• Pasowanie na czytelnika

• 06 maja, w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników.
              Przed pasowaniem pierwszoklasiści zapoznali się z regulaminem wypożyczania książek oraz z informacjami jak należy o nie dbać. Następnie przyszedł czas na uroczyste pasowanie największą książką w zbiorach szkolnej biblioteki. Na koniec mali czytelnicy otrzymali książki z zakładkami oraz złożyli przyrzeczenie.
              Wszyscy z uśmiechami na twarzy i pełni wrażeń opuścili bibliotekę.
              Gratulujemy i zachęcamy do czytania!!!

• Koncert w klasie IV A

• 06 maja, lekcję języka polskiego w klasie IV urozmaicił Kuba, który w trakcie zajęć zagrał na akordeonie! Jesteśmy dumni, że mamy tak uzdolnionego ucznia naszej w szkole! Kubusiu, życzymy dużo sukcesów!

• Pomorskie Żagle Wiedzy

• 05 maja, podczas zajęć doradztwa zawodowego w ramach projektu "Pomorskie Żagle Wiedzy", uczniowie klasy 6a grali w gry o tematyce morskiej. Memory, Dobble, Pomysłówka, Czarny Piotruś oraz Bystre Oczko pozwoliły graczom utrwalić zawody oraz pojęcia związane z branżą morska i żeglarską.

• Świetlicowe zabawy

• Majowe słoneczko sprzyja wszelakim harcom. Podczas zajęć świetlicowych, uczymy się wielu fajnych zabaw. Wszystkich zapraszamy do turnieju skakankowego. Dzisiejszy rekord podwórka wynosi 90 skoków do przodu, prowadzą uczniowie! W skokach do tyłu rekord należy do nauczycieli i wynosi 40 skoków! Ciekawe jak pójdzie chłopakom! Wyzywamy wszystkich "świetliczaków"!

• Czym jest empatia?

• Dzisiejsze zajęcia w Mediatece #szkolalacinska rozpoczęliśmy zabawą w kalambury. Zadaniem dzieci było pokazywanie i odgadywanie wylosowanych emocji. To dopiero było wyzwanie! Następnie uczniowie wzięli udział w inscenizacji jednej z najsłynniejszych baśni J.Ch. Andersena "Brzydkie kaczątko", która ukazuje problem oceniania ludzi przez pryzmat ich wyglądu, nieakceptacji i odmienności. To były świetne i bardzo emocjonujące zajęcia!!!

• Witaj Maj! Trzeci Maj, u Polaków błogi raj!

• 231 lat temu, posłowie Sejmu Czteroletniego uchwalili Konstytucję 3 Maja - pierwszy w Europie dokument, który zapisał obowiązki i prawa wszystkich obywateli państwa. Konstytucja stała się fundamentem pod budowę nowoczesnego, sprawiedliwego i silnego państwa. Wraz z władzami naszego miasta i powiatu, kompanią reprezentacyjną bazy lotniczej, przedstawicielami stowarzyszeń i szkół, nasz Poczet Sztandarowy wziął udział w uroczystej mszy świętej upamiętniającej to ważne wydarzenie.

• "Żuławiaczek" studiuje architekturę

• W piątek 29 kwietnia 2022 r. Uczniowie SKR Żuławiaczek "oblegali" zamek w Malborku. Przygotowywali szkice prac do Konkursu Plastycznego - "Elementy dawnej architektury". Niestety, pogoda raptownie się pogorszyła, słoneczko zaszło za chmury, zrobiło się zimno i prace kontynuowane były w pobliskiej pizzerii.