• Aktualności

      • Zajęcia edukacyjne w zamku

      • 18 listopada, nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Zamkowym z panią Ewą. Tematem zajęć był Wielki Mistrz. Dzieci zwiedzały komnaty Wielkiego Mistrza oraz miały okazję otworzyć skrzynie z akcesoriami rycerzy z zakonu krzyżackiego. Mogły przymierzyć szaty rycerskie i zaprezentować przed kolegami. Uczestniczyły również w zajęciach plastycznych i kolorowały obrazek rycerza.

      • Zebrania i warsztaty

      • Zebranie wychowawców z rodzicami/opiekunami odbędzie się w przyszły czwartek 25.11.2021 w godz. 16:00-16:30 w formie stacjonarnej na terenie szkoły. 

       Po zebraniu wspólnie z Radą Rodziców zapraszam państwa na bardzo ważne z punktu widzenia zapewnienia dzieciom i młodzieży bezpieczeństwa w sieci warsztaty. Przeprowadzone one zostaną przez panią psycholog  Kamilę Cyran z Instytutu Dobrych Myśli, która specjalizuje się w tematyce cyberzagrożeń. Spotkajmy się wspólnie o 16:30 w sali gimnastycznej, aby poznać wirtualny świat, który dla naszych dzieci bywa tak samo ważny, jak ten rzeczywisty. Naprawdę zachęcam do udziału!

       Więcej na temat warsztatów poniżej:
       Złapmy zdrową relację odnajdźmy się w sieci. ” Warsztaty dotyczące zjawiska Cyberprzemocy dla rodziców". 

       Na przestrzeni ostatnich lat mamy do czynienia z nowym zjawiskiem – pokoleniem Internetu. Wiedziałeś że Twoje dziecko jest pokoleniem Z? Coraz to młodsze dzieci wkraczają w świat Social mediów i szerokiej oferty Internetu, często robiąc to na własną rękę. Przebywają permanentnie on-line, chłonąc treści, relacjonując czynności dnia codziennego na portalach społecznościowych. Obecne pokolenie szczególnie wyróżnia fakt, że Internet jest dla nich w zasadzie środowiskiem naturalnym, a technologia – głównym źródłem poszerzania wiedzy i autorytetem. Badania pokazują, iż pod wpływem Internetu zmianom uległ nie tylko język jakim posługują się nasze dzieci, ale także możliwości skupienia uwagi czy umiejętność wyrażania i rozpoznawania emocji.

       Dzięki Tym warsztatom zrozumiesz jak ważna jest także „higiena cyfrowa”, o co chodzi gdy ktoś powie do Ciebie „iksde”, „LOL”, że jego wymarzonym zawodem jest zostanie „influencerem”, „zbicie fejmu i hajsu” lub zakup PPV na walki youtuberów na ringu.
       Wspólnie rozpoznamy zjawiska, które mają silnie negatywny wpływ na rozwój tożsamości i wartości naszych dzieci. Niestety, problemy takie jak przemoc i uzależnienia są codziennością także w świecie wirtualnym. Nie jesteśmy w stanie powstrzymać Internetowej rewolucji. Najważniejsze zatem co możemy zrobić, to nauczyć się stawiać zdrowe granice funkcjonowania w tej równoległej rzeczywistości. Brak świadomości pośród dorosłych, dot. zagrożeń, jakie czekają w sieci sprawia, że dziecko jest na nie bardzo podatne. W przypadku takich zjawisk, jak cyberprzemoc czy uzależnienie od Internetu najważniejsza jest profilaktyka. Dzięki fachowej wiedzy, ustanowieniu zasad i nauce odpowiednich umiejętności, młodzież jest w stanie rozpoznać zagrożenie i odpowiednio na nie zareagować.

       Bądźmy razem w sieci - nie zostawiajmy naszych dzieci samych z morzem treści którymi zalewają nas niebieskie ekrany.


       Krzysztof Keński
       Dyrektor SP6 w Malborku

      • Remembrance Day

      • 16 listopada, delegacja naszej szkoły wzięła udział w obchodach Dnia Pamięci o żołnierzach Wspólnoty Brytyjskiej. W naszym mieście zginęło wielu tych młodych ludzi, podczas akcji bojowych i w niemieckim obozie jenieckim - Stalagu XXB. Będziemy o nich pamiętać!

       W uroczystościach wzięły udział władze naszego miasta, oraz dyplomaci brytyjscy i australijscy. Mieliśmy okazję do krótkich rozmów, oczywiście po angielsku.

      • Patriotyczna uroczystość

      • 16 listopada odbyła się uroczystość upamiętniająca 103 rocznicę odrodzenia naszego państwa. Świetny chór zaśpiewał wybrane pieśni patriotyczne i przedstawił poetyckie teksty przypominające losy Polaków na początku XX wieku. Pomimo poważnego charakteru uroczystości, nie zabrakło też chwili zabawy. Przecież to radosna rocznica! Dziękujemy pani Marcie i panu Mateuszowi za przygotowanie tego pięknego występu!

      • Apel Dyrektora Szkoły dot. zasad zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej

      • W związku z pismem skierowanym dziś przez pana Burmistrza do dyrektorów szkół miejskich pragnę zaapelować do uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły o przestrzeganie obowiązujących zasad dotyczących bezpieczeństwa, a w szczególności zasłaniania ust i nosa w częściach wspólnych szkoły, gdzie zachowanie odpowiedniego dystansu jest niemożliwe. Proszę o potraktowanie mojego apelu z powagą, gdyż przypadki zakażeń koronawirusem w placówkach oświatowych i tym samym przechodzeniem całych oddziałów na naukę zdalną są w ostatnim czasie coraz częstsze.

       Z życzeniami zdrowia,
       Krzysztof Keński
       Dyrektor Szkoły

      • 11 listopada 2021 - 103 rocznica odrodzenia Polski

      • Nasz Poczet Sztandarowy uczestniczył w miejskich obchodach Dnia Niepodległości. Wraz z władzami powiatu i miasta, wieloma delegacjami oraz pocztami sztandarowymi instytucji i szkół oddaliśmy hołd tym, którzy poświęcili swoje życie za wolność naszej Ojczyzny. Cześć ich pamięci!

      • Urodziny Ojczyzny

      • #SzkołaDoHymnu 10 listopada, w biało-czerwonych strojach, odważnie i z wielkim zaangażowaniem odśpiewaliśmy nasz hymn. W ten sposób przygotowaliśmy się do obchodów 103 rocznicy odrodzenia naszej OJCZYZNY.

      • Wizyta strażaków

      • 10 listopada gościliśmy strażaków z OSP Myszewo. Głównym celem wizyty, było poznanie specyfiki trudnej pracy strażaków. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną, przy okazji utrwaliły numery alarmowe. Duże zainteresowanie wzbudził wóz strażacki oraz jego wyposażenie. Na zakończenie, dzieci otrzymały kolorowanki oraz ulotkę z numerami alarmowymi....

      • Piątek 12.11.2021 - dodatkowy dzień wolny

      • Na podstawie diagnozy potrzeb rodziców i opiekunów prawnych pragnę poinformować, że szkoła nie będzie prowadzić 12 listopada 2021 (piątek) opieki świetlicowej dla uczniów szkoły podstawowej.

        

       Oddział przedszkolny będzie otwarty zgodnie z planem piątkowym: 8:00-13:00

       Uwaga! 12 listopada 2021 szkoła nie zapewnia obiadów dla oddziału przedszkolnego.

        

       Sekretariat w tym dniu będzie nieczynny. Prosimy o kontakt mailowy - szkola65@o2.pl

        

       Dyrektor Szkoły

       Krzysztof Keński

      • Dzień na biało-czerwono

      • #SzkołaDoHymnu 10 listopada – przebieramy się w barwy narodowe. Jeśli nie możemy przebrać się na biało-czerwono, umieśćmy na sobie, jakiś akcent w narodowych barwach: chorągiewkę, kotylion, opaskę... W ten sposób przygotujemy się na Święto Niepodległości!  Do wspólnej akcji zaprasza wszystkie uczennice, uczniów, panie nauczycielki, panów nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły Samorząd Uczniowski.

        

       Środa, 10 listopada 2021 r., godz. 11:11 - wspólne odśpiewanie hymnu narodowego

      • 12 listopada 2021 - dodatkowy dzień wolny

      • Dzień 12 listopada 2021 (piątek) jest w naszej szkole dodatkowym dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla uczniów klas 1-8. Po dokonaniu diagnozy potrzeb rodziców w zakresie zapewnienia w tym dniu opieki świetlicowej zostanie podjęta decyzja o ewentualnym zorganizowaniu zajęć opiekuńczych. Poniżej przesyłam link do formularza, który pozwoli nam przeprowadzić taką diagnozę:

       Link: https://forms.gle/cyDVBp72ADpcchn56

       Planowane godziny pracy świetlicy: 7:00-14:30

       Obiady będą wydawane, jeśli zgłosi się na nie min. 10 osób. Jeśli są Państwo zainteresowani, proszę zaznaczyć odpowiednią opcję w formularzu.

       Formularz będzie aktywny do: wtorku 09.11.2021 do godz. 23:59

       Decyzja o otwarciu świetlicy 12 listopada 2021 zostanie podjęta w środę 10.11.2021 do godz. 11:00 po analizie przesłanych zgłoszeń . Zainteresowanych proszę o śledzenie szkolnej strony www.sp6malbork.edupage.org oraz modułu wiadomości w dzienniku elektronicznym.

       Uwaga! Oddział przedszkolny działa zgodnie z planem zajęć w godzinach 8:00-13:00.

      • "Żuławiaczek" pamięta

      • Uczniowie ze Szolnego Koła Regionalnego "Żulawiaczek", w ramach ogólnopolskiej akcji "Szkoła Pamięta", uporządkowali grób pani Moniki Isdepskiej. Złożyli na nim kwiaty oraz zapalili znicze. W ten sposób dali wyraz pamięci naszej bohaterce o wolność, która związana jest z historią dzielnicy Kałdowa #szkolapamieta .

      • Akcja "Znicz 2021"

      • Jak od wielu lat i w tym roku pamiętaliśmy o tych, o których już nikt nie może pamiętać... W niewielkiej grupie osób o złotych sercach udaliśmy się na cmentarz, aby posprzątać zaniedbane groby, zapalić znicze i w zadumie zmówić krótką modlitwę za wszystkich zmarłych. Dziękujemy klasie IIa za obecność, wszystkim ochotnikom za pracę, ich rodzicom za przygotowanie i Samorządowi Uczniowskiemu za organizację tego wydarzenia. To ważne aby pamiętać o innych! Nasza #szkolapamieta ! 

      • Opieka świetlicowa w dodatkowy dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

      • Na podstawie diagnozy potrzeb rodziców i opiekunów prawnych pragnę poinformować, że szkoła będzie prowadzić 2 listopada 2021 (wtorek) opiekę świetlicową dla zgłoszonych uczniów szkoły podstawowej. Szczegóły poniżej:

       Godziny pracy świetlicy: 7:45-14:30

       Obiady: TAK – dla zgłoszonych uczniów i dzieci z oddziału przedszkolnego

       Oddział przedszkolny otwarty zgodnie z planem wtorkowym: 8:00-13:30

        

       Dyrektor Szkoły
       Krzysztof Keński

      • Poznajemy Polskę

      • Dnia 27 października 2021 roku dzieci klas I-III uczystniczyły w wycieczce do Gdyni, w ramach projektu MEN ,,Poznaj Polskę" #poznajpolskę . Uczniowie zwiedzali żaglowiec "Dar Pomorza", kolejnym punktem wycieczki było Centrum Nauki Experyment. Humor, pogoda, uśmiech na twarzach świadczyły o dobrej zabawie. Wyjazd okazał się przyjazną formą zdobywania wiedzy, a aktywnie zorganizowany czas sprzyjał lepszemu poznaniu się!

      • Głosujmy na naszą szkołę!!!

      • Z przyjemnością informuję, że Państwa szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody Szkoła Roku w akcji Nauczyciel i Szkoła na Medal - największym plebiscycie edukacyjnym w Polsce, który w województwie pomorskim jest prowadzony przez "Dziennik Bałtycki". Jednocześnie nominacje do tytułu Nauczyciel na Medal otrzymali także pracujący w Państwa szkole nauczyciele: Iwona Górska, Katarzyna Bernacka, Katarzyna Pater, Mariusz Dudek.

       Głosowanie w plebiscycie rozpoczyna się już w poniedziałek, 25 października o godz. 12:00. Wszystkie informacje o akcji można znaleźć w naszym serwisie internetowych pod adresem: www.dziennikbaltycki.pl/nauczyciel

       Z poważaniem, Sławomira Kruszewska - Redakcja "Dziennika Bałtyckiego".

       Dziękujemy rodzicom za zgłoszenie naszej szkoły i kandydatur nauczycieli! Teraz czas na głosowanie! Wejdź na stronę Dziennika Bałtyckiego, zagłosuj!!!