• Aktualności

      • Jak zbudować płuca?

      • 11 października, uczennice z kółka biologiczno-chemicznego wykonały prosty MODEL PŁUC. Balonik (czyli płuco) do którego dostaje się powietrze przez słomkę. Wnętrze butelki - szczelnie zamknięta przestrzeń (jama opłucna), a ścianka butelki to klatka piersiowa. Ruchome dno z gumowej rękawiczki to przepona. Całość przedstawia mechanizm wentylacji płuc.

      • Code Week

      • Od 11 października rozpoczynamy przygodę z Code Week, czyli Europejskm Tygodniem Kodowania. To oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Nasze aktywności będą odbywać się podczas zajęcięć koła programistycznego i w trakcie zajęć świetlicowych. Zapraszamy do programowania! Informacje na stronie: https://codeweek.eu/ 

      • Klasa III a pracuje w grupach

      • 08 pażdziernika. Lubimy pracować w grupach. Wspólne obrady, planowanie i kreowanie świetnie wpływają na ostateczny kształt pracy. Każdy wkłada w pracę swój talent i zaangażowanie. Tak powstały piękne, jesienne prace wykonane przez uczniów klasy III a.

      • Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w Szachach

      • 07 października nasze reprezentacje szachowe, toczyły boje o Mistrzostwo Powiatu Malborskiego. Walka była zacięta, boje bardzo różne, a emocji wiele. Reprezentacja złożona z graczy klasy VIII A, tradycyjnie wywalczyła pierwsze miejsce i awans do 1/2 półfinałów wojewódzkich. Młodsza reprezentacja wywalczyła drugie miejsce. Gratulujemy sukcesów, ogromne podziękowania za wysiłek i rycerską walkę. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!!!

      • Jesienne skarby klasy 1 a

      • Skarby znalezione podczas jesiennych spacerów to doskonała okazja do dobrej zabawy. Pierwszakom jesienne zbiory posłużyły do wyczarowania niezwykłych postaci oraz ulubionych zwierzątek. Prace zachwycają pomysłowością i precyzją wykonania. Jesienne figurki to dla każdego coś dobrego. Zachęcamy do wspólnej zabawy.

      • Brzydkie kaczątko?

      • Podczas zajęć uczniowie klasy II a, poznali bohatera znanej baśni Hansa Christiana Andersena "Brzydkie kaczątko". Po uważnym wysłuchaniu lektury dzieci wykonały łabędzia techniką origami oraz prace plastyczne przedstawiające wybrany fragment książki. Dowiedziały się również, że nie wolno źle traktować osób, które wydają nam się gorsze z powodu urody lub innych problemów. W każdym człowieku bowiem kryć się może niezwykłe piękno niewidoczne dla oczu i dopiero z biegiem czasu wyjdzie ono na światło dzienne. To była bardzo pouczająca lekcja!!!

      • Czym jest rzeźba?

      • Czym różni się rzeźba od obrazu? Ilu punktów podparcia potrzebuje forma przestrzenna? Na te pytania starali się odpowiedzieć nasi mali artyści. Brzmi to bardzo poważnie, ale przecież rzeźbienie to świetna zabawa! Oceńcie sami nasze prace!

      • Turnieje szachowe

      • 02 października nasi szachiści wyruszyli do Tczewa, by toczyć boje z zawodnikami z innych miast. Naszym celem była nauka gry turniejowej i trudna sztuka rycerskiej walki. Była niepewność, łzy z przegranej, ale i wielka radość z wygranych spotkań. Dwóm naszym zawodnikom udało się spełnić warunki awansu do V kategorii szachowej. Gratulacje! Dziękujemy też rodzicom, za pomoc w wyjeździe i opiece nad dziećmi - "pełna profeska"!

      • Jesień w klasie I a

      • 01 X 2021 r. Jesień przynosi nam ogromny wachlarz kolorów i bogactwo faktur. Ograniczać nas może tylko nasza wyobraźnia, ale tej pierwszakom nie brakuje. Każda praca wykonana przez kreatywnych uczniów klasy 1a zachwyca pomysłowością i różnorodnością barw. Taką jesień uwielbiamy wszyscy, brawo pierwszaki!

      • Dzień Chłopaka

      • 30 września obchodziliśmy święto wszystkich chłopców. Samorząd Uczniowski tradycyjnie witał chłopców skromnym "lizaczkowym" poczęstunkiem, a we wszystkich klasach dziewczęta przygotowały fajne niespodzianki. Chłopakom życzymy wszystkiego najlepszego!!!

      • Nasi radni

      • W wyborach do Młodzieżowej Rady Miasta Malborka zdecydowaliśmy, że naszymi reprezentantami będą: Zuzanna Detmer z klasy VIII B oraz Jan Sobczyński z klasy VII A. Gratulujemy i życzymy udanej pracy na rzecz miasta i społeczności malborkiej młodzieży!

      • INFORMACJA RADY RODZICÓW WS. WPŁAT SKŁADEK

      • Szanowni Państwo!

       Trwa kolejny rok szkolny, w którym my, jako rodzice chcielibyśmy jeszcze aktywniej włączyć się w życie szkoły.

       Nasze dzieci osiągają sukcesy, mają ku temu ogromne możliwości stwarzane przez szkołę. Dzięki licznym i różnorodnym konkursom, imprezom, wycieczkom, projektom każdy ma możliwość znalezienia czegoś dla siebie zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Osiągnięcia uczniów zasługują na pochwały ale również na nagrody.

       Od kilku lat składki na Radę Rodziców przeznaczane są m.in. na nagrody, które nasi uczniowie otrzymują na zakończenie roku szkolnego. Karty EMPIK, jak wynika z opinii samych uczniów, są formą wyrożnienia, którą uczniowie uznają za bardzo atrakcyjną.

        

       Rada Rodziców współorganizuje różne wydarzenia i uroczystości, które odbywają się w szkole, co również wiąże się ze wsparciem finansowym w ramach środków jakimi dysponuje.

        

       Jesteśmy społecznym organem reprezentującym wszystkich rodziców uczniów szkoły. To dzięki Państwa pomocy i wsparciu  finansowemu, możemy osiągnąć zamierzone cele, dlatego serdecznie zachęcamy Państwa do wpłacania dobrowolnych składek na fundusz Rady Rodziców.

        

       W roku szkolnym 2021/2022, decyzją Rady Rodziców wysokość składki  ustalono w kwocie 100 zł. rocznie od rodziny (10 zł. miesięcznie od dziecka).

        

       Kwota jest większa niż do tej pory, jednak przyświeca temu główny cel, jakim jest stworzenie na terenie szkoły PLACU ZABAW dla dzieci.

       Jesteśmy jedyną szkołą na terenie Malborka, która takiego miejsca nie ma. Wydaje się to nie możliwe, a jednak…

       W miarę możliwości dzięki wspólnym staraniom, chcemy jak najbardziej uatrakcyjnić pobyt naszych dzieci w szkole, a także zrobić wszystko, by zapewnić im pełen komfort uczestnictwa w tym co szkoła proponuje, dlatego bardzo prosimy o wsparcie jakim są dobrowolne składki na Radę Rodziców.

        

       Wpłat  można dokonywać: bezpośrednio u skarbnika klasy, w sekretariacie szkoły lub na konto.

        

       Bank Spółdzielczy w Malborku 27 8303 0006 0000 0000 0563 0001

        

       Uwaga! W tytule przelewu prosimy o podanie imienia i nazwiska dziecka (dzieci) oraz klasę (klasy).

        

       Jednocześnie bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim tym rodzicom, którzy regularnie płacą dobrowolne składki na Radę Rodziców. Zachęcamy także wszystkich Państwa do angażowania się we wszystkie przedsięwzięcia Rady Rodziców oraz do dzielenia się pomysłami i uwagami.

        

       Nadmieniamy, że w przypadku chęci udzielenia wsparcia finansowego na rzecz Naszej Szkoły przez ofiarodawców i darczyńców, wpłaty należy również kierować na wskazane wyżej konto. W przypadku wpłaty na określony cel w tytule przelewu prosimy wpisać: „ z przeznaczeniem na ...”

        

       Za okazaną pomoc wszystkim z góry serdecznie dziękujemy!

        

       Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Przedstawiciele Rad Oddziałowych

       Monika Sobczyńska   

      • Wybory radnych MRMM

      • 29 września odbyły się wybory radnych do Młodzieżowej Rady Miasta Malborka. Do stanowiska radnego aspirowały trzy osoby. W głosowaniu wzięli uczniowie klas VII A oraz VIII A i VIII B. W wyniku wyborów, wybrano dwoje radnych. Komisja Wyborcza opublikowała wyniki wyborów, publikując kopię protokołu powyborczego. Gratulacje dla zwycięzców!!! Trzymamy kciuki za wasze dokonania!

      • Biologia jest fajna!

      • W kwasie deoksyrybonukleinowym zapisana jest informacja o cechach organizmu. Dziś uczniowie klasy VIII na lekcji biologii oglądali prawdziwe DNA truskawki!!!

      • Zwiedzamy miasto Bydgoszcz

      • Dnia 28 września 2021 r. uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do Bydgoszczy. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Kanału Bydgoskiego. Wzięliśmy udział w zajęciach muzealnych, w których uczniowie mogli podziwiać zdjęcia i eksponaty przedstawiające Kanał Bydgoski, pracę, żeglugi oraz życie codzienne toczące się nad kanałem. Następnie udaliśmy się do Muzeum Historii Mydła i Brudu, gdzie uczniowie wzięli udział w warsztatach mydlarskich. Wspólny posiłek,zabawy na placu zabaw oraz zwiedzanie miasta były dla dzieci świetną przygodą!!!

      • Dzień Podziemnego Państwa Polskiego

      • 82 lata temu, w nocy z 26 na 27 września 1939 r., w oblężonej Warszawie, powołano do życia Służbę Zwycięstwu Polski - organizację przekształconą później w Armię Krajową. Tego samego dnia powstały Szare Szeregi, czyli podziemna organizacja harcerska. W ten sposób rozpoczęła się historia Podziemnego Państwa Polskiego. Nasz poczet sztandarowy uczcił te wydarzenia składając kwiaty i znicz pod pomnikami AK i Żołnierzy Wyklętych.

      • Kółko biologiczno-chemiczne

      • 27 września, uczennice kółka biologiczno-chemicznego wykrywały białko w produktach spożywczych, poznawały czym jest reakcja biuretowa i jak alkohol wpływa na białko.

      • Próbny alarm przeciwpożarowy

      • 24 września, na korytarzu szkolnym rozległa się syrena alarmowa oznaczająca początek ewakuacji wszystkich osób ze szkoły. Dzieci pod opieką nauczycieli, ruszyły do najbliższych wyjść, aby zebrać się na placu ewakuacyjnym. Cała operacja trwała tyklo 120 sekund! Brawa dla wszystkich za zdyscyplinowanie i poważne podejście!

      • Skrócony czas pracy szkoły 24 września

      • Z powodu przeprowadzania rutynowej dezynfekcji pomieszczeń szkoły, w dniu 24 września wszystkie zajęcia dydaktyczne i opiekuńcze kończą się o godzinie 14:30. Do tej godziny wszystkie osoby (uczniowie i pracownicy) muszą opuścić szkołę. Prosimy o zapewnienie opieki i o odebranie dzieci ze szkoły w tym terminie! Dziękujemy za wyrozumiałość!