• Aktualności

      • Wygraliśmy plebiscyt na ulubioną szkołę!

      • W tym tygodniu zostały opublikowane wyniki plebiscytu na ulubioną szkołę organizowanego przez ELeclerc. W nagrodę orzymaliśmy 240 ryz papieru! Dziękujemy wszystkim głosującym na nas, ELeclerc za organizację plebiscytu oraz pani Jadwidze i pani Agacie Piwowar za organizację transportu. No i oczywiście siłaczom z 8 A, którzy pomogli w noszeniu kartonów! Miło być miłą szkołą, to wielkie wyróżnienie dla nas!

      • Wybory Samorządu Uczniowskiego

      • 16 września odbyły się wybory członków Samorządu Uczniowskiego. Wszystkie procedury odbyły się sprawnie i bez zakłóceń, więc wybory są ważne! O wynikach możemy się przekonać z protokołu Komisji Wyborczej złożonej z przedstawicieli klas IV-VIII, umieszczonej w szkole. Pierwsze posiedzenie Samorządu odbędzie się 21 września, z uczestnictwem pana Dyrektora!

      • Nowe zasady fotografowania w placówkach oświatowych w czasie pandemii koronawirusa

      • W związku z nowymi zasadami organizacji pracy w Placówkach Oświatowych, jako firma współpracująca, chcielibyśmy przedstawić Państwu zasady, na których nasza obecność na terenie placówki będzie bezpieczna dla osób znajdujących się wewnątrz.
       Obecność przedstawiciela lub fotografa Mawi Foto Sp. z o.o. będzie się ograniczała wyłącznie do niezbędnych działań zgodnych z wcześniejszymi ustaleniami i podpisaną umową.
       Każdy pracownik Mawi Foto Sp. z o.o. jest przeszkolony w zakresie ochrony przeciw zakażeniu COVID 19. Będzie posiadał aktualne osobiste dane w zakresie spełnienia obecnych warunków epidemicznych. Ponad to, podczas pobytu w placówce oświatowej, będzie miał niezbędne środki ochrony.
       Zbliżanie do dzieci i personelu ma być utrzymane w zachowaniu dystansu min. 1,5 metra.
       Fotograf powinien mieć wyznaczone miejsce do pracy (fotografowanie) przez dyrektora placówki.
       Na miejscu pojedyncze klasy/grupy, będą fotografowane z zachowaniem ustalonego dystansu.

       Zapraszając do współpracy z góry dziękujemy za umożliwienie nam bezpiecznej pracy w Państwa
       Placówce w roku szkolnym 2021/22
       Z poważaniem Zarząd Mawi Foto

      • Zarządzenie Dyrektora w sprawie powołania Szkolnej Komisji Wyborczej do przeprowadzenia wyborów w dniu 29 września 2021 r. do Młodzieżowej Rady Miasta Malborka IX kadencji 2021-2023

      • Zarządzenie nr 2/2021/2022

       Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Malborku

       z dnia 10 września 2021 r.

        

       w sprawie: powołania Szkolnej Komisji Wyborczej do przeprowadzenia wyborów

       w dniu 29 września 2021 r. do Młodzieżowej Rady Miasta Malborka IX kadencji 2021-2023

        

       Na podstawie Zarządzenia Nr 134/2021 Burmistrza Miasta Malborka z dnia 20 sierpnia 2021 r. w sprawie zarządzenia wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta Malborka zarządza się, co następuje:

        

       § 1.

       Powołuję Szkolną Komisję Wyborczą w Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Malborku do przeprowadzenia wyborów w dniu 29 września 2021 r. do Młodzieżowej Rady Miasta Malborka IX kadencji 2021-2023 w następującym składzie:

        

       1. Przewodniczący – Mariusz Dudek – przedstawiciel dyrektora szkoły,

       2. Zastępca Przewodniczącego – Patrycja Szklarczyk – uczennica klasy 8a

       3. Członek – Judyta Jezierska – uczennica klasy 8b

       4. Członek – Klaudia Zawadzka – uczennica klasy 7a

        

        

       § 2.

       1. Do zadań Okręgowej Komisji Wyborczej należy:

        1. przyjmowanie zgłoszeń kandydatów w terminie do 17.09.2021 godz. 14:00 r. i w miejscu ustalonym z dyrektorem szkoły,
        2. podanie do publicznej wiadomości informacji o liście kandydatów na radnych w danym okręgu wyborczym – szkole
        3. kampania wyborcza na terenie okręgu wyborczego – szkoły od 20.09.2021 do 27.09.2021 r.
        4. przygotowanie kart do głosowania (zgodnie z listą uczniów w szkole) 28.09.2021 r
        5. przeprowadzenie wyborów w okręgu wyborczym - szkole - 29.09.2021 r. od 9.00 do 14.00
        6. obliczenie wyników głosowana, sporządzenie protokołu oraz podanie wyników głosowania do wiadomości poprzez wywieszenie kopii protokołu w Szkołach - 30.09.2021 r.
        7. przekazanie oryginału protokołu do Biura Rady Miasta pok. 112 i 113 lub e mailem biurorady@um.malbork.pl

        

       § 3.

       Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

        

       § 4.

       Skład Okręgowej Komisji Wyborczej podlega podaniu do publicznej wiadomości przez wywieszenie na tablicy ogłoszeń i publikacji na stronie internetowej szkoły www.sp6malbork.edupage.org

        

       Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Kochanowskiego
       Krzysztof Keński

      • Świetlicowi artyści w plenerze

      • Pogoda pozwala nam na świetne zabawy pod błękitnym niebem. Podczas zajęć świetlicowych zorganizowliśmy sobie mini plener malarski. Nareszcie można było popuścić wodze artystycznej fantazji i temperamentom!

      • Bezpłatna infolinia wsparcia psychologicznego

      • Ministerstwo Edukacji i Nauki w celu zapewnienia wsparcia psychologicznego dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19 uruchamia bezpłatną infolinię.

       Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

       Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

       Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl

      • Informacja na temat planowanej fluoryzacji w klasach I-VI

      • Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia z 24 września 2013 r. w sprawie organizacji profilaktycznej opieki zdrowotnej nad dziećmi i młodzieżą (Dz. U. z 2016 r. poz. 86) pielęgniarka szkolna prowadzi u uczniów szkoły podstawowej (klasy I – VI)  profilaktykę fluorkową mającą na celu przeciwdziałaniu próchnicy zębów.

       Na podstawie badania   wykonanego przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną  ilość  fluoru w wodzie pitnej na terenie miasta Malborka osiąga stężenie na poziomie, który  warunkuje konieczność przeprowadzenia   fluoryzacji   metodą nadzorowanego szczotkowania zębów preparatami fluorkowymi w sześciu sesjach w ciągu roku szkolnego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami dopuszczalne jest prowadzenie fluoryzacji w szkołach. Z łatwością można zachować dystans społeczny między uczniami, a także wysoki poziom higieny, a więc nie trzeba obawiać się wzrostu ryzyka zakażenia Covid19. (stanowisko SANEPIDU i Ministerstwa Zdrowia)

       W związku z powyższym w Naszej szkole od października uczniowie klas I-VI zostaną objęci   nadzorowanym szczotkowaniem uzębienia. Ze swojej strony zapewniamy rzetelną i fachową opiekę or0az nieodpłatne dostarczenie preparatów fluorkowych (żel do fluoryzacji Elmex). Aby szczotkowanie zębów  było przeprowadzone zgodnie z zasadami higieny proponuję użycie szczoteczek jednorazowych, których koszt poniosą Rodzice uczniów podlegających fluoryzacji (około 0,40 gr. jedna szczoteczka czyli całość 2.40)

       Dokładny harmonogram, zasady oraz organizacja fluoryzacji będzie przedstawiony Państwu w późniejszym terminie.

       Jednocześnie nadmieniam, że filarami zapobiegania chorobie próchnicowej są higiena jamy ustnej, prawidłowe odżywianie oraz stosownie środków profilaktycznych zawierających fluor.  (stanowisko Instytutu Matki I Dziecka).  Wychowawcy poszczególnych klas na zebraniach z rodzicami będą rozdawać druki:  wyrażenie zgody na objęcie Państwa dziecka opieką pielęgniarską.

       W razie jakichkolwiek pytań  proszę zgłaszać się do gabinetu pielęgniarskiego. Gabinet czynny w godzinach 7:30-15:00 w każdy poniedziałek i w każdy czwartek oprócz 1. czwartków miesiąca.

       Katarzyna Łopata, pielęgniarka szkolna

      • Zebrania z rodzicami - 9 września 2021 r.

      • Zapraszamy rodziców i opiekunów prawnych na zebranie z wychowawcami klas.

        

       Termin: 9 września 2021, czwartek

       Forma: Stacjonarna

        

       Godzina 16:00

       Klasa 0, sala 27, wejście od strony boiska

       Klasa 1a, sala 28, wejście od strony boiska

       Klasa 4a, sala 10, wejście od szatni SP

       Klasa 5a, sala 12, wejście od szatni SP

       Klasa 8b, sala 14G, wejście od strony dawnego gimnazjum

        

       Godzina 16:30

       Klasa 2a, sala 30, wejście od strony boiska

       Klasa 3a, sala 29, wejście od strony boiska

       Klasa 6a, sala 11, wejście od szatni SP

       Klasa 7a, sala 06, wejście od strony dawnego gimnazjum

       Klasa 8a, sala 13, wejście od szatni SP

        

       Prosimy o zachowanie obowiązujących wytycznych sanitarnych.

      • Kampania wyborcza

      • Od poniedziałku rozpoczęła się kampania wyborcza do Samorządu Uczniowskiego. Z wywieszanych na ścianach szkolnych korytarzy plakatów, możemy poznawać zamiary przyszłych organizatorów uczniowskiego życia. Czytajcie, myślcie i podejmujcie decyzje. Wybory już 16 września!

      • 8a kibicuje!

      • 07 września klasa 8a kibicowała reprezentacji Polski w piłce nożnej U-17 w międzynarodowym "Turnieju o Puchar Syrenki" organizowanym przez PZPN. Dzisiaj w Malborku odbył się "mały finał" czyli mecz o 3miejsce. Polska 3 miejsce!!! 

      • Szkolna świetlica

      • Korzystając ze słonecznej pogody, staramy się jak najczęściej harcować na świeżym powietrzu. Wiadomo, ruch = uśmiech, ale czasem warto odpocząć w cieniu drzew.

      • Organizacja wejść do szkoły dla uczniów od 2 września 2021 r.

      • Wejście do szkoły dla uczniów odbywa się w wyznaczonych godzinach i miejscach:

       Klasy 0-III

       7:40-7:50 – klasa 1a – wejście przy sali gimnastycznej (Wejście nr 2)

       7:40-7:50 – klasa 2a – wejście przy sali 27SP (Wejście nr 1)

       7:50-8:00 – klasa 3a – wejście przy sali gimnastycznej (Wejście nr 2)

       7:50-8:00 – oddział zerowy – wejście przy Sali 27 (Wejście nr 1)

        

       Klasy IV-VIII

       7:35-7:40 – klasa 8a – wejście przy szatni SP (Wejście nr 3)

       7:40-7:45 – klasa 6a – wejście przy szatni SP (Wejście nr 3)

       7:40-7:45 – klasa 8b – wejście do dawnego gimnazjum (Wejście nr 4)

       7:45-7:50 – klasa 5a – wejście przy szatni SP (Wejście nr 3)

       7:45-7:50 – klasa 7a – wejście do dawnego gimnazjum (Wejście nr 4)

       7:50-7:55 – klasa 4a – wejście przy szatni SP (Wejście nr 3)