• W środę 06.11.2024 r. zapraszamy na konsultacje z nauczycielami uczącymi w klasach 1-8.
        • Nasza szkoła kolejny rok bierze udział w kampani edukacyjno-charytatywnej "Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki”. Celem kampanii jest edukacja ekologiczna dzieci, a dzięki nim również dorosłych, w zakresie segregacji tuszów do drukarek - tzw. kartridży. Zachęcamy uczniów, by nadal przynosili z domu zużyte tusze z drukarek atramentowych i wrzucali je do przygotowanych kartonów.

          Zebrane w ten sposób odpady przekażemy do recyklingu, co pozwoli na zakup karmy dla zwierzaków ze schroniska.

          Im więcej tuszów zbierzemy, tym więcej karmy trafi do ich misek.

          Akcja nadal trwa!
        • W środę 16.10.2024 roku w godzinach 12:00-12:30 uczniowie i uczennice z klasy 7a pod czujnym okiem pielęgniarki szkolnej włączyli się do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Była to 8. edycja rekordu w pierwszej pomocy! Zgodnie z wstępnymi deklaracjami do akcji przyłączyły się aż 1044 instytucje, w tym nasz Szkoła.

          Na Dzień 16.10 przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Celem tego święta jest podnoszenie stanu wiedzy oraz umiejętności na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach nagłego zatrzymania krążenia.
        • 7 listopada 2024 roku nasza szkoła zamieni się w zieloną oazę! Dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku mamy przyjemność zorganizować dla Was wyjątkowe wydarzenie pełne ekologicznych atrakcji. To doskonała okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat ochrony środowiska i dowiedzieć się, jak możemy dbać o naszą planetę. Przygotujemy dla Was wiele ciekawych warsztatów i zabaw. Nie może Cię zabraknąć!

          Koordynator szkolny - pani Małgorzata Czerwińska
        • Dziś 16.10.2024 r. w Prabuckim Cenktrum Kultury i Sportu odbyły się rozgrywki w półfinale wojewódzkim 53. Wojewódzki Igrzyskach Dzieci w Szachach. Nasi świeżo upieczeni Mistrzowie Powiatu Malborskiego w składzie Lena Dębicka, Jan Dąbrowski, Natan Komasara, Olaf Pawluczuk, Igor Komasara i Kacper Licznerski walczyli bardzo dzielnie i zajęli II miejsce. Zabrakło niewiele do I miejsca i awansu do kolejnego etapu Igrzysk. Dziękujemy za walkę i gratulujemy dotychczasowych osiągnięć!
        • W zakładce DOKUMENTY opublikowany został HARMONOGRAM GODZINA DOSTĘPNOŚCI NAUCZYCIELI
          (konsultacje dla uczniów lub ich rodziców/opiekunów) art. 42 ust. 2f ustawy - Karta nauczyciela, t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1762 ze zm.
        • Dziś 24.09.2024 r. odbyły się ćwiczenia praktyczne sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji w naszej szkole. Wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły sprawnie i zgodnie z procedurami opuścili budynek, kierując się do wyznaczonych miejsc ewakuacyjnych. Całe przedsięwzięcie przebiegło pomyślnie, a czas ewakuacji był zgodny z przyjętymi normami.
        • Uczniowie należący do Szkolnego Koła Wolontariatu zebrali, posortowali dary dla powodzian. Zebraliśmy wiele kartonów artykułów spożywczych, chemii gospodarczej, środków higieny osobistej, czy karmy dla naszych pupili. Czekamy na odbiór i przekazanie potrzebującym. Na razie wstrzymujemy się z dalszą zbiórką, ponieważ czekamy na wskazania dalszych potrzeb. Jeszcze raz z całego serca dziękujemy za piękne serca, Państwa wrażliwość i pomoc w zbiórce.


          8
        • Naczelną zasadą wszystkich działań podejmowanych przez personel placówki jest działanie dla dobra dziecka i w jego najlepszym interesie. Członkowie personelu placówki traktują dziecko z szacunkiem oraz uwzględniają jego potrzeby. Wersja zupełna i skrócona Standardów Ochrony Dzieci przed Krzywdzeniem w Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Kochanowskiego dostępne są zakładce dokumenty. Prosimy o zapoznanie się z ich treścią.
            • Dzień Kapci

              20 lutego był Dniem Kapci. Większość z nas przyszła do szkoły ze swoimi najfajniejszymi kapciami, a te mogły się poznać z innymi kapciami oraz pięknie zaprezentować na zdjęciach. Dzięki akcji zainicjowanej przez uczennicę klasy VIII A, było trochę weselej, trochę ciszej i na pewno trochę zdrowiej. Historia Kopciuszka uczy nas, że zmienianie obuwia się opłaca! Ciekawe, czy kapcie mają swoje imiona?

            • Tłusty czwartek

              Jak nakazuje tradycja, 16 lutego był dniem objadania się pączkami. W tym objadaniu świetnie pomogły dziewczyny z klasy VIII A, które zorganizowały kiermasz słodkości i napojów. Zainteresowanie było ogromne, na każdej przerwie ustawiała się dłuuuuga kolejka głodomorków. Ciekawe jak wytrzymały wasze brzuszki?

            • #laboratoriaprzyszlosci

              15 lutego, uczniowie Szkolnego Koła Regionalnego ,,Żuławiaczek" zajmowali się przyrządzaniem sałatki jarzynowej i piekli bułeczki . Zapach rozchodził się w całej szkole. Sałatka jarzynowa gości prawie w każdy domu na Żuławach. Nasze żyzne ziemie świetnie nadają się do uprawy zdrowych i smacznych warzyw, które później wykorzystują w kuchni gospodynie. Bez salatki jarzynowej trudno wyobrazić sobie święta lub rodzinne spotkanie. Ale jeśli myślicie, że sałatka jarzynowa pochodzi z naszego kraju, to się mylicie! Popularna u nas potrawa pochodzi z Rosji, a jej obecna receptura znacznie różni się od pierwotnej. Autorem przepisu na taką sałatkę był Lucien Olivier, właściciel moskiewskiej restauracji Hermitage. W skład tej popularnej potrawy wchodziły ozorki, kapary, sałata, kawior, jarząbki, i tajemniczy sos. Lecz przepisu na niego nie znamy. Sałatka jarzynowa w Europie została spopularyzowana

            • Wojtek - bohaterski miś

              15 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w przedstawieniu pt.: "Historia Misia Wojtka". Spektakl odbył się w Muzeum Zamkowym w Malborku. Aktorzy w przystępny sposób opowiedzieli o szlaku armii generała Andersa, z którą wędrował oswojony niedźwiedź brunatny Wojtek. Przedszkolaki brały czynny udział w przedstawieniu, śpiewały piosenki, odpowiadały na pytania oraz przeżywały losy misia Wojtka. Na koniec, każde dziecko otrzymało prezent - pluszowego misia, a także mogliśmy zrobić wspólne zdjęcie z aktorami i oczywiście misiem Wojtkiem!!!

            • Walentynki

              Jak zawsze w Walentynki, wszyscy ubraliśmy się na czerwono, przygotowaliśmy walentykowe kartki i prawiliśmy sobie tylko miłe słowa. Natalia z klasy IV A, wraz z asystą innych członków Samorządu Uczniowskiego i wolontariuszy zbierała tajemne wyznania do pocztowej skrzynki, a później nasi listonosze dostarczali listy do właściwych osób. Było wiele radości i szkoda że taki dzień jest tylko raz w roku, ale przecież mili dla siebie możemy być zawsze!

            • Bal karnawałowy klas 0 - III

              09 lutego odbył się huczny bal! Dzieci z młodszych klas przebrały się za swoje ulubione postacie, zgomadziły mnóstwo smacznych przekąsek i wyruszyły w tany. Bal wymyśliły i zorganizowały dzieci z Samorządu Uczniowskiego z klasy IV, wspierane przez ochotniczki z klas VI i VII. Były tańce na gazetach, konkurs na najpiękniejsze przebranie, tańce z miotłą i wiele innych atrakcji, a po każdej czekały słodkie nagrody. Dzieciom bardzo się podobało i wielkimi brawami dziękowały organizatorkom. Zobaczcie jak szaleliśmy!

            • Od Kopernika do podboju kosmosu

              Uczestnicy kółka informatycznego przez kilka zajęć tworzyli prace plastyczne w programie GIMP. Dzieła były tworzone na konkurs organizowany przez Szkołę Podstawową nr 8, w technice kolażu cyfrowego. Zadanie było bardzo trudne, ale udało się zrealizować nasze pomysły, ale najważnieszym sukcesem jest zdobycie nowych umiejętności. Brawo dla naszych twórców!

            • DBI

              Podczas lekcji informatyki i lekcji wychowawczej, nasza mlodzież stworzyła plakaty informujące młodszych uczniów o niebezpieczeństwach, z którymi każdy z nas może spotkać się w Internecie. Efekty pracy świadczą o zaangażowaniu i sporej wiedzy na ten temat.

            • Kosmiczni artyści

              Nasi mali-wielcy artyści przez kilka spotkań tworzyli prace z okazji 550. rocznicy urodzin naszego największego naukowca - Mikołaja Kopernika. Temat "Od Kopernika do podboju kosmosu", inspirowany konkursem organizowanym przez SP 8 w Malborku, dał naszym dzieciom sposobność wyruszenia w daleką kosmiczną podróż. Zobaczcie co nasi twórcy widzieli wśród dalekich galaktyk.

            • Zimowa świetlica

              07 lutego. Świetna pogoda sprzyja wypoczynkowi z zimowymi zabawami. Dzieci skupione w świetlicy szkolnej wykazują wiele pomysłowości w organizowaniu wspólnych aktywności. Uśmiechy na buziach świadczą o tym, że zabawy na śniegu są super!

            • Plastyka

              06 lutego Praca plastyczna wykonana techniką wydrapywanki... dużo pracy, ale efekt końcowy WoW!

            • DBI

              06 lutego po odbytej wcześniej lekcji informatyki, klasa VIII A podczas lekcji wychowawczej, pracowała nad plakatami o problematyce związanej z bezpiecznym użytkowaniem Internetu. Swoje prace wykonywaliśmy dla dzieci z młodszych klas, aby pamiętały o niebezpieczeństwach w cyfrowym świecie! Nie było łatwo, bo czasu mało, ale doceńcie nasze wysiłki!

            • Avatar

              W poniedziałek 6.02.2023 r., uczniowie kl. VII i VI obejrzeli w kinie Helios w Tczewie film pt. "Avatar. Istota wody". Była to nie tylko immersyjna podróż w głąb błękitnej otchłani, ale także refleksja nad naturą człowieczeństwa, które dostrzegane jest zarówno w błękitnoskórych Na vi, jak i w chciwych, siejących zniszczenie mieszkańcach umierającej Ziemi. Warto było pojechać na ten wzruszający i wyciskający łzy film.

      • Partnerzy i Programy

        • Malborski Portal Edukacyjny
        • SKS - Szkolny Klub Sportowy
        • Muzeum Zamkowe w Malborku
        • Pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie
        • Telefon zaufania dla dzeci i młodzieży
        • Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień
        • Mały Mistrz
      • Herb Polski
      • Logowanie

      • Galeria zdjęć

          brak danych
      • Godziny dzwonków

        Niedziela 24.11.2024
      • Biuletyn informacji publicznej