• Burmistrz nagrodził nauczycieli!

• 11 października, podczas uroczystej gali Burmistrz Miasta Malborka pan Marek Charzewski przyznał malborskim nauczycielom nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej "w dowód uznania za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej". Z rąk pana Burmistrza nagrodę odebrali także nauczyciele naszej szkoły: pani Joanna Mytnik i pan dyrektor Krzysztofa Keński. Gratulujemy!!!

Zachęcamy do odwiedzenia relacji z tego wydarzenia na stronie: malbork.naszemiasto.pl Zdjęcia (malbork.naszemiasto.pl)

• Historyczne zwycięstwo - podwójny sukces!

• 06 października odbyły się Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w szachach drużynowych. W zawodach uczestniczyły dwie drużyny z naszej szkoły w składzie: Karmelita Magiera, Igor Komasara, Natan Komasara, Kacper Licznerski, Igor Filipczak, Karol Pidek, Gabriel Filut oraz rezerwowi: Olaf Pawluczuk i Jan Gacek. Miło nam donieść, że oba nasze zespoły wygrały zawody!!! Takiego sukcesu jeszcze nie było! Brawa dla naszych zawodników i zawodniczki za świetną grę i godne reprezentowanie naszej szkoły! JESTEŚCIE NAJLEPSI!

• Artyści

• 05 października nasi artyści rozpoczęli prace nad dziełami, które być może ozdobią naszą stołówkę. Obrazy będą dość duże, więc tworzymy je w zespołach. Dzieci trochę się zdziwiły, że na paletach pojawiły się farby tylko w czterech kolorach, ale po pewnym czasie już wszyscy eksperymentowali z tworzeniem własnych barw! Ciekawe co powstanie z tych działań:)

• Kiermasz klasy 3 a

• 4 października uczniowie klasy 3a zorganizowali szkolny kiermasz słodkości. Z pomocą niesamowitych rodziców przygotowali mnóstwo pyszności, prawdziwy raj dla podniebienia. Było w czym wybierać: ciasta, babeczki, muffinki, rurki z kremem, galaretki, batoniki, żelki, popcorn, a nawet pizzarolsy i parówki w cieście. Nie zabrakło też owoców i pysznych soczków. W sprzedaż włączyli się sami uczniowie klasy 3, wykazując się dużym  zaangażowaniem. Bardzo dziękujemy Rodzicom za wsparcie i  pomoc w organizacji kiermaszu oraz całej społeczności szkolnej za aktywny udział. Jesteście wspaniali!

• Kontynuacja programu #CzytamyZSercem

• 04 października odwiedziła nas grupa "0" z SP6. Dzieci zaskoczyły nas łatwością uczenia się. W mig przyswoiły wiedzę na temat kwiodawstwa i bardzo aktywnie uczestniczyły w zabawach (pomimo pogody). Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

• Projekt Złoto w I A

• 4 października nasze zajęcia rozpoczęliśmy od podziału na zespoły. Pracując metodą Mind Mapping uczniowie wykonali prace plastyczne. Następnym etapem zajęć była projekcja filmu edukacyjnego o zlocie oraz wirtualne zwiedzanie kopalni złota w Złotym Stoku. Zajęcia zakończyliśmy prezentacją i omówieniem wykonanych prac.

• Karmelita Waleczna

• W dniach od 24 do 30 września, nasza Karmelita w Jastrzębiej Górze walczyła w Eliminacjach Strefowych do Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzików w kategorii dziewcząt do lat 9. Walki odbywały się na dystansie 7 rund, a Karmela uległa tylko raz (!) i to zwycięzczyni turnieju, zajmując II miejsce! Brawo za walkę i życzymy kolejnych, jeszcze większych sukcesów!!!

• Dzień Głośnego Czytania także u nas

• 29 września w akcji wzięli udział uczniowie zerówki, klasy I i III (słuchający) i uczniowie kl. VII A (czytający). A to jeszcze nie koniec, bo lubimy, gdy czytają nam inni. Może i Ty się przyłączysz? #dzienglosnegoczytania

• Alarm przeciwpożarowy

• 29 września odbył się próbny alarm przeciwpożarowy. Trzeba przyznać, że wszystkie dzieci kierowane przez panie nauczycielki, opuściły szkołę w rekordowym czasie 56 sekund! Nadzorujący naszą akcję panowie strażacy i pan dyrektor byli bardzo zadowoleni z takiego wyniku. Brawo!

• Nasza wizyta w teatrze

• 27 września uczniowie z klasy VIII, VII  i VI byli w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Obejrzeli spektakl pt. "Balladyna" na motywach dramatu Juliusza Słowackiego. Historia dwóch sióstr Aliny i Balladyny, w których zakochuje się książę Kirkor, poruszyła serca uczniów. W sztuce nasi widzowie odnaleźli wątki baśniowe, legendy i czary. Zadowoleni z wyjazdu, wrócili do Malborka.

• Wybory do samorządu klasowego w III A

• Dnia 22 września 2023 roku w klasie III A odbyły się wybory do samorządu klasowego. Wybory poprzedziła tygodniowa kampania wyborcza, w trakcie której kandydaci przedstawiali swoje programy. Wszystkie propozycje były bardzo ciekawe, kreatywne i zachęcające do głosowania.
              W tajnym głosowaniu do samorządu klasy 3a zostali wybrani: Karmelita, Maks, Patrycja, Natan i Franek.
              Gratulujemy!