• Aktualności

      • Stroiki klasy II a

      • Samodzielnie wykonane ozdoby na świąteczny stół przygotowane przez uczniów klasy II A. Prawda, że wyglądają zjawiskowo?

      • Godzina kodowania

      • Jak co roku, dołączamy do światowej społeczności uczestników akcji "Hour of code". Godzina kodowania odbywa się każdego roku, dla uhonorowania pioniera informatyki, pani Admirał Grace Murray Hopper (rodzonej 9 grudnia 1906). To świetna zabawa i nauka! Zapraszamy wszystkich uczniów do wspólnych działań. Zdobywajmy międzynarodowe certyfikaty! Nasze aktywności będą odbywać się podczas zajęć świetlicowych i w ramach kółka programistycznego.

      • Zeróweczka w zamku

      • 14 grudnia 2021 roku oddział przedszkolny uczestniczył w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Zamkowym.
       Pani Ewa prowadziła nas po zamkowych komnatach ukazując różnorakie średniowieczne rodzaje okien.
       Dzieci poznały konstrukcje okna, które zbudowane było z małych okrągłych szybek, zwanych gomółkami. Byliśmy pod wrażeniem mogąc odwiedzić Letni Refektarz w Pałacu Wielkiego Mistrza i podziwiać okna z pięknymi kolorowymi szkiełkami.
       W kaplicy oglądaliśmy przepiękne witraże oraz słuchaliśmy legendy o św. Jerzym. Następnie udaliśmy się do jednej z sal, gdzie odbyły się zajęcia plastyczne. Najpierw dzieci wykonały witraże, potem poukładały w odpowiednie otwory ramy okiennej, a następnie mogliśmy podziwiać nasze dzieło. Na koniec przedszkolaki otrzymały świąteczne witraże, które bardzo starannie pokolorowały i podkleiły cienką bibułą. Nasze przepiękne witraże dzieci mogły zabrać do swoich domów. To były bardzo ciekawe zajęcia. Dziękujemy naszej pani Ewie!

      • I Pomorska Liga Szachowa Szkół Podstawowych II TURNIEJ

      • 11 grudnia w Parku Naukowo-Technologicznym w Gdańsku, odbył się drugi z turniejów w ramach I Pomorskiej Ligi Szachowej Szkół Podstawowych. Tym razem nasza reprezentacja była nieco szczuplejsza, ale nie mniej waleczna. Boje były zaciekłe i długie, a pod koniec zawodów dawało o sobie znać zmęczenie. Pomimo wszystko mamy kolejne sukcesy: Julia zdobyła I miejsce (to zaczyna być tradycją), a Patrycja III miejsce (oraz megaczekoladę) w kategorii dziewcząt! Gratulacje!!! Brawa dla całej ekipy: Julii, Patrycji, Igora, Kosmy i Natana za waleczność, zajęcie niezłych miejsc i godne reprezentowanie naszej szkoły! Dziękujemy też rodzicom za obecność i przytulasy w chwilach zwątpienia! Po pierwszym turnieju nasza szkoła prowadzi!

      • Cicha noc - świąteczne kolędowanie

      • Dnia 9 grudnia 2021 r. nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych w Mediatece pt. "Cicha noc - świąteczne kolędowanie". Dzieci zostały przyjęte ciepłą herbatką i koszem słodkości. Wysłuchały świątecznej inscenizacji o Aniołku i Diabełku, gdzie mogły wziąć udział w przedstawieniu. Marcel został przebrany za Mikołaja a Agatka i Lenka odegrały rolę reniferów. Było wielkie poruszenie, kiedy renifery ciągnęły sanie z Mikołajem i workiem prezentów.
       W dalszej części zajęć dzieci zostały podzielone na dwie grupy. Jedna grupa grała na instrumentach muzycznych, a druga tańczyła do kolędy "Przybieżeli do Betlejem". Maluchy chętnie brały udział we wszystkich zabawach. Nasi uczniowie pomogli również stroić Mediatekę w dłuuuugiii kolorowy łańcuch. Udało nam się osiągnąć 26 m długości. Brawo!!!

      • Poznaj Polskę

      • W ramach programu „Poznaj Polskę” uczniowie klas 4 – 8 szkoły podstawowej nr 6 w
       Malborku w dniach 08.11 – 10.11.2021 uczestniczyli w zorganizowanej trzydniowej
       wycieczce do Warszawy. Celem programu jest sposób na poznanie naszego dziedzictwa
       narodowego i kulturowego oraz popularyzacja osiągnięć polskiej nauki.
       Dzień pierwszy
       Pierwszego dnia po przyjeździe do stolicy około godziny 12.30 zostaliśmy powitani przez
       pilota wycieczki oraz panią przewodnik, która od razu zaprowadziła nas na Stare Miasto i w
       okolicę Zamku Królewskiego opowiadając różne ciekawe historie. Poruszając się po stolicy
       mijaliśmy ciekawe miejsce, np. Pałac Prezydencki – siedzibę prezydenta naszego kraju.
       Oprócz tego liczne kościoły, m.in. kościół św. Krzyża, gdzie w filarze nawy głównej znajduje
       się serce Fryderyka Chopina. Uczniowie dokładnie pamiętali tę ciekawostkę z lekcji muzyki,
       dlatego tak bardzo chcieli to zobaczyć. Intrygujące były również co kilkadziesiąt metrów
       znajdujące się ławki, na których można było na chwilę usiąść i włączając przycisk posłuchać
       fragmentów utworów Fryderyka Chopina. Ten dzień zakończyliśmy ciepłą obiadokolacją w
       restauracji, a udając się do hotelu, mieliśmy dodatkową atrakcję przejazdu metrem. Po czym
       dotarliśmy do hotelu na nocleg.
       Dzień drugi
       Tego dnia o godz. 8.30 mieliśmy śniadanie w formie bufetu szwedzkiego w hotelu, w którym
       spaliśmy. Po czym autokarem udaliśmy się do Zamku Królewskiego na zwiedzanie go od
       wewnątrz poznając tym samym bogaty fragment polskiej historii. Następnie udaliśmy się na
       Plac Piłsudskiego, aby zobaczyć o godz.12.00 uroczystą zmianę warty. Przypadkiem
       trafiliśmy akurat na generalną próbę związaną z obchodami święta 11 listopada. Na uczniach
       zrobiło to duże wrażenie, ponieważ nie tylko były przemowy, ale również wojsko polskie
       odśpiewało hymn narodowy z towarzyszeniem orkiestry. Potem udaliśmy się w stronę
       Centrum Pieniądza, a potem na cmentarz Powązki. Wieczorem czekała nas niespodzianka w
       postaci oświetlonych ogrodów w świątecznej atmosferze w Pałacu w Wilanowie. Na koniec
       dnia przejechaliśmy autokarem po stolicy oglądając, m.in. Sejm i Senat oraz Operę
       Narodową. Dzień zakończyliśmy w pizzerii.
       Dzień trzeci
       Rano, gdy wyjechaliśmy z hotelu udaliśmy się na Powązki Wojskowe oraz zwiedzaliśmy
       Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Łazienki Królewskie i Belweder.

      • Zarządzenie Dyrektora nr 15/2021/2022 w sprawie czasowego zawieszenia zajęć ze względu na sytuację epidemiologiczną

      • Zarządzenie nr 15/2021/2022

       Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6

       z dnia 6 grudnia 2021 r.

       w sprawie: w sprawie czasowego zawieszenia zajęć ze względu na sytuację epidemiologiczną

       Na podstawie § 18 ust. 2a rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. z 2020 r. poz. 1604), po uzyskaniu zgody organu prowadzącego oraz pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Malborku

       zarządzam, co następuje:

       §1

       1. Zawiesza się na czas oznaczony prowadzenie wszystkich zajęć w oddziale 2a, w okresie od 6 grudnia 2021 do dnia 10 grudnia 2021 ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną powodującą zagrożenie zdrowia uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Malborku.

       2. Zawiesza się na czas oznaczony prowadzenie wszystkich zajęć w oddziale 6a, w okresie od 6 grudnia 2021 do dnia 13 grudnia 2021 ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną powodującą zagrożenie zdrowia uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Malborku.

       3. W okresie czasowego zawieszenia zajęć, o którym mowa w ust. 1-2, zadania Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Malborku są prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, o których mowa w przepisach rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 r., poz. 493 ze zm.).

        

       §2

       Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

        

       Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Kochanowskiego 

       Krzysztof Keński

      • XI Mistrzostwa Malborskiego Klubu Kyokushin Karate w Kata

      • Eliminacje Mistrzostw odbyły się 20 listopada i zostały (ze względu na pandemię) przeprowadzone w formie zdalnej. Finały przeprowadzono już w tradycyjnej formie. 04 grudnia, w sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego zaprezentowało się 36 zadodniczek i zawodników w kilku kategoriach wiekowych. Miło nam donieść, że dwóch uczniów naszej szkoły stanęło na podium: w kategorii do 2014: II miejsce zajął Natan z klasy I a, a w kategorii 2012-2013: I miesce wywalczył Igor z klasy III a. Gratulujemy sukcesów!!!

      • Świąteczne warsztaty w Szkole Łacińskiej

      • W piątek 3 grudnia, uczniowie klasy I a wzięli udział w świątecznych warsztatach. Atrakcji było mnóstwo…pieczenie pierników, wykonanie bałwanka ze skarpety, animacje oraz świąteczne fotografie. Zabawy przy muzyce, wyścigi rzędów, zapach i smak własnoręcznie wykonanych pierników zachwyciły naszych pierwszoklasistów. To był super czas i początek cudownego bożonarodzeniowego czasu oczekiwania na święta!

      • Wspólne czytanie w klasie III a

      • Czytanie z podziałem na rolę to nieodzowny i atrakcyjny element czytania. Uczniowie klasy III a lubią ten rodzaj czytania. Bardzo wczuwają się w rolę. To wspaniali aktorzy!

      • Żołnierze w naszej szkole

      • Do naszej szkoły przybyli wyjątkowi goście w mundurach. Żołnierze z 8. SZCZYCIEŃSKIEGO BATALIONU RADIOTECHNICZNEGO opowiadali o swojej służbie oraz zaprezentowali swoje mundury. Uczniowie dowidzieli się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych. Dzieci z uwagą słuchały wyjaśnień po co żołnierzom helm, maska i inny sprzęt. Jednak największym zainteresowaniem wzbudziło wyposażenie żołnierskiego plecaka. Na koniec zajęć dzieci otrzymały kolorowanki związane z zawodem żołnierza oraz słodki upominek. To był bardzo miły i atrakcyjnie spędzony dzień!
       Podziękowania dla żołnierzy z 8.SZCZYCIEŃSKIEGO BATALIONU RADIOTECHNICZNEGO!