• Aktualności

      • Zerówkowe jasełka

      • Dnia 22 grudnia przedszkolaki przedstawiły Jasełka.
       Głównym celem uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
       Mali aktorzy występowali we wspaniałych strojach i prezentowali się doskonale. Sala wypełniona była aniołkami, pasterzami, dziećmi oraz królami, którzy spieszyli do szopy, gdzie Maryja z Józefem opiekowali się Dzieciątkiem.
       Nasi artyści śpiewali kolędy i pastorałki. Na koniec dzieci złożyły wszystkim świąteczne życzenia.
       Tego dnia obchodziliśmy też Wigilię klasową. W sali odświętnie ubrane przedszkolaki wysłuchały życzeń, a następnie wszyscy zasiedli do pięknie przystrojonego stołu, na którym czekał świąteczny poczęstunek. Dzieci wykonały jeszcze pachnąca ozdobę z pomarańczy i goździków, którą zanieśli do swoich domów.
       Wszystkim życzymy zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęścia w Nowego Roku!!!

      • Zerówkowicze w Szkole Łacińskiej

      • Dnia 20 grudnia byliśmy w Szkole Łacińskiej na warsztatach świątecznych. Przedszkolaki samodzielnie robiły pierniczki, a po upieczeniu dekorowały kolorowym lukrem i ozdabiały różnymi posypkami.
       W czasie pieczenia pierników dzieci wykonały ozdobę - bałwanka ze skarpety. Braliśmy również udział w grach i zabawach ruchowych, takich jak wyścigi rzędów, rzucanie papierowymi śnieżkami itp. Mieliśmy również prawdziwa sesję zdjęciową, każdy mógł wybrać świąteczną ozdobę do zdjęcia. To były bardzo ciekawe warsztaty!!!

      • Magia świąt w młodszych klasach

      • Wigilia w klasach I-III, wizyta Mikołaja oraz wspólne kolędowanie na koncercie świątecznym. W takim magicznym nastroju spędziliśmy dzisiejszy dzień! Dziękujemy wychowawcom i rodzicom za organizację, pani Marcie oraz śpiewaczkom za koncert i wszystkim za świąteczny nastrój!

      • Kolędowanie z klasą

      • Klasy 8 radośnie kolędowały po hiszpańsku! Zobaczcie jak się bawili, może i Wy się pobawicie!

      • Zakończyła się Godzina Kodowania

      • 16 grudnia zakończyliśmy swój udział w tegorocznej Godzinie Kodowania. Tym razem w akcji wzięły udział przede wszystkim dzieci z klas młodszych. Po niewielkiej pomocy, wszyscy samodzielnie rozwiązywali zagadki programistyczne i kilkorgu osobom udało się zdobyć międzynarodowe certyfikaty podpisane przez samego pana Hadi Partovi - dyrektora generalnego organizacji Code.org. Gratulacje dla młodych programistów!

      • Zawieszenie zajęć stacjonarnych 20.12.2021-09.01.2022 r.

      • Zgodnie z opublikowanym rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 14 grudnia 2021 zawieszam na czas oznaczony prowadzenie w formie stacjonarnej działalności dydaktycznej,  wychowawczej i opiekuńczej Szkoły Podstawowej nr 6  im. Jana Kochanowskiego w Malborku w okresie od 20 grudnia 2021 r. do dnia 9 stycznia 2022 r. ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną powodującą zagrożenie zdrowia uczniów i pracowników szkoły.

       Zawieszenie to dotyczy oddziałów 1-8 szkoły podstawowej. Oddział przedszkolny realizuje zadania w trybie stacjonarnym na terenie szkoły.

       W okresie czasowego zawieszenia zajęć zadania Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Malborku są prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

       Uczniom klas 1-3, których rodzice nie są w stanie zapewnić opieki w dniach 20-22 grudnia 2021 oraz 3-5 stycznia 2022, placówka – na wniosek rodzica – umożliwia opiekę świetlicową. Pierwszeństwo w tej opiece mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Wniosek w tej sprawie proszę przekazać wychowawcy do jutra (piątek, 17.12.2021). Dzieci korzystające z takiej opieki będą realizować zajęcia w formie zdalnej na terenie szkoły.

       W przypadku uczniów, którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności nie będą mogli realizować zajęć w miejscu zamieszkania, szkoła organizuje zajęcia w sposób stacjonarny lub z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły.

       Na zajęcia przedszkolne, świetlicowe, zdalne, rewalidacyjne i inne prowadzone w trybie stacjonarnym mogą uczęszczać tylko i wyłącznie dzieci zdrowe bez żadnych objawów chorobowych.

       Na terenie szkoły będą mogły być organizowane na wniosek rodziców konsultacje indywidualne i grupowe dla uczniów przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty. Korzystanie z tych konsultacji jest dobrowolne i odbywa się po uprzednim uzgodnieniu terminu z nauczycielem.

       W czasie przerwy świątecznej od 23 do 31 grudnia 2021 r. oraz w dniach 6-7 stycznia 2022 szkoła nie prowadzi zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych. Powrót do zajęć na terenie szkoły nastąpi w poniedziałek 10 stycznia 2022 r.


       Pełna treść zarządzeń w tej sprawie znajduje się w na stronie głównej szkoły:

       Zarządzenie 19/2021/2022

       Zarządzenie 20/2021/2022


       Z życzeniami zdrowia,

       Krzysztof Keński

       Dyrektor Szkoły

      • Stroiki klasy II a

      • Samodzielnie wykonane ozdoby na świąteczny stół przygotowane przez uczniów klasy II A. Prawda, że wyglądają zjawiskowo?

      • Godzina kodowania

      • Jak co roku, dołączamy do światowej społeczności uczestników akcji "Hour of code". Godzina kodowania odbywa się każdego roku, dla uhonorowania pioniera informatyki, pani Admirał Grace Murray Hopper (rodzonej 9 grudnia 1906). To świetna zabawa i nauka! Zapraszamy wszystkich uczniów do wspólnych działań. Zdobywajmy międzynarodowe certyfikaty! Nasze aktywności będą odbywać się podczas zajęć świetlicowych i w ramach kółka programistycznego.

      • Zeróweczka w zamku

      • 14 grudnia 2021 roku oddział przedszkolny uczestniczył w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Zamkowym.
       Pani Ewa prowadziła nas po zamkowych komnatach ukazując różnorakie średniowieczne rodzaje okien.
       Dzieci poznały konstrukcje okna, które zbudowane było z małych okrągłych szybek, zwanych gomółkami. Byliśmy pod wrażeniem mogąc odwiedzić Letni Refektarz w Pałacu Wielkiego Mistrza i podziwiać okna z pięknymi kolorowymi szkiełkami.
       W kaplicy oglądaliśmy przepiękne witraże oraz słuchaliśmy legendy o św. Jerzym. Następnie udaliśmy się do jednej z sal, gdzie odbyły się zajęcia plastyczne. Najpierw dzieci wykonały witraże, potem poukładały w odpowiednie otwory ramy okiennej, a następnie mogliśmy podziwiać nasze dzieło. Na koniec przedszkolaki otrzymały świąteczne witraże, które bardzo starannie pokolorowały i podkleiły cienką bibułą. Nasze przepiękne witraże dzieci mogły zabrać do swoich domów. To były bardzo ciekawe zajęcia. Dziękujemy naszej pani Ewie!

      • I Pomorska Liga Szachowa Szkół Podstawowych II TURNIEJ

      • 11 grudnia w Parku Naukowo-Technologicznym w Gdańsku, odbył się drugi z turniejów w ramach I Pomorskiej Ligi Szachowej Szkół Podstawowych. Tym razem nasza reprezentacja była nieco szczuplejsza, ale nie mniej waleczna. Boje były zaciekłe i długie, a pod koniec zawodów dawało o sobie znać zmęczenie. Pomimo wszystko mamy kolejne sukcesy: Julia zdobyła I miejsce (to zaczyna być tradycją), a Patrycja III miejsce (oraz megaczekoladę) w kategorii dziewcząt! Gratulacje!!! Brawa dla całej ekipy: Julii, Patrycji, Igora, Kosmy i Natana za waleczność, zajęcie niezłych miejsc i godne reprezentowanie naszej szkoły! Dziękujemy też rodzicom za obecność i przytulasy w chwilach zwątpienia! Po pierwszym turnieju nasza szkoła prowadzi!

      • Cicha noc - świąteczne kolędowanie

      • Dnia 9 grudnia 2021 r. nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych w Mediatece pt. "Cicha noc - świąteczne kolędowanie". Dzieci zostały przyjęte ciepłą herbatką i koszem słodkości. Wysłuchały świątecznej inscenizacji o Aniołku i Diabełku, gdzie mogły wziąć udział w przedstawieniu. Marcel został przebrany za Mikołaja a Agatka i Lenka odegrały rolę reniferów. Było wielkie poruszenie, kiedy renifery ciągnęły sanie z Mikołajem i workiem prezentów.
       W dalszej części zajęć dzieci zostały podzielone na dwie grupy. Jedna grupa grała na instrumentach muzycznych, a druga tańczyła do kolędy "Przybieżeli do Betlejem". Maluchy chętnie brały udział we wszystkich zabawach. Nasi uczniowie pomogli również stroić Mediatekę w dłuuuugiii kolorowy łańcuch. Udało nam się osiągnąć 26 m długości. Brawo!!!

      • Poznaj Polskę

      • W ramach programu „Poznaj Polskę” uczniowie klas 4 – 8 szkoły podstawowej nr 6 w
       Malborku w dniach 08.11 – 10.11.2021 uczestniczyli w zorganizowanej trzydniowej
       wycieczce do Warszawy. Celem programu jest sposób na poznanie naszego dziedzictwa
       narodowego i kulturowego oraz popularyzacja osiągnięć polskiej nauki.
       Dzień pierwszy
       Pierwszego dnia po przyjeździe do stolicy około godziny 12.30 zostaliśmy powitani przez
       pilota wycieczki oraz panią przewodnik, która od razu zaprowadziła nas na Stare Miasto i w
       okolicę Zamku Królewskiego opowiadając różne ciekawe historie. Poruszając się po stolicy
       mijaliśmy ciekawe miejsce, np. Pałac Prezydencki – siedzibę prezydenta naszego kraju.
       Oprócz tego liczne kościoły, m.in. kościół św. Krzyża, gdzie w filarze nawy głównej znajduje
       się serce Fryderyka Chopina. Uczniowie dokładnie pamiętali tę ciekawostkę z lekcji muzyki,
       dlatego tak bardzo chcieli to zobaczyć. Intrygujące były również co kilkadziesiąt metrów
       znajdujące się ławki, na których można było na chwilę usiąść i włączając przycisk posłuchać
       fragmentów utworów Fryderyka Chopina. Ten dzień zakończyliśmy ciepłą obiadokolacją w
       restauracji, a udając się do hotelu, mieliśmy dodatkową atrakcję przejazdu metrem. Po czym
       dotarliśmy do hotelu na nocleg.
       Dzień drugi
       Tego dnia o godz. 8.30 mieliśmy śniadanie w formie bufetu szwedzkiego w hotelu, w którym
       spaliśmy. Po czym autokarem udaliśmy się do Zamku Królewskiego na zwiedzanie go od
       wewnątrz poznając tym samym bogaty fragment polskiej historii. Następnie udaliśmy się na
       Plac Piłsudskiego, aby zobaczyć o godz.12.00 uroczystą zmianę warty. Przypadkiem
       trafiliśmy akurat na generalną próbę związaną z obchodami święta 11 listopada. Na uczniach
       zrobiło to duże wrażenie, ponieważ nie tylko były przemowy, ale również wojsko polskie
       odśpiewało hymn narodowy z towarzyszeniem orkiestry. Potem udaliśmy się w stronę
       Centrum Pieniądza, a potem na cmentarz Powązki. Wieczorem czekała nas niespodzianka w
       postaci oświetlonych ogrodów w świątecznej atmosferze w Pałacu w Wilanowie. Na koniec
       dnia przejechaliśmy autokarem po stolicy oglądając, m.in. Sejm i Senat oraz Operę
       Narodową. Dzień zakończyliśmy w pizzerii.
       Dzień trzeci
       Rano, gdy wyjechaliśmy z hotelu udaliśmy się na Powązki Wojskowe oraz zwiedzaliśmy
       Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Łazienki Królewskie i Belweder.