• Występ taneczno-akrobatyczny naszych uczennic z klas I-III

• 10 czerwca dziewczynki zaprezentowały swój talent, a na występ zaprosiły koleżanki i kolegów ze swoich klas oraz nasze najmłodsze szkolne dzieci. Były gwiazdy, szpagaty, piramidy, taniec… Ten udany pokaz dostarczył wszystkim dużo pozytywnych wrażeń. Brawo dziewczyny!!!

• Projekt w klasie II a

• Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z informacjami na temat dwóch kontynentów: Australii i Afryki. Po obejrzeniu filmów z ciekawostkami, uczniowie podzielili się na zespoły i wykonali plakaty. Jedną z najbardziej kluczowych cech pracy w grupie jest komunikatywność. Jest to także wspaniała okazja do wspólnych planów, rozmów i kreatywności. Zapraszamy do galerii!

• Być jak Van Gogh

• 09 czerwca, na lekcji plastyki uczniowie klasy 1a zainspirowani obrazem Vincenta van Gogha "Ogród kwiatowy" postanowili naśladować mistrza. Malowanie patyczkami kosmetycznymi pozwoliło stworzyć najmłodszym a’la impresjonistycznego dzieła. Zapraszamy do obejrzenia prac naszych artystów!

• Przyroda pod lupą w I a

• 08 czerwca, pierwszoklasiści postanowili kreatywnym okiem zajrzeć do świata przyrody. Było tajemniczo, zaskakująco i odkrywczo. Ależ to wszystko ciekawe! Zapraszamy do galerii czerwca.

• Tworzymy filmy

• Jak stworzyć film animowany? Tego dowiedzieliśmy się podczas zajęć kółka plastycznego. Narysowaliśmy postacie, wycięliśmy je i wymyślaliśmy różne pozy. Ciekawe, czy podoba się wam nasz filmik?

• Biesiada pod lipą 2022

• 03 czerwca, po latach pandemii, nareszcie odbył się nasz festyn "Biesiada pod lipą"! Jak nakazuje tradycja, były stoiska z przysmakami, genialne występy zespołów i solistów wokalnych, instrumentalnych i tanecznych. Była też loteria fantowa (gratulacje dla zwycięzcy!), ale najważniejsze, że była pogoda nad nami i w naszych sercach! Dziękujemy pani Marcie za organizację, nagłośnienie i przygotowanie występów. Uczennicom, uczniom za występy i ciężką pracę. Rodzicom za przygotowanie kramików! Nauczycielkom, nauczycielom i pracownikom szkoły za pracę! Dzięki naszej Szkolnej Rodzinie zabawa była na medal! Koniecznie powtórzmy to za rok!!! Więcej zdjęć w galerii "Biesiada 22"! Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy!

• Tydzień bibliotek

• 02 czerwca w ramach Tygodnia Bibliotek, reprezentanci klasy V a wzięli udział w grze terenowej organizowanej przez malborską bibliotekę pedagogiczną. Uczniowie dzielnie przemierzali ulice Malborka odwiedzając punkty kontrolne i wykonując zadania. Jeśli chcesz dowiedzieć się, gdzie jest Biblioteka Klubu Garnizonowego lub ile schodów jest w wieży ciśnień, zapytaj Weronikę, Nadię i Miłosza. Zabawa była świetna. Czekamy na kolejne wyzwania.

• Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół

• Od 30 maja do 1 czerwca w Pokrzywnej, nasza drużyna szachowa walczyła w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Początkowo klasyfikowana była na miejscu 10, w klasyfikacji końcowej zajęła miejsce 9. Gratulacje za tak wysoką pozycję, brawa za walkę i sportową postawę! Poza walkami był czas na wypoczynek w pięknym otoczeniu. Więcej zdjęć w galerii czerwca.

• Dzień Dziecka

• Niesprzyjająca pogoda nie zniechęciła maluchów do świętowania Dnia Dziecka. Rozpoczęliśmy od pikniku jakiego jeszcze nie było, gdyż kocyki rozłożyliśmy w klasie i bawiliśmy się świetnie. Były gry planszowe, ulubione zabawki, mecz piłki nożnej, konkursy z balonami, zumba, dużo prezentów i mnóstwo słodkości. To był super dzień pełen radości i dziecięcych uśmiechów. Bardzo dziękujemy dziewczynkom z klasy III oraz uczniom z klasy VIII za kreatywne umilenie nam świętowania!!!

• Smak na języku

• 27 maja Na języku polskim może być smacznie! Ostatnio na zajęciach j. polskiego kl. IVa poznawała tajniki redagowania przepisów kulinarnych. Uczniowie, na podstawie własnych przepisów wykonali w domu różne smakołyki!