• Szanowni Rodzice!
        • W zakładce REKRUTACJA opublikowane zostały najważniejsze informacje dotyczące naboru do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej szkoły podstawowej na nowy rok szkolny 2024/2025. Zapraszamy do naszej szkoły. Państwa dzieci spotkają się z miłą, rodzinną atmosferą, ciekawymi zajęciami oraz ze świetnie wykształconą kadrą pedagogiczną. W razie kłopotów zawsze będą mogli liczyć na pomocną dłoń i wielkie serce!
        • Dzień Bezpiecznego Internetu
        • Już od wielu lat bierzemy udział w ogólnoświatowych obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. To bardzo ważna inicjatywa, gdyż coraz częściej zdarza się nam wszystkim stykać z różnymi problemami na tym wielkim forum. Tegoroczna edycja trwa od 06 lutego, ale o naszym bezpieczeństwie musimy pamiętać zawsze!!!
        • WYNIKI REKRUTACJI - lista przyjętych
        • Lista przyjętych do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2024/2025 została opublikowana na tablicy ogłoszeń w budynku szkoły.
            • Kuchnia klasy VA

30 października, uczniowie kl. Va na zajęciach wychowawczych, rozmawiali na temat zdrowego odżywiania się i zawartości różnych witamin w produktach żywnościowych. Na koniec zajęć przygotowywali jesienne kanapki!!!

• Klasa 2A działa

Dzieci z klasy 2a w wielkim skupieniu rozwiązują zadania. Pozdrawiamy panią Kasię i dziękujemy rodzicom za pomoc w zajęciach! Fajnie widzieć Was na ekranach:)

• Nauczanie zdalne w klasach 4-8

Dzień dobry,

Długo czekaliśmy na oficjalną decyzję rządu w sprawie organizacji nauczania zdalnego. Po konferencji premiera wiemy już, że od poniedziałku 26.10.2020 w tryb zdalny przechodzą klasy 4-8. Po cichu liczyliśmy, że nie obejmie to klas 4-5.

Tak jaki pisaliśmy wczoraj zdalne nauczanie oparte będzie o google classroom i wbudowaną aplikację Meet do wideokonferencji. Uczniowie będą łączyć się z nauczycielem zgodnie ze swoim planem lekcji po kliknięciu w link udostępniony na danych zajęciach przez nauczyciela. Można tego dokonać z laptopa, smartfonu lub tableta. Wskazane jest korzystanie słuchawek z mikrofonem (mogą być od smartfona). W ten sposób nauczyciel będzie mógł prowadzić lekcje na żywo i wchodzić w interakcję z uczniami. Na początku zajęć sprawdzana będzie frekwencja. Uczniowie dostali dziś polecenie, aby zabrać podręczniki i zeszyty ćwiczeń ze sobą do domu.

• Nasze kółko regionalne

20 października, na zajęciach Szkolnego Koła Regionalnego "Żuławiaczek", uczniowie zdobywali informacje na temat historii celników polskich pełniących służbę na posterunku w Kałdowie przed II wojną światową. W tym celu udali się pod pomnik Celników Polskich, znajdujący się w naszej dzielnicy.

• Szkolny doradca zawodowy

Drodzy uczniowie klas VII i VIII, jeżeli jesteście ciekawi jak wygląda praca w sektorze kosmicznym, to zapraszamy na bezpłatne spotkanie: "Jak się pracuje w sektorze kosmicznym?", organizowane przez Mapę Karier oraz Polską Agencję Kosmiczną.

• Gratulacje!!!

13 października 2020 r. w Urzędzie Miasta Malborka odbyły się indywidualne spotkania w celu wręczenia Nagrody Burmistrza Miasta Malborka dla wyróżnionych pedagogów. Gratulacje dla naszej pani Ewy!!!

• Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Z okazji święta polskich szkół, składamy wszystkim uczennicom i uczniom, ich rodzicom (to jaważniejsi nauczyciele), pracownikom naszej szkoły, nauczycielkom oraz nauczycielom, życzenia samych sukcesów, wielu miłych chwil w życiu i oczywiście zdrówka!!! Dziękujemy uczennicom skupionym w Samorządzie Uczniowskim, za miły gest w postaci przypinek, a wszystkim uczennicom i uczniom za miłe słowa!

• Obowiązek zasłaniania ust i nosa

Szanowni Państwo! Uczniowie!

Za nami przeszło miesiąc funkcjonowania szkoły w warunkach obostrzeń sanitarnych. Obserwując rozwój sytuacji w regionie oraz biorąc pod uwagę ostatnie decyzje rządu w sprawie wprowadzenia „strefy żółtej” na terenie całego kraju, podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu w naszej szkole od poniedziałku 12 października 2020 obowiązku zasłaniania ust i nosa przez uczniów i pracowników podczas przerw śródlekcyjnych na korytarzach i pomieszczeniach wspólnych. Zwolnieni z tego obowiązku są Ci, którym stan zdrowia nie pozwala na jego spełnienie. Jednocześnie przypominamy o konieczności częstego mycia rąk i w miarę możliwości zachowania dystansu społecznego oraz przebywania uczniów podczas przerw w wyznaczonych miejscach.

• CodeWeek - Tydzień kodowania

W poniedziałek 12 pażdziernika, w naszej szkole rozpocznie się "Tydzień kodowania" - ogólnoświatowa akcja propagująca umiejętności programowania. Warto zaznaczyć, że również dzięki nam, Polska zajmuje 1. miejsce na świecie w ilości organizowanych aktywności!!! - Zobaczcie na stronach: https://codeweek.eu/events i https://codeweek.eu/scoreboard

• Partnerzy i Programy

• Malborski Portal Edukacyjny