• Nasi uczniowie i uczennice (25!) znalazło się w grupie 283 stypendystów, którym Burmistrz Miasta Malborka pan Marek Charzewski przyznał stypendium za wysokie wyniki w nauce! Gala wręczenia stypendiów odbyła się 12 marca 2025 w auli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Malborku.

          Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy!



          (więcej na: https://82-200.pl/9021,283-uczniow-szkol-podstawowych-otrzymalo-stypendium-burmistrza.html)

          Wykorzystano zdjęcie ze strony 82-200.pl
        • Drogie Panie i Dziewczęta!

          W tym szczególnym dniu życzymy Wam, abyście nigdy nie traciły wiary w siebie i swoje możliwości. Niech każdy dzień przynosi Wam nowe wyzwania, które z odwagą i determinacją będziecie pokonywać. Pamiętajcie, że jesteście wyjątkowe i niepowtarzalne!
        • Ferie zimowe czas zacząć! Od 17 do 28 lutego macie czas na odpoczynek i zabawę.

          Co Was czeka?

          - Dwa tygodnie wolnego od szkoły!

          - Czas na zimowe szaleństwa na śniegu, sankach, łyżwach... (zależy od warunków pogodowych;-)
        • Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Malborku w związku z odnotowanym szczytem zachorowań na grypę (problemami z dostaniem się do lekarza rodzinnego lub pediatry i pełnym obłożeniem w szpitalach) przekazał do wykorzystania rekomendacje dot. profilaktyki grypy sezonowej.

          PPIS w Malborku zwraca uwagę na potrzebę stosowania dobrych praktyk higienicznych, takich jak:

          - unikanie zatłoczonych miejsc i kontaktu z chorymi,

          - dbanie o skuteczną wentylację pomieszczeń,

          - zasłanianie ust i nosa podczas kaszlu lub kichania,

          - regularna higiena rąk,

          - stosowanie masek w celu ochrony nosa i ust w zamkniętych, zatłoczonych pomieszczeniach,

          - w przypadku wystąpienia objawów choroby zgłoszenie się do lekarza.



          Szczepienia przeciw grypie chronią również przed powikłaniami pogrypowymi, które mogą pozostawić zdrowotne konsekwencje do końca życia. Jednocześnie zalecenia WHO i wielu towarzystw naukowych wskazują, że szczepienie przeciw grypie powinno obejmować zdrowe dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, osoby starsze, pacjentów z grup podwyższonego ryzyka bez względu na wiek, a także kobiety w ciąży. Szczepienie dzieci, szczególnie w wieku przedszkolnym i szkolnym odgrywają bardzo ważną rolę w rozprzestrzenianiu wirusa grypy, tj. zapewniają ochronę im samym oraz pośrednio chronią osoby starsze, jak również i pacjentów z grup podwyższonego ryzyka. W sezonie infekcyjnym 2024/2025 bezpłatne szczepienia obejmują dzieci do 18 r. ż., seniorów po 65 r. ż. oraz kobiet w ciąży. Pozostałe grupy wiekowe mają refundację na szczepienie w wysokości 50 %.

          Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Malborku zachęca również do zapoznania się i wykorzystania informacji Głównego Inspektora Sanitarnego.

          Poniżej linki do stron GIS:


          https://www.gov.pl/web/gis/biezaca-dzialalnosc-panstwowej-inspekcji-sanitarnej-kontrolaszczepien-sytuacja-epidemiologiczna-i-infekcje-sezonowe-bezpieczne-ferie-wspolpraca-dlazdrowia-publicznego
          https://www.gov.pl/web/gis/grypa-sezonowa
          https://www.gov.pl/web/gis/infekcje-ukladu-oddechowego
          https://www.gov.pl/web/gis/jak-myc-rece-instrukcja-mycia-rak
        • Na prośbę Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie publikujemy ulotek związanych z pieczą zastępczą. Centrum szuka osób, które rozważają możliwość stworzenia bezpiecznego i kochającego domu dla dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się w swoich rodzinach biologicznych.

          Rodzina zastępcza to szansa na lepsze życie dla dziecka, a także niezwykłe doświadczenie dla osób, które zdecydują się na ten krok. Jeśli czujesz, że możesz podarować dziecku miłość i wsparcie, zgłoś się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Malborku.

          Więcej informacji można uzyskać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Malborku (https://pcpr.powiat.malbork.pl/kontakt-1)
        • W okresie jesienno-zumowym do odwołania w szkole obowiązuje obuwie zmienne.
        • Naczelną zasadą wszystkich działań podejmowanych przez personel placówki jest działanie dla dobra dziecka i w jego najlepszym interesie. Członkowie personelu placówki traktują dziecko z szacunkiem oraz uwzględniają jego potrzeby. Wersja zupełna i skrócona Standardów Ochrony Dzieci przed Krzywdzeniem w Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Kochanowskiego dostępne są zakładce dokumenty. Prosimy o zapoznanie się z ich treścią.
            • Dzień Edukacji Narodowej

              14 października, potocznie zwany Dniem Nauczyciela, jest świętem nas wszystkich: uczennic, uczniów, rodziców, nauczycielek, nauczycieli, pracowników i przyjaciół szkół. W naszej szkole atmosfera była bardzo radosna: eleganckie ubrania, kwiatki, uśmiechy, słodkie podarunki, wspólne życzenia (również od Samorządu Uczniowskiego), a nawet super niespodzianki! Życzymy nam wszystkim spokojnej, zdrowej i owocnej nauki!!!

            • Kółko programistyczne

              W tym miesiącu, bierzemy udział w ogólnoświatowej akcji "Codeweek". 14 października odczytywaliśmy kody liczbowe obrazów. Obrazy zostały zaszyfrowane przez piratów. Czy uda nam się odczytać te szyfry? Nie było łatwo, ale po pewnym czasie złamaliśmy kody! Pozostało nam trochę czasu na zabawy elektroniczne. Za tydzień kolejne zagadki!

            • Codeweek w świetlicy

              13 października podczas zajęć świetlicowych, szukaliśmy ukrytego skarbu! Otrzymaliśmy mapy zaszyfrowane przez kapitana piratów i musieliśmy popisać się sporym skupieniem i dokładnością, aby je odczytać. Nie było łatwo, bo piraci to szczwane lisy, ale po pewnym czasie odnaleźliśmy skarby! Teraz sami mogliśmy zamienić się w pirackich kapitanów i utworzyć własne mapy skarbów. Były to pierwsze zajęcia w ramach ogólnoświatowej akcji "Codeweek", propagującej umiejętności programistyczne. Czekamy na kolejne!

            • Klasa II a w Mediatece

              13 października uczniowie klasy II uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Mediatece. Uczniowie podczas zajęć poznali rodzaje i gatunki książek, ich budowę oraz dowiedzieli się co to jest metryczka książki. Mieli okazję podziwiać największą i najmniejszą książkę mieszcząca się na półkach biblioteki. Wzięli również udział w inscenizacji do wiersza. To były bardzo ciekawe zajęcia!!! Powrót do szkoły również dostarczył dzieciom wiele radości.

            • Drzwi otwarte

              Dnia 06 października klasy 8a i 8b uczestniczyły w Dniach Otwartych "Pan Tadeusz" - Soplicowo w CEZ-ie. Uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2022/23, zwiedzali klasopracownie zawodowe, między innymi fryzjerską, gastronomiczną, obróbki metali, elektryczną... Zwiedzanie zakończyliśmy pysznym poczęstunkiem.

            • Kolorowe liście drzew

              Polska jesień maluje drzewom liście, dookoła coraz piękniej. Nasi młodzi artyści próbowali oddać to piękno posługując się wydzierankami. Ta niełatwa technika wymagała pomysłowości, umiejętności przewidywania, ale dawała sposobność do zabawy. Zobaczcie efekty naszej pracy.

            • Historyczne zwycięstwo naszych szachistów!

              12 października, nasza reprezentacja szachowa zdobyła awans do Finałów Wojewódzkich, drużynowych rozgrywek szachowych w ramach "Olimpiady Młodzieży Szkolnej". W pasjonujących i pełnych dramatyzmu rozgrywkach, pokonaliśmy utytułowaną drużynę z Prabut. To ogromne zwycięstwo okupione wielkim wysiłkiem, więc i radości było wiele!!! Gratulacje dla całej drużyny i ściskamy kciuki za dalsze sukcesy!!!

            • Jak zbudować płuca?

              11 października, uczennice z kółka biologiczno-chemicznego wykonały prosty MODEL PŁUC. Balonik (czyli płuco) do którego dostaje się powietrze przez słomkę. Wnętrze butelki - szczelnie zamknięta przestrzeń (jama opłucna), a ścianka butelki to klatka piersiowa. Ruchome dno z gumowej rękawiczki to przepona. Całość przedstawia mechanizm wentylacji płuc.

            • Code Week

              Od 11 października rozpoczynamy przygodę z Code Week, czyli Europejskm Tygodniem Kodowania. To oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Nasze aktywności będą odbywać się podczas zajęcięć koła programistycznego i w trakcie zajęć świetlicowych. Zapraszamy do programowania! Informacje na stronie: https://codeweek.eu/

            • Klasa III a pracuje w grupach

              08 pażdziernika. Lubimy pracować w grupach. Wspólne obrady, planowanie i kreowanie świetnie wpływają na ostateczny kształt pracy. Każdy wkłada w pracę swój talent i zaangażowanie. Tak powstały piękne, jesienne prace wykonane przez uczniów klasy III a.

            • Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w Szachach

              07 października nasze reprezentacje szachowe, toczyły boje o Mistrzostwo Powiatu Malborskiego. Walka była zacięta, boje bardzo różne, a emocji wiele. Reprezentacja złożona z graczy klasy VIII A, tradycyjnie wywalczyła pierwsze miejsce i awans do 1/2 półfinałów wojewódzkich. Młodsza reprezentacja wywalczyła drugie miejsce. Gratulujemy sukcesów, ogromne podziękowania za wysiłek i rycerską walkę. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!!!

            • Jesienne skarby klasy 1 a

              Skarby znalezione podczas jesiennych spacerów to doskonała okazja do dobrej zabawy. Pierwszakom jesienne zbiory posłużyły do wyczarowania niezwykłych postaci oraz ulubionych zwierzątek. Prace zachwycają pomysłowością i precyzją wykonania. Jesienne figurki to dla każdego coś dobrego. Zachęcamy do wspólnej zabawy.

            • Brzydkie kaczątko?

              Podczas zajęć uczniowie klasy II a, poznali bohatera znanej baśni Hansa Christiana Andersena "Brzydkie kaczątko". Po uważnym wysłuchaniu lektury dzieci wykonały łabędzia techniką origami oraz prace plastyczne przedstawiające wybrany fragment książki. Dowiedziały się również, że nie wolno źle traktować osób, które wydają nam się gorsze z powodu urody lub innych problemów. W każdym człowieku bowiem kryć się może niezwykłe piękno niewidoczne dla oczu i dopiero z biegiem czasu wyjdzie ono na światło dzienne. To była bardzo pouczająca lekcja!!!

            • Czym jest rzeźba?

              Czym różni się rzeźba od obrazu? Ilu punktów podparcia potrzebuje forma przestrzenna? Na te pytania starali się odpowiedzieć nasi mali artyści. Brzmi to bardzo poważnie, ale przecież rzeźbienie to świetna zabawa! Oceńcie sami nasze prace!

            • Turnieje szachowe

              02 października nasi szachiści wyruszyli do Tczewa, by toczyć boje z zawodnikami z innych miast. Naszym celem była nauka gry turniejowej i trudna sztuka rycerskiej walki. Była niepewność, łzy z przegranej, ale i wielka radość z wygranych spotkań. Dwóm naszym zawodnikom udało się spełnić warunki awansu do V kategorii szachowej. Gratulacje! Dziękujemy też rodzicom, za pomoc w wyjeździe i opiece nad dziećmi - "pełna profeska"!

      • Partnerzy i Programy

        • Malborski Portal Edukacyjny
        • SKS - Szkolny Klub Sportowy
        • Muzeum Zamkowe w Malborku
        • Pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie
        • Telefon zaufania dla dzeci i młodzieży
        • Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień
        • Mały Mistrz
        • Aktywna Szkoła: Aktywny do Kwadratu
      • Herb Polski
      • Logowanie

      • Galeria zdjęć

          brak danych
      • Godziny dzwonków

        Sobota 19.04.2025
      • Biuletyn informacji publicznej