• Aktualności

      • Powtórne, próbne egzaminy ósmoklasisty

      • 12 marca, nasze najstarsze uczennice i najstarsi uczniowie, rozpoczęli maraton egzaminów próbnych. Klasa ósma stawiła się w komplecie i w dobrych humorach ruszyła do wypełniania testów z języka polskiego. Trzymamy kciuki za wyniki i za kolejne konkurencje: matematykę i języki obce!

      • Dzień Kobiet

      • 08 marca wszystkie panie i dziewczynki były witane słodkimi poczęstunkami i serdecznymi życzeniami. Dziękujemy Wam za wszystko i mamy nadzieję, że ten dzień rozpoczął się dla Was w miły sposób! Brawa dla chłopaków z Rady Samorządu Uczniowskiego za "ogarnięcie" działań i fajowych przebrań! Było super!

      • 8 marca

      • Piękniejszej części społeczności szkolnej czyli: dziewczynkom, dziewczynom i paniom, życzenia wszystkiego najlepszego oraz spełnienia marzeń - składa ta brzydsza część! Samych słonecznych dni i cudownych chwil! Bez Was nie byłoby nas:)

      • Zajęcia edukacyjne w Muzeum Zamkowym

      • 07 marca dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, podczas których wyszukiwały ozdobne zamkowe portale, szukały zamkowych smoków oraz malowały anioły.
        

      • Roboty w III A

      • 04 marca podczas zajęć plastycznych uczniowie klasy III A przemienili się w wynalazców, którzy samodzielnie zaprojektowali i zbudowali nowoczesne, wielofunkcyjne roboty. Zadanie wyzwoliło w uczniach ekspresje twórczą oraz umiejętności pracy w grupie w miłej i życzliwej atmosferze. Fajna zabawa podczas kreatywnego tworzenia to wartościowy czas pozwalający rozwijać wyobraźnię i budować relacje. Zapraszamy do galerii

      • DBI - klasa VII A

      • W klasie VII A rozpatrywaliśmy problem hejtu w Internecie. Podczas lekcji obejrzeliśmy film i na jego podstawie, dyskutowaliśmy nad anonimowością w sieci i naszymi zachowaniami, czasem nacechowanymi zwykłą złośliwością lub nienawiścią. Poznawaliśmy skutki wypowiedzi "mową nienawiści" i pogłębialiśmy swoje refleksje tworząc plakaty o hejcie. Zobaczcie nasze prace i spróbujcie sami zastanowić się nad tym problemem.

      • Dzień Żołnierzy Wyklętych

      • 01 marca czcimy pamięć żołnierzy, którzy w latach komunistycznych represji, nie porzucili broni i walczyli o wolną Polskę. Nasz Poczet Sztandarowy uczestniczył w uroczystościach składania hołdu pod pomnikami upamiętniającymi czyny tych odważnych ludzi. Warto poznawać i wzorować się na bohaterach: Ince (17 letniej sanitariuszce, której ostatnie słowa: "Niech żyje Polska!" zapadają w pamięć), rotmistrzu Pileckim (żołnierzu, który dał się aresztować i uwięzić w Auschwitz, aby po ucieczce opowiedzieć światowi o okrucieństwach obozu). Inka, Pilecki i wielu innych zginęło z rąk swoich rodaków, zniewolonych przez komunistyczny system represji. Cześć Bohaterom!

      • Kiermasz klasy IV A

      • 01 marca klasa IV A zachwyciła swoim stoiskiem chyba wszystkich w szkole. Lady zapełniły kolorowe babeczki, lizaki, galaretki, ciasteczka, a nawet lody! Wszystkie słodkości były przesmaczne i dlatego nie dziwiła ogromna liczba klientów. Gratulacje dla dzieci i rodziców klasy IV za smaczności i miłą, sprawną obsługę, oraz dla pani Beaty, która czuwała nad wszystkimi poczynaniami! BRAWO!!!

      • Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta rozstrzygnięte!

      • 28 lutego, podobnie jak we wszystkich szkołach Malborka, odbyly się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Malborka. Pięcioosobowa Komisja Wyborcza przygotowała, przeprowadziła wybory, podliczyła głosy i ogłosiła wyniki. Wybory cieszyły się wielkim zainteresowaniem i wzbudziły sporo emocji, więc spieszymy z informacją, że naszymi radnymi będą Lena i Szymon z klasy VII A. Gratulujemy wyboru i liczymy na aktywną pracę w Radzie!

      • Nagrody Burmistrza Miasta Malborka

      • 27 lutego w auli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1, odbyła się uroczystość przekazania nagród przez pana Burmistrza Marka Charzewskiego uczniom, którzy uzyskali najwyższe lokaty w nauce. Z naszej szkoły stypendia odebrali: Ignacy Bawół, Julia Borkowska, Mateusz Dziweńka, Lena Fera, Igor Komasara, Małgorzata Krawczykiewicz, Olaf Pawluczuk, Błażej Romanowski, Sebastian Skoneczny, Michalina Wilczewska, Marcel Woś. Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów w nauce! Zdjęcie Radosław Konczyński.

      • Kiermasz klasy IV A

      • Klasa IV A zaprasza społeczność uczniowską na swój kiermasz. Pamiętajmy, że kiermasz odbędzie się dnia 1 marca w piątek! Pod plakatem znajduje się film reklamowy, który koniecznie trzeba zobaczyć, bo tego jeszcze nie było! Brawa za pomysł i przeprowadzenie kampanii reklamowej!

      • Kółkowa galeria

      • Nasza galeria prac dzieci zapełnia się coraz bardziej. Po ostatnich zajęciach o impaście, przybyły kolejne, czarno-białe prace ukazujące faktury. Dzięki impastowi, te dzieła możemy podziwiać nawet rękami! Brawa dla twórców! Czekamy na kolejne prace!

      • Pasowanie na ucznia

      • 23 lutego 2024 r. odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Ważną częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali, było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez pana dyrektora. Wszystkim Pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów!!! Dziękujemy rodzicom za liczne przybycie, Nadii za profesjonalne poprowadzenie uroczystości, panu Mariuszowi za piękną, wiosenną dekorację!!!

      • DBI - animacje klasy VI A

      • 23 lutego klasa VI A zakończyła swoje prace nad problemem oszustw w Internecie. Zadaniem klasy było utworzenie krótkiego filmu ilustrującego ten problem. Zobaczcie nasze prace i nie zapomnijcie o polubieniach i udostępnieniach! Każdy z nas może stać się ofiarą internetowych kombinatorów!

      • Aktywna przerwa

      • 23 lutego nareszcie(!) udało się naszej Radzie Samorządu Uczniowskiego, zorganizować aktywną przerwę. Dynamiczna muzyka do belgijki zachęcała do biegów, podskoków, obrotów i innych szaleństw. Było tak fajnie, że przerwa się pomnożyła i belgijka trwała przez trzy przerwy! Po takim wysiłku przyjemnie było pójść na kolejne lekcje. Chyba trzeba to powtórzyć i nauczyć tańca większą grupę osób (do tej pory nieśmiałych)! Brawa dla Rady i odważnych tancerek!

      • Odsłonięcie Pomnika Ofiar Totalitaryzmów

      • 22 lutego miała miejsce uroczystość odsłonięcia Pomnika Ofiar Totalitaryzmu Niemieckiego i Sowieckiego. W uroczystości wzięli udział: Zastępca Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, władze naszego miasta i powiatu, służby mundurowe oraz mieszkańcy malborka. Jak zauważyli mówcy, nowy pomnik jest miejscem przypominającym o tym, że bezwzględne rządy mogą doprowadzić do tragedii wielu ludzi, a nawet wielu pokoleń. "Nigdy więcej wojny w naszym kraju" - tak zakończył uroczystość pan Burmistrz Marek Charzewski. Dołączamy się do tych słów!

      • DBI - ulotki klasy IV A

      • 22 lutego klasa IV A zakończyła prace nad ulotkami, przypominającymi o telefonie zaufania dla dzieci i młodzieży. Mamy nadzieję, że dzięki tworzeniu obrazków, cała klasa IV zapamiętała ten numer! Telefon ten działa codziennie 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę! Warto o nim pamiętać w razie kłopotów, ale nie zapominajmy o tym, że najlepiej i zawsze pomogą rodzice!

      • Umowa o wolontariacie

      • W dniu 21.02.2024 roku została oficjalnie podpisana umowa o wolontariacie pomiędzy dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Malborku Krzysztofem Keńskim, a dyrektorem Muzeum Zamkowego w Malborku Januszem Trupindą. Dzięki zawarciu tego porozumienia uczniowie szkoły uzyskali możliwość przystąpienia do wolontariatu.

       Wiekowa i ogromna twierdza malborska skrywa niejedną tajemnicę. Niestety, jedynym świadkiem wydarzeń, które miały tu miejsce, są nieme mury podziwiane przez nas do dzisiaj. Gdyby mogły mówić, usłyszelibyśmy pewnie niejedną niesamowitą historię związaną z tym miejscem. Warownia| jednak milczy, ale legendy związane z nią są ciągle żywe. Prowadzą nas do najskrytszych zakamarków, pomagają odkrywać największe tajemnice budowli. Dzięki nim poznajemy historię, podziwiamy piękno i potęgę zamku w Malborku.

       Od października 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 6 wprowadzona została innowacja pedagogiczna „Mury milczą, a legendy snują opowieści o zamku malborskim”. Realizowana jest w ramach zajęć Szkolnego Koła Regionalnego „Żuławiaczek” we współpracy z wolontariatem w Muzeum Zamkowym w Malborku, który działa pod hasłem "In omnibus" czyli "We wszystkim" i którego opiekunem jest pani Małgorzata Daniluk. Spotkania odbywają się na terenie szkoły, w plenerze i w Muzeum Zamkowym w Malborku. Uczniowie łączą odkrywanie piękna i tajemnic malborskiej warowni z czytaniem legend, z wyszukiwaniem w zamku miejsc z nimi związanych, i z pracami porządkowymi prowadzonymi na jej terenie. Otrzymali status wolontariusza.

       Celem prowadzenia takiej innowacji jest uwrażliwienie młodych ludzi na piękno, kulturę i tradycję. Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych uczniów. A, przede wszystkim, czerpanie przez młodzież zadowolenia i satysfakcji z bezinteresownej pracy na rzecz Muzeum Zamkowego w Malborku. Dzięki uczestnictwu w zajęciach uczniowie kształtują swoją więź z regionem i miejscowością, w której mieszkają i uczą się. Wzmacniana jest u nich radość i duma z bycia mieszkańcem Malborka.

       Bycie wolontariuszem kształci w młodych ludziach umiejętność właściwego i przyjaznego komunikowania się z drugim człowiekiem. Przygotowuje ich do świadomego, aktywnego i odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu publicznym. Wyrabiają w sobie taką cechę, jak odpowiedzialność za powierzone im zadania. Kształtują postawy szacunku dla wartości uniwersalnych: dobro, piękno i prawda. Pokazują innym, jak można spędzić pożytecznie czas wolny.

       Dzięki podjętym działaniom członkowie Szkolnego Koła Regionalnego „Żuławiaczek” w kreatywny sposób zdobywają wiedzę o zamku w Malborku. Poznają legendy dotyczące malborskiej warowni i potrafią wskazać miejsca w zamku związane z nimi. Zwracają uwagę na piękno zabytkowego obiektu. Poznają organizację i funkcjonowanie muzeum i pracę muzealnika. Zwracają uwagę na zwiększającą się dostępność obiektu dla ludzi niepełnosprawnych.