• Aktualności

      • Offlinechallenge

      • Przed nami ostatni weekend marca. A może by tak spędzić go inaczej niż zwykle?
       Podejmijcie rodzinne wyzwanie #offlinechallenge i odłączcie się od sieci na 24 godziny. A może uda się Wam być offline aż 48 godzin?
       W tym czasie nie można w ogóle korzystać z internetu. Spędźcie weekend aktywnie, pójdźcie na spacer, pograjcie w planszówki lub upieczcie domową pizzę.
       Więcej na https://offlinechallenge.pl/
       Zespół ds. profilaktyki i wychowania

      • PEGI

      • W kontekście używania przez dzieci i młodzież urządzeń ekranowych, warto zapoznać się z klasyfikacją PEGI. Pomaga ona rodzicom w podejmowaniu świadomych decyzji przy zakupie gier wideo.

       OZNACZENIA WIEKOWE:

       PEGI 3️⃣ - odpowiednie dla każdej grupy wiekowej

       PEGI 7️⃣ - dopuszczalne są elementy mogące przerazić młodsze dzieci oraz łagodne formy przemocy (niedosłowne, nieprzedstawione szczegółowo, nierealistyczne).

       PEGI 1️⃣2️⃣ - przeznaczone dla gier pokazujących przemoc wobec postaci fantastycznej nieco bardziej dosłownie i/lub przemoc wobec postaci o ludzkim wyglądzie, wulgaryzmy muszą mieć łagodny charakter w tej kategorii wiekowej.

       PEGI 1️⃣6️⃣ - przemoc wygląda tak jak w rzeczywistości, zawierają bardziej rażące wulgaryzmy, palenie tytoniu, picie alkoholu lub zażywanie narkotyków.

       PEGI 1️⃣8️⃣ - gry dla dorosłych uznaje się gry zawierające poziom przemocy, który należy uznać za daleko posuniętą przemoc

       INNE OZNACZENIA mówią o tym, że gra:

        zawiera sceny przemocy

        zawiera wulgaryzmy

        może przerazić dzieci

        zawiera elementy gier hazardowych

        odnosi się do nagości i seksu

        odnosi się do zażywania narkotyków, picia alkoholu lub palenia tytoniu

        zawiera sceny ze stereotypami o charakterze etnicznym, religijnym, nacjonalistycznym lub innym, które mogą stanowić treści nawołujące do nienawiści.

       Zespół ds. profilaktyki i wychowania

      • Pierwszy dzień WIOSNY!

      • Ha,nie wielu z nas zauważyło zaproszenie Samorządu Uczniowskiego do powitania wiosny! Brawo dla klas 3A i 7A za uwagę i odwagę! Świetnie się zorganizowaliście! Niech żyje zieleń!

      • Nauka zdalna 22 marca - 9 kwietnia 2021

      • Szanowni Państwo

       W związku z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki od poniedziałku 22 marca 2021 do 9 kwietnia 2021 oddziały 1-3 oraz 4-8 będą odbywać naukę w trybie zdalnym.

       Jednocześnie pragniemy poinformować, że dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, oraz również ze względu na rodzaj niepełnosprawności ucznia lub na inne przyczyny uniemożliwiające uczniowi naukę zdalną w domu organizujemy opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców przesłany na pocztę szkolną (szkola65@o2.pl)

       W związku z powyższym na czas nauki zdalnej zmianie ulegają godziny otwarcia świetlicy szkolnej:
       poniedziałek-piątek 7:00-14:30

       Zajęcia pozalekcyjne również będą odbywały się w formie zdalnej.

       Z życzeniami zdrowia i nadziei na powrót do normalności,

       Dyrekcja SP6 Malbork

      • Koło wolontariatu zaprasza do pomocy

      • Od poniedziałku 22.03. 2021, zbieramy słodycze, kawę, herbatę, artykuły spożywcze długoterminowe, kosmetyki do higieny osobistej dla mężczyzn z fundacji Fides. Karony, do których będzie można wrzucać dary, wystawione będą przy wejsciu głównym szkoły. Koniecznie zobaczcie prezentację fundacji! 

      • PUI, czyli problematyczne używanie internetu

      • Badacze wskazują na kilka istotnych objawów wskazujących na problematyczne używanie internetu:
       ‼️ korzystanie z sieci staje się priorytetem codziennego funkcjonowania
       ‼️ nieudane próby ograniczenia używania internetu
       ‼️ korzystanie z internetu więcej czasu niż pierwotnie planowano
       ‼️ utrata ważnych relacji
       ‼️ zaniedbywanie dotychczasowych aktywności
       ‼️ użytkowanie internetu jako formy ucieczki od problemów
       ‼️ pojawienie się rozdrażnienia w momencie ograniczenia dostępu do internetu
       ‼️ okłamywanie bliskich osób w celu ukrycia zaabsorbowania internetem

       Wskazówki dla rodziców w celu ochrony dzieci przed PUI:
       ☑️ budowanie relacji z dzieckiem opartej na akceptacji, zrozumieniu i wsparciu
       ☑️ zainteresowanie aktywnością online swoich dzieci
       ☑️ ustalenie zasad korzystania z urządzeń ekranowych
       ☑️ wspieranie dzieci w sytuacjach trudnych i stresujących
       ☑️ dbałość o odpowiednią ilość snu
       ☑️ stwarzanie warunków do rozwijania pasji i zainteresowań

       Więcej:
       📎 "Problematyczne używanie internetu przez młodzież. Raport z badań" https://fdds.pl/…/Problematyczne-u%C5%BCywanie-internetu-pr…
       📎 "Rola rodziców w ochronie nastolatków przed problematycznym używaniem internetu" https://rodzice.fdds.pl/…/rola-rodzicow-w-ochronie-nastola…/

       Zespół ds. profilaktyki i wychowania

      • Nadchodzi wiosna!!!

      • Samorząd Uczniowski zachęca do wspólnego przywitania wiosny! Pewnie pamiętacie naszą walentynkową aktywność. Również tym razem zapraszamy do wspólnych zdjęć klasowych, ale ubieramy się na zielono! Jeśli potraficie, w swojej prezentacji zmieńcie tło na zielone. Zielone działania odbędą się 22 marca, w poniedziałek!!! Zdjęcia wyślijcie na pocztę opiekuna Samorządu. Wszystkim życzymy ciepłej i zdrowej wiosny!!!

      • Na pomoc!!!

      • Podczas zajęć plastyczno-technicznych uczniowie klasy III, używając patyków i sznurka wykonali tratwy ratunkowe! Zobaczcie jakie fajne!

      • Lekcje potrafią być smaczne!

      • Podczas dzisiejszych zajęć uczniowie klasy I wykonali zdrowe i kolorowe kanapki. Praca przyniosła wszystkim wiele radości. Dzieci przekonały się, że warto jeść zdrowo i kolorowo. To były pyszne zajęcia !!!

      • Zespół ds. profilaktyki i wychowania

      • FOMO

       "Fear of missing out" czyli strach przed pominięciem czegoś ważnego, ciekawego i satysfakcjonującego; potrzeba bycia stale na bieżąco; obawa przed odcięciem od świata online.

       ☑️ Gdy czujemy obawę przed byciem pominiętym…
       ☑️ Gdy notorycznie zerkamy, czy przyszła do nas wiadomość lub pojawiło się coś nowego w mediach społecznościowych…
       ☑️Gdy czujemy przymus szybkiego odpisania na wiadomość…
       ☑️ Gdy ciągle sprawdzamy w mediach społecznościowych, co robią nasi znajomi, by być na bieżąco z ich życiem…
       ☑️ Gdy czujemy przymus relacjonowania wydarzeń ze swojego życia w internecie…
       ☑️ Gdy reagujemy nerwowo na brak dostępu do sieci…
       ☑️ Gdy musimy mieć telefon ciągle przy sobie, by nic nie umknęło naszej uwadze…
       … możemy mówić o zjawisku FOMO

       Źródła:
       📎Ulotka "Porady na piątkę. FOMO jak sobie z tym radzić" https://www.saferinternet.pl/pliki/publikacje/FOMO.pdf
       📎"FOMO i nadużywanie nowych technologii. Poradnik dla rodziców" https://akademia.nask.pl/…/FOMO%20i%20e-uzale%C5%BCnienia_i…

      • Doradca zawodowy

      • Zapraszamy na kolejny #zawodowy Stream. Tym razem praca w branży data science. Zastanawiasz się o co tu chodzi? Odpowiedź we czwartek 18.03.2021 o godz. 19.00: na stronie: https://youtu.be/qpRg6Alymnw...

       Praca w branży data science #Zawodowy Stream we CZWARTEK, 18 MARCA, GODZ. 19:00
       Link do spotkania: https://youtu.be/qpRg6Alymnw

       Spotkanie będzie miało formę wywiadu, podczas którego z chęcią zadamy gościom również Twoje pytania. Zgłoś je przed spotkaniem lub już w trakcie.

       Wejdź na menti.com i wpisz kod: 2240 8608

      • Nasza zeróweczka

      • Piosenka "W układzie słonecznym", oraz przeprowadzony blok zajęć, to inspiracja do wykonania prac plastycznych przez naszych najmłodszych uczniów.

      • Zdalne Dni Drzwi Otwartych naszej szkoły 2

      • Przedstawiamy drugi z serii, krótki film prezentujący umiejętności naszych uczennic i uczniów. Dziś prezentujemy talenty sportowe! Dziewczęta opracowały układ akrobatyczny i podkład muzyczny. BRAWO!!!

      • Świetlicowe dzieła

      • Podczas ostatnich zajęć świetlicowych rysowaliśmy zwierzątka pręgowane i cętkowane, ale to było za mało naszym dzieciakom. Zobaczcie jakie plakaty powstały we wspólnej pracy! Każdy chciałby mieć taki obraz w swoim domu!

      • Nauczanie hybrydowe

      • Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

       W związku z wypowiedzią Ministra Zdrowia z dnia 05 marca 2021 r. pragniemy poinformować, że uczniowie klas I-III od poniedziałku 15 marca przechodzą w tryb nauczania hybrydowego. Co prawda nadal brak jest stosownego rozporządzenia w tej sprawie, ale prześledziliśmy dotychczasowe akty prawne i działania Ministerstwa w województwie warmińsko-mazurskim. W związku z tym podjęta została decyzja o organizacji nauczania hybrydowego w następującym kształcie:

       W pierwszym tygodniu  (15 marca 2021 r. do 19.03.21r)  stacjonarnie pracować będą klasy: 1a i 3a (łącznie 22 osoby). W systemie zdalnym pracować będzie klasa: 2a (łącznie 23 osoby)

       W przypadku przedłużenia nauczania hybrydowego o kolejne tygodnie, w dniach od 22 marca 2021 r. do 26 marca 2021 r. nastąpi zamiana klas. Uczniowie, którzy przez tydzień pracowali stacjonarnie, przejdą na nauczanie zdalne, a pozostałe oddziały wrócą do szkoły.

       Plan oddziałów nie ulega zmianie.

       Opiekę świetlicową zapewniamy uczniom klas pracujących stacjonarnie. Jednocześnie, ze względu na bardzo trudną sytuację epidemiologiczną i rosnącą liczbę zakażeń, bardzo prosimy Rodziców, aby w miarę możliwości ograniczyli pobyt dzieci w świetlicy.

       Pozostawienie wszystkich uczniów w szkole w systemie nauki stacjonarnej nie jest nauczaniem hybrydowym i jako takie, w świetle wypowiedzi Ministra i dotychczasowych rozporządzeń, nie może być zastosowane. Zwrócono nam uwagę, że dodatkowym celem wprowadzenia nauczania hybrydowego, poza zmniejszeniem liczebności dzieci przebywających w szkole, jest również ograniczenie przemieszczania się osób dorosłych (rodziców i opiekunów).

       Wiemy, że liczyli Państwo na lepsze wiadomości, ale w obecnej sytuacji nie ma możliwości, aby wszystkie klasy I-III pozostały przy nauczaniu stacjonarnym. Jednocześnie pragniemy zapewnić, że kiedy tylko ustawodawca dopuści taką możliwość będziemy reagować.
       Z góry dziękujemy za zrozumienie i życzymy zdrowia oraz szybkiego powrotu do normalności.

       Dyrekcja SP6 w Malborku