• Aktualności

      • Dzień Chłopaka

      • 30 września obchodziliśmy święto wszystkich chłopców. Samorząd Uczniowski tradycyjnie witał chłopców skromnym "lizaczkowym" poczęstunkiem, a we wszystkich klasach dziewczęta przygotowały fajne niespodzianki. Chłopakom życzymy wszystkiego najlepszego!!!

      • Nasi radni

      • W wyborach do Młodzieżowej Rady Miasta Malborka zdecydowaliśmy, że naszymi reprezentantami będą: Zuzanna Detmer z klasy VIII B oraz Jan Sobczyński z klasy VII A. Gratulujemy i życzymy udanej pracy na rzecz miasta i społeczności malborkiej młodzieży!

      • INFORMACJA RADY RODZICÓW WS. WPŁAT SKŁADEK

      • Szanowni Państwo!

       Trwa kolejny rok szkolny, w którym my, jako rodzice chcielibyśmy jeszcze aktywniej włączyć się w życie szkoły.

       Nasze dzieci osiągają sukcesy, mają ku temu ogromne możliwości stwarzane przez szkołę. Dzięki licznym i różnorodnym konkursom, imprezom, wycieczkom, projektom każdy ma możliwość znalezienia czegoś dla siebie zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Osiągnięcia uczniów zasługują na pochwały ale również na nagrody.

       Od kilku lat składki na Radę Rodziców przeznaczane są m.in. na nagrody, które nasi uczniowie otrzymują na zakończenie roku szkolnego. Karty EMPIK, jak wynika z opinii samych uczniów, są formą wyrożnienia, którą uczniowie uznają za bardzo atrakcyjną.

        

       Rada Rodziców współorganizuje różne wydarzenia i uroczystości, które odbywają się w szkole, co również wiąże się ze wsparciem finansowym w ramach środków jakimi dysponuje.

        

       Jesteśmy społecznym organem reprezentującym wszystkich rodziców uczniów szkoły. To dzięki Państwa pomocy i wsparciu  finansowemu, możemy osiągnąć zamierzone cele, dlatego serdecznie zachęcamy Państwa do wpłacania dobrowolnych składek na fundusz Rady Rodziców.

        

       W roku szkolnym 2021/2022, decyzją Rady Rodziców wysokość składki  ustalono w kwocie 100 zł. rocznie od rodziny (10 zł. miesięcznie od dziecka).

        

       Kwota jest większa niż do tej pory, jednak przyświeca temu główny cel, jakim jest stworzenie na terenie szkoły PLACU ZABAW dla dzieci.

       Jesteśmy jedyną szkołą na terenie Malborka, która takiego miejsca nie ma. Wydaje się to nie możliwe, a jednak…

       W miarę możliwości dzięki wspólnym staraniom, chcemy jak najbardziej uatrakcyjnić pobyt naszych dzieci w szkole, a także zrobić wszystko, by zapewnić im pełen komfort uczestnictwa w tym co szkoła proponuje, dlatego bardzo prosimy o wsparcie jakim są dobrowolne składki na Radę Rodziców.

        

       Wpłat  można dokonywać: bezpośrednio u skarbnika klasy, w sekretariacie szkoły lub na konto.

        

       Bank Spółdzielczy w Malborku 27 8303 0006 0000 0000 0563 0001

        

       Uwaga! W tytule przelewu prosimy o podanie imienia i nazwiska dziecka (dzieci) oraz klasę (klasy).

        

       Jednocześnie bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim tym rodzicom, którzy regularnie płacą dobrowolne składki na Radę Rodziców. Zachęcamy także wszystkich Państwa do angażowania się we wszystkie przedsięwzięcia Rady Rodziców oraz do dzielenia się pomysłami i uwagami.

        

       Nadmieniamy, że w przypadku chęci udzielenia wsparcia finansowego na rzecz Naszej Szkoły przez ofiarodawców i darczyńców, wpłaty należy również kierować na wskazane wyżej konto. W przypadku wpłaty na określony cel w tytule przelewu prosimy wpisać: „ z przeznaczeniem na ...”

        

       Za okazaną pomoc wszystkim z góry serdecznie dziękujemy!

        

       Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Przedstawiciele Rad Oddziałowych

       Monika Sobczyńska   

      • Wybory radnych MRMM

      • 29 września odbyły się wybory radnych do Młodzieżowej Rady Miasta Malborka. Do stanowiska radnego aspirowały trzy osoby. W głosowaniu wzięli uczniowie klas VII A oraz VIII A i VIII B. W wyniku wyborów, wybrano dwoje radnych. Komisja Wyborcza opublikowała wyniki wyborów, publikując kopię protokołu powyborczego. Gratulacje dla zwycięzców!!! Trzymamy kciuki za wasze dokonania!

      • Biologia jest fajna!

      • W kwasie deoksyrybonukleinowym zapisana jest informacja o cechach organizmu. Dziś uczniowie klasy VIII na lekcji biologii oglądali prawdziwe DNA truskawki!!!

      • Dzień Podziemnego Państwa Polskiego

      • 82 lata temu, w nocy z 26 na 27 września 1939 r., w oblężonej Warszawie, powołano do życia Służbę Zwycięstwu Polski - organizację przekształconą później w Armię Krajową. Tego samego dnia powstały Szare Szeregi, czyli podziemna organizacja harcerska. W ten sposób rozpoczęła się historia Podziemnego Państwa Polskiego. Nasz poczet sztandarowy uczcił te wydarzenia składając kwiaty i znicz pod pomnikami AK i Żołnierzy Wyklętych.

      • Kółko biologiczno-chemiczne

      • 27 września, uczennice kółka biologiczno-chemicznego wykrywały białko w produktach spożywczych, poznawały czym jest reakcja biuretowa i jak alkohol wpływa na białko.

      • Próbny alarm przeciwpożarowy

      • 24 września, na korytarzu szkolnym rozległa się syrena alarmowa oznaczająca początek ewakuacji wszystkich osób ze szkoły. Dzieci pod opieką nauczycieli, ruszyły do najbliższych wyjść, aby zebrać się na placu ewakuacyjnym. Cała operacja trwała tyklo 120 sekund! Brawa dla wszystkich za zdyscyplinowanie i poważne podejście!

      • Skrócony czas pracy szkoły 24 września

      • Z powodu przeprowadzania rutynowej dezynfekcji pomieszczeń szkoły, w dniu 24 września wszystkie zajęcia dydaktyczne i opiekuńcze kończą się o godzinie 14:30. Do tej godziny wszystkie osoby (uczniowie i pracownicy) muszą opuścić szkołę. Prosimy o zapewnienie opieki i o odebranie dzieci ze szkoły w tym terminie! Dziękujemy za wyrozumiałość!

      • Zajęcia plastyczne "Moja droga do szkoły"

      • Podczas zajęć plastycznych pierwszaki pracowały w grupach. Dzieci wykonały mapę uwzględniającą poznane znaki drogowe oraz znaki ewakuacyjne.Humory jak widać dopisywały. Prace wyszły rewelacyjnie. Brawo klasa 1 a!

      • Z podwórka na boiska

      • 21 września uczniowie klas 4-6, brali udział w lekkoatletycznej impreziepod patronatem Orlen, "Z podwórka na boiska". Zawodnicy startowali w następujących konkurencjach: bieg integracyjny, bieg na 30 m, bieg przez płotki, bieg na 200 m, oraz sztafetach dziewcząt i chłopców. Impreza była bardzo dobrze zorganizowana. Oprócz konkurencji sportowych na zawodników czekały różne atrakcje. Wszyscy otrzymali pamiątkowe koszulki, medale oraz dyplomy.

      • Co to jest "frotaż"?

      • O tym dowiadywali się uczestnicy kółka plastycznego. Trzeba było wyjść na "łowy" (szukaliśmy fajnych listków), wykonać frotaże i skomponować piękne dzieło. Sami oceńcie jak wyszły nam eksperymenty!

      • Świetlicowe zabawy

      • Początek jesieni to świetny czas na biegi z latawcami i zabawy na szkolnym podwórku. Te zabawy dają dzieciom wiele okazji do uśmiechu i zadowolenia, aż czasem nie chce się iść do domu!

      • Poznaj Polskę

      • Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Urząd Miasta Malborka informuje, że Miasto Malbork znalazło się na liście wniosków rekomendowanych do dofinansowania w ramach przedsięwzięcia pod nazwą „Poznaj Polskę” realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

       LINK:

       https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/lista-wnioskow-rekomendowanych-do-dofinansowania-w-ramach-przedsiewziecia-poznaj-polske

       W dniu 27 sierpnia 2021 r. Minister Edukacji i Nauki poinformował o ustanowieniu przedsięwzięcia pod nazwą „Poznaj Polskę”, którego przedmiotem jest wsparcie finansowe organów prowadzących szkoły w zakresie przygotowania i przeprowadzenia w trakcie roku szkolnego wycieczek szkolnych. Zgodnie z zasadami przedsięwzięcia określonymi przez Ministra Edukacji i Nauki dyrektor mógł złożyć dla szkoły maksymalnie dwa wnioski o dofinansowanie wycieczki (jeden wniosek dla klas I-III oraz jeden wniosek dla klas IV-VIII).

       Na dofinansowanie przedsięwzięcia w 2021 r. Ministerstwo przewidziało łącznie kwotę 15 mln zł, a nabór wniosków ruszył 6 września 2021 r. i ma być prowadzony w trybie ciągłym do dnia 30 września 2021 r. lub do wyczerpania środków finansowych.

       Nauczyciele i dyrektorzy sporządzili w szkołach wnioski o udzielenie wsparcia finansowego na realizację wycieczek szkolnych i przekazali je do Urzędu Miasta Malborka już do dnia 6 września 2021 r.. Z uwagi na to, że o kolejności rozpatrywania wniosków decydowała data wpływu prawidłowo wypełnionego wniosku o dofinansowanie wycieczki w systemie teleinformatycznym, Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Urząd Miasta Malborka jeszcze w dniu 6 września 2021 r. złożył wypełniony formularz o wsparcie finansowe.

       Dzięki sprawnemu działaniu szkół i urzędu już dzisiaj wiemy, że udało się pozyskać dofinansowanie do wycieczek szkolnych dla wszystkich złożonych wniosków, które z pewnością urozmaicą zajęcia lekcyjne uczniów:

       - Szkoły Podstawowej nr 1,

       - Szkoły Podstawowej nr 2,

       - Szkoły Podstawowej nr 5,

       - Szkoły Podstawowej nr 6,

       - Szkoły Podstawowej nr 8,

       - Szkoły Podstawowej nr 9.

       Całkowity koszt realizacji wniosku Miasta Malborka zaplanowano na kwotę 130 613 zł, z czego Miastu przyznano dofinansowanie w wysokości 84 414 zł, a kwota 46 199 zł będzie stanowiła wkład własny organu prowadzącego. Miasto Malbork planuje zapewnienie 20% finansowego wkładu własnego dla wszystkich szkół, a kwota przewyższająca 20% finansowego wkładu własnego będzie pokrywana przez wpłaty rodziców dzieci, które będą uczestniczyć w wycieczce.

       Wycieczki szkolne będą organizowane po podpisaniu porozumienia pomiędzy Ministrem Edukacji i Nauki, a Burmistrzem Miasta Malborka.

      • Zajęcia z klockami LEGO

      • Drodzy Rodzice! Informujemy, że w bieżącym roku szkolnym w naszej szkole będą prowadzone zajęcia z LEGO "Robotyka dla Juniora", dla klas II i III oraz "Buduję i wiem" dla klas 0 i I.
       Zajęcia będą odbywały się w naszej szkole po planowanych lekcjach.
       Planujemy zajęcia we wtorki w następującym porządku:
       11:40-12:25 klasa I a,
       12:40-13:25 klasa II a i III a,
       13:25-14:20 klasa 0.

       Osoby chętne prosimy o zapisanie dziecka wraz z podaniem nr kontaktowego do rodzica/opiekuna u wychowawców w klasach lub pod nr tel. 691 676 008 do dnia 24.09.2021 r.
       Koszt zajęć wynosi 80,00 zł/ miesięcznie.

      • Urząd Miasta Malborka zaprasza na festyny

      • Dzień Dobry,

       zapraszam Państwa na dwa festyny, które odbędą się w ten weekend :) W załączeniu plakaty z programami

       W sobotę 18 września br. w ogrodzie Muzeum Miasta Malborka odbędzie się festyn z okazji Dni Funduszy Europejskich. Program zapowiada się bardzo interesująco zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Będą stoiska podmiotów stworzonych dzięki środkom unijnym, prezentacje Centrum Edukacji Zawodowej, loteria fantowa, występy zespołów z MCKiE, wiele atrakcji dla dzieci - malowanie buziek, dmuchaniec, klocki, badminton, warsztaty balonowe itp. Niewątpliwą atrakcją będzie prezentacja autobusów elektrycznych MZK, a o godz. 14.00 darmowy przejazd po Malborku z przewodnikiem PTTK Oddział Przewodnicki im. Stefana Dubyny w Malborku.

       W niedzielę, 19 września 2021 r. w godzinach 12.30- 16.30 zapraszamy na Spotkania Sąsiedzkie  na Placu 3 Maja. W programie również moc atrakcji.

        

       Pozdrawiam

       Katarzynka Fabiańska

      • 82. rocznica napaści ZSRR na Polskę

      • 17 września 1939 r. wojska sowieckie weszły na tereny wschodniej Polski. Od tego momentu rozpoczęły się prześladowania polskiej ludności, aresztowania i zesłania na Syberię i do Kazachstanu. Wraz z władzami miasta, powiatu, służb mundurowych i innych organizacji upamiętniliśmy ten dzień składając kwiaty pod pamiątkową tablicą Sybiraków. Cześć ich pamięci!

      • Sprzątanie Świata

      • 17 września wzięliśmy udział w akcji Sprzątania Świata. Te działania dają nam świetną okazję do zabawy, ale i do refleksji nad stanem naszej najliższej okolicy. Pewne jest to, że o czystość środowiska powinniśmy dbać każdego dnia!