• Dzień Niepodległości

• 11 listopada 1918 r., po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Pamięć tego wydarzenia, wraz z władzami naszego powiatu i miasta, uczcił nasz Poczet Sztandarowy. Uroczystości przypomniały wagę tamtych dni, postacie wielkich polityków, bohaterów walk o niepodległość i polskość. Chwała bohaterom! Nie zapomnijmy o tym, że wolność nie jest nam dana na zawsze i trzeba się o nią starać codziennie!

• Szkoła do hymnu!

• W tym roku po raz kolejny przyłączyliśmy się do akcji MEN #szkoladohymnu. W dniu 10 listopada, o symbolicznej godzinie 11:11, wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy.

• Pierwsze modele 3D!

• 10 listopada, podczas zajęć kółka informatycznego, nasi młodzi programiści ukończyli swoje pierwsze modele 3D! Nie była to praca łatwa, ale po uśmiechach sądząc, bardzo przyjemna. Takie zajęcia były możliwe dlatego, że nasza szkoła wzięła udział w programie #LaboratoriaPrzyszłości,  #LaboratoriaPrzyszlosci, a więcej o tym programie możemy dowiedzieć się wpisując w wyszukiwarce: @LaboratoriaPrzyszlosci. Dziękujemy!

• Astoprzygoda czwartej klasy

• 10 listopada, uczniowie klasy IV a, uczestniczyli  w warsztatach pt. "Astoprzygoda" oraz w żywej lekcji biologii. Pierwsze warsztaty rozpoczęły się projekcją filmu pt. "Jak  wygląda nasza planeta z księżyca". Dzięki dobrym warunkom pogodowym, uczniowie mogli obejrzeć przez specjalne szkiełka, Słońce oraz podziwiać widok na nasz piękny zamek przez ogromną lunetę. Następnie samodzielnie wykonali konstelację gwiazd własnego znaku zodiaku. Ostatecznym punktem wyprawy była Żywa Lekcja Biologii, gdzie można było poznać tajniki życia płazów i gadów oraz pająków. Chętni mogli dotknąć prawdziwych okazów i spojrzeć wężom w oczy!!!

• Kałdowskie rogaliki upieczone! I nawet polukrowane!

• 09 listopada Kolejny raz uczniowie SKR "Żuławiaczek" aktywnie  uczestniczyli w pozalekcyjnych zajęciach, gdzie samodzielnie  wyrabiali ciasto i piekli rogaliki. Takie spotkania silnie integrują uczniów. Brawa dla Żuławiaczków! A wszystko to dzięki dofinansowaniu przez #laboratoriaprzyszlosci, dziękujemy!

• Kucharze z III A

• 08 listopada uczniowie klasy III A wcielili się w kucharzy. Dzięki #laboratoriaprzyszlosci wykonali przepyszną pizzę oraz zdobyli kolejną umiejętność!!!Zapraszamy do galerii.

• Dzień Niepodległości w bibliotece

• 08 listopada Z Narodowym  Programem Rozwoju  Czytelnictwa świętujemy Dzień Niepodległości. Jeśli chcesz zagłębić się w świat historii Polski, zdobyć wiedzę o orężu i szlakach bojowych naszych żołnierzy, skorzystaj ze zbiorów biblioteki szkolnej! Zapraszamy!

• Pogodynki z IV A

• 08 listopada, podczas lekcji przyrody, chętni uczniowie klasy IV wcielili się w prezenterów pogody. Przygotowali własne mapy Polski i zaprezentowali prognozę pogody. Taka nauka przez zabawę to świetny sposób na utrwalenie kierunków świata i składników pogody.

• Urodziny ojczyzny w naszej szkole

• 08 listopada z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczennice z koła wokalnego kl.I - III oraz IV - VII, przygotowały patriotyczny spektakl słowno - muzyczny. Wybrzmiały różne znane pieśni, np.: "Przybyli ułani pod okienko", "Białe róże", czy "Dziewczyna z granatem w ręce". Nie zabrakło wierszy o treści niepodległościowej. Gościnnie wystąpił chłopięcy kwartet wokalny z kl. V A, który wykonał utwór z przytupem, pt. "Wojenko, wojenko". Jak co roku, wybrzmiał "Mazurek Dąbrowskiego". Dziękujemy za wzruszenia wszystkim występującym dzieciom i czuwającym nad całością przygotowań pani Martcie Detmer i panu Mateuszowi Gadowskiemu!

#szkoladohymnu

• Remembrance Day

• 07 listopada odbyły się uroczystości Dnia Pamięci, święta upamiętniającego poległych żołnierzy z całej Wspólnoty Narodów. Pod pomnikami na cmentarzach, kwiaty i znicze składali kombatanci, attaché obrony Ambasady Brytyjskiej, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych oraz uczniowie malborskich szkół - w tym nasz Poczet Sztandarowy. Pamiętajmy o 232 walecznych żołnierzach pochowanych na cmentarzu wojskowym, pochodzących z Australii, Kanady, Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii! Chwała bohaterom!

#szkolapamieta

• Malujemy obrazy

• Podczas zajęć plastycznych, uczniowie klasy trzeciej, wcielili się w artystów. Dzięki kreatywności i wytrwałości uczniów, powstały  płócienne obrazy, które możemy podziwiać w galerii!

• Świetlicowe gry

• 04 listopada podopieczni świetlicy bawili się pysznie! Najpierw były zabawy na boisku, potem gry w sali gimnastycznej i w końcu logiczne gry. Najfajniejsze były rozgrywki w "chińską piłkę". Zobaczcie jak fajnie się bawiliśmy i jak wesoło to wygląda! Dziękujemy panu Markowi za konsultacje regulaminu!

• Pierwsze doświadczenia z długopisami 3D

• 03 listopada uczestnicy kółka informatycznego poznawali możliwości długopisów 3D. Zabawa była super, ale zajęcia okazały się zbyt krótkie. W przyszłym tygodniu postaramy się skończyć nasze dzieła, które wykonujemy dzięki finansowemu wsparciu MEN w ramach programu #laboratoriaprzyszłości. Dziękujemy!

• Mistrzyni Województwa w szachach!!!

• Karmelita zdobyła I miejsce w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Juniorów w Szachach Błyskawicznych dziewcząt do lat 8, więc jest MISTRZYNIĄ. Karmelicie gratulujemy sukcesu!!! Jej rodzicom dziękujemy za zaangażowanie! Brawo!!!

• Mistrzostwa Świetlicy w warcabach

• Zapraszamy wszystkich uczestników zajęć świetlicowych do wzięcia udziału w naszych mistrzostwach warcabowych. Warto nauczyć się tej gry ponieważ: uczy nas spostrzegawczości, umiejętności decyzji, doskonali pamięć, rozwija wyobraźnię przestrzenną i umiejętność przewidywania. Uczy też tego co najtrudniesze: umiejętności przegrywania z honorem! W pierwszym tygodniu nauczymy się zasad gry i rozwiązywania trudnych zadań. Potem turniej ruszy na dobre!