W czwartek 10 czerwca o godz. 17:00 odbędą się warsztaty online #MobilnaMetropolia dla powiatu malborskiego.
>>>>Link do rejestracji
>>>>Link do wydarzenia na Facebook
Warsztaty #MobilnaMetropolia są organizowane dla mieszkańców. To oni zdecydują, jak powinien zmieniać się transport w ich miejscowości - czy stawiać na nowe drogi, trasy rowerowe, rozbudowę transportu zbiorowego, a może zadbać bardziej o ochronę środowiska i zieleń. Dzięki zebranym informacjom biuro OMGGS wspólnie z ekspertami opracuje Plan Zrównoważonej Mobilności (SUMP) - który wskaże kierunki planowania transportu poprawiającego bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców metropolii.
- Działamy w myśl zasady: planujemy z ludźmi i dla ludzi - mówi Karolina Orcholska, koordynatorka ds. transportu i mobilności OMGGS. - Frekwencja podczas warsztatów dla mieszkańców powiatu puckiego i wejherowskiego oraz zaangażowanie uczestników w dyskusję na temat transportu potwierdziły, że to słuszne założenie. Bardzo nas to cieszy! Zapraszamy na kolejne warsztaty, na których każdy będzie miał szansę na przedstawienie pomysłów dotyczących transportu w swoim powiecie. Razem zmieniamy okolicę i metropolię!
Relacja z warsztatów w powiecie puckim >> TUTAJ
Relacja z warsztatów w powiecie wejherowskim >> TUTAJ
Relacja z warsztatów w powiecie lęborskim >> TUTAJ
Relacja z warsztatów w powiecie kartuskim >> TUTAJ
Relacja z warsztatów w powiecie gdańskim >> TUTAJ
Rejestracja na kolejne warsztaty
Aby wziąć udział w warsztatach wystarczy się zarejestrować klikając w link dla wybranego powiatu. Rejestracja nie zajmuje więcej niż minutę. Każdy z zarejestrowanych otrzyma zwrotną informację mailową wraz z linkiem na warsztaty.
Terminy warsztatów:
- 10 czerwca - powiat malborski - link
Plan Zrównoważonej Mobilności dla OMGGS (SUMP)
Od 2019 r., dzięki współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej, Komisją Europejską, Inicjatywą Jaspers oraz Centrum Unijnych Projektów Transportowych, OMGGS pracuje nad Planem Zrównoważonej Mobilności dla OMGGS (SUMP). Metropolitalny dokument będzie zawierał działania dotyczące polityki transportowej, ruchu pieszego i rowerowego, transportu zbiorowego i zarządzania mobilnością. Określi potrzeby transportowe i komunikacyjne mieszkańców i wskaże kierunki poprawy bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców metropolii.
Nad dokumentem pracuje zespół ekspertów, złożony z przedstawicieli Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Pomorskiego Biura Planowania Regionalnego, Urzędu Miasta w Gdyni, OMGGS oraz ekspertów z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i transportu. Jego ukończenie planowane jest najpóźniej w pierwszym kwartale 2022 roku.