• Zbiórka żywności dla zwierząt zakończona

• Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu zakończyli dziś zbiórkę karmy dla zwierząt znajdujących się pod opieką Stowarzyszenia Reks. Zawieźliśmy wszystkie zebrane dary do stowarzyszenia. Był też czas na krótką zabawę z kotkami i pieskami. DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy włączyli się w tę zbiórkę i pomoc.

• Konkursy ekologiczne

• Rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego zorganizowanego dla uczniów klas 0-3 "Mój sposób na ochronę środowiska" oraz dla klas 4-6 "Na ratunek Ziemi".

• Warsztaty edukacyjne

• 09.06.2021 roku klasy 4, 5 i 6 brały udział w I etapie projektu: Warsztatach ekoedukacyjnych,
              których adresatami są uczniowie szkół naszego województwa. Tematem zajęć była:
              Woda/co z tą wodą – jest czy nie ma?

• Piknik astronomiczny

• 10 czerwca uczestniliśmy w Pikniku Astronomicznym organizowanym przez MCKiE w Malborku.
              Atrakcyjny pokaz w planetarium, świetne eksperymenty oraz tworzenie plastycznych galaktycznych prac bardzo umiliło nasz dzień!!!

• #mobilnametropolia - zaproszenie na warsztaty

• W czwartek 10 czerwca o godz. 17:00 odbędą się warsztaty online #MobilnaMetropolia dla powiatu malborskiego.

>>>>Link do rejestracji

>>>>Link do wydarzenia na Facebook

Warsztaty #MobilnaMetropolia są organizowane dla mieszkańców. To oni zdecydują, jak powinien zmieniać się transport w ich miejscowości - czy stawiać na nowe drogi, trasy rowerowe, rozbudowę transportu zbiorowego, a może zadbać bardziej o ochronę środowiska i zieleń. Dzięki zebranym informacjom biuro OMGGS wspólnie z ekspertami opracuje Plan Zrównoważonej Mobilności (SUMP) - który wskaże kierunki planowania transportu poprawiającego bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców metropolii.

- Działamy w myśl zasady: planujemy z ludźmi i dla ludzi - mówi Karolina Orcholska, koordynatorka ds. transportu i mobilności OMGGS. - Frekwencja podczas warsztatów dla mieszkańców powiatu puckiego i wejherowskiego oraz zaangażowanie uczestników w dyskusję na temat transportu potwierdziły, że to  słuszne założenie. Bardzo nas to cieszy! Zapraszamy na kolejne warsztaty, na których każdy będzie miał szansę na przedstawienie pomysłów dotyczących transportu w swoim powiecie. Razem zmieniamy okolicę i metropolię!

Relacja z warsztatów w powiecie puckim >> TUTAJ

Relacja z warsztatów w powiecie wejherowskim >> TUTAJ

Relacja z warsztatów w powiecie lęborskim >> TUTAJ

Relacja z warsztatów w powiecie kartuskim >> TUTAJ

Relacja z warsztatów w powiecie gdańskim >> TUTAJ

Rejestracja na kolejne warsztaty

Aby wziąć udział w warsztatach wystarczy się zarejestrować klikając w link dla wybranego powiatu. Rejestracja nie zajmuje więcej niż minutę. Każdy z zarejestrowanych otrzyma zwrotną informację mailową wraz z linkiem na warsztaty.

Terminy warsztatów:

• 10 czerwca - powiat malborski - link

Plan Zrównoważonej Mobilności dla OMGGS (SUMP)

Od 2019 r., dzięki współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki  Regionalnej, Komisją Europejską, Inicjatywą  Jaspers oraz Centrum Unijnych Projektów Transportowych, OMGGS pracuje nad Planem Zrównoważonej Mobilności dla OMGGS (SUMP). Metropolitalny dokument  będzie zawierał działania dotyczące polityki transportowej,  ruchu pieszego i rowerowego, transportu zbiorowego  i zarządzania mobilnością. Określi potrzeby transportowe i komunikacyjne mieszkańców i wskaże kierunki poprawy bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców metropolii.

Nad dokumentem pracuje zespół ekspertów, złożony z przedstawicieli Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Pomorskiego Biura Planowania Regionalnego, Urzędu Miasta w Gdyni, OMGGS oraz ekspertów z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i transportu. Jego ukończenie planowane jest najpóźniej w pierwszym kwartale 2022 roku.

• Warsztaty w Szkole Łacińskiej

• Fotorelacja z warsztatów tkackich oraz tańca średniowiecznego, które odbyły się Szkole Łacińskiej w ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dawnej ”Wspólne dziedzictwo kultury”.
              W warsztatach uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.

• Profilaktyka

• 1 i 2 czerwca naszą szkołę odwiedził nowoczesny Dentobus, czyli mobilny gabinet stomatologiczny wyposażony w specjalistyczny sprzęt.

• Wyjście do Dinoparku z okazji Dnia Dziecka.

• Dzieci przeszły trasę poznając smoki i dinozaury. Po zwiedzaniu mogły pobawić się na placu zabaw, a także w wielkiej piaskownicy wykopać szkielet dinozaura. Seans w kinie 5D cieszył się dużym zainteresowaniem. Nasi najmłodsi mogli również korzystać z dmuchanych zamków, przejść trasę w parku linowym oraz trasę w pokoju z laserami. Było mnóstwo atrakcji i super zabawa !!!

• 1 czerwca

• Były wspólne gry i zabawy, rozmowy, smaczne lody, pieczone kiełbaski i frytki z kechupem... Byliśmy wszyscy razem!!! Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie wspaniałego Dnia Dziecka!

• 1 czerwca

• Pierwszy dzień czerwca minął pod znakiem zabawy naszych najmłodszych. Dzieci z klas 0-3 ten szczególny dzień świętowały na świeżym powietrzu. Odbył się piknik i mecz piłki nożnej. Maluchy bawiły się również w parku linowym oraz na placu zabaw. To był udany dzień pełen wrażeń i radości!!!