• Pomoc dla Ukrainy

• W związku z napaścią Rosji na Ukrainę Szkoła Podstawowa nr 6 w Malborku włącza się w pomoc narodowi ukraińskiemu. W szkole będą zbierane środki opatrunkowe, artykuły higieniczne itp.

Okażmy naszą solidarność z potrzebującymi i zademonstrujmy przy okazji w ten sposób nasz sprzeciw wobec tej wojny. Liczy się każda pomoc i każdy wyraz wsparcia dla narodu walczącego z najeźdźcą.

Jeśli dysponują Państwo lokalami, które można by udostępnić uchodźcom, jeśli możecie zaoferować im zatrudnienie, przekazać materiały rzeczowe, jak żywność, ubrania, środki higieny, to można takie informacje zgłaszać, rzeczy dostarczyć do szkoły, która będzie przekazywać je dalej do odpowiednich instytucji pomocowych. Bardzo pożądane jest też wsparcie finansowe.

Na pomoc dla Ukrainy szkoła zorganizuje specjalną zbiórkę, uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Samorządu Uczniowskiego będą udostępniać puszki do których będzie można wrzucić datek.  Pieniądze zostaną przeznaczone do Polskiej Akcji Humanitarnej. Od jutra zbieramy rzeczy, które zostaną przekazane potrzebującym.

Lista potrzebnych rzeczy:

• bandaże
              • opatrunki,
              • środki dezynfekcyjne,
              • leki przeciwzakrzepowe,
              • środki przeciwbólowe,
              • śpiwory,
              • karimaty,
              • latarki

Lista potrzebnych rzeczy dla osób przybyłych z Ukrainy do Polski:

• pieluchy jednorazowe
              • chusteczki nawilżane
              • podpaski
              • szczoteczki do zębów
              • pasta do zębów
              • żel pod prysznic

Z góry dziękujemy za zaangażowanie w tę szczytną akcję

W razie pytań proszę o kontakt z pedagogiem szkolnym Małgorzatą Pacholec

552722035

malgorzata.pacholec@sp6.malbork.edu.pl

• 03 marca Dzień Drzwi Otwartych

• Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej szkoły w dniu 03 marca, o godzinie 17:00. Tego dnia odbędzie się Dzień Drzwi Otwartych, podczas którego można będzie bliżej poznać naszą szkołę. Szczególnie zapraszamy rodziców dzieci, które mają zamiar rozpocząć swoją przygodę w oddziale przedszkolnym oraz w pierwszej klasie!

• Wycieczka klasy 0

• Dnia 15 lutego przedszkolaki odwiedziły #Bibliotekę Pedagogiczną w Malborku, gdzie mogły przejść alejkami między półkami pełnymi książek. Pani bibliotekarka pozwoliła dzieciom zeskanować kod kreskowy książki, tak jak to się robi przed wypożyczeniem, następnie maluchy wysłuchały "Bajki o orle, który myślał, że jest kogutem" w formie teatrzyku z ilustracjami. Dzieci obejrzały wystawę papierowych figurek, a potem samodzielnie zrobiły kurczaczka z origami i pokolorowały obrazek.
              Byliśmy również zwiedzić Wieżę Ciśnień, gdzie po wysłuchaniu ciekawej histori udaliśmy się na samą górę, gdzie znajduje się punkt widokowy, do którego można się dostać krętymi schodami albo windą jadąca tylko do 3 poziomu. Przedszkolaki z wielkim zapałem wspinały się po schodach i liczyły kolejne stopnie. Po dotarciu na górę podziwiały widoki na miasto i okolice, wyszukując swojego domu i swojej szkoły.
              To był bardzo udany dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

• Zakończenie Dnia Bezpiecznego Internetu

• W ostatnim tygodniu przed feriami, podczas lekcji informatyki poznawaliśmy blaski i cienie technologii komputerowej. Wiemy, że współcześnie czeka nas wiele wyzwań związanych z kontaktami w Internecie, zamieszczaniem i korzystaniem z informacji, zażywaniem rozrywki... Musimy bardzo uważać na innych i siebie samych. Oto nasz przepis na rozpoznanie uzależnienia od gier komputerowych. Ciekawe, czy Ty potrafisz powiedzieć sobie „dość”?

• "Łańcuch przyjaźni" w I a

• Na zajęciach plastycznych uczniowie klasy I a, tworzyli kolorowe sylwetki z papieru. Każda postać jest inna i niesamowicie precyzyjnie wykonana, bo każdy z nas jest inny, niepowtarzalny i dla wszystkich jest miejsce w naszej szkole. Warto pielęgnować i dbać o dobre relacje. Zapraszamy do galerii. Brawa dla naszych kreatywnych pierwszaków!

• Bezpieczeństwo ponad wszystko!!!

• 10 lutego uczniowie klas 0 - IV, uczestniczyli w zajęciach na temat bezpieczeństwa, które przeprowadzili funkcjonariusze #Komendy Powiatowej Policji w Malborku. Uczniowie wysłuchali pogadanki dotyczącej bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Zostały omówione procedury dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Dowiedziały się również jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, a świadczyła o tym ilość zadawanych pytań.
              Dziękujemy za spotkanie!!!

• Zajęcia klasy 0 w Mediatece

• 10 lutego odbyły się fantastyczne zajęcia w Mediatece - "Do czego potrzebny nam miś?". Dzieci słuchały opowiadania o misiu, wyszukiwały pluszowe misiaki w bibliotece, bawiły się chustą animacyjną i karmiły misia. Na koniec zajęć narysowały wspólnie portret misia i nadały mu imię Łatek.

• Zapraszamy na zebrania z rodzicami

• 8 lutego 2022 (wtorek)
              15.30- klasa 1a
              16.00- oddział przedszkolny
              16.15- klasa 2a i 3a

9 lutego 2022 (środa)
              16.15- klasy 4-8
              Podczas zebrań prosimy o zastosowanie obowiązujących zasad sanitarnych.

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• Jak zwykle w lutym, startujemy z naszą akcją DBI. W tym roku, z powodu na ograniczenia pandemiczne, nasze aktywności odbędą się podczas lekcji informatyki.

Przypominamy też rodzicom o narzędziach chroniących dzieci przed szkodliwym korzystaniem z Internetu: https://ose.gov.pl/mochrona   Warto zobaczyć, przeczytać, skorzystać...

• Podróże klasy II a

• W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy II A wzięli udział w projekcie "Grenlandia". Po przeczytaniu fragmentu książki "Zaczarowana zagroda”, uczniowie zapoznali się z ciekawostkami związanymi z tą mroźną wyspą. Następnie, pracując w grupach, wykonali ciekawe plakaty które zostały wywieszone na korytarzu szkolnym.