• Aktualności

      • Serdeczne życzenia...

      • ...wesołych i przede wszystkim zdrowych Świąt Wielkanocnych wszystkim uczennicom, uczniom, pracownikom i przyjaciołom szkoły! Smacznych jajek, mokrego dyngusa i spokojnego wypocznku!

      • Animacje na temat bezpieczeństwa w Internecie

      • Na zakończenie miesiąca oddziaływań profilaktycznych w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie oraz nadużywania urządzeń ekranowych, przygotowaliśmy dla Państwa propozycje animacji, które można wykorzystać jako podstawę do rozmowy z dziećmi.

       Pierwsza z nich, to cykl kreskówek 🐑🐑“Owce w sieci”🐑🐑 - w 3-minutowych odcinkach poruszane są tematy bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z nowoczesnych technologii. Głosu postaciom użycza Andrzej Grabowski (https://www.saferinternet.pl/…/materialy-…/owce-w-sieci.html)

       3️⃣...2️⃣...1️⃣...Internet” - to seria krótkich filmików składających się z kilku części (“Uzależnienie”, “Kontakty”, “Dane”, “Cyberprzemoc”). W pierwszej części przedstawiony jest problem, a kolejne dwie stanowią różne warianty zakończeń. (https://www.saferinternet.pl/…/materialy-m…/321internet.html)

       Zachęcamy do wspólnego obejrzenia animacji oraz do dyskusji z dziećmi 👨‍👩‍👧‍👦na tematy bezpiecznego korzystania z internetu.

       Zespół ds. profilaktyki i wychowania

      • Drodzy Przyjaciele!

      • Zakończyliśmy wczoraj Świąteczną zbiórkę darów dla mieszkańców domu "Fides". W związku z ogłoszonymi obostrzeniami (nauka zdalne wszystkich uczniów) nie liczyliśmy na tak hojną odpowiedź na naszą prośbę. Jesteśmy zachwyceni ponieważ zebraliśmy darów tyle samo, a może i troszkę więcej niż poprzednio. Kartony wypełniły słodycze, kawa, herbata, mąka, cukier, makarony, mięsne puszki... i środki higieny osobistej. Dodatkowo klasy siódme i chętni uczniowie z innych klas wrzucili do skrzynki "Świątecznej poczty" pięknie samodzielnie wykonane kartki wielkanocne. Wczoraj trafiły do odbiorców - mieszkańców domu "Fides". 
       Wszystkim darczyńcom z całego serca dziękujemy❤
       Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu z opiekunem

      • Organizacja zajęć od poniedziałku 29 marca 2021

      •  

       Pojawiło się rozporządzenie Ministra w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

       W związku z tym od poniedziałku 29 marca 2021 zajęcia w oddziale przedszkolnym, klasach I-III i IV-VIII realizowane będą z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość za pośrednictwem platformy Google Classroom i Google Meet. O szczegółach zajęć zdalnych w oddziale przedszkolnym informować będzie wychowawca.

       Jednocześnie informujemy, iż na wniosek rodzica zgodnie z rozporządzeniem możliwe jest zorganizowanie zajęć zdalnych na terenie placówki w następujących przypadkach:

       1. Oddział przedszkolny:
        1. dzieci posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego
        2. dzieci, których rodzice są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz rodziców dzieci, lub którzy realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
       2. Uczniowie klas I-III:
        1. dzieci, których rodzice są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz rodziców dzieci, lub którzy realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
       3. Uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej:
        1. którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności nie mogą realizować zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość
        2. którzy z uwagi na brak możliwości realizowania zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość nie mogą realizować tych zajęć w miejscu zamieszkania.

       Wniosek należy przesłać na skrzynkę mailową szkoły: szkola65@o2.pl

       Od poniedziałku 29 marca 2021 szkoła nie zapewnia obiadów.

       Ważne! Zgodnie z kalendarzem organizacji roku szkolnego 2020/2021 przerwa świąteczna rozpoczyna się w czwartek 1 kwietnia 2021 i potrwa do wtorku 6 kwietnia 2021. Zajęcia dydaktyczne i opiekuńcze w tych dniach nie będą prowadzone.

       Z życzeniami zdrowia i wytrwałości w tym trudnym czasie,

       Dyrekcja SP6 w Malborku

      • Offlinechallenge

      • Przed nami ostatni weekend marca. A może by tak spędzić go inaczej niż zwykle?
       Podejmijcie rodzinne wyzwanie #offlinechallenge i odłączcie się od sieci na 24 godziny. A może uda się Wam być offline aż 48 godzin?
       W tym czasie nie można w ogóle korzystać z internetu. Spędźcie weekend aktywnie, pójdźcie na spacer, pograjcie w planszówki lub upieczcie domową pizzę.
       Więcej na https://offlinechallenge.pl/
       Zespół ds. profilaktyki i wychowania

      • PEGI

      • W kontekście używania przez dzieci i młodzież urządzeń ekranowych, warto zapoznać się z klasyfikacją PEGI. Pomaga ona rodzicom w podejmowaniu świadomych decyzji przy zakupie gier wideo.

       OZNACZENIA WIEKOWE:

       PEGI 3️⃣ - odpowiednie dla każdej grupy wiekowej

       PEGI 7️⃣ - dopuszczalne są elementy mogące przerazić młodsze dzieci oraz łagodne formy przemocy (niedosłowne, nieprzedstawione szczegółowo, nierealistyczne).

       PEGI 1️⃣2️⃣ - przeznaczone dla gier pokazujących przemoc wobec postaci fantastycznej nieco bardziej dosłownie i/lub przemoc wobec postaci o ludzkim wyglądzie, wulgaryzmy muszą mieć łagodny charakter w tej kategorii wiekowej.

       PEGI 1️⃣6️⃣ - przemoc wygląda tak jak w rzeczywistości, zawierają bardziej rażące wulgaryzmy, palenie tytoniu, picie alkoholu lub zażywanie narkotyków.

       PEGI 1️⃣8️⃣ - gry dla dorosłych uznaje się gry zawierające poziom przemocy, który należy uznać za daleko posuniętą przemoc

       INNE OZNACZENIA mówią o tym, że gra:

        zawiera sceny przemocy

        zawiera wulgaryzmy

        może przerazić dzieci

        zawiera elementy gier hazardowych

        odnosi się do nagości i seksu

        odnosi się do zażywania narkotyków, picia alkoholu lub palenia tytoniu

        zawiera sceny ze stereotypami o charakterze etnicznym, religijnym, nacjonalistycznym lub innym, które mogą stanowić treści nawołujące do nienawiści.

       Zespół ds. profilaktyki i wychowania

      • Pierwszy dzień WIOSNY!

      • Ha,nie wielu z nas zauważyło zaproszenie Samorządu Uczniowskiego do powitania wiosny! Brawo dla klas 3A i 7A za uwagę i odwagę! Świetnie się zorganizowaliście! Niech żyje zieleń!

      • Nauka zdalna 22 marca - 9 kwietnia 2021

      • Szanowni Państwo

       W związku z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki od poniedziałku 22 marca 2021 do 9 kwietnia 2021 oddziały 1-3 oraz 4-8 będą odbywać naukę w trybie zdalnym.

       Jednocześnie pragniemy poinformować, że dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, oraz również ze względu na rodzaj niepełnosprawności ucznia lub na inne przyczyny uniemożliwiające uczniowi naukę zdalną w domu organizujemy opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców przesłany na pocztę szkolną (szkola65@o2.pl)

       W związku z powyższym na czas nauki zdalnej zmianie ulegają godziny otwarcia świetlicy szkolnej:
       poniedziałek-piątek 7:00-14:30

       Zajęcia pozalekcyjne również będą odbywały się w formie zdalnej.

       Z życzeniami zdrowia i nadziei na powrót do normalności,

       Dyrekcja SP6 Malbork

      • Koło wolontariatu zaprasza do pomocy

      • Od poniedziałku 22.03. 2021, zbieramy słodycze, kawę, herbatę, artykuły spożywcze długoterminowe, kosmetyki do higieny osobistej dla mężczyzn z fundacji Fides. Karony, do których będzie można wrzucać dary, wystawione będą przy wejsciu głównym szkoły. Koniecznie zobaczcie prezentację fundacji! 

      • PUI, czyli problematyczne używanie internetu

      • Badacze wskazują na kilka istotnych objawów wskazujących na problematyczne używanie internetu:
       ‼️ korzystanie z sieci staje się priorytetem codziennego funkcjonowania
       ‼️ nieudane próby ograniczenia używania internetu
       ‼️ korzystanie z internetu więcej czasu niż pierwotnie planowano
       ‼️ utrata ważnych relacji
       ‼️ zaniedbywanie dotychczasowych aktywności
       ‼️ użytkowanie internetu jako formy ucieczki od problemów
       ‼️ pojawienie się rozdrażnienia w momencie ograniczenia dostępu do internetu
       ‼️ okłamywanie bliskich osób w celu ukrycia zaabsorbowania internetem

       Wskazówki dla rodziców w celu ochrony dzieci przed PUI:
       ☑️ budowanie relacji z dzieckiem opartej na akceptacji, zrozumieniu i wsparciu
       ☑️ zainteresowanie aktywnością online swoich dzieci
       ☑️ ustalenie zasad korzystania z urządzeń ekranowych
       ☑️ wspieranie dzieci w sytuacjach trudnych i stresujących
       ☑️ dbałość o odpowiednią ilość snu
       ☑️ stwarzanie warunków do rozwijania pasji i zainteresowań

       Więcej:
       📎 "Problematyczne używanie internetu przez młodzież. Raport z badań" https://fdds.pl/…/Problematyczne-u%C5%BCywanie-internetu-pr…
       📎 "Rola rodziców w ochronie nastolatków przed problematycznym używaniem internetu" https://rodzice.fdds.pl/…/rola-rodzicow-w-ochronie-nastola…/

       Zespół ds. profilaktyki i wychowania

      • Nadchodzi wiosna!!!

      • Samorząd Uczniowski zachęca do wspólnego przywitania wiosny! Pewnie pamiętacie naszą walentynkową aktywność. Również tym razem zapraszamy do wspólnych zdjęć klasowych, ale ubieramy się na zielono! Jeśli potraficie, w swojej prezentacji zmieńcie tło na zielone. Zielone działania odbędą się 22 marca, w poniedziałek!!! Zdjęcia wyślijcie na pocztę opiekuna Samorządu. Wszystkim życzymy ciepłej i zdrowej wiosny!!!

      • Na pomoc!!!

      • Podczas zajęć plastyczno-technicznych uczniowie klasy III, używając patyków i sznurka wykonali tratwy ratunkowe! Zobaczcie jakie fajne!

      • Lekcje potrafią być smaczne!

      • Podczas dzisiejszych zajęć uczniowie klasy I wykonali zdrowe i kolorowe kanapki. Praca przyniosła wszystkim wiele radości. Dzieci przekonały się, że warto jeść zdrowo i kolorowo. To były pyszne zajęcia !!!