• Ubezpieczenie w nowym roku szkolnym 2019/2020

• Szanowni Państwo!

Od nowego roku szkolnego 2019/2020 w szkole nie będzie kontynuowane grupowe ubezpieczenie NNW dla uczniów.

Rodzice, jeśli mają taką wolę, ubezpieczają dzieci indywidualnie, korzystając z ofert ubezpieczeń dostępnych na rynku.

Szkoła ma obowiązek zawarcia umowy ubezpieczenia tylko w przypadku organizacji wycieczki zagranicznej.

Obecnie obowiązująca polisa grupowa wygasa wraz z końcem sierpnia 2019.

• Sukcesy w lekkoatletyce

• W czwartek 23 maja nasi uczniowie wzięli udział w Mistrzostwach Malborka w Indywidualnej LA w ramach IMSz. Oto nasi zwycięzcy: I miejsce- Oliwier Kaczmarek-bieg na 100 m, III m.- Magdalena Riebandt bieg na 1000 m. Gratulacje

• Nasze lekkoatletki

• 28 maja reprezentacja naszej szkoły w 4-boju LA dziewcząt w składzie: Patrycja Mikuła, Daria Gorjainow, Julia Szmidt, Patrycja Szklarczyk i Julia Gałązka zajęła 3 miejsce!!! Gratulacje!!!

• Sukces naszych anglistów

• W czwartek 23 maja 2019 nasi ósmoklasiści Zuzanna Gacek, Jakub Dąbrowski i Oliwier Kaczmarek wzięli udział w IX Powiatowym Konkursie Wiedzy z Języka angielskiego im. Katarzyny Czarneckiej organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Wincentego Pola w Nowym Stawie. Jest nam bardzo miło poinformować, że Kuba zajął pierwsze miejsce, a Zuzia drugie. Congratulations!!!!

• Konkurs wiedzy o Zamkach Gotyckich

• 15 maja br. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie wiedzy o zamkach gotyckich, zorganizowanym przez Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Malborka. Celem konkursy jest propagowanie wiedzy o historii dawnego państwa krzyżackiego. Dziękujemy wszystkim naszym reprezentantom, a w szczególności Jakubowi Dąbrowskiemu za zajęcie 3 miejsca oraz Magdalenie Gałązce za wyróżnienie.

• Konsultacje - zmiana terminu

• Szanowni Państwo!

W czwartek 30 maja 2019 zapraszamy na zebranie i konsultacje (przeniesione z dn. 6 czerwca 2019):

- 16:30 zebranie z rodzicami w sali gimnastycznej - zostaną przedstawione procedury bezpieczeństwa obowiązujące na terenie szkoły oraz informacje dot. osób i instytucji, do których można zgłosić się o wsparcie w sytuacjach wymagających pomocy psychologiczno-pedagogicznej;

- 17:00-17:45 - konsultacje z nauczycielami/wychowawcami

• Czysty Malbork

• 17 maja gościliśmy w Urzędzie Miasta gdzie odbyło się podsumowanie konkursów ekologicznych "Czysty Malbork". Mamy 10 laureatów: Lena Brodnicka, Maja Kucińska, Magdalena Kalinowska, Aleksandra Marchaj, Judyta Jezierska, Zuzanna Detmer, Stasiu Zdziebłowski, Antoni Rozalewicz, Julia Gałązka i Daria Gorjainow. Gratulujemy!

• Warsztaty profilaktyczne

•  Dnia 17.05.2019 rozpoczął się w naszej szkole cykl warsztatów profilaktycznych, który jest skierowany do uczniów klasy ósmej szkoły podstawowej.

Dzięki nawiązanej współpracy z Poradnią Profilaktyczno – Konsultacyjną MONAR w Malborku realizowany jest program FreD goes net. Jest to program wczesnej interwencji profilaktycznej rekomendowany przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Instytut Psychiatrii i Neurologii.

Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza przyczyni się do właściwych wyborów życiowych naszych uczniów.

mgr Barbara Langowska, Psycholog szkolny

• Czas wycieczek

• 14 maja, klasy VI i VII były na wycieczce w Sea Park Łeba i ZOO egzotycznych zwierząt w Tuchlinie. Trzeba było nielada odwagi, aby pogłaskać legwana i obcować z wężami, ale nasi dali radę!

• Nasze maluchy w grodzie Kopernika

• 13 maja nasze pociechy z klas 0-III gościły w Toruniu. Dzieci odwiedziły dom naszego wielkiego astronoma, krzywy dom, a to wszystko w przebraniach średniowiecznych rycerzy i dam serca. Najlepsze były oczywiście prawdziwe i bardzo twarde totuńskie pierniki!

• Mamy brąz!!!

• 13 maja w Mistrzostwach Malborka w piłce nożnej, rozgrywanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, nasi chłopcy zajęli III miejsce! Dziękujemy za trud, walkę i gratulujemy sukcesu!!!

• Opowieść prawdziwa

• 10 maja odwiedził naszą szkołę prawdziwy powstaniec warszawski pan Piotr Lubienski. Roztoczył przed naszymi uczniami wstrząsający obraz Powstania Warszawskiego. Opowiadał o swoich losach i bohaterach powstania, których poznał i z którymi ramię w ramię walczył. Była to chyba najciekawsza i nabardziej autentyczna lekcja historii. Bardzo dziękujemy za wspaniałą opowieść, będziemy ją pamiętać!!!

• Nasze sreberka!!!

• 10 maja Przedstawiamy: P. Mikuła, M. Kalinowska, J. Gałązka, P. Szklarczyk, D. Gorjainow, A. Pidek - zdobywczynie II miejsca w Mistrzostwach Malborka i III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w mini piłce nożnej. Gratulacje!!!

• Rocznica zakończenia II Wojny Światowej

• 08 maja, 74 lat temu zakończyła się II Wojna Światowa na terenach Europy. Pamiętając o wielkich ofiarach jakie poniosło w tym konflikcie nasze państwo, uczestniczyliśmy we wspólnym złożeniu kwiatów pod Pomnikiem Celników. Nigdy więcej wojny!!!

• 228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• Nasza młodzież z pocztu sztandarowego wzięła udział w uroczystej mszy świętej z okazji uchwalenia w 1791 r. pierwszej w Europie konstytucji. W obchodach tego święta byli obecni nasi włodarze, poczty sztandarowe szkół, organizacji mundurowych, związków kombatanckich oraz mieszkańcy Malborka.