• Już niedługo...

• Miło nam poinformować, że dłuuugo oczekiwany plac zabaw na terenie naszej szkoły zostanie oficjalnie oddany do użytku już w piątek 21 października o godzinie 09:00. Na uroczystości zapowiedział swoją obecność pan Burmistrz Marek Charzewski! Dziękujemy za nowe atrakcje i czekamy!!!

• Nagrody Burmistrza Miasta Malborka dla nauczycieli

• 13 października pani Karolina Wojciechowska odebrała z rąk pana Burmistrza Marka Charzewskiego nagrodę za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze, to wielkie wyróżnienie! Pani Karolina poświęca wiele czasu i pomysłowości organizując ciekawe zajęcia dla dzieci, podczas których mogą wykazać się swoją kreatywnością. Bardzo się  cieszymy i gratulujemy!

• Dzień Komisji Edukacji Narodowej

• Dzień Komisji Edukacji Narodowej jest świętem wszystkich, którzy szkołę tworzą: uczennic, uczniów, ich rodziców, nauczycielek, nauczycieli, pracowniczek, pracowników i przyjaciół szkoły. Z tej okazji odbyła się piękna i humorystyczna inscenizacja w wykonaniu klasy II A, pod kierunkiem pani Kasi. Podczas uroczystości pan dyrektor wręczył nagrody dla wyróżniajonych pracowników. Było też wiele okazji do wspólnych życzeń i uśmiechów! Dziękujemy klasie II A i pani Kasi za super występ, nagrodzonym za wysiłek, a wszystkim życzymy samych najlepszych chwil i spokojnego odpoczynku!

• Półfinały wojewódzkie w szachach

• 13 października nasza drużyna wzięła udział w półfinałach wojewódzkich w szachach drużynowych. W pierwszej rundzie nasi zawodnicy i zawodniczka "gładko" pokonali reprezentację powiatu sztumskiego 0:4. Druga runda to pauza, więc był czas na oddech. Trzecia tura zadecydowała o podziale miejsc. Walki były zaciekłe i wymagały ogromnego skupienia! W rezultacie reprezentacja Kwidzyna wygrała 1:3 (1, 1/2, 1, 1/2), ich zwycięstwo dało naszej reprezentacji 2 miejsce! Gratulujemy zwycięzcom, ale i naszym szachistom - to ich pierwsze zawody o takiej randze!

• Laboratorium pizzy!

• Uczniowie ze Szkolnego Koła Regionalnego "Żuławiaczek" rozwijali swoje umiejętności praktyczne, zajmowali się pieczeniem pizzy. Wypieki były przepyszne!!! Specjalnością okazała się "Pizza dyrektorska", która bardzo smakowała panu Dyrektorowi i pewnie na stale zagości w szkolnym menu. W taki właśnie sposób uczniowie odkrywali swoje talenty kucharskie. Brawa dla naszych młodych kucharzy!!!

W trakcie zajęć korzystano ze sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. #laboratoriaprzyszłości

• Zaproszenie w II A

• 11 października uczniowie klasy II A poznali nową formę wypowiedzi - zaproszenie. Kreatywni drugoklasiści teorię wykorzystali w praktyce i przygotowali w grupach zaproszenia na przedstawienie z okazji zbliżającego się Święta Edukacji Narodowej. Zapraszamy do galerii, warto zobaczyć!!!

• POMORSKIE ŻAGLE WIEDZY

• 07 października uczniowie klasy VII A, wzięli udział w ostatniej wycieczce z projektu POMORSKIE ŻAGLE WIEDZY. W czasie rejsu statkiem zwiedzili Port w Gdyni! Potem skosztowali pysznych naleśników i zadowoleni wrócili do Malborka.

• Jesteśmy mistrzami!!!

• 06 października, w naszej szkole, zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w szachach drużynowych. Do zawodów zgłosiło się 5 szkół podstawowych i 5 średnich, a z każdej szkoły wystąpili najlepsi z najlepszych! Miło nam powiadomić o tym, że nasza reprezentacja w składzie: Igor i Tobiasz z klasy IV A oraz Natan i Karmelita z klasy II A zdobyli I miejsce w zawodach i będą reprezentować nasz powiat w rozgrywkach rejonowych!!! Trzymajcie kciuki, bo to wielka odpowiedzialność! Gratulacje dla zwycięzców!

• Gra terenowa klasy VI A

• 06 października Uczniowie klasy VI A - Nadia, Wiktoria i Miłosz, uczestniczyli w grach terenowych pt. "O krasnoludkach i sierotce Marysi". Brawo za wyróżnienie!

• "Mój bohater z bajki"

• 05 października Podczas zajęć kółka plastycznego tworzyliśmy obrazy przedstawiające postacie z bajek. Zadanie nie było łatwe, bo trzeba było odróżnić postać bajkową, od postaci z kreskówki lub gry komputerowej. Dzieci świetnie sprostały zadaniu (dzięki wydatnej pomocy rodziców) i powstały pomysłowe, piękne i bajecznie kolorowe obrazy. Można je podziwiać w naszej galerii, obok głównego wejścia do szkoły. Zapraszamy!

• Zakup książek - prośba o opinię (Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025)

• W tym roku szkolnym nasza placówka bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki temu projektowi mamy możliwość zakupu książek wzbogacających księgozbiór naszej biblioteki. Zwracamy się do Państwa z prośbą o zamieszczenie propozycji publikacji, które według Państwa warte są polecenia i będą stanowić atrakcyjną ofertę zwłaszcza dla młodych czytelników. Propozycje można zamieszczać poprzez formularz, do którego link znajduje się pod ilustracją. Aby wyświetlić formularz, najpierw trzeba zalogować się na swoje konto w Classroom!!!

• Jesień

• 03 października oddział przedszkolny oraz klasa I A podczas wycieczki do gospodarstwa agroturystycznego w Krastudach.

• Efektywna edukacja w klasie III A

• 03 października Uczniowie klasy trzeciej podczas zajęć przez kilka dni zgłębiali wiedzę o lesie. W pierwszej kolejności odbyli wirtualny spacer po lesie. Następnie wykonali karty pracy, w których wskazywali warstwy lasu. Krótki filmik przypomniał tez dzieciom o roślinności występującej w lesie oraz o zwierzętach w nim żyjących. Kolejnym zagadnieniem było wysłuchanie informacji na temat grzybów jadalnych i trujących. Ostatnim etapem zajęć było wykonanie sowy podczas lekcji plastyki. To były ciekawe i pouczające lekcje przyrody.