• Projekt edukacyjny w klasie I a

• W tym tygodniu uczniowie klasy 1 z wielkim zaangażowaniem przystąpili do realizacji projektu "Potrzeby roślin". Pierwszy etap dotyczył przygotowania i planowania. Uczniowie podzieleni na zespoły przygotowali oznaczenia na butelki, dzienniczek obserwacji oraz planowali doświadczenie. Kolejny etap to postawienie pytań badawczych i umieszczenie kwiatów w oznaczonych butelkach. Próbki kontrolne to: 1 - kwiat z dostępem do wody i światła, 2 - kwiat bez dostępu do wody, 3 - kwiat całkowicie zanurzony w wodzie, 4 - kwiat bez dostępu do światła, ale z dostępem do wody. Przez pięć dni pierwszoklasiści zapisywali zaobserwowane zmiany w dzienniczku. Wnioski wyciągnięte i wszystko odpowiednio udokumentowane. To był fajny tydzień wspólnego doświadczania i pracy zespołowej. Zapraszamy do galerii.

• Klasa 0 spotyka pana Poetę

• 07 kwietnia, dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły Mediatekę, gdzie wzięły udział w literackich zabawach z poezją. Głównym punktem wizyty była prezentacja bajek Pana Poety, do którego autor przygotował kreatywne zabawy. Najpierw autor twórczo wyrecytował z pomocą pacynek swoje bajki o "Kurze, co była na diecie" i "Kaczce co przebrała miarkę", a następnie zaprosił dzieci do wspólnej zabawy. Podczas spotkania dzieci wykonały ptaki z kolorowych balonów. Bajki Pana Poety rozbawiły dzieci, a także przekazały im kilka mądrych życiowych prawd. Na zakończenie zakupiliśmy książkę Pana Poety z osobistą dedykacją. Kilkoro dzieci udzieliło również wywiadu na temat spotkania z Poetą dla radia Malbork.

• Dzień Wiedzy o Autyzmie

• 6 kwietnia w szkole odbyły się zajęcia na temat Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie. Dzieci zapoznały się z pojęciem autyzm oraz z charakterystycznymi cechami jakie występują u osób z tym zaburzeniem. Poznały problemy osób ze spektrum autyzmu i ich trudności w rozumieniu świata. Mogliśmy rozbudzić tolerancję wobec rówieśników, którzy inaczej rozwijają się i dostrzegają świat. Dzieci obejrzały filmik, który pomógł im zrozumieć takie osoby oraz uczestniczyły w zabawach sensorycznych. Wspólnie wykonaliśmy plakat o autyzmie, aby zawiesić go na szkolnym korytarzu!

• "Plastek i jego zaczarowane pudło”

• 31 marca 2022 Czym ludzie dawniej czyścili zęby, do czego używamy ropy naftowej oraz skąd się biorą tworzywa sztuczne? Uczestnicząc w zajęciach edukacyjnych w Mediatece uczniowie klasy II A pogłębili swoją wiedzę na temat ekologii. Były również doświadczenia oraz improwizacja przedstawienia. Śmiechu było co niemiara! Zapraszamy do galerii.