• Aktualności

      • Pierwszy śnieg...

      • ...30 listopada, spowodował istne szaleństwo świetlicowych dzieci! Gdzie tam piłka, gdzie tam gry w berka, zbijaka... Najważniesze to lepienie kulek, bałwanków, ślizganie na lodzie i trochę rzutów śnieżkami! Niech żyje zima!!!

      • Andrzejkowe eksperymenty klasy Ia

      • 30 listopada Dzieci to urodzeni odkrywcy. Poprzez zdobywanie nowych doświadczeń nie tylko poszerzają swoją wiedzę, ale także świetnie się bawią. Jak odróżnić jajko ugotowane od surowego? Jak oddzielić żółtko od białka? Czy jajko można wcisnąć do butelki? Na te i inne pytania pierwszaki szukały odpowiedzi podczas andrzejkowych eksperymentów. Zobaczcie sami co jeszcze odkrywali nasi kreatywni naukowcy...

      • Głosujemy dziś do godz. 21.30

      • W plebiscycie Dziennika Bałtyckiego na najlepszą nauczycielkę, możemy oddać swój głos tylko do godziny 21:30. Do dzieła, niech wygrają nasze wychowawczynie klas młodszych!!!
       https://dziennikbaltycki.pl/…/nauczyciel-na-medal%2C1010349/
       https://dziennikbaltycki.pl/p/ka…/katarzyna-pater%2C2255697/
       https://dziennikbaltycki.pl/p/…/katarzyna-bernacka%2C22556…/

      • Kukiełkowy teatr klasy Ia

      • 29 listopada. Zabawa w teatr to niesamowita przygoda, przyjemność i dobry sposób na rozładowanie napięcia!
       W tym tygodniu nasi kreatywni pierwszoklasiści przygotowywali teatrzyk kukiełkowy. W pierwszym etapie dzieci robiły kukiełki z drewnianych łyżek. Następnie w grupach przygotowywały krótkie przedstawienie. Było dużo śmiechu i radości. Dziękujemy naszym super Rodzicom za materiały do pracy!!!

      • Uwaga!!!

      • Szanowni Państwo! Warto zapoznać się z informacją zamieszczoną na stronie www.82-200.pl, przestrzegającej o pojawiających się na portalach społecznościowych  informacjach. Oto link do strony:

       https://82-200.pl/6030,Uwaga-Informacja-o-porwaniach-dziecka-to-proba-wyludzenia-danych.html

       Oczywiście w sytuacji wystąpienia zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i uczniów należy niezwłocznie powiadomić o tym organ prowadzący.

      • Kaligrafowie z klasy VIA

      • 26 listopada 2021 r. uczniowie kl. VI uczestniczyli w wyjściu do Muzeum Zamkowego w Malborku, które zostało zorganizowane przez bibliotekę szkolną. Szóstoklasiści wzięli udział w warsztatach kaligraficznych prowadzonych przez Panią Jolantę Justę, która już od wielu lat współpracuje z naszą szkołą.
       Okazało się, że w XXI wieku, w dobie intensywnej komputeryzacji naszego życia, kaligrafia może być interesującą i sprawiać przyjemność! Uczniowie wzięli również udział w projekcie Darmowy Listopad, w ramach którego Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaprasza młodzież do zwiedzenia rezydencji królewskich. Dzięki uprzejmości Pani Jolanty Justy, dzieci zwiedziły również wystawę czasową w Muzeum Zamkowym "Malbork w Prusach Królewskich" poświęconą dziejom zamku i Malborka w okresie panowania królów polskich od XV do XVIII wieku. Nauczyciele szkolnej biblioteki wraz uczniami bardzo dziękują Pani Jolancie Juście, za przeprowadzenie bardzo interesujących zajęć. Mamy nadzieję, że dalsza współpraca będzie się rozwijać.

      • Szkolny konkurs recytatorski "Wiersze znane i lubiane"

      • 25 listopada 2021 r. odbył się szkolny konkurs recytatorski dla uczniów klas 0 - III.
       Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, promowanie talentów recytatorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych.
       W konkursie wzięło udział 11 osób. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje. Wybór laureatów był nielatwy, ponieważ wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom.
       Recytacje uczniów oceniała komisja, której przewodniczył dyrektor szkoly. Wyłonieni zostali następujący zwycięzcy:
       I miejsce - Natalia W. kl. IIIa
       II miejsce - Marcel J. kl. IIIa
       III miejsce - Lena D. kl. 0 i Marcelina E. kl. 0
       Wyróżnienie:
       Lena K. kl. 0
       Karmelita M. kl. Ia
       Marta B. kl. Ia
       Michalina W. kl. IIIa

       Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe, dyplomy i słodki upominek.
       Wszystkim uczniom gratulujemy talentu artystycznego, dziękujemy za udział w konkursie i dzielenie się pięknem poezji.
       Organizator konkursu
       Iwona Górska

      • Dzień Pluszowego Misia

      • 25 listopada Dzień Pluszowego Misia celebrowany jest na całym świecie. Choć święto obchodzone jest od 2002 roku, wielu o tym nie wie. Dziś naszą szkołę odwiedził Miś Piotr, który podarował dzieciom słodki poczęstunek. Ten dzień w szkole był pełen uśmiechu i radości! Serdeczne podziękowania dla rodziców: Iwony Komasary i Piotra Komasary.

      • Wycieczka do obozu Stutthof

      • 23 listopada uczniowie klas ósmych odwiedzili Muzeum Stutthof w Sztutowie. Przewodnicy oprowadzający po alejach, barakach i krematorium przedstawili uczniom jak wyglądało życie więźniów w obozie koncentracyjnym oraz okrucieństwo Niemców w czasie II wojny światowej. 
       Dopełnieniem zwiedzania była projekcja dwóch filmów dokumentalnych: "Stutthof w kilka dni później" oraz "Ambulans". 
       Uczniowie swoją postawą udowodnili dojrzałe podejście do historii i dramatycznych losów ludzi w czasie wojny i po jej zakończeniu. Ich postawa była pełna powagi i godna do naśladowania.

      • 25.11.2021 (czwartek) - Zebrania

      • Przypominamy, o jutrzejszym (25.11.2021, czwartek) zebraniu wychowawców z rodzicami/opiekunami prawnymi. Na terenie szkoły obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, dezynfekcją rąk oraz w miarę możliwości zachowanie dystansu.

       Prosimy korzystać z osobnych wejść:
       klasy 0-III - od strony boiska
       Klasy 4a, 8a - od strony szatni SP
       Klasy 7a, 8b - od strony ul. Tczewskiej, wejście do dawnego gimnazjum

       16:00-16:30 - zebrania
       1. Sala 10 – klasa 4a
       2. Sala 11 – klasa 6a wychowawca nieobecny – zebranie odwołane, będzie przeprowadzone w późniejszym terminie
       3. Sala 12 – klasa 5a wychowawca nieobecny – zebranie odwołane, będzie przeprowadzone w późniejszym terminie
       4. Sala 13 – klasa 8a
       5. Sala 06G – klasa 7a
       6. Sala 14G – klasa 8b
       7. Sala 27 – oddział przedszkolny
       8. Sala 28 – klasa 1a
       9. Sala 29 – klasa 3a
       10. Sala 30 – klasa 2a wychowawca nieobecny – zebranie odwołane, będzie przeprowadzone w późniejszym terminie

       Uwaga! Ze względu na nieobecność wychowawców klas 5a, 6a i 2a zebrania są odwołane. Wychowawcy tych klas po powrocie do szkoły umówią się z Państwem na inny termin spotkania.

       Tych z Państwa, którzy ze względu na obecną sytuację pandemiczną nie chcą przychodzić do szkoły zachęcam do kontaktu z wychowawcami klas za pośrednictwem e-dziennika.


       16:30-18:00 – warsztaty dla rodziców przeprowadzone przez psychologa na temat dzieci i młodzieży wobec cyberzagrożeń – sala gimnastyczna

      • I EDYCJA POMORSKIEJ LIGI SZACHOWEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

      • 20 listopada w Gdańsku, odbył się pierwszy turniej w ramach Pomorskiej Ligi Szachowej. Nasza reprezentacja była największa w zawodach! Miło nam donieść, że niezawodna Julia Gałązka zajęła I miejsce w kategorii kobiet, oraz IV miejsce w klasyfikacji generalnej, a Igor Komasara III miejsce w kategorii do lat 10! Brawa dla Annabel, Julii, Karmelity, Patrycji, Patrycji, Igora, Kacpra, Karola, Kosmy, Natana, Olafa i Tobiasza za wspaniałą walkę!!!

      • Barwna klasa Ia

      • 19 listopada Gdy za oknem szaro i deszczowo chętnie sięgamy na lekcjach plastyki po kolory dające siłę i energię. U pierwszaków w tym tygodniu gościły barwy podstawowe i pochodne, pozwalające bawić się kolorem i eksperymentować. Trzy podstawowe kolory: żółty, czerwony i niebieski uczniowie klasy I mieszali i…sprawdźcie co udało im się uzyskać. Prace zachwycają pomysłowością i kolorami brawo pierwszoklasiści.

      • Zajęcia edukacyjne w zamku

      • 18 listopada, nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Zamkowym z panią Ewą. Tematem zajęć był Wielki Mistrz. Dzieci zwiedzały komnaty Wielkiego Mistrza oraz miały okazję otworzyć skrzynie z akcesoriami rycerzy z zakonu krzyżackiego. Mogły przymierzyć szaty rycerskie i zaprezentować przed kolegami. Uczestniczyły również w zajęciach plastycznych i kolorowały obrazek rycerza.

      • Zebrania i warsztaty

      • Zebranie wychowawców z rodzicami/opiekunami odbędzie się w przyszły czwartek 25.11.2021 w godz. 16:00-16:30 w formie stacjonarnej na terenie szkoły. 

       Po zebraniu wspólnie z Radą Rodziców zapraszam państwa na bardzo ważne z punktu widzenia zapewnienia dzieciom i młodzieży bezpieczeństwa w sieci warsztaty. Przeprowadzone one zostaną przez panią psycholog  Kamilę Cyran z Instytutu Dobrych Myśli, która specjalizuje się w tematyce cyberzagrożeń. Spotkajmy się wspólnie o 16:30 w sali gimnastycznej, aby poznać wirtualny świat, który dla naszych dzieci bywa tak samo ważny, jak ten rzeczywisty. Naprawdę zachęcam do udziału!

       Więcej na temat warsztatów poniżej:
       Złapmy zdrową relację odnajdźmy się w sieci. ” Warsztaty dotyczące zjawiska Cyberprzemocy dla rodziców". 

       Na przestrzeni ostatnich lat mamy do czynienia z nowym zjawiskiem – pokoleniem Internetu. Wiedziałeś że Twoje dziecko jest pokoleniem Z? Coraz to młodsze dzieci wkraczają w świat Social mediów i szerokiej oferty Internetu, często robiąc to na własną rękę. Przebywają permanentnie on-line, chłonąc treści, relacjonując czynności dnia codziennego na portalach społecznościowych. Obecne pokolenie szczególnie wyróżnia fakt, że Internet jest dla nich w zasadzie środowiskiem naturalnym, a technologia – głównym źródłem poszerzania wiedzy i autorytetem. Badania pokazują, iż pod wpływem Internetu zmianom uległ nie tylko język jakim posługują się nasze dzieci, ale także możliwości skupienia uwagi czy umiejętność wyrażania i rozpoznawania emocji.

       Dzięki Tym warsztatom zrozumiesz jak ważna jest także „higiena cyfrowa”, o co chodzi gdy ktoś powie do Ciebie „iksde”, „LOL”, że jego wymarzonym zawodem jest zostanie „influencerem”, „zbicie fejmu i hajsu” lub zakup PPV na walki youtuberów na ringu.
       Wspólnie rozpoznamy zjawiska, które mają silnie negatywny wpływ na rozwój tożsamości i wartości naszych dzieci. Niestety, problemy takie jak przemoc i uzależnienia są codziennością także w świecie wirtualnym. Nie jesteśmy w stanie powstrzymać Internetowej rewolucji. Najważniejsze zatem co możemy zrobić, to nauczyć się stawiać zdrowe granice funkcjonowania w tej równoległej rzeczywistości. Brak świadomości pośród dorosłych, dot. zagrożeń, jakie czekają w sieci sprawia, że dziecko jest na nie bardzo podatne. W przypadku takich zjawisk, jak cyberprzemoc czy uzależnienie od Internetu najważniejsza jest profilaktyka. Dzięki fachowej wiedzy, ustanowieniu zasad i nauce odpowiednich umiejętności, młodzież jest w stanie rozpoznać zagrożenie i odpowiednio na nie zareagować.

       Bądźmy razem w sieci - nie zostawiajmy naszych dzieci samych z morzem treści którymi zalewają nas niebieskie ekrany.


       Krzysztof Keński
       Dyrektor SP6 w Malborku

      • Remembrance Day

      • 16 listopada, delegacja naszej szkoły wzięła udział w obchodach Dnia Pamięci o żołnierzach Wspólnoty Brytyjskiej. W naszym mieście zginęło wielu tych młodych ludzi, podczas akcji bojowych i w niemieckim obozie jenieckim - Stalagu XXB. Będziemy o nich pamiętać!

       W uroczystościach wzięły udział władze naszego miasta, oraz dyplomaci brytyjscy i australijscy. Mieliśmy okazję do krótkich rozmów, oczywiście po angielsku.

      • Patriotyczna uroczystość

      • 16 listopada odbyła się uroczystość upamiętniająca 103 rocznicę odrodzenia naszego państwa. Świetny chór zaśpiewał wybrane pieśni patriotyczne i przedstawił poetyckie teksty przypominające losy Polaków na początku XX wieku. Pomimo poważnego charakteru uroczystości, nie zabrakło też chwili zabawy. Przecież to radosna rocznica! Dziękujemy pani Marcie i panu Mateuszowi za przygotowanie tego pięknego występu!