• 6 SZACHOWE OTWARTE MISTRZOSTWA SZKOŁY
        • Zapraszamy szachistki i szachistów wszystkich szkół powiatu malborskiego do rywalizacji w mistrzostwach! Liczymy na obecność wszystkich pasjonatów "królewskiej gry"!
        • WYNIKI REKRUTACJI - lista przyjętych
        • Lista przyjętych do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2024/2025 została opublikowana na tablicy ogłoszeń w budynku szkoły.
            • Zapraszamy najmłodszych

Ponieważ nasz oddział przedszkolny nadal dysponuje wolnymi miejscami, zapraszamy maluszki do naszej szkoły! Tu spotkają się z miłą i rodzinną atmosferą. Wezmą udział w różnorodnych zajęciach, które przyniosą im wiele radości i dumy z sukcesów. Uśmiechy naszych wychowanków nalepiej o tym świadczą!

• Strategia RP na rzecz Młodego Pokolenia - zapisy

Na prośbę Pomorskiego Kuratora Oświaty - Pani Małgorzaty Bielang przesyłamy informację dotyczącą konferencji konsultacyjnej pt. "Strategia RP na rzecz Młodego Pokolenia"

Już 13 kwietnia odbędzie się kolejna z wojewódzkich konferencji konsultacyjnych, na której wszyscy młodzi ludzie z województwa pomorskiego otrzymają możliwość zgłaszania pomysłów do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Zapisy przyjmowane będą do 12 kwietnia.

• Czym zajmuje się strażak?

Podczas dzisiejszych zdalnych lekcji uczniowie klasy Ia poznali historię małego Wojtka, który marzył o tym, żeby zostać strażakiem. Dowiedzieli się również czym zajmuje się strażak oraz jakimi cechami powinien się wyróżniać.
              Następnie podczas zajęć komputerowych w programie graficznym uczniowie tworzyli pracę "Strażak w akcji".

• Drodzy Przyjaciele!

Zakończyliśmy wczoraj Świąteczną zbiórkę darów dla mieszkańców domu "Fides". W związku z ogłoszonymi obostrzeniami (nauka zdalne wszystkich uczniów) nie liczyliśmy na tak hojną odpowiedź na naszą prośbę. Jesteśmy zachwyceni ponieważ zebraliśmy darów tyle samo, a może i troszkę więcej niż poprzednio. Kartony wypełniły słodycze, kawa, herbata, mąka, cukier, makarony, mięsne puszki... i środki higieny osobistej. Dodatkowo klasy siódme i chętni uczniowie z innych klas wrzucili do skrzynki "Świątecznej poczty" pięknie samodzielnie wykonane kartki wielkanocne. Wczoraj trafiły do odbiorców - mieszkańców domu "Fides".
              Wszystkim darczyńcom z całego serca dziękujemy❤
              Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu z opiekunem

• Organizacja zajęć od poniedziałku 29 marca 2021

Pojawiło się rozporządzenie Ministra w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

W związku z tym od poniedziałku 29 marca 2021 zajęcia w oddziale przedszkolnym, klasach I-III i IV-VIII realizowane będą z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość za pośrednictwem platformy Google Classroom i Google Meet. O szczegółach zajęć zdalnych w oddziale przedszkolnym informować będzie wychowawca.

• Offlinechallenge

Przed nami ostatni weekend marca. A może by tak spędzić go inaczej niż zwykle?
              Podejmijcie rodzinne wyzwanie #offlinechallenge i odłączcie się od sieci na 24 godziny. A może uda się Wam być offline aż 48 godzin?
              W tym czasie nie można w ogóle korzystać z internetu. Spędźcie weekend aktywnie, pójdźcie na spacer, pograjcie w planszówki lub upieczcie domową pizzę.
              Więcej na https://offlinechallenge.pl/
              Zespół ds. profilaktyki i wychowania

• PEGI

W kontekście używania przez dzieci i młodzież urządzeń ekranowych, warto zapoznać się z klasyfikacją PEGI. Pomaga ona rodzicom w podejmowaniu świadomych decyzji przy zakupie gier wideo.

OZNACZENIA WIEKOWE:

PEGI 3️⃣ - odpowiednie dla każdej grupy wiekowej

PEGI 7️⃣ - dopuszczalne są elementy mogące przerazić młodsze dzieci oraz łagodne formy przemocy (niedosłowne, nieprzedstawione szczegółowo, nierealistyczne).

• Nauka zdalna 22 marca - 9 kwietnia 2021

Szanowni Państwo

W związku z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki od poniedziałku 22 marca 2021 do 9 kwietnia 2021 oddziały 1-3 oraz 4-8 będą odbywać naukę w trybie zdalnym.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, oraz również ze względu na rodzaj niepełnosprawności ucznia lub na inne przyczyny uniemożliwiające uczniowi naukę zdalną w domu organizujemy opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców przesłany na pocztę szkolną (szkola65@o2.pl)

• PUI, czyli problematyczne używanie internetu

Badacze wskazują na kilka istotnych objawów wskazujących na problematyczne używanie internetu:
              ‼️ korzystanie z sieci staje się priorytetem codziennego funkcjonowania
              ‼️ nieudane próby ograniczenia używania internetu
              ‼️ korzystanie z internetu więcej czasu niż pierwotnie planowano
              ‼️ utrata ważnych relacji
              ‼️ zaniedbywanie dotychczasowych aktywności
              ‼️ użytkowanie internetu jako formy ucieczki od problemów
              ‼️ pojawienie się rozdrażnienia w momencie ograniczenia dostępu do internetu
              ‼️ okłamywanie bliskich osób w celu ukrycia zaabsorbowania internetem

• Partnerzy i Programy