• Kuratoryjny konkurs języka polskiego

• Dziękujemy wszystkim Uczestnikom za udział w KONKURSIE JĘZYKA POLSKIEGO (etap szkolny)! Gratulacje składamy Julii Gałązce z kl. VII a, która zakwalifikowała się do etapu rejonowego. Brawo!!!

• Szkolny doradca zawodowy

• Drodzy uczniowie klas VII i VIII, jeżeli jesteście ciekawi jak wygląda praca w sektorze kosmicznym, to zapraszamy na bezpłatne spotkanie: "Jak się pracuje w sektorze kosmicznym?", organizowane przez Mapę Karier oraz Polską Agencję Kosmiczną.

• Gratulacje!!!

• 13 października 2020 r. w Urzędzie Miasta Malborka odbyły się indywidualne spotkania w celu wręczenia Nagrody Burmistrza Miasta Malborka dla wyróżnionych pedagogów. Gratulacje dla naszej pani Ewy!!!

• Dzień Komisji Edukacji Narodowej

• Z okazji święta polskich szkół, składamy wszystkim uczennicom i uczniom, ich rodzicom (to jaważniejsi nauczyciele), pracownikom naszej szkoły, nauczycielkom oraz nauczycielom, życzenia samych sukcesów, wielu miłych chwil w życiu i oczywiście zdrówka!!! Dziękujemy uczennicom skupionym w Samorządzie Uczniowskim, za miły gest w postaci przypinek, a wszystkim uczennicom i uczniom za miłe słowa!

• Obowiązek zasłaniania ust i nosa

• Szanowni Państwo! Uczniowie!

Za nami przeszło miesiąc funkcjonowania szkoły w warunkach obostrzeń sanitarnych. Obserwując rozwój sytuacji w regionie oraz biorąc pod uwagę ostatnie decyzje rządu w sprawie wprowadzenia „strefy żółtej” na terenie całego kraju, podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu w naszej szkole od poniedziałku 12 października 2020 obowiązku zasłaniania ust i nosa  przez uczniów i pracowników podczas przerw śródlekcyjnych  na korytarzach i pomieszczeniach wspólnych. Zwolnieni z tego obowiązku są Ci, którym stan zdrowia nie pozwala na jego spełnienie. Jednocześnie przypominamy o konieczności częstego mycia rąk i w miarę możliwości zachowania dystansu społecznego oraz przebywania uczniów podczas przerw w wyznaczonych miejscach.

Działania nasze mają na celu zminimalizowanie zagrożenia epidemicznego, a w konsekwencji uniknięcie zamknięcia całej szkoły.
              Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że podczas lekcji nie ma obowiązku zasłaniania ust i nosa.

W trosce o zdrowie nas wszystkich i możliwie długie niezakłócone działanie szkoły, liczymy na Państwa zrozumienie i dostosowanie się do powyższego.

Z życzeniami zdrowia i wytrwałości,
              Dyrekcja SP6 w Malborku

• CodeWeek - Tydzień kodowania

• W poniedziałek 12 pażdziernika, w naszej szkole rozpocznie się "Tydzień kodowania" - ogólnoświatowa akcja propagująca umiejętności programowania. Warto zaznaczyć, że również dzięki nam, Polska zajmuje 1. miejsce na świecie w ilości organizowanych aktywności!!! - Zobaczcie na stronach: https://codeweek.eu/events i  https://codeweek.eu/scoreboard

• Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w szachach

• 09 października nasza drużyna w składzie: Julia Gałązka, Patrycja Szklarczyk, Kosma Magiera i Kacper Przywarski, już po raz kolejny, obroniła tytuł Mistrza Powiatu! Gratulacje dla wszystkich zawodniczek i zawodników, gdyż swój mecz wygrali z wynikiem 4:0!!! Trzymamy kciuki za eliminacje do półfinałów wojewódzkich!

• Legendy malborskiego zamku

• 09 pażdziernika Uczniowie z kl. Va uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych w ZAMKU MALBORSKIM. Zajęcia dotyczyły legend związanych z naszą warownią.

• Lekcja przyrody w klasie IIIa

• 09 października Poznajemy w praktyce części nadziemne i podziemne roślin. Rośliny pod mikroskopem wyglądają niesamowicie. Przesadzanie i rozmnażanie roślin to fajna zabawa!!!

• "Jesień w piosenkach"

• Oto występ naszej zdolnej uczennicy Nadii ze szkolnego koła wokalnego. Cały film można zobaczyć na stronie: https://pl-pl.facebook.com/sp6.malbork/videos/673247816729082/

• Nowe informacje

• Pod zakładką "Dokumenty" znajdują się nowe informacje: godziny otwarcia biblioteki szkolnej oraz założenia unijnego programu dla szkół, dotyczącego zdrowego odżywiania. Zapraszamy do lektury:)

• Kółko plastyczne

• Nasi artyści licznie uczestniczą w zajęciach plastycznych. Powolutku uczymy się pracy w nowych warunkach, ale tworzymy piękne prace. Warto zobaczyć nasze pomysły na "Kosmiczne wakacje".

• Nasze koło wokalne

• "Jesień w piosenkach" - występ uczennic ze szkolnego koła wokalnego.

Wideo na stronie: https://pl-pl.facebook.com/sp6.malbork/videos/707628059840112/

• Mamy nowe władze!

• 1 października ukonstytuował się nasz nowy Samorząd Uczniowski. Trudno będzie nam działać w nowych warunkach, dlatego prosimy wszystkich o wsparcie, przychylność i trzymanie kciuków. Skład naszego samorządu możecie zobaczyć pod zakładką "Samorząd Uczniowski".

• Archiwa Rodzinne Niepodległej

• 30 września w Archiwum Państwowym w Malborku odbyły się warsztaty w ramach projektu ”Archiwa Rodzinne Niepodległej”. W zajęciach wzięły udział dzieci z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 6 w Malborku. W pracowniach Archiwum pokazano jak zadbać o pamiątki rodzinne np. o zdjęcia. Dzieci pod okiem naszego specjalisty naprawiały stare dokumenty i zdobyły informacje o prawidłowym ich przechowywaniu. #warsztatywarchiwum#APMalbork