• Zostań wolontariuszem WOŚP

• Za malborskim sztabem WOŚP przytaczamy najważniejsze informacje dla przyszłych wolontariuszy.

32. Finał WOŚP zagra już 28 stycznia! Jak zostać wolontariuszem/wolontariuszką WOŚP?

* zaloguj się lub zarejestruj przez https://iwolontariusz.wosp.org.pl/

* wybierz nasz sztab - 4310

* poczekaj na akceptację zdjęcia przez Fundację a następnie na kontakt z naszej strony

Pamiętaj, że w tym roku ferie zimowe rozpoczynają się w finałowy weekend więc porozmawiaj ze swoją rodziną na temat waszych planów, bo rezygnacja z wolontariatu w ostatnim momencie pozbawia nas możliwości dodania nowego wolontariusza. Zgłoszenia przyjmujemy do 20 grudnia! #malbork #wosp #wospMalbork #32finalWOSP

• Międzyszkolna Olimpiada wiedzy o HIV i AIDS

• 05 grudnia w Zespole Szkół nr 4 w Malborku odbyła się Międzyszkolna Olimpiada wiedzy o HIV i AIDS. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice. Miło nam poinformować że III miejsce zajęła Iza Sobczyńska z klasy 8A. GRATULUJEMY!!!

• Nasza mistrzyni!

• 03 grudnia Karmelita Magiera zajęła I miejsce w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Juniorek, w kategorii do lat 10 w szachach błyskawicznych. Brawa i gratulacje!

• Warsztaty przygotowywania pizzy

• 05 grudnia uczniowie klasy IV A wzięli udział w warsztatach przygotowywania pizzy. Najpierw dowiedzieliśmy się z czego składa się ciasto, jakie składniki układamy na pizzy. Potem otrzymaliśmy czapki kucharza i przygotowaliśmy autorskie pizze. Było pysznie!!!

• Odliczanie do świąt

• 1 grudnia klasa II a zaczęła odliczanie do świąt Bożego Narodzenia. Naszym pierwszym zadaniem z kalendarza adwentowego było ubranie choinki. Zadanie wykonane!

• "W kopalni”

• 01 grudnia uczniowie klasy III a, w ramach realizowanego w tym tygodniu projektu pt. "Bogactwa naturalne”, wykonali wyjątkowe prace plastyczne ukazujące trudną i niebezpieczną pracę górników. Bardzo dziękujemy Rodzicom Karmelity za wsparcie przy realizacji prac plastycznych!

• Bal andrzejkowy

• 30 listopada, po raz pierwszy od niepamiętnych lat, odbył się bal andrzejkowy. Były tańce, śpiewy, zabawy i oczywiście tajemne wróżby. Trzeba przyznać, że wszyscy świetnie się bawili i wszystkim było mało tych szaleństw. Serdecznie dziękujemy Nadii - przewodniczącej Rady Samorządu Uczniowskiego za świetną organizację! Dziewczynom z klasy VIII A za przygotowanie wróżb, Karolowi za czuwanie nad muzyką, a wszystkim za wspólne harce!!!

• Zimowe zabawy w III a

• 30 listopada Na taką pogodę dzieci czekały bardzo długo! Zimowym zabawom nie było końca - dzieci urządzały zawody w rzucaniu śnieżkami do celu, jeździły na sankach, próbowały lepić bałwana. Choć zmarznięci i zmęczeni, to w dobrych humorach wszyscy wrócili do obowiązków szkolnych.

• Instrumenty i muzyka na Zamku Malbork

• 30 listopada uczniowie klasy IV uczestniczyli w wyjątkowej lekcji - zajęciach edukacyjnych "Instrumenty i muzyka na Zamku Malbork". Miejsce było wyjątkowe, bo to nasz piękny zamek i sala lekcyjna inna, bo różniąca się od tych w naszej szkole i instrumenty inne, nie te współczesne. Uczniowie uczyli się grać między innymi na lirze, cytrze i wielu innych instrumentach, których nazwy trudno powtórzyć!  Było warto! Polecamy!!!

• Konkurs wiedzy o HIV i AIDS

• 27 listopada 2023 r. odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o HIV i AIDS. Oto wyniki:

• I miejsce Małgosia Krawczykiewicz, Julia Borkowska
              • II miejsce Izabela Sobczyńska
              • III Szymon Wysocki
              • Wyróżnienia: Liliann Bulaj, Błażej Romanowski

Gratulujemy i życzymy powodzenie w kolejnym etapie!!!

• "Wiersze znane i lubiane"

• W dniu 27 listopada odbył się szkolny konkurs recytatorski "Wiersze znane i lubiane" dla klas 0-III. W konkursie wzięło udział 16 uczniów. Wszystkie dzieci prezentujące swoje wiersze świetnie poradziły sobie z pamięciowym opanowaniem długich wierszy. Wybranie trzech pierwszych miejsc było nie lada wyzwaniem. Wiersze oceniane były przez nasze polonistki p. Beatę Kaję i p. Joannę Mytnik. Każdy uczestnik dostał dyplom, nagrodę książkową i coś słodkiego za udział w konkursie. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu.
              I miejsce:
              Alicja K. (klasa Ia) Szymon C. (klasa Ia)
              II miejsca:
              Marcelina E. (klasa IIa)
              Lena D. (klasa IIa)
              III miejsca:
              Izabela K. (klasa Ia)
              Filip M. (klasa IIa)
              Wyróżnienia:
              Alicja E. (klasa Ia)
              Nataniel S. (klasa IIa)
              Wojciech W. (klasa 0a)
              Nagrody za udział otrzymali:
              Maja B. (klasa 0a)
              Zofia N. (klasa 0a)
              Filip S. (klasa 0a)
              Patrycja Ś. (klasa IIIa)
              Marta B. (klasa IIIa)
              Natan K. (klasa IIIa)
              Kaja L. (klasa IIIa)
              Wszystkim uczestnikom konkursu składamy gratulacje!!! Bardzo dziękujemy pani Iwonce za organizację konkursu!!! Do zobaczenia za rok!!!

• Wizyta klasy 0 w Radio Malbork

• 27 listopada uczniowie oddziału zerowego odwiedzili Radio Malbork. W trakcie wizyty przedszkolaki mogły zapoznać się z pracą redaktora. Pani redaktor opowiedziała o swojej pracy, a dzieci miały okazję zobaczyć jaki sprzęt jest potrzebny do pracy w radio. Maluchy miały też możliwość nagrania piosenki o świętym Mikołaju i wierszy przed mikrofonem w specjalnym pomieszczeniu, w którym nagrywa się dźwięk. Nagranie dzieci będzie można posłuchać bliżej mikołajek w #radiomalbork

• Jesienne stylizacje w 3 A

• Moda na jesień to zdaniem naszych trzecioklasistów powrót do sprawdzonych i znanych rozwiązań. 24 listopada, na deszczowe dni, uczniowie 3 A proponują kolorowe i nieprzemakalne płaszcze. Co myślicie? Zapraszamy do galerii!

• Kolorowe lalki klasy I a

• 24 listopada, podczas zajęć plastycznych, nasi pierwszoklasiści wykonywali pomysłowe teatralne lalki z drewnianych łyżek. Prace wyszły bardzo pięknie i każdy chce się pochwalić swym dziełem. Sami zobaczcie!