• Aktualności

      • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

      • 14 września 2022 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, do którego kandydowało pięć osób z różnych klas. W wyborach wzięło udział 77 wyborców oddając 77 głosów ważnych. Gratulacje za odpowiedzialne podejście! Komisja Wyborcza stwierdziła, że największą liczbę głosów zdobyła Eliza z klasy VIIIA i to ona zdecyduje o swoim zastępcy oraz o przydzieleniu pozostałych funkcji. Gratulujemy wyboru i czekamy na pierwsze działania!

      • Zajęcia pozalekcyjne

      • Kolejne zajęcia kółek dostarczyły nie lada emocji. Frekwencja na kółku plastycznym przerosła wszelkie oczekiwania. Oj, dużo trzeba będzie zmienić w planie zajęć:)! Podczas zajęć szachowych został stoczony miniturniej trzech kandydatów, o miejsce w reprezentacji szkolnej. Druga tura za tydzień i wtedy poznamy skład naszej drużyny szachowej.

      • Problem z e-dziennikiem

      • Od kliku dni wszyscy użytkownicy dziennika elektronicznego zgłaszają problemy. Dotyczy to przede wszystkim modułu wiadomości. Dostawca programu pracuje nad rozwiązaniem problemu.

       Tymczasowym rozwiązaniem braku dostępu do modułu wiadomości jest wyczyszczenie danych przeglądania w przeglądarce internetowej. Należy otworzyć przeglądarkę skorzystać ze skróu klawiszowego CTRL+SHIFT+DEL, a następnie wybrać opcję wyczyszczenia ciasteczek, historii przeglądania i pamięci podręcznej (najlepiej od początku).

      • Ruszają zajęcia dodatkowe

      • Od początku roku szkolnego dzieci mogą korzystać z zajęć pozalekcyjnych. Podczas pierwszych zajęć kółka informatycznego dzieci dowiedziały się jaki sprzęt zakupiła nasza szkoła w ramach Laboratoriów Przyszłości i w jakich salach będą odbywać się zajęcia. Na zakończenie, uczestnicy zajęć zmagali się z grą stworzoną przez ich kolegę w ubiegłym roku szkolnym. Takie zajęcia spodobały się wszystkim i każdy chce teraz zrobić swoją własną grę.

      • Wycieczka klasy VII A

      • 7 IX 2022 r. klasa VII A, w ramach projektu Pomorskie Żagle Wiedzy, zwiedziła Muzeum Emigracji w Gdyni. Potem była smaczna Pizza Hut, spacer i kupowanie pamiątek. Dziękujemy za pomoc w opiece pani Alicji. Podziękowania kierujemy również do pani Marty Borowiec i pana Krystiana z Biura Podróży. Dziękujemy również cudownej pani Ani, która była naszym  przewodnikiem! Pani Aniu, już szykujemy się na kolejną wycieczkę z Panią! Było nam bardzo miło Panią poznać!

       Klasa VII A i wychowawczyni.

      • Laboratoria Przyszłości

      • Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, dzięki której nasza szkoła zakupiła nowoczesne pomoce naukowe. Uczestnicy kółka programistycznego już w ubiegłym roku szkolnym zetknęli się z robotem Arduino i Photon. 07 września to nauczyciele zasiedli w ławkach szkolnych i poznawali tajniki druku 3D. Było bardzo ciekawie i inspirująco. W przyszłości i dla naszych dzieci będą tak samo fajne lekcje, ale jeszcze trzeba trochę uzbroić się w cierpliwość.

      • Spotkania rodziców z wychowawczyniami

      • Informujemy o terminach spotkań klasowych we wtorek 6 września.

       O godzinie 16:00 spotkanie klasy 0.

       O godzinie 16:30 spotkania klas 1, 2, 3 i 6.

       O godzinie 17:00 spotkania klas 4, 5, 7 i 8. 

       Liczymy na świetną frekwencję i zapraszamy!

      • 1 września 2022

      • 1 września radośnie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny, tym razem w klasach (no, taka pogoda). Miło spotkać znajomych po słonecznych wakacjach! Musimy jednak pamiętać, że 1 września 83 lata temu, polskie dzieci nie usłyszały szkolnego dzwonka. Usłyszały dźwięki wybuchów i strzałów. Rozpoczęła się II Wojna Światowa. Nasz Poczet Sztandarowy uczestniczył w uroczystości upamiętniające pierwsze ofiary tamtych dni. NIGDY WIĘCEJ WOJNY, taki napis ułożyły znicze złożone pod Pomnikiem Celników Polskich w Kałdowie.

      • Pasowanie na ucznia

      • 1 września 2022 odbyła się bardzo ważna uroczystość, którą przygotowała pani Kasia, a wystąpiły dzieci a klasy IVa. Nasi nowi uczniowie dostąpili zaszczytu pasowania na ucznia przez pana dyrektora Krzysztofa Keńskiego. Bycie uczniem to zaszczyt, ale wiąże się z nowymi obowiązkami: solidarnością i odpowiedzialnością za swoją rodzinę, klasę i całą szkołę. Witajcie w naszej załodze i pamiętajcie: załoga to ważna sprawa!!!

      • Budżet Obywatelski - spotkanie informacyjne z mieszkańcami

      • 5 września 2022 r. o godzinie 17:00 w Urzędzie Miasta Malborka (sala 119) odbędzie się spotkanie informacyjne z mieszkańcami na temat zgłoszonych projektów i zasad głosowania. Na spotkaniu będzie obecny burmistrz oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Malborka, którzy chętnie odpowiedzą na pytania zadawane przez mieszkańców.

        W maju br. mieszkańcy Malborka składali wnioski do Budżetu Obywatelskiego 2023. W obowiązującym terminie zgłoszone zostały 26 projekty na łączną kwotę 2 750 986 zł - 17 Dużych (2 515 957 zł) i 9 Małych (235 029 zł).Przypominamy, że na zadania tej edycji zaplanowano ponownie 600 tys. zł – na Projekty Duże do 240.000 zł (80% kwoty przeznaczonej na Budżet Obywatelski) i na Projekty Małe do 30.000 zł. (20% kwoty przeznaczonej na Budżet Obywatelski).Złożone wnioski zostały zweryfikowane pod względem formalnym oraz merytorycznym. Po ocenie dokonanej przez ekspertów Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego przyjął ostateczną listę projektów, na które będzie można głosować. 

       Na liście znalazło się 26 projektów: 17 dużych oraz 9 małych.Lista projektów zakwalifikowanych do głosowania w ramach BO 2023 (kolejność projektów po losowaniu):

       Projekty duże (powyżej 30 000 zł):

       1. Budowa tężni solankowej w Parku Miejskim w Malborku (240 000 zł)

       2. Przystankowe tabliczki e-papierowe jako źródło dynamicznej informacji pasażerskiej w Mieście Malbork (239 825 zł)

       3. Integracyjny plac zabaw na Wielbarku (240 000 zł)

       4. Bezpieczna droga do szkoły (50 000 zł)

       5. Budowa boiska wielofunkcyjnego (240 000 zł)

       6. Oświetlenie ulicy Rolniczej (50 000 zł)

       7. Drużyna malborskich Marianków - instalacja kolejnych figurek maskotki Malborka (98 000 zł)

       8. Budowa podwyższonego przejścia dla pieszych wraz z aktywnym znakiem przy ul. Żeromskiego (80 000 zł)

       9. Trampoliny ziemne (145 382 zł)

       10. Bezpieczna droga do przedszkola nr 8 - budowa bezpiecznego przejścia przez ul. Mickiewicza (50 000 zł)

       11. Hamaki miejskie (140 500 zł)

       12. "All In One" - koncert muzyki elektronicznej (84 850 zł)

       13. Psi Park - ogrodzony wybieg dla psów (150 000 zł)

       14. Renowacja kąpieliska miejskiego (238 000 zł)

       15. Rozbudowa dmuchanego parku wodnego na kąpielisku miejskim (240 000 zł)

       16. Parking dla mieszkańców Malborka przy ul.Jagiellońskiej 106 i 107 oraz Grunwaldzkiej 19 i 20 (137 000 zł)

       17. Wykonanie oświetlenia na ul. Sympatycznej (88 400 zł)

       Projekty małe (do 30 000 zł):

       1. Nowoczesne rowery wodne (30 000 zł)

       . Kino plenerowe i teatrzyki pod chmurką (29 000 zł)

       3. Aktywna ścieżka z Nordic Walking (23 000 zł)

       4. Wyprawiamy 737 urodziny Malborkowi! (29 999 zł)

       5. Powróćmy jak za dawnych lat (21 230 zł)

       6. Piknik Naukowy WIEDZOMANIACY (24 000 zł)

       7. Wystawienie sztuki teatralnej "Iwona Księżniczka Burgunda" W. Gombrowicza (30 000 zł)

       8. Żywi na pamiątkę umarłym (18 300 zł)

       9. KOLORaMA Malborski Festiwal Kolorów (29 500 zł)

       Głosować będzie można od 1 do 30 września. 

       Głosy będzie można oddawać elektronicznie oraz papierowo do urny umieszczonej w Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Miasta Malborka.

       Więcej informacji o projektach: https://malbork.budzet-obywatelski.org/projekty

      • Plan lekcji

      • Plan lekcji na rok szkolny 2022/2023 jest już dostępny pod zakładką "PLAN LEKCJI". Koniecznie zobaczcie!

      • Wracamy do szkoły!!!

      • Dzieci, rodziców i wszystkich przyjaciół zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w naszej szkole! Uroczystość dbędzie się dnia 01 września 2022 r. o godzinie 09:00 na boisku szkolnym. Gdyby pogoda nie sprzyjała, spotykamy się w klasach z wychowawczyniami. O godzinie 10:00, w sali gimnastycznej, odbędzie się uroczystość pasowania na ucznia. Czekamy na Wasze uśmiechnięte buzie!

      • Zapytanie ofertowe - catering

      • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Malborku zaprasza do złożenia oferty na świadczenie usługi cateringowej w zakresie przygotowania, dostarczania i wydawania gorącego posiłku w postaci dwudaniowego obiadu wraz z kompotem. Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z dokumentacją i do składania ofert.

       Miejsce składania ofert: sekretariat Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Malborku, ul. Tczewska 13, 82-200 Malbork

       Termin składania ofert: do dnia 16.08.2022 do godz. 12:00

       Otwarcie ofert: 17.08.2022 o godz. 12:00

        

       Więcej informacji w zakładce ZAPYTANIA OFERTOWE

      • Nagrody Burmistrza Miasta Malborka

      • 27 czerwca odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla najlepszych uczennic i uczniów szkół podstawowych. Pan burmistrz Marek Charzewski i przewodniczący Rady Miasta pan Paweł Dziwosz wręczyli nagrody również dla naszej reprezentacji szachowej: Julii Gałązki, Patrycji Szklarczyk, Kosmy Magiery i Kacpra Przywarskiego. Korzystając z okazji dziękujemy panu Markowi Dackiewiczowi, który przyczynił się do sukcesów naszych zawodniczek i zawodników! Im samym, jeszcze raz Wielkie Gratulacje za Wielkie Dokonania! Pozostaniecie na zawsze w naszych sercach!!! (Zdjęcia za portalem 82-200.pl)

      • Pożegnanie klas ósmych

      • 24 czerwca klasy VIII A i VIII B oficjalnie pożegnały się z naszą szkołą. Piękną uroczystość tradycyjnie rozpoczęły polonezem (wspaniałym)! Panie wychowawczynie po raz ostatni odczytały listy obecności. Potem przyszła kolej na nagrody dla najlepszych uczennic i uczniów, dla najaktywniejszych rodziców, podziękowania dla nauczycieli i pań wychowawczyń... I nastąpiła ta najtrudniejsza chwila, wręczenie świadectw i pożegnania. Łzy zagościły w wielu oczach, nawet najwięksi twardziele nie wytrzymali... Wszystkim życzymy sukcesów w nowych szkołach i pamiętajcie o swojej starej szkole! My o Was pamiętamy!!! (Więcej zdjęć w galerii)

      • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

      • 24 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny. Oczywiście były oficjalne przemówienia, nagrody dla najlepszych i najaktywniejszych uczennic i uczniów oraz dla rodziców, na których zawsze można liczyć. Dziękujemy wszystkim za wielką pracę, starania i przychylność! Nie był to rok łatwy i pewnie dlatego wszyscy z ogromną radością przywitaliśmy WAKACJE!!! (Więcej zdjęć w galerii)

      • Bal klas ósmych

      • W przeddzień zakończenia roku szkolnego, klasy ósme uczciły ukończenie szkoły wielkim balem. Zabawa była naprawdę szampańska, zobaczcie jak fajnie wszyscy się bawili! (Zdjęcia w galerii "Pożegnanie klas ósmych")