• Aktualności

      • Moto Kojoty Malbork dla dzieci

      • Moto Kojoty to klub motycyklistów z Malborka. Cżęsto organizują altuistyczne akcje na terenie naszego miasta. Dzieci Moto Kojotów zorganizowały zbiórkę slodyczy dla tych, których życie nie jest słodkie... Plakaty i kartony na datki możemy zobaczyć w naszej szkole. Pomóżmy i przekażmy tyle słodyczy, ile potrafimy! "Coś słodkiego dasz - dobre serce masz"! Zbiórka trwa do 30 listopada, ale nie zwlekaj! Podziel się sercem!

      • Pamiętamy!!!

      • Ze względu na zbliżające się Święto Zmarłych, uczniowie Szkolnego Koła Regionalnego " Żuławiaczek" postanowili uczcić pamięć zmarłej pani Moniki Isdepskiej, która w czasie wojny , nie bacząc na szykany ze strony Niemców pomagała rodakom przebywającym na przymusowych robotach. Jej dom był Domem Polskim, w którym znajdowali schronienie i pomoc Polacy ukrywający się przed okupantem. Współpracowała ona również z organizacją "Młody Las".
       Dzieci własnoręcznie wykonały stroik, który zostanie złożony na jej grobie. Przygotowana została również na korytarzu szkolnym gazetka informacyjna dotycząca pani Moniki, która zawsze mówiła otwarcie, że jest Polką i nigdy nie wyprze się swej narodowości. DZIĘKUJĘMY I PAMIĘTAMY! I NIGDY NIE ZAPOMNIMY!

      • 2 listopada 2021 dodatkowy dzień wolny od zajęć dla uczniów klas 1-8

      • Dzień 2 listopada 2021 (wtorek) jest w naszej szkole dodatkowym dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla uczniów klas 1-8. Po dokonaniu diagnozy potrzeb rodziców w zakresie zapewnienia w tym dniu opieki świetlicowej zostanie podjęta decyzja o ewentualnym zorganizowaniu zajęć opiekuńczych.

       Poniżej przesyłam link do formularza, który pozwoli nam przeprowadzić taką diagnozę:

       Link: https://forms.gle/cyDVBp72ADpcchn56

       Planowane godziny pracy świetlicy: 7:00-14:30

       Obiady będą wydawane, jeśli zgłosi się na nie min. 10 osób.

       Jeśli są Państwo zainteresowani, proszę zaznaczyć odpowiednią opcję w formularzu.Formularz będzie aktywny do: czwartku 28.10.2021 do godz. 23:59

       Decyzja o otwarciu świetlicy 2 listopada 2021 zostanie podjęta w piątek 29.10.2021 do godz. 11:00 po analizie przesłanych zgłoszeń .

       Zainteresowanych proszę o śledzenie szkolnej strony www.sp6malbork.edupage.org oraz modułu wiadomości w dzienniku elektronicznym.

        

       Uwaga! Oddział przedszkolny działa zgodnie z planem zajęć w godzinach 8:00-13:30.

      • Obserwacje mikroświata

      • 25 października uczennice z kółka biologiczno-chemicznego obserwowały pod mikroskopem preparaty: nogę muchy, skórkę cebuli i wiele innych - zobaczcie sami!!!

      • Nauka pierwszej pomocy w klasie 3a

      • 25 października odbyły się zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Podczas zajęć uczniowie w formie praktycznych ćwiczeń uczyli się jak bezpiecznie i skutecznie pomóc osobie poszkodowanej. Przypomnieli sobie numer telefonu alarmowego, nauczyli się przeprowadzać rozmowę telefoniczną i wzywać pomoc. W trakcie praktycznych ćwiczeń uczyli się sprawdzać przytomność osoby rannej. Wykorzystując fantoma pomagały rannemu, który nie oddycha. Pozytywnym efektem zajęć jest to, że od najmłodszych lat dzieci oswajają się ze świadomością konieczności niesienia pomocy poszkodowanym. Dziękujemy pani pielegniarce za ciekawe zajęcia!

      • Młodzież czyta dzieciom

      • Dzieci z zerówki uczestniczyły  dzisiaj na zajęciach w szkolnej bibliotece. Pani Asia porozmawiała z dziećmi i pokazała różne rodzaje książek. W ramach  akcji "Głośne czytanie", uczennice z klasy VIIIA przeczytały fragment książki "Cukierku, Ty łobuzie" Waldemara Cichonia . Dla utrwalenia treści książki maluszki otrzymały kolorowanki!

      • Zeróweczka czaruje ziemniaczki

      • Podczas zajęć plastycznych, dzieci z klasy 0 wykonały kukiełki z ziemniaków. Powstały piękne prace. Wszystkie dzieci wykazały się ogromną kreatywnością. Zabawa była super! Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii października!

      • Codeweek'owe (i nie tylko) zabawy świetlicowe

      • Tydzień kodowania w naszej szkole trwa już drugi tydzień. Zajęcia świetlicowe oraz zajęcia kółka informatycznego, urozmaicane są zagadkami i zadaniami programistycznymi. W ten sposób zaznaczamy naszą obecność w światowej społeczności młodych programistów. Oczywiście zajmujemy się nie tylko programowaniem, bo każda zabawa wymagająca logicznego myślenia jest fajna!

      • Cyfrowa Gmina -Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym –„Granty PPGR”

      • WÓJT GMINY MALBORK informuje o ogłoszonym konkursie grantowym pod nazwą:

       Cyfrowa Gmina -Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskichw rozwoju cyfrowym –„Granty PPGR”

       Którego celem jest wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz dostępu do Internetu.

       aby dziecko mogło otrzymać w ramach użyczenia sprzęt komputerowy

       musi spełniać poniższe warunki:

       1. a) zamieszkuje miejscowość w której funkcjonowało niegdyś zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwo gospodarki rolnej,b) jest członkiem rodziny (krewnym w linii prostej, tj. rodzicie, dziadkowie, pradziadkowie/opiekunem prawnym), który to pracował niegdyś w zlikwidowanym państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej i zamieszkiwał w miejscowości objętej PPGRc) nie otrzymało na własność lub w drodze użyczenia, w ostatnim roku oraz roku poprzedzającym rok złożenia przedmiotowego wniosku (tj. w roku 2020 i 2021), komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów, lub dofinansowania zakupu tych rzeczy.

       aby gmina mogła aplikować w ww. konkursie

       RODZIC/OPIEKUN PRAWNY W URZĘDZIE GMINY MALBORK

       MUSI ZŁOŻYĆ OŚWIADCZENIE

       które będzie podstawą do umożliwienia złożenia wniosku przez gminy

       Powyższe oświadczenia pobrać i złożyć należy w Urzędzie Gminy Malbork

       (ul. Ceglana 7, 82-200 Malbork),  pokój nr 12

       w terminie do 25 października 2021 r.

       UWAGA!Złożenie niniejszego oświadczenia nie jest równoznaczne z przyznaniem sprzętu komputerowego.Informujemy, że złożenie oświadczenia nie stanowi zobowiązania mogącego być podstawą roszczeń.Przyznanie sprzętu komputerowego nastąpi w przypadku gdy Gmina otrzyma grant.

       Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 500-774-367, w godzinach pracy Urzędu.

       Więcej informacji oraz dokumenty do pobrania na gov.pl/cppc/wsparcie-ppgr

      • Pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta Malborka

      • 20 października 2021 r. odbyła się I sesja IX kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Malborka. Spotkanie rozpoczął Przewodniczący Rady Miasta Malborka Paweł Dziwosz, obecni byli również burmistrz Marek Charzewski, przedstawiciele Biura Rady, nauczyciele, dyrektorzy i rodzice. Podczas obrad, radni wybrali nowe przydium Rady. Miło donieść, że przedstawiciele naszej szkoły już działają! Zuzia z klasy VIIIB została wybrana do Komisji Skrutacyjnej, a Janek z klasy VIIA jest członkiem Komisji Rewizyjnej. Brawo!

      • Jesteśmy MISTRZAMI!!!

      • 19 pażdziernika nasza drużyna szachowa została MISTRZEM WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO! Dziękujemy za wielki wysiłek, waleczność i radość życia: Julii, Patrycji, Kacprowi i Kosmie z klasy VIII A!

       BRAWO MISTRZOWIE!!!

       Zdjęcia zobaczcie w galerii października!

      • Nagrody Burmistrza Miasta Malborka

      • 13 października w Szkole Łacińskiej, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, odbyło się spotkanie pana Burmistrza Miasta Malborka z nauczycielami naszego miasta. Podczas uroczystości pan burmistrz wręczył nagrody najlepszym nauczycielom. Wśród 12 wyróżnionych osób, znalazła się nasza pani Kasia z klasy I a! Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

      • Pasowanie na ucznia

      • 14 października dzieci z klasy I a, zostały pasowane przez pana dyrektora na uczniów naszej szkoły. To bardzo ważna chwila w życiu młodych ludzi, bo od tej pory zobowiązali się do godnego reprezentowania naszej społeczności! Podczas pięknej uroczystości, zdali wspaniały egzamin na uczniów i pasowali pana Krzysztofa na dyrektora naszej szkoły, a panią Kasię na swoją wychowawczynię! Gratulacje i pamiętajcie: załoga to ważna sprawa!!!

      • Dzień Edukacji Narodowej

      • 14 października, potocznie zwany Dniem Nauczyciela, jest świętem nas wszystkich: uczennic, uczniów, rodziców, nauczycielek, nauczycieli, pracowników i przyjaciół szkół. W naszej szkole atmosfera była bardzo radosna: eleganckie ubrania, kwiatki, uśmiechy, słodkie podarunki, wspólne życzenia (również od Samorządu Uczniowskiego), a nawet super niespodzianki! Życzymy nam wszystkim spokojnej, zdrowej i owocnej nauki!!!

      • Nadanie sztandaru Szkole Podstawowej nr 1

      • 14 października nasz Poczet Sztandarowy uczestniczył w uroczystym nadaniu sztandaru Szkole Podstawowej nr 1. W profesjonalnie zorganizowanej uroczystości uczestniczył pan Burmistrz Malborka, władze oświatowe, kościelne i wielu zaproszonych gości, w tym dyrektorzy malborskich szkół. Szkole Podstawowej nr 1 życzymy samych sukcesów!!!

      • Kółko programistyczne

      • W tym miesiącu, bierzemy udział w ogólnoświatowej akcji "Codeweek". 14 października odczytywaliśmy kody liczbowe obrazów. Obrazy zostały zaszyfrowane przez piratów. Czy uda nam się odczytać te szyfry? Nie było łatwo, ale po pewnym czasie złamaliśmy kody! Pozostało nam trochę czasu na zabawy elektroniczne. Za tydzień kolejne zagadki!

      • Klasa VII A w Teatrze Muzycznym

      • 13 października. Klasa VII A odwiedziła Teatr Muzyczny w Gdyni. Do tej pory jesteśmy pod wrażeniem musicalu „Hairspray”. To spektakl, z którego emanuje energia, witalność i optymizm!!!

      • Praca szkoły w dniach 14 i 15 października 2021

      • W dniu 14 października 2021 (czwartek) szkoła pracuje zgodnie z obowiązującym w czwartek planem lekcji. Dotyczy to również godzin pracy świetlicy.

       W piątek 15 października 2021 r. szkoła nie prowadzi zajęć dydaktyczno-wychowawczych oraz opiekuńczych. Sekretariat szkoły w tym dniu będzie zamknięty.

      • Codeweek w świetlicy

      • 13 października podczas zajęć świetlicowych, szukaliśmy ukrytego skarbu! Otrzymaliśmy mapy zaszyfrowane przez kapitana piratów i musieliśmy popisać się sporym skupieniem i dokładnością, aby je odczytać. Nie było łatwo, bo piraci to szczwane lisy, ale po pewnym czasie odnaleźliśmy skarby! Teraz sami mogliśmy zamienić się w pirackich kapitanów i utworzyć własne mapy skarbów. Były to pierwsze zajęcia w ramach ogólnoświatowej akcji "Codeweek", propagującej umiejętności programistyczne. Czekamy na kolejne!