• Kółko plastyczne

• Nasi mali artyści tworzą piękne prace w ciekawy sposób. Część dzieci spotyka się w trakcie zajęć zdalnych, a "zerówkowicze" uczestniczą w zajęciach "na żywo". Dzięki temu możemy tworzyć piękne prace, ale też zobaczyć się na ekranach komputerów. Poniżej rezultaty naszych spotkań.

• Wyrazy współczucia

• Naszemu koledze Jackowi Jewartowskiemu, składamy wyrazy szczerego współczucia z powodu śmierci Mamy. Jesteśmy z Tobą Jacku i życzymy siły w tych trudnych chwilach!...

• ZEBRANIE i KONSULTACJE Z RODZICAMI - 19.11.2020 r. (czwartek), spotkanie online

W czwartek, 19.11. 2020 r. o godz. 16.30 odbędzie się zebranie wychowawców z rodzicami i konsultacje.

ZEBRANIE

Wychowawcy spotkają się z rodzicami online na platformie Google Meet powiązanej z Google Classroom. Rodzice będą mogli uczestniczyć w zebraniu wyłącznie za pośrednictwem kont uczniów.

KONSULTACJE

Po spotkaniu z wychowawcą, w godz. 16.45-18.00 rodzice będą mieli możliwość rozmowy online z wykorzystaniem platformy Google Meet z nauczycielami poszczególnych przedmiotów, pedagogami, psychologiem szkolnym.

Aby dołączyć do wideokonferencji z nauczycielem, należy kliknąć w udostępniony przez niego link. Więcej szczegółów podamy w przyszłym tygodniu.

Jeżeli nauczyciel w tym czasie będzie zajęty rozmową z innym rodzicem proszę spróbować później albo przesłać swoje pytania do danego nauczyciela za pośrednictwem e-dziennika.

Ze względów bezpieczeństwa przekazywanych informacji prosimy, aby podczas połączenia rodzic jak i nauczyciel mieli włączoną kamerę.

• Dzień Niepodległości

• Po 123 latach zaborów, gdy nasza ojczyzna nie istniała jako państwo, 11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość! Nasze państwo znów pojawiło się na mapie świata, a Polacy znów mogli w swoim kraju rozmawiać we własnym języku. Była to wielka chwila, której doniosłości nie sposób przecenić!

• Nauczanie zdalne w klasach 1-8

• Zgodnie z tym, co zostało powiedziane na dzisiejszej konferencji premiera klasy 1-3 od poniedziałku 09.11.2020 przechodzą w tryb zdalny. Klasom 4-8 przedłużono nauczanie zdalne do 29 listopada.

Nauka zdalna odbywa się na platformie google classroom.
              Link do poradników: https://sp6malbork.edupage.org/a/nauczanie-zdalne

Więcej szczegółów będziemy podawać na bieżąco jutro.

Ps. O przedszkolach i oddziałach przedszkolnych nie było mowy, więc należy uznać, że one działają w trybie stacjonarnym.

• Nie dajmy się pechowi

• 13 listopada (piątek) Samorząd Uczniowski organizuje "Kolorowy dzień piżamowy". Prosimy wszystkich: uczennice, uczniów (może dołączą też panie nauczycielki i panowie nauczyciele), o uczestniczenie w lekcjach w swoich piżamach. Niech ten dzień będzie super śmieszny i kolorowy!!! Pokażcie się podczas lekcji. Prosimy nauczycieli o wysyłanie zdjęć swoich klas!

• Szkielecik Kostek odwiedził kl. IIA

• Uczniowie poznali nazwy kości znajdujące się w szkielecie człowieka. Dowiedzieli się, jaką pełni funkcję klatka piersiowa i że żuchwa, jest jedyną kością czaszki, która  połączona jest z innymi kośćmi w sposób ruchomy.

• Zaduszki

• Przypominamy, iż 2 listopada (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

• Kuchnia klasy VA

• 30 października, uczniowie kl. Va na zajęciach wychowawczych, rozmawiali na temat zdrowego odżywiania się i zawartości różnych witamin w produktach żywnościowych. Na koniec zajęć przygotowywali jesienne kanapki!!!

• Klasa 2A działa

• Dzieci z klasy 2a w wielkim skupieniu rozwiązują zadania. Pozdrawiamy panią Kasię i dziękujemy rodzicom za pomoc w zajęciach! Fajnie widzieć Was na ekranach:)

• Nauczanie zdalne w klasach 4-8

• Dzień dobry,

Długo czekaliśmy na oficjalną decyzję rządu w sprawie organizacji nauczania zdalnego. Po konferencji premiera wiemy już, że od poniedziałku 26.10.2020 w tryb zdalny przechodzą klasy 4-8. Po cichu liczyliśmy, że nie obejmie to klas 4-5.

Tak jaki pisaliśmy wczoraj zdalne nauczanie oparte będzie o google classroom i wbudowaną aplikację Meet do wideokonferencji. Uczniowie będą łączyć się z nauczycielem zgodnie ze swoim planem lekcji po kliknięciu w link udostępniony na danych zajęciach przez nauczyciela. Można tego dokonać z laptopa, smartfonu lub tableta. Wskazane jest korzystanie słuchawek z mikrofonem (mogą być od smartfona). W ten sposób nauczyciel będzie mógł prowadzić lekcje na żywo i wchodzić w interakcję z uczniami. Na początku zajęć sprawdzana będzie frekwencja. Uczniowie dostali dziś polecenie, aby zabrać podręczniki i zeszyty ćwiczeń ze sobą do domu.

W weekend opublikujemy poradnik dotyczący tego, jak łączyć się z nauczycielem w aplikacji Meet.

Ważne:
              dane dostępowe do platformy Google Classroom dla uczniów, którzy z niej nie korzystali, wychowawcy prześlą za pośrednictwem e-dziennika.
              kody do zajęć nauczyciele i wychowawcy będą przesyłać za pośrednictwem e-dziennika.
              w przypadku utraconego hasła do Classroom proszę o kontakt z wicedyrektorem za pośrednictwem e-dziennika.

Dalsze informacje będziemy podawać na bieżąco.

Z życzeniami zdrowia,
              Dyrekcja Sp6 Malbork

• Konkurs matematyczny

• 21 października odbył się Wojewódzki Konkurs Matematyczny. Cieszymy się, że aż tylu uczniów postanowiło zmierzyć się z naszą "królowa nauk"!

• Gry komputerowe - dobra zabawa czy zagrożenie?

• Drodzy Rodzice, zapraszamy na darmowy webinar, dotyczący wpływu gier komputerowych na nasze dzieci. Zaprasza zespół ds. programu wychowawczo-profilaktycznego, na stronę:

• Nasze kółko regionalne

• 20 października, na zajęciach Szkolnego Koła Regionalnego "Żuławiaczek", uczniowie zdobywali informacje na temat historii celników polskich pełniących służbę na posterunku w Kałdowie przed II wojną światową. W tym celu udali się pod pomnik Celników Polskich, znajdujący się w naszej dzielnicy.

• Paint 3D w klasie III

• Na lekcji informatyki uczniowie kl. III A, samodzielnie tworzyli prace w 3D. Zapraszamy do obejrzenia niezwykle kreatywnych i pomysłowych dzieł!