• Aktualności

      • Majowe święta

      • Nasi najmłodsi uczniowie przygotowali się już do majowych świąt, tworząc piękne godła i flagi. Pamiętamy o 1 maja - Święcie Pracy, 2 maja - Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i 3 maja - Święcie Narodowym Trzeciego Maja! Wszystkim życzymy miłego świętowania!

      • Nasz wolontariat

      • Klasa VII A zorganizowała kawiarenkę, w której sprzedawała słodkości. Celem akcji była zbiórka pieniędzy na Malborskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt REKS. Udało się zebrać 585 zł. Wolontariusze ze szkolnego Koła Wolontariatu przekazali całą kwotę na potrzeby Stowarzyszenia. Brawo!!!

      • Szachowy weekend

      • 23 kwietnia, w bardzo dobrze obsadzonym Turnieju Szachowym o Puchar Ziemi Żuławskiej, Patrycja zdobyła 3 miejsce w kategorii zawodników do lat 18. W tej samej kategorii Julia wywalczyła 4 miejsce. W kategorii do lat 9 Natan wywalczył 3 miejsce, a jego brat Igor 10 miejsce w kategorii do lat 12.
       W Mistrzostwach Województwa Pomorskiego do lat 8 dziewcząt, które odbyły się 24 kwietnia w Gdyni, Karmelita wywalczyła tytuł Mistrzyni! Ogromne brawa dla wszystkich zawodniczek i zawodników!

      • Dziękujemy sponsorom!!!

      • Nasza reprezentacja szachowa, która szykuje się do walki w mistrzostwach Polski, potrzebowała wsparcia finansowego. Z ogromną radością chciałbym poinformować, że dzięki sponsorom udało nam się zebrać kwotę 2800 złotych!!! Chciałbym gorąco podziękować w imieniu swoim i naszych Mistrzów za okazane wsparcie następującym firmom, instytucjom i osobom prywatnym:

       - sponsor pragnący zachować anonimowość,
       - Związek Plantatorów Buraka Cukrowego w Malborku,
       - Państwo Andrzej i Ewa Rybczyńscy,
       - Firma Cet-Eko,
       - Cool School Nauka Języków Obcych,
       - PRoMocna – promocja i public relations,
        

       Teraz wszystko w rękach naszych szachistów!

       Krzysztof Keński

      • Dzień Ziemi

      • 22 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy "Dzień Ziemi". Kolor zielony był dominujący dzisiaj w naszych murach, bo uczniowie jak i nauczyciele ubrani byli na zielono. Nasz szkolny parking też był od rana mniej zastawiony bo realizowaliśmy challenge i kto tylko mógł zostawiał samochód w domu, a do szkoły przyjeżdżał rowerami, hulajnogami i oczywiście docierał pieszo. Na lekcjach obejrzeliśmy film, rozmawialiśmy i zrobiliśmy plakaty bo chcemy coraz bardziej świadomie dbać o naszą planetę!

      • Nasi sportowcy walczą

      • 22 kwietnia Nasi chłopcy z klas ósmych wzięli udział w Mistrzostwach Malborka i Powiatu w piłce nożnej, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

      • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

      • Wiosną 1940 roku co najmniej 21 768 obywateli Polski, w tym ponad 10 tys. oficerów Wojska Polskiego i Policji Państwowej, zostało rozstrzelanych na mocy decyzji najwyższych władz ZSRR. Przez 50 lat ZSRR zaprzeczał swojego udziału w tej zbrodni. 13 kwietnia, wraz z władzami naszego miasta i powiatu, uczciliśmy bohaterów! Wspominaliśmy też dzień 10 kwietnia 2010, kiedy w katastrofie lotniczej zginęło 96 osób. Wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką Marią Kaczyńską, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu.

      • Sportowy sukces naszej szkoły!

      • 13 kwietnia, zarówno dziewczęta jak i chłopcy naszej szkoły zajęli II miejsca w Mistrzostwach Malborka jak i Powiatu w piłce siatkowej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Gratulujemy!!!

      • Przepiękny występ uczennic klasy III a

      • 13 kwietnia, nasze artystki Natalia, Weronika, Natalia, Natalia, przygotowały dla uczniów klas 0 - III występ z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Uczennice zaśpiewały piosenki, do których przygotowały układ taneczny. Były również zagadki, konkurs plastyczny oraz upominki wielkanocne dla wszystkich dzieci. Dziewczyny!!! Jesteście rewelacyjne i profesjonalne w każdym calu!!! Brawa dla Was!!!
       Serdeczne podziękowania dla Pani Małgosi!

      • Klasa VI pamięta o bohaterach

      • 13 kwietnia Przed Wielkanocą uczniowie klasy VI A uporzadkowali grób pani Moniki Isdepskiej - byłej mieszkanki Kałdowa, która wspierala działalność tajnej organizacji Młody Las.  Zanieśli kwiaty i zapalili znicze.

      • Wyniki rekrutacji do oddziału przedszkolnego i do klasy 1 szkoły podstawowej

      • W zakładce REKRUTACJA opublikowane zostały listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia do oddziału przedszkolnego i do klasy 1 SP.

       Wyniki rekrutacji można sprawdzić w szkole (listy opublikowano na drzwiach wejściowych w widocznym miejscu) lub logując się na stronie elektronicznej rekrutacji dla rodziców.

       Rodzice dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia składają pisemne potwierdzenie woli zapisu w przedszkolu/szkole, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Termin złożenia potwierdzenia woli zapisu - do 20 kwietnia 2022 do godz. 15:00.

       Komisja rekrutacyjna przyjmuje dziecko do przedszkola/szkoły, jeżeli zostało zakwalifikowane do przyjęcia i  rodzice potwierdzili wolę zapisu oraz podaje do publicznej wiadomości:

      • Kiermasze 7 A

      • 12 kwietnia wybuchła nowa epidemia, epidemia charytatywnej przedsiębiorczości i stało się to w klasie VII A! Aż dwie grupy uczniów zorganizowały kiermasze słodkich przekąsek, a dochody ze sprzedaży zostały przeznaczone na dwa różne cele. Podczas wszystkich przerw stoiska były oblegane przez klientów, szczególnie tych z młodszych klas. Gratulujemy pomysłu i organizacji!!! Czekamy na następne inicjatywy!

      • I Pomorska Liga Szachowa - WYNIKI

      • W rozgrywkach wzięły udział 43 szkoły i 98 zawodniczek i zawodników. W klasyfikacji szkół, nasza szkoła zajęła 1 miejsce!!! Wśród wszystkich walczących, wygrała Julia z klasy 8A, a 6. miejsce zajął Kosma z klasy 8A! W klasyfikacji dziewcząt 2. miejsce zdobyła Patrycja z klasy 8A, a 5. miejsce wywalczyła Karmelita z klasy Ia. W klasyfikacji chłopców młodszych 5. miejsce zdobył Igor z klasy 3a, a 6. miejsce Natan z klasy Ia. Ogromne dzięki za walkę, sportowego ducha i reprezentowanie naszej szkoły!!! Gratulujemy sukcesów i czekamy na nagrody!

      • SZUKAMY SPONSORÓW DLA DRUŻYNY

      • Nasza drużyna szachistów, która w październiku 2021 wywalczyła tytuł Mistrza w finale województwa pomorskiego w szachach drużynowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej staje przed szansą walki w Mistrzostwach krajowych. Finał ogólnopolski odbędzie się w dniach od 9 do 12 maja 2022 r. w Tleniu (pow. świecki). Aby było to możliwe, musimy pozyskać fundusze na opłacenie opłaty startowej, wyżywienia, zakwaterowania i przejazdu tam i z powrotem dla 4 osobowej drużyny i 1 nauczyciela. Łącznie najprawdopodobniej wyniesie to ok. 3400 złotych (ostateczna kwota zależy od kosztów transportu, które w obecnie trudno oszacować z dużym wyprzedzeniem). Mając na uwadze powyższe, chciałbym prosić o pomoc w pozyskaniu sponsorów - firm, które chciałyby nas wesprzeć finansowo i opłacić wyjazd na Mistrzostwa naszym szachistom i szachistkom.

       Proszę kontaktować się w tej sprawie z panem Mariuszem lub bezpośrednio ze mną (telefon, edziennik lub kontakt osobisty). Termin zgłoszenia drużyny upływa 30 kwietnia 2022, więc musimy działać szybko. Z góry dziękuję za wsparcie.

       Pozdrawiam,
       Krzysztof Keński