowie udali się na smaczny posiłek do restauracji. Pełni wrażeń, doświadczeń życiowych wrócili do Malborka. Na długo w ich pamięci pozostanie ta szkolna wyciec

            • Remembrance Day

              7 listopada na Cmentarzu Wojennym Wspólnoty Brytyjskiej nasz Poczet Sztandarowy uczcił pamięć poległych żołnierzy pochodzących z Anglii, Kanady, Australii i Nowej Zelandii. Podczas uroczystości byli obecni: Attaché Obrony płk Tom Blythe, Konsul Honorowy Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Marek Głuchowski, pan burmistrz Marek Charzewski. Na naszym cmentarzu znajdują się mogiły żołnierzy poległych w I i w II Wojnie Światowej. Byli to bardzo młodzi ludzie, którzy zginęli w obronie wolności swojej i innych ludzi - również naszej. Dlatego zawsze będziemy o nich pamiętać. Chwała bohaterom!

            • Dzień śmiesznych kapci

              06 listopada szkolną monotonię przerwało pojawienie się na naszych nogach wielu dziwnych, wesołych, przytulaśnych, słodkich postaci. Każdy chciał się pochwalić swoimi miśkami, rekinami, zajączkami, ptaszkami, a nawet kartonikami po mleku (wiadomo - eko)! Dlaczego Rada Samorządu Uczniowskiego zorganizowała ten dzień? Powodem była chęć przypomnienia o konieczności zmiany obuwia. Dbajmy o swoje nogi i pamiętajmy: Kopciuszek zmienił buciki i to odmieniło jego życie! Może i Tobie się uda?

            • Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie ...

              31 października w naszej szkole odbyło się Wielkie Czytanie Dziadów części II Adama Mickiewicza. Uczniowie z kl. VIII A zaprosili swoje koleżanki i kolegów z kl. VII A do wspólnego spędzenia czasu przy książce. Dodatkowo uczniowie przebrali się za postacie występujące w utworze. Był Guślarz, Chór, pojawily się Duchy Lekkie, Ciężkie i Pośrednie. Uczniowie przypomnieli nam stary zwyczaj naszych słowiańskich przodków. Obrzęd ten miał zapewnić spokój w zaświatach, żywym przychylność dusz zmarłych. W czasie Dziadów nie wolno było wykonywać wielu codziennych prac. Unikano wszelkich nagłych zachowań, podnoszenia głosu, gwałtownych ruchów, które mogłyby przestraszyć przebywające w domu i wokół niego duchy. Nie rąbano drewna, nie wykonywano czynności związanych z użyciem ostrych narzędzi, by nie zranić niechcący jakiejś krążącej po domu lub w obejściu duszy. Obecnie my także, w uroczystość Wszy

            • Akcja "Znicz"

              Od początku miesiąca, na prośbę Rady Samorządu Uczniowskiego, zbieraliśmy znicze w klasach. 31 października, tak jak co roku udaliśmy się na nasz cmentarz, aby oczyścić opuszczone groby. Tym razem na wyprawę pamięci udali się gospodarze klas i ich zastępcy wraz z ochotnikami. Uporządkowaliśmy kilka dziecięcych mogił, zapaliliśmy znicze i zmówiliśmy tradycyjną modlitwę za wszystkich zmarłych: tych których pamiętamy i za tych, o których już nie ma komu pamiętać. My pamiętamy... ...niech odpoczywają w pokoju.

            • "Stunogi pies"

              Miło nam poinformować, iż projekt naszej uczennicy Izy Klimek został zrealizowany!!! W kwietniu b.r. Iza wzięła udział w konkursie zorganizowanym przez Ogród Świateł w Gdyni i zajęła III miejsce. Oprócz nagrody rzeczowej pracę Izy przekształcono w figurę świetlną co oznacza, że jej "Stunogi pies" stał się ozdobą w gdyńskim parku. Ogromne brawa!!!

      • Partnerzy i Programy

        • Malborski Portal Edukacyjny
        • SKS - Szkolny Klub Sportowy
        • Muzeum Zamkowe w Malborku
        • Pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie
        • Telefon zaufania dla dzeci i młodzieży
        • Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień
        • Mały Mistrz
        • Aktywna Szkoła: Aktywny do Kwadratu
      • Herb Polski
      • Logowanie

      • Galeria zdjęć

          brak danych
      • Godziny dzwonków

        Środa 02.04.2025
      • Biuletyn informacji publicznej