• Aktualności

      • Szczepmy się!!!

      • Wraz z Ministerstwem Edukacji i Nauki, zachęcamy do szczepień przeciw COVID-19. Na terenie szkoły udostępniliśmy plakaty dotyczące szczepień dzieci i młodzieży. Plakaty zawierają kody QR, które odsyłają do ważnych informacji o szczepieniach. Rozwiązanie to ułatwi Państwu zapoznanie się z materiałami. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/szczepienie-przeciwko-covid-19 

       Przypominamy również, że wszystkie osoby dorosłe mogą otrzymać przypominającą szczepionkę przeciw COVID-19 po 5 miesiącach od pełnego zaszczepienia. Swoje e-skierowanie na trzecią dawkę można znaleźć na Internetowym Koncie Pacjenta oraz w aplikacji mojeIKP. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej: pacjent.gov.pl oraz na stronie Ministerstwa Zdrowia: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/trzecia-dawka-dla-wszystkich-doroslych

       Ponadto Ministerstwo Zdrowia poinformowało o możliwości bezpłatnego szczepienia przeciw grypie osób pełnoletnich na podstawie dotychczasowej organizacji szczepień u osób uprawnionych. Nauczyciele, studenci i osoby przebywające w placówkach opiekuńczych lub w nich zatrudnione mają prawo do darmowego szczepienia na grypę już od listopada 2021 r. Szczegółowe informacje w tej sprawie są dostępne na stronie: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-na-grype

      • Zebrania i konsultacje - odwołane

      • Planowane na dzień 25 stycznia (wtorek) zebrania i konsultacje zostają odwołane ze względu na aktualną sytuację związaną z zakażeniami COVID-19 w naszej szkole.

       Mam nadzieję, że sytuacja szybko się unormuje i będziemy mogli spotkać się na zebraniach w lutym jeszcze przed feriami zimowymi. Będziemy Państwa informować o nowym terminie.

       Gdyby zaszła konieczność kontaktu z nauczycielem proszę o skorzystanie z e-dziennika.

       Jednocześnie na prośbę Ministerstwa Edukacji i Nauki przesyłam Państwu informację dotyczącą profilaktyki chorób zakaźnych:

       Wszystkie osoby dorosłe mogą otrzymać przypominającą szczepionkę przeciw COVID-19 po 5 miesiącach od pełnego zaszczepienia. Swoje e-skierowanie na trzecią dawkę można znaleźć na Internetowym Koncie Pacjenta oraz w aplikacji mojeIKP.

       Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej pacjent.gov.pl oraz na stronie Ministerstwa Zdrowia https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/trzecia-dawka-dla-wszystkich-doroslych.

       Ponadto Ministerstwo Zdrowia poinformowało o możliwości bezpłatnego szczepienia przeciw grypie osób pełnoletnich na podstawie dotychczasowej organizacji szczepień u osób uprawnionych. Nauczyciele, studenci i osoby przebywające w placówkach opiekuńczych lub w nich zatrudnione mają prawo do darmowego szczepienia na grypę już od listopada 2021 r.

       Szczegółowe informacje w tej sprawie są dostępne na stronie https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-na-grype,

       Dodatkowe informacje dotyczące szczepień znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/szczepienie-przeciwko-covid-19 na profilu #SzczepimySię, a także pod numerem infolinii 989.

        

       Dyrektor Szkoły

       Krzysztof Keński

      • Zajęcia zdalne od 18 stycznia 2022 w wyznaczonych klasach

      • [aktualizacja z dnia 19 stycznia 2022]

       W związku ze stwierdzeniem w dniach 17 i 18 stycznia 2022 zakażenia Sars-Cov-2 u 4 osób w naszej szkole uczniowie wymienionych poniżej klas przechodzą na zdalny tryb nauki:

       klasa 5a - od 18 stycznia do 27 stycznia 2022

       klasy 1a, 6a i 8b - od 18 stycznia do 23 stycznia 2022

       klasy 4a i 8a - od 18 stycznia do 24 stycznia 2022

       klasa 7a - od 19 stycznia do 24 stycznia 2022

       Czas trwania trybu zdalnego uzależniony jest od daty ostatniego kontaktu z osobą zakażoną.

        

        

      • Grand Prix Juniorów w Tczewie

      • 15 stycznia nasi szachiści wystartowali w kolejnym turnieju. Gratulacje dla Igora, który zdobył 7 miejsce (4 w kategorii chłopców) i dla Natana za zdobycie 16 miejsca (11 w kategorii chłopców) w Grand Prix Juniorów! Brawa za waleczność, świetnie reprezentujecie naszą szkołę!!! Dziękujemy Waszym rodzicom za zaangażowanie i wsparcie! Stanowicie fajną rodzinną drużynę!

      • "Mój robot"

      • Podczas zajęć plastycznych uczniowie klasy pierwszej wykonali roboty z surowców wtórnych. Zadanie wyzwoliło w dzieciach ekspresję twórczą oraz umiejętność pracy w grupie w miłej i życzliwej atmosferze. Przyklejając kolejny element dzieci rozbudzały swoją wyobraźnię i kreatywność. Zapraszamy do obejrzenia prac naszych pomysłowych uczniów z klasy l A !!!

      • Tylko dla dziewcząt

      • 13 stycznia Fundacja Wsparcie na Starcie - zdrowe piersi przeprowadziła pogadankę dla dziewcząt z klas: VII i VIII. Bardzo dużo ciekawych i przydatnych informacji.

      • Szkolny doradca zawodowy

      • Zapraszamy na kolejny #ZawodowyStream. Tym razem tematem jest "Być naukowcem, czyli biologia u progu nieznanego".
       Czwartek 13 stycznia, godz. 18:00
       https://www.youtube.com/watch?v=SBtiVU4y6go

      • Dni wolne - 6 i 7 stycznia i powrót do nauki stacjonarnej 10 stycznia

      • Dni 6-7 stycznia 2022 (czwartek-piątek) są dniami wolnymi od zajęć. W tych dniach sekretariat szkoły będzie nieczynny. W razie potrzeby kontaktu prosimy korzystać z poczty elektronicznej szkola65@o2.pl

       Zgodnie z dotychczasowymi decyzjami Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji i Nauki powrót do nauki stacjonarnej na terenie szkoły przypada na poniedziałek 10.01.2022 r. Zapowiadana jest konferencja prasowa - gdyby ogłoszono zmiany w tej kwestii, będziemy Państwa informować na stronie szkoły i za pośrednictwem e-dziennika.


       Aktualizacja

       Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Organizacja pracy w szkołach i placówkach na terenie całego kraju powinna odbywać się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Oznacza to m.in. zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły, szczególnie w miejscach wspólnych i obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach wspólnych, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu.

       Bez zmian pozostają terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w poszczególnych województwach w roku szkolnym 2021/2022.  Ferie dzieci i młodzieży z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego rozpoczną się 14 lutego.


       Dyrektor Szkoły

       Krzysztof Keński

      • Pierwsze zajęcia kółka plastycznego w nowym roku

      • 3 stycznia w naszej szkole odbyły się zdalne zajęcia. Pierwsze zajęcia kółka plastycznego poświęciliśmy zimowym (śnieżnym) sportom, przecież czekamy na zimową olimpiadę! Zadaliśmy sobie pytanie: jakie zimowe dyscypliny sportowe pamiętamy i jakie możemy dodać do tych, olimpijskich. Oto nasze prace, wykonane w programie Paint. Mamy nadzieję, że się Wam spodobają!

      • Zerówkowe jasełka

      • Dnia 22 grudnia przedszkolaki przedstawiły Jasełka.
       Głównym celem uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
       Mali aktorzy występowali we wspaniałych strojach i prezentowali się doskonale. Sala wypełniona była aniołkami, pasterzami, dziećmi oraz królami, którzy spieszyli do szopy, gdzie Maryja z Józefem opiekowali się Dzieciątkiem.
       Nasi artyści śpiewali kolędy i pastorałki. Na koniec dzieci złożyły wszystkim świąteczne życzenia.
       Tego dnia obchodziliśmy też Wigilię klasową. W sali odświętnie ubrane przedszkolaki wysłuchały życzeń, a następnie wszyscy zasiedli do pięknie przystrojonego stołu, na którym czekał świąteczny poczęstunek. Dzieci wykonały jeszcze pachnąca ozdobę z pomarańczy i goździków, którą zanieśli do swoich domów.
       Wszystkim życzymy zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęścia w Nowego Roku!!!

      • Zerówkowicze w Szkole Łacińskiej

      • Dnia 20 grudnia byliśmy w Szkole Łacińskiej na warsztatach świątecznych. Przedszkolaki samodzielnie robiły pierniczki, a po upieczeniu dekorowały kolorowym lukrem i ozdabiały różnymi posypkami.
       W czasie pieczenia pierników dzieci wykonały ozdobę - bałwanka ze skarpety. Braliśmy również udział w grach i zabawach ruchowych, takich jak wyścigi rzędów, rzucanie papierowymi śnieżkami itp. Mieliśmy również prawdziwa sesję zdjęciową, każdy mógł wybrać świąteczną ozdobę do zdjęcia. To były bardzo ciekawe warsztaty!!!

      • Magia świąt w młodszych klasach

      • Wigilia w klasach I-III, wizyta Mikołaja oraz wspólne kolędowanie na koncercie świątecznym. W takim magicznym nastroju spędziliśmy dzisiejszy dzień! Dziękujemy wychowawcom i rodzicom za organizację, pani Marcie oraz śpiewaczkom za koncert i wszystkim za świąteczny nastrój!

      • Kolędowanie z klasą

      • Klasy 8 radośnie kolędowały po hiszpańsku! Zobaczcie jak się bawili, może i Wy się pobawicie!

      • Zakończyła się Godzina Kodowania

      • 16 grudnia zakończyliśmy swój udział w tegorocznej Godzinie Kodowania. Tym razem w akcji wzięły udział przede wszystkim dzieci z klas młodszych. Po niewielkiej pomocy, wszyscy samodzielnie rozwiązywali zagadki programistyczne i kilkorgu osobom udało się zdobyć międzynarodowe certyfikaty podpisane przez samego pana Hadi Partovi - dyrektora generalnego organizacji Code.org. Gratulacje dla młodych programistów!

      • Zawieszenie zajęć stacjonarnych 20.12.2021-09.01.2022 r.

      • Zgodnie z opublikowanym rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 14 grudnia 2021 zawieszam na czas oznaczony prowadzenie w formie stacjonarnej działalności dydaktycznej,  wychowawczej i opiekuńczej Szkoły Podstawowej nr 6  im. Jana Kochanowskiego w Malborku w okresie od 20 grudnia 2021 r. do dnia 9 stycznia 2022 r. ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną powodującą zagrożenie zdrowia uczniów i pracowników szkoły.

       Zawieszenie to dotyczy oddziałów 1-8 szkoły podstawowej. Oddział przedszkolny realizuje zadania w trybie stacjonarnym na terenie szkoły.

       W okresie czasowego zawieszenia zajęć zadania Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Malborku są prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

       Uczniom klas 1-3, których rodzice nie są w stanie zapewnić opieki w dniach 20-22 grudnia 2021 oraz 3-5 stycznia 2022, placówka – na wniosek rodzica – umożliwia opiekę świetlicową. Pierwszeństwo w tej opiece mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Wniosek w tej sprawie proszę przekazać wychowawcy do jutra (piątek, 17.12.2021). Dzieci korzystające z takiej opieki będą realizować zajęcia w formie zdalnej na terenie szkoły.

       W przypadku uczniów, którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności nie będą mogli realizować zajęć w miejscu zamieszkania, szkoła organizuje zajęcia w sposób stacjonarny lub z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły.

       Na zajęcia przedszkolne, świetlicowe, zdalne, rewalidacyjne i inne prowadzone w trybie stacjonarnym mogą uczęszczać tylko i wyłącznie dzieci zdrowe bez żadnych objawów chorobowych.

       Na terenie szkoły będą mogły być organizowane na wniosek rodziców konsultacje indywidualne i grupowe dla uczniów przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty. Korzystanie z tych konsultacji jest dobrowolne i odbywa się po uprzednim uzgodnieniu terminu z nauczycielem.

       W czasie przerwy świątecznej od 23 do 31 grudnia 2021 r. oraz w dniach 6-7 stycznia 2022 szkoła nie prowadzi zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych. Powrót do zajęć na terenie szkoły nastąpi w poniedziałek 10 stycznia 2022 r.


       Pełna treść zarządzeń w tej sprawie znajduje się w na stronie głównej szkoły:

       Zarządzenie 19/2021/2022

       Zarządzenie 20/2021/2022


       Z życzeniami zdrowia,

       Krzysztof Keński

       Dyrektor Szkoły