• Zerówkowicze w zamku

• 12 maja dzieci z oddziału zerowego uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Zamkowym w Malborku. Razem z panią Ewą miały okazję poznać wiele ciekawych informacji dotyczących naszego zamku. Dzieci dowiedziały się z czego zbudowany jest zamek oraz wysłuchały legendy o św. Jerzym.

• Moja, Twoja, Nasza Biblioteka

• Uczennice kl. VI A w dzisiejszej grze terenowej organizowanej przez Pomorską Bibliotekę Pedagogiczną w Malborku  pt. "Moja, Twoja, Nasza Biblioteka" zajęły III miejsce. Gratulujemy!!!

• Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

• W ramach Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, który obchodzony jest dnia 8 maja, uczniowie klasy V uczestniczyli w spotkaniu z pisarką Agnieszką Korol. Pani Agnieszka wydała swoją najnowszą książkę pt. "Król Neonii". Opowiadała o swojej twórczości. Zachęciła uczniów do odtworzenia kilku ról na podstawie fragmentów czytania z najnowszej książki! #mediatekamalbork

• Wiatr w żagle

• 10 maja, w ramach projektu "Pomorskie Żagle Wiedzy" uczniowie z klasy V, VI i VII uczestniczyli w szkoleniu żeglarskim. Podczas szkolenia uczniowie modernizowali wiadomości i umiejętności z zakresu ratownictwa, nawigacji i radiolokacji!

• Narodowy Dzień Zwycięstwa

• 08 maja obchodziliśmy 78. rocznicę zakończenia II Wojny Światowej. Był to nakrwawszy i największy konflikt zbrojny, w który zaangażowały się 72 państwa, a życie straciło 50 milionów ludzi. Jak wspomniał pan Burmistrz Marek Charzewski, "wojna pokazała bowiem najczarniejsze oblicze ludzkich możliwości... ludzie nie zdawali sobie sprawy, że człowiek może zgotować człowiekowi taki los". Składając kwiaty pod pomnikiem Celników Polskich uczciliśmy ofiary i bohaterów tamtych dni.

• 3 maja

• Msza święta za Ojczyznę rozpoczęła malborskie obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W uroczystości wzięła udział kompania honorowa 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego, władze miasta, powiatu, mieszkańcy Malborka i poczty sztandarowe służb mundurowych, stowarzyszeń i szkoł malborskich wraz z naszym. "Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek" - te słowa Cypriana Kamila Norwida przypomniał ks. Arkadiusz Śnigier. To ważne słowa, mówiące o tym, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za losy kraju. Pamiętajmy o tym!

• IV A w Środowiskowym Domu Samopomocy

• 28 kwietnia uczniowie klasy lV A spotkali się z podopiecznymi ŚDS w Malborku, obejrzeli ich pracownie i dowiedzieli się jak spędzają czas. Nastepnie wraz i podopiecznymi udali się na wystawę do Galerii Nova w Szpitalu Jerozolimskim, gdzie mogli obejrzeć piękne prace, a autorzy tych prac mogli opowiedzieć o swojej twórczości. Takie spotkanie, tym samym integracja uczniów z osobami niepełnosprawnymi i ich sztuką, na pewno przyniosła korzyści obu stronom.