• W środę 06.11.2024 r. zapraszamy na konsultacje z nauczycielami uczącymi w klasach 1-8.
        • Nasza szkoła kolejny rok bierze udział w kampani edukacyjno-charytatywnej "Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki”. Celem kampanii jest edukacja ekologiczna dzieci, a dzięki nim również dorosłych, w zakresie segregacji tuszów do drukarek - tzw. kartridży. Zachęcamy uczniów, by nadal przynosili z domu zużyte tusze z drukarek atramentowych i wrzucali je do przygotowanych kartonów.

          Zebrane w ten sposób odpady przekażemy do recyklingu, co pozwoli na zakup karmy dla zwierzaków ze schroniska.

          Im więcej tuszów zbierzemy, tym więcej karmy trafi do ich misek.

          Akcja nadal trwa!
        • W środę 16.10.2024 roku w godzinach 12:00-12:30 uczniowie i uczennice z klasy 7a pod czujnym okiem pielęgniarki szkolnej włączyli się do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Była to 8. edycja rekordu w pierwszej pomocy! Zgodnie z wstępnymi deklaracjami do akcji przyłączyły się aż 1044 instytucje, w tym nasz Szkoła.

          Na Dzień 16.10 przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Celem tego święta jest podnoszenie stanu wiedzy oraz umiejętności na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach nagłego zatrzymania krążenia.
        • 7 listopada 2024 roku nasza szkoła zamieni się w zieloną oazę! Dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku mamy przyjemność zorganizować dla Was wyjątkowe wydarzenie pełne ekologicznych atrakcji. To doskonała okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat ochrony środowiska i dowiedzieć się, jak możemy dbać o naszą planetę. Przygotujemy dla Was wiele ciekawych warsztatów i zabaw. Nie może Cię zabraknąć!

          Koordynator szkolny - pani Małgorzata Czerwińska
        • Dziś 16.10.2024 r. w Prabuckim Cenktrum Kultury i Sportu odbyły się rozgrywki w półfinale wojewódzkim 53. Wojewódzki Igrzyskach Dzieci w Szachach. Nasi świeżo upieczeni Mistrzowie Powiatu Malborskiego w składzie Lena Dębicka, Jan Dąbrowski, Natan Komasara, Olaf Pawluczuk, Igor Komasara i Kacper Licznerski walczyli bardzo dzielnie i zajęli II miejsce. Zabrakło niewiele do I miejsca i awansu do kolejnego etapu Igrzysk. Dziękujemy za walkę i gratulujemy dotychczasowych osiągnięć!
        • W zakładce DOKUMENTY opublikowany został HARMONOGRAM GODZINA DOSTĘPNOŚCI NAUCZYCIELI
          (konsultacje dla uczniów lub ich rodziców/opiekunów) art. 42 ust. 2f ustawy - Karta nauczyciela, t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1762 ze zm.
        • Dziś 24.09.2024 r. odbyły się ćwiczenia praktyczne sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji w naszej szkole. Wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły sprawnie i zgodnie z procedurami opuścili budynek, kierując się do wyznaczonych miejsc ewakuacyjnych. Całe przedsięwzięcie przebiegło pomyślnie, a czas ewakuacji był zgodny z przyjętymi normami.
        • Uczniowie należący do Szkolnego Koła Wolontariatu zebrali, posortowali dary dla powodzian. Zebraliśmy wiele kartonów artykułów spożywczych, chemii gospodarczej, środków higieny osobistej, czy karmy dla naszych pupili. Czekamy na odbiór i przekazanie potrzebującym. Na razie wstrzymujemy się z dalszą zbiórką, ponieważ czekamy na wskazania dalszych potrzeb. Jeszcze raz z całego serca dziękujemy za piękne serca, Państwa wrażliwość i pomoc w zbiórce.


          8
        • Naczelną zasadą wszystkich działań podejmowanych przez personel placówki jest działanie dla dobra dziecka i w jego najlepszym interesie. Członkowie personelu placówki traktują dziecko z szacunkiem oraz uwzględniają jego potrzeby. Wersja zupełna i skrócona Standardów Ochrony Dzieci przed Krzywdzeniem w Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Kochanowskiego dostępne są zakładce dokumenty. Prosimy o zapoznanie się z ich treścią.
            • Moda na czytanie

              "Moda na czytanie!" - pod takim hasłem przebiegło dzisiaj spotkanie promujące czytelnictwo w naszej szkole. Uczennice kl. VII i VIII przygotowały prezentacje swoich ulubionych książek. W ten sposób chciały zachęcić pozostałych rówieśników do czytania literatury. Mamy nadzieję, że to się udało i nasi uczniowie z chęcią sięgną po książki. Pięć powodów, dlaczego warto czytać: czytanie książek poprawia pamięć i koncentrację, poszerza słownictwo - poznasz więcej synonimów i zabłyśniesz w towarzystwie, czytanie to przyjemność, czytając przeniesiesz się do innego świata, wyróżnij się i czytaj! Tak też zrobiły nasze wspaniale Dziewczyny! Brawa dla Nich!

            • Szukając drogi życia

              03 kwietnia klasa VIII A spotkała się z dyrektorami malborskich szkół ponadpodstawowych. Z wielką uwagą wysłuchaliśmy prelekcji o warunkach naboru i o propozycjach edukacyjnych. Spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze, często okraszanej humorystycznymi komentarzami. Otrzymaliśmy ulotki i plakaty. Teraz łatwiej będzie podejmować decyzje o wyborze dalszej drogi w życiu.

            • BRD

              01 kwietnia dwie nasze reprezentacje wzięły udział w miejskich eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Malborku. Podczas zmagań należało rozwiązać testy wiedzowe, udzielić pierwszej pomocy i przejechać trudny tor przeszkód. Naszym rowerzystkom i rowerzystom, którzy zajęli 4 i 3 miejsce, dziękujemy za walkę, która na pewno zaowocuje w przyszłym roku jeszcze wyższymi lokatami! Brawo!

            • Targi edukacyjne

              28 marca odbyły się Targi Edukacyjne. Klasa VIII A mogła poznać oferty szkół ponadpodstawowych z wielu miejscowości. Przedstawione zostały propozycje dla przyszłych elektroników, hodowców koni, programistów, cukierników i kucharzy, leśników, logistyków, żołnierzy, mechaników... i wielu innych. Było z czego wybierać, a przedstawione propozycje uczyły, bawiły i były bardzo smaczne. Targi odwiedził pan Burmistrz oraz lokalne media. Szkoda, że tak nie jest codziennie!

            • Mazurki, baby i dziady Żuławiaczka

              W Wielkanoc na żuławskich stołach nie może zabraknąć mazurków! Na zajęciach Szkolnego Koła Regionalnego"Żulawiaczek", w dniu 24 marca, uczniowie wypiekali i dekorowali mazurki. "Wielkanocne dziady", bo tak się kiedyś mówiło o mazurkach, gościły w domach. Baby wielkanocne były pulchne i rumiane. W lukrowanych spódnicach albo białych zapaskach z cukru pudru stały i wdzięczyły się do dziadów. Dziady były niskie i chude - im dziad cieńszy był, tym lepszy. Mazurki były słodkie, piękne i bogate. XIX - wieczny poeta Lucjan Siemieński pisał "Mazurki są, jak rzymskie mozaiki".

            • Doświadczenia klasy 4 A

              24 marca klasa 4 A odwiedziła Malborskie Minicentrum SOWA. Uczniowie wykonali niezwykłe eksperymenty korzystając z fantastycznych przyrządów. W majsterni musieli wykazać się kreatywnością i zbudować tor przeszkód dla kulki, poduszkowiec, samolot by utrzymał się w tunelu powietrznym, równoważnie i most dla samochodu. Niezwykłe odczucia, doświadczenia i przygoda z nauką!

            • Filip rozwiązał...

              23.03.2023 r. Uczeń kl. V - Filip Łakomy wziął udział w II etapie KONKURSU WOJEWÓDZKIEGO Z JĘZYKA POLSKIEGO "Rozwiąż język", który odbył się w Gdańsku. Filip godnie reprezentował naszą szkołę. Jesteśmy z Niego bardzo dumni. Gratulujemy!!!

            • Referendum

              23 marca odbyło się referendum, które zatwierdziło Regulamin Samorządu Uczniowskiego. Ten ważny dokument jest "uczniowską konstytucją", regulującą prace Rady Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięły udział wszystkie dzieci obecne w szkole i dzięki temu dokument został przyjęty i obowiązuje od dnia zatwierdzenia.

            • Zeróweczka w Mediatece

              Zajęcia edukacyjne w Mediatece "Plastek i jego zaczarowane pudełko". Podczas zajęć dzieci obejrzały filmik pt.: "Z czego powstaje plastik?", dowiedziały się jakie ma właściwości i do czego jest wykorzystywany. Wzięły również udział w inscenizacji jako pt.: "Plastikowa księżniczka".

            • Nasi waleczni

              21 marca, podczas "Drzwi otwartych" w Technikum nr 3, nasi zawodnicy Mateusz i Oliwier rywalizowali z drużynami wszystkich malborskich szkół i zajęli 3 miejsce w turnieju gry komputerowej "Fortnite". Gratulacje za tak wysoką lokatę, brawo!!!

            • 21 marca

              21 marca to pierwszy dzień wiosny, dzień wagarowicza, dzień skarpetki nie do pary, które oznaczają Światowy Dzień Zespołu Downa, czyli ludzi którzy mają o jeden chromosom więcej! Super, że wszyscy przyszliśmy w skarpetkach z różnych par, a niektórzy również w butach nie do pary! Świętowaliśmy różnie, ale zawsze wesoło! Niech żyje wiosna!!!

      • Partnerzy i Programy

        • Malborski Portal Edukacyjny
        • SKS - Szkolny Klub Sportowy
        • Muzeum Zamkowe w Malborku
        • Pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie
        • Telefon zaufania dla dzeci i młodzieży
        • Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień
        • Mały Mistrz
      • Herb Polski
      • Logowanie

      • Galeria zdjęć

          brak danych
      • Godziny dzwonków

        Czwartek 21.11.2024
      • Biuletyn informacji publicznej