• Aktualności

      • "Kwiecień - plecień"

      • W kwietniu pogoda często się zmienia. Czasem jest ciepło, czasem zimno, raz pada śnieg, a innym razem świeci cieplutkie słońce. Jak przedstawić ten miesiąc na obrazach? Jakie barwy są ciepłe, a jakie zimne? Odpowiedzi na te pytania poszukiwali uczestnicy kółka plastycznego. Chyba nieźle sobie poradzili...

      • Organizacja pracy szkoły od 19 kwietnia 2021

      • Szanowni Państwo,

       Zgodnie z zapowiedzią Ministra Zdrowia przedszkola i oddziały przedszkolne wracają do pracy stacjonarnej.

       W związku z powyższym od poniedziałku 19 kwietnia 2021 zajęcia w oddziale przedszkolnym zajęcia będą w formie stacjonarnej na terenie szkoły.

       Godziny otwarcia świetlicy szkolnej: poniedziałek-piątek 7:00-14:30


       W klasach I-III i IV-VIII nadal realizowane będą z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość za pośrednictwem platformy Google Classroom i Google Meet. 

       Jednocześnie informujemy, iż na wniosek rodzica zgodnie z rozporządzeniem możliwe jest zorganizowanie zajęć zdalnych na terenie placówki w następujących przypadkach:

       1.    Uczniowie klas I-III:
       a.    dzieci, których rodzice są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz rodziców dzieci, lub którzy realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

       2.    Uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej:
       a.    którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności nie mogą realizować zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość
       b.    którzy z uwagi na brak możliwości realizowania zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość nie mogą realizować tych zajęć w miejscu zamieszkania.
       Wniosek należy przesłać na skrzynkę mailową szkoły: szkola65@o2.pl

       Dyrekcja SP6 w Malborku

      • Zapraszamy najmłodszych

      • Ponieważ nasz oddział przedszkolny nadal dysponuje wolnymi miejscami, zapraszamy maluszki do naszej szkoły! Tu spotkają się z miłą i rodzinną atmosferą. Wezmą udział w różnorodnych zajęciach, które przyniosą im wiele radości i dumy z sukcesów. Uśmiechy naszych wychowanków nalepiej o tym świadczą!

      • Strategia RP na rzecz Młodego Pokolenia - zapisy

      • Na prośbę Pomorskiego Kuratora Oświaty - Pani Małgorzaty Bielang przesyłamy informację dotyczącą konferencji konsultacyjnej pt. "Strategia RP na rzecz Młodego Pokolenia" 

       Już 13 kwietnia odbędzie się kolejna z wojewódzkich konferencji konsultacyjnych, na której wszyscy młodzi ludzie z województwa pomorskiego otrzymają możliwość zgłaszania pomysłów do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Zapisy przyjmowane będą do 12 kwietnia.

       Konsultacje dla województwa pomorskiego odbędą się 13 kwietnia br. od godz. 17:00 do godz. 20:00 poprzez platformę Webex. Link do wydarzenia zostanie przesłany osobom zarejestrowanym na wydarzenie w wyznaczonym terminie.

       Ostateczny termin na wypełnienie formularza to poniedziałek (12.04.2021), do godz. 12:00.

       Zapraszamy na stronę https://www.gov.pl/dlamlodych, gdzie znajdą Państwo materiały dotyczące konsultacji.

       Zachęcam do obserwowania profili Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem na portalach społecznościowych, na których będziemy informować o pracach nad Strategią na rzecz młodego pokolenia.

       FB: https://www.facebook.com/RadaDialoguzMlodymPokoleniem/
       TT: https://twitter.com/Rada_Dialogu
       IG: https://www.instagram.com/rada_dialogu/

       Konsultacje „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia” to wydarzenie skupiające przedstawicieli środowisk młodzieżowych, uczniów, studentów i doktorantów z całej Polski, w trakcie którego podejmowane są dyskusje poświęcone ważnym tematom dla młodego pokolenia Polaków. Celem konsultacji wojewódzkich jest zebranie opinii i wypracowanie rozwiązań, które posłużą do stworzenia wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.

       Link do rejestracji:
       https://www.gov.pl/web/dlamlodych/trwaja-zapisy-na-konsultacje-strategii-dla-mlodziezy-w-woj-pomorskim

      • Czym zajmuje się strażak?

      • Podczas dzisiejszych zdalnych lekcji uczniowie klasy Ia poznali historię małego Wojtka, który marzył o tym, żeby zostać strażakiem. Dowiedzieli się również czym zajmuje się strażak oraz jakimi cechami powinien się wyróżniać.
       Następnie podczas zajęć komputerowych w programie graficznym uczniowie tworzyli pracę "Strażak w akcji".

      • „Nie umiera Ten, Kto zostaje w sercach bliskich...”

      • W imieniu całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Malborku, łącząc się w bólu i smutku, składamy całej Rodzinie Pani Alicji Sobczyńskiej wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci Męża.

       Dyrekcja SP nr 6

       im. Jana Kochanowskiego

       w Malborku