• Nasi uczniowie i uczennice (25!) znalazło się w grupie 283 stypendystów, którym Burmistrz Miasta Malborka pan Marek Charzewski przyznał stypendium za wysokie wyniki w nauce! Gala wręczenia stypendiów odbyła się 12 marca 2025 w auli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Malborku.

          Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy!



          (więcej na: https://82-200.pl/9021,283-uczniow-szkol-podstawowych-otrzymalo-stypendium-burmistrza.html)

          Wykorzystano zdjęcie ze strony 82-200.pl
        • Drogie Panie i Dziewczęta!

          W tym szczególnym dniu życzymy Wam, abyście nigdy nie traciły wiary w siebie i swoje możliwości. Niech każdy dzień przynosi Wam nowe wyzwania, które z odwagą i determinacją będziecie pokonywać. Pamiętajcie, że jesteście wyjątkowe i niepowtarzalne!
        • Ferie zimowe czas zacząć! Od 17 do 28 lutego macie czas na odpoczynek i zabawę.

          Co Was czeka?

          - Dwa tygodnie wolnego od szkoły!

          - Czas na zimowe szaleństwa na śniegu, sankach, łyżwach... (zależy od warunków pogodowych;-)
        • Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Malborku w związku z odnotowanym szczytem zachorowań na grypę (problemami z dostaniem się do lekarza rodzinnego lub pediatry i pełnym obłożeniem w szpitalach) przekazał do wykorzystania rekomendacje dot. profilaktyki grypy sezonowej.

          PPIS w Malborku zwraca uwagę na potrzebę stosowania dobrych praktyk higienicznych, takich jak:

          - unikanie zatłoczonych miejsc i kontaktu z chorymi,

          - dbanie o skuteczną wentylację pomieszczeń,

          - zasłanianie ust i nosa podczas kaszlu lub kichania,

          - regularna higiena rąk,

          - stosowanie masek w celu ochrony nosa i ust w zamkniętych, zatłoczonych pomieszczeniach,

          - w przypadku wystąpienia objawów choroby zgłoszenie się do lekarza.



          Szczepienia przeciw grypie chronią również przed powikłaniami pogrypowymi, które mogą pozostawić zdrowotne konsekwencje do końca życia. Jednocześnie zalecenia WHO i wielu towarzystw naukowych wskazują, że szczepienie przeciw grypie powinno obejmować zdrowe dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, osoby starsze, pacjentów z grup podwyższonego ryzyka bez względu na wiek, a także kobiety w ciąży. Szczepienie dzieci, szczególnie w wieku przedszkolnym i szkolnym odgrywają bardzo ważną rolę w rozprzestrzenianiu wirusa grypy, tj. zapewniają ochronę im samym oraz pośrednio chronią osoby starsze, jak również i pacjentów z grup podwyższonego ryzyka. W sezonie infekcyjnym 2024/2025 bezpłatne szczepienia obejmują dzieci do 18 r. ż., seniorów po 65 r. ż. oraz kobiet w ciąży. Pozostałe grupy wiekowe mają refundację na szczepienie w wysokości 50 %.

          Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Malborku zachęca również do zapoznania się i wykorzystania informacji Głównego Inspektora Sanitarnego.

          Poniżej linki do stron GIS:


          https://www.gov.pl/web/gis/biezaca-dzialalnosc-panstwowej-inspekcji-sanitarnej-kontrolaszczepien-sytuacja-epidemiologiczna-i-infekcje-sezonowe-bezpieczne-ferie-wspolpraca-dlazdrowia-publicznego
          https://www.gov.pl/web/gis/grypa-sezonowa
          https://www.gov.pl/web/gis/infekcje-ukladu-oddechowego
          https://www.gov.pl/web/gis/jak-myc-rece-instrukcja-mycia-rak
        • Na prośbę Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie publikujemy ulotek związanych z pieczą zastępczą. Centrum szuka osób, które rozważają możliwość stworzenia bezpiecznego i kochającego domu dla dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się w swoich rodzinach biologicznych.

          Rodzina zastępcza to szansa na lepsze życie dla dziecka, a także niezwykłe doświadczenie dla osób, które zdecydują się na ten krok. Jeśli czujesz, że możesz podarować dziecku miłość i wsparcie, zgłoś się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Malborku.

          Więcej informacji można uzyskać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Malborku (https://pcpr.powiat.malbork.pl/kontakt-1)
        • W okresie jesienno-zumowym do odwołania w szkole obowiązuje obuwie zmienne.
        • Naczelną zasadą wszystkich działań podejmowanych przez personel placówki jest działanie dla dobra dziecka i w jego najlepszym interesie. Członkowie personelu placówki traktują dziecko z szacunkiem oraz uwzględniają jego potrzeby. Wersja zupełna i skrócona Standardów Ochrony Dzieci przed Krzywdzeniem w Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Kochanowskiego dostępne są zakładce dokumenty. Prosimy o zapoznanie się z ich treścią.
            • I Pomorska Liga Szachowa - WYNIKI

              W rozgrywkach wzięły udział 43 szkoły i 98 zawodniczek i zawodników. W klasyfikacji szkół, nasza szkoła zajęła 1 miejsce!!! Wśród wszystkich walczących, wygrała Julia z klasy 8A, a 6. miejsce zajął Kosma z klasy 8A! W klasyfikacji dziewcząt 2. miejsce zdobyła Patrycja z klasy 8A, a 5. miejsce wywalczyła Karmelita z klasy Ia. W klasyfikacji chłopców młodszych 5. miejsce zdobył Igor z klasy 3a, a 6. miejsce Natan z klasy Ia. Ogromne dzięki za walkę, sportowego ducha i reprezentowanie naszej szkoły!!! Gratulujemy sukcesów i czekamy na nagrody!

            • SZUKAMY SPONSORÓW DLA DRUŻYNY

              Nasza drużyna szachistów, która w październiku 2021 wywalczyła tytuł Mistrza w finale województwa pomorskiego w szachach drużynowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej staje przed szansą walki w Mistrzostwach krajowych. Finał ogólnopolski odbędzie się w dniach od 9 do 12 maja 2022 r. w Tleniu (pow. świecki). Aby było to możliwe, musimy pozyskać fundusze na opłacenie opłaty startowej, wyżywienia, zakwaterowania i przejazdu tam i z powrotem dla 4 osobowej drużyny i 1 nauczyciela. Łącznie najprawdopodobniej wyniesie to ok. 3400 złotych (ostateczna kwota zależy od kosztów transportu, które w obecnie trudno oszacować z dużym wyprzedzeniem). Mając na uwadze powyższe, chciałbym prosić o pomoc w pozyskaniu sponsorów - firm, które chciałyby nas wesprzeć finansowo i opłacić wyjazd na Mistrzostwa naszym szachistom i szachistkom.

            • Projekt edukacyjny w klasie I a

              W tym tygodniu uczniowie klasy 1 z wielkim zaangażowaniem przystąpili do realizacji projektu "Potrzeby roślin". Pierwszy etap dotyczył przygotowania i planowania. Uczniowie podzieleni na zespoły przygotowali oznaczenia na butelki, dzienniczek obserwacji oraz planowali doświadczenie. Kolejny etap to postawienie pytań badawczych i umieszczenie kwiatów w oznaczonych butelkach. Próbki kontrolne to: 1 - kwiat z dostępem do wody i światła, 2 - kwiat bez dostępu do wody, 3 - kwiat całkowicie zanurzony w wodzie, 4 - kwiat bez dostępu do światła, ale z dostępem do wody. Przez pięć dni pierwszoklasiści zapisywali zaobserwowane zmiany w dzienniczku. Wnioski wyciągnięte i wszystko odpowiednio udokumentowane. To był fajny tydzień wspólnego doświadczania i pracy zespołowej. Zapraszamy do galerii.

            • Klasa 0 spotyka pana Poetę

              07 kwietnia, dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły Mediatekę, gdzie wzięły udział w literackich zabawach z poezją. Głównym punktem wizyty była prezentacja bajek Pana Poety, do którego autor przygotował kreatywne zabawy. Najpierw autor twórczo wyrecytował z pomocą pacynek swoje bajki o "Kurze, co była na diecie" i "Kaczce co przebrała miarkę", a następnie zaprosił dzieci do wspólnej zabawy. Podczas spotkania dzieci wykonały ptaki z kolorowych balonów. Bajki Pana Poety rozbawiły dzieci, a także przekazały im kilka mądrych życiowych prawd. Na zakończenie zakupiliśmy książkę Pana Poety z osobistą dedykacją. Kilkoro dzieci udzieliło również wywiadu na temat spotkania z Poetą dla radia Malbork.

            • Dzień Wiedzy o Autyzmie

              6 kwietnia w szkole odbyły się zajęcia na temat Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie. Dzieci zapoznały się z pojęciem autyzm oraz z charakterystycznymi cechami jakie występują u osób z tym zaburzeniem. Poznały problemy osób ze spektrum autyzmu i ich trudności w rozumieniu świata. Mogliśmy rozbudzić tolerancję wobec rówieśników, którzy inaczej rozwijają się i dostrzegają świat. Dzieci obejrzały filmik, który pomógł im zrozumieć takie osoby oraz uczestniczyły w zabawach sensorycznych. Wspólnie wykonaliśmy plakat o autyzmie, aby zawiesić go na szkolnym korytarzu!

            • "Plastek i jego zaczarowane pudło”

              31 marca 2022 Czym ludzie dawniej czyścili zęby, do czego używamy ropy naftowej oraz skąd się biorą tworzywa sztuczne? Uczestnicząc w zajęciach edukacyjnych w Mediatece uczniowie klasy II A pogłębili swoją wiedzę na temat ekologii. Były również doświadczenia oraz improwizacja przedstawienia. Śmiechu było co niemiara! Zapraszamy do galerii.

            • Zajęcia edukacyjne w Mediatece

              Podczas zajęć edukacyjnych 31 marca, dzieci wysłuchały opowiadania o "Bartku Brudasku" oraz rozmawiały na temat dbania o zdrowie. Nasze maluchy rozwiązywały zagadki i bawiły się w kalambury. Następnie rozpoznawały dotykiem przedmioty związane z dbaniem o higienę i pląsały przy piosence!

            • Zajęcia edukacyjne w Mediatece

              Podczas zajęć edukacyjnych w dniu 30 marca, dzieci wysłuchały opowiadania o "Bartku Brudasku" oraz rozmawiały na temat dbania o zdrowie. Nasze maluchy rozwiązywały zagadki i bawiły się w kalambury. Następnie rozpoznawały dotykiem przedmioty związane z dbaniem o higienę i pląsały przy piosence:)

            • Warsztaty w Szkole Łacińskiej

              29 marca 2022, uczniowie klasy I i III uczestniczyli w wielkanocnych warsztatach. Podczas zajęć dzieci wysłuchały opowieści o świątecznych tradycjach oraz wykonały wielkanocnego baranka z papieru. Niesamowitą atrakcję stanowiły samodzielnie przygotowane i ozdobione pyszne ciasteczka. Każdy z uczestników warsztatów skorzystał również z profesjonalnych zdjęć w fotobudce. Wrażeń i uśmiechu na buziach było mnóstwo. To był super dzień!!!

            • Krakowski dzień w II a

              Kraków to piękne miasto. Uczniowie klasy II a przekonali się o tym podczas zajęć. Po wysłuchaniu legend związanych z miastem Kraków, uczniowie kolorowali najważniejsze miejsca i zabytki znajdujące się w Krakowie, następnie dzieci pracowały z mapą, na której wskazywały to urodziwe miasto nad Wisłą. Jednak najbardziej atrakcyjnym akcentem tych zajęć była możliwość ubrania stroju krakowskiego. To były bardzo atrakcyjne i kolorowe lekcje!!!

            • Mali ogrodnicy!

              24 marca uczniowie najmłodszych klas uczestniczyli w warsztatach ogrodniczych. Zajęcia zaczęły się od rozmowy o potrzebach roślin, niezbędnych warunkach do ich wzrostu. Następnie pani Beata zamieniła naszych uczniów w ogrodników! Każdy samodzielnie sadził swojego kwiatka. Dla niektórych były to pierwsze ogrodnicze kroki, ale wszyscy dali radę! Na zakończenie, każdy uczeń otrzymał dyplom Małego Ogrodnika i gratulacje. To były wspaniałe zajęcia! Dziękujemy Pani Beato!

      • Partnerzy i Programy

        • Malborski Portal Edukacyjny
        • SKS - Szkolny Klub Sportowy
        • Muzeum Zamkowe w Malborku
        • Pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie
        • Telefon zaufania dla dzeci i młodzieży
        • Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień
        • Mały Mistrz
        • Aktywna Szkoła: Aktywny do Kwadratu
      • Herb Polski
      • Logowanie

      • Galeria zdjęć

          brak danych
      • Godziny dzwonków

        Piątek 18.04.2025
      • Biuletyn informacji publicznej