• Aktualności

      • #mobilnametropolia - zaproszenie na warsztaty

      • W czwartek 10 czerwca o godz. 17:00 odbędą się warsztaty online #MobilnaMetropolia dla powiatu malborskiego.

       >>>>Link do rejestracji

       >>>>Link do wydarzenia na Facebook

        

       Warsztaty #MobilnaMetropolia są organizowane dla mieszkańców. To oni zdecydują, jak powinien zmieniać się transport w ich miejscowości - czy stawiać na nowe drogi, trasy rowerowe, rozbudowę transportu zbiorowego, a może zadbać bardziej o ochronę środowiska i zieleń. Dzięki zebranym informacjom biuro OMGGS wspólnie z ekspertami opracuje Plan Zrównoważonej Mobilności (SUMP) - który wskaże kierunki planowania transportu poprawiającego bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców metropolii.

       - Działamy w myśl zasady: planujemy z ludźmi i dla ludzi - mówi Karolina Orcholska, koordynatorka ds. transportu i mobilności OMGGS. - Frekwencja podczas warsztatów dla mieszkańców powiatu puckiego i wejherowskiego oraz zaangażowanie uczestników w dyskusję na temat transportu potwierdziły, że to  słuszne założenie. Bardzo nas to cieszy! Zapraszamy na kolejne warsztaty, na których każdy będzie miał szansę na przedstawienie pomysłów dotyczących transportu w swoim powiecie. Razem zmieniamy okolicę i metropolię!

        

       Relacja z warsztatów w powiecie puckim >> TUTAJ

       Relacja z warsztatów w powiecie wejherowskim >> TUTAJ

       Relacja z warsztatów w powiecie lęborskim >> TUTAJ

       Relacja z warsztatów w powiecie kartuskim >> TUTAJ

       Relacja z warsztatów w powiecie gdańskim >> TUTAJ

        

       Rejestracja na kolejne warsztaty

       Aby wziąć udział w warsztatach wystarczy się zarejestrować klikając w link dla wybranego powiatu. Rejestracja nie zajmuje więcej niż minutę. Każdy z zarejestrowanych otrzyma zwrotną informację mailową wraz z linkiem na warsztaty.


       Terminy warsztatów:

        

       • 10 czerwca - powiat malborski - link

        

       Plan Zrównoważonej Mobilności dla OMGGS (SUMP)
        

       Od 2019 r., dzięki współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki  Regionalnej, Komisją Europejską, Inicjatywą  Jaspers oraz Centrum Unijnych Projektów Transportowych, OMGGS pracuje nad Planem Zrównoważonej Mobilności dla OMGGS (SUMP). Metropolitalny dokument  będzie zawierał działania dotyczące polityki transportowej,  ruchu pieszego i rowerowego, transportu zbiorowego  i zarządzania mobilnością. Określi potrzeby transportowe i komunikacyjne mieszkańców i wskaże kierunki poprawy bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców metropolii.

        

       Nad dokumentem pracuje zespół ekspertów, złożony z przedstawicieli Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Pomorskiego Biura Planowania Regionalnego, Urzędu Miasta w Gdyni, OMGGS oraz ekspertów z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i transportu. Jego ukończenie planowane jest najpóźniej w pierwszym kwartale 2022 roku.

        

        

      • Warsztaty w Szkole Łacińskiej

      • Fotorelacja z warsztatów tkackich oraz tańca średniowiecznego, które odbyły się Szkole Łacińskiej w ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dawnej ”Wspólne dziedzictwo kultury”.
       W warsztatach uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.

      • Profilaktyka

      • 1 i 2 czerwca naszą szkołę odwiedził nowoczesny Dentobus, czyli mobilny gabinet stomatologiczny wyposażony w specjalistyczny sprzęt.

      • Wyjście do Dinoparku z okazji Dnia Dziecka.

      • Dzieci przeszły trasę poznając smoki i dinozaury. Po zwiedzaniu mogły pobawić się na placu zabaw, a także w wielkiej piaskownicy wykopać szkielet dinozaura. Seans w kinie 5D cieszył się dużym zainteresowaniem. Nasi najmłodsi mogli również korzystać z dmuchanych zamków, przejść trasę w parku linowym oraz trasę w pokoju z laserami. Było mnóstwo atrakcji i super zabawa !!!

      • 1 czerwca

      • Były wspólne gry i zabawy, rozmowy, smaczne lody, pieczone kiełbaski i frytki z kechupem... Byliśmy wszyscy razem!!! Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie wspaniałego Dnia Dziecka!

      • 1 czerwca

      • Pierwszy dzień czerwca minął pod znakiem zabawy naszych najmłodszych. Dzieci z klas 0-3 ten szczególny dzień świętowały na świeżym powietrzu. Odbył się piknik i mecz piłki nożnej. Maluchy bawiły się również w parku linowym oraz na placu zabaw. To był udany dzień pełen wrażeń i radości!!!

      • Od poniedziałku 31 maja 2021 wszyscy razem w szkole...

      • Zgodnie harmonogramem powrotu uczniów do szkół od poniedziałku 31 maja wszystkie oddziały uczyć się będą stacjonarnie w budynku szkoły.

       Również od poniedziałku świetlica wraca do swoich "starych" godzin pracy - od poniedziałku do piątku do 16:30.

       Zajęcia pozalekcyjne będą także prowadzone w formie stacjonarnej zgodnie z planem.

       Prosimy o zachowanie obowiązujących wytycznych sanitarnych.

      • Jest weekend, jest czytanie!

      • Łatwo powiedzieć, ale co czytać? Klasa VI A przedstawia swoje propozycje lektur. Zobaczcie, spróbujcie i koniecznie przeczytajcie! Ciekawe, czy znajdziesz lekturę czytaną przez kota?

      • Jest weekend, jest czytanie!

      • Można świetnie połączyć wypoczynek z pożyteczną lekturą. Uczniowie klasy IV A zachęcają do czytania w plenerze! Każdy może czytać i to w każdych warunkach!

      • Dzisiejsze świętowanie

      • Nasze najmłodsze dzieci przygotowały uroczystość z okazji Święta Mamy i przy okazji świętowały Dzień Rodziny oraz Dzień Taty. Dzieci recytowaly wierszyki i składały życzenia. Nie zabrakło też piosenek dla mamy i taty. Każde dziecko wykonało prezenty dla swoich rodzicow: portrety mamy i taty, ramkę ze zdjęciem i koszyczek z kwiatkami. Najlepsze życzenia dla mamy i taty!!!

      • Mamy Dzień Mamy!

      • Serdeczne życzenia zdrówka, słoneczka, uśmiechu, zadowolenia, spokoju i spełnienia wszystkich marzeń wszystkim Mamom! Bez Was, nie byłoby nas! Dziękujemy za wszystko!

      • Egzaminy

      • uczennicom i uczniom klasy VIIIa życzymy powodzenia podczas testów! Pokażcie co potraficie!!!

      • Węglowo-kredowe Kosmaczki

      • Podczas zajęć kółka plastycznego tworzyliśmy rysunki węglem i kredą. Naszym zadaniem było narysowanie jak najbardziej puszystego stworzonka - "Kosmaczka". Zobaczcie nasze dzieła!

      • Organizacja pracy szkoły od poniedziałku 24 maja 2021

      • Od najbliższego poniedziałku (24 maja) naukę stacjonarną na terenie szkoły prowadzi się dla klas I-III oraz 7a, 7b i 8a. Klasy 4a, 5a i 6a uczą się zdalnie.

       W dniach 25-26-27 maja (wtorek-środa-czwartek) w szkole przeprowadza się egzamin ósmoklasisty. Dla uczniów z klas 1-7 są to dni wolne od nauki stacjonarnej, jak i zdalnej.

       Dzieci z oddziału przedszkolnego przychodzą zgodnie ze swoim planem każdego dnia. W dniach 25-26-27 maja (wtorek-środa-czwartek) zajęcia dla oddziału przedszkolnego odbywać się będą w sali 29. W tych dniach nie będzie opieki świetlicowej. Prosimy o odbieranie dzieci po zakończeniu zajęć.

       Wejście nr 1 – przy Sali nr 27– dla klas 0 i 2a
       Wejście nr 2 – wejście przy sali gimnastycznej – dla klas 1a i 3a
       Wejście nr 3 – przy szatni SP – dla klas 7a, 7b, 
       Wejście nr 4 – wejście gimnazjum – dla klas 8a
       Wejście nr 5 – wejście główne – pracownicy i interesanci


       Wejście nr 1 – przy Sali 27
       godz. 7:00-7:40 – świetlica poranna
       7:40-7:50 – wejście klasy 2a SP – wychowawca obecny przy wejściu.
       7:50-8:00 – wejście oddziału zerowego – wychowawca obecny przy wejściu.
       Oddział zerowy – 1 rodzic z 1 dzieckiem w szatni (pomoc przy przebraniu)

       Wejście nr 2     - przy sali gimnastycznej – dla klas 1a i 3a
       7:40-7:50 – wejście klasy 1a SP – wychowawca obecny przy wejściu.
       7:50-8:00 – wejście klasy 3a – wychowawca obecny przy wejściu.

       Wejście nr 3     – przy szatni SP – 
       7:45-7:50 – wejście klasy 7a
       7:50-7:55 – wejście klasy 7b

       Wejście nr 4     – wejście do dawnego gimnazjum
       7:45-7:55 – wejście klasy 8a

       Wejście nr 5     – wejście główne – dla pracowników i interesantów.
       Interesanci – kontakt telefoniczny lub mailowy, spotkanie osobiste po wcześniejszym umówieniu


       Dyrekcja SP6 w Malborku

      • Magia ogrodu

      • Uczniowie klasy 3a w ramach projektu "Magia ogrodu" wykonali piękne rośliny, które utworzyły na parapecie kolorową rabatkę kwiatową.

      • Lekcja języka polskiego

      • Uczniowie kl. V pełni energii z ochotą pracowali na lekcji języka polskiego, wyszukując wiadomości na temat bohaterów lektury "Chłopcy z Placu Broni".