• No i nadeszły...

• 19 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Rok ten zakończył się odebraniem dyplomów i nagród za osiągnięcia, których udało się dokonać wielu naszym uczniom. Podziękowania trafiły rownież do rąk rodziców poświęcających swój czas i siły naszej szkole. Gratulacje i podziękowania dla wszystkich za pracowitość i włożony wysiłek!!! Teraz niech już żyją wakacje!!! (Zobaczcie galerię zdjęć!)

• De beściaki u Burmistrza Miasta Malborka

• 19 czerwca w Szkole Łacińskiej odbyła się uroczystość wręczenia listów gratulacyjnych uczniom, którzy zajęli wysokie lokaty w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych na poziomie województwa i wyższym. Z naszej szkoły nagrody odebrali: Jakub Dąbrowski – finalista Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego oraz Magdalena Gałązka – finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego: Wielki Maraton Czytelniczy 2018/2019 dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

• Zakończenie roku szkolnego naszych najmłodszych

• 18 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego w oddziale przedszkolnym, czyli w naszej "zerówce". Było poważnie i podniośle, wszyscy otrzymali dyplomy z rąk Pani Iwonki i miłego księdza. Trzymamy kciuki za postępy w 1 klasie!

• Read On

• 18 czerwca rostrzygnęliśmy konkurs Read On promujący czytelnictwo w języku angielskim w klasach V - VIII oraz w klasie I gimnazjum. Pierwsze miejsce zajęły: Alicja Jaszczyńska, Evelina Zake, Julia Gałązka, Judyta Jezierska, Amelia Sowińska, Dominika Garbala i Justyna Stec. Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy. Nagrody ufundowała Rada Rodziców i wydawnictwo Macmillan.

• Absolwenci 2018/2019

• 17 czerwca pożegnaliśmy klasę VIII A i III G. Dobiegły końca nasze wspólne chwile, te dobre i te mniej, ale na zawsze zapamiętamy czas spędzony razem. Idźcie teraz dalej własnymi drogami i sięgajcie jak nawyżej, bo przecież "każde pokolenie ma swój czas" a ten czas należy do Was!!!

• Ostatnie walki szachowe w tym roku szkolnym

• 16 czerwca nasza szczupła reprezentacja (Patrycja Szklarczyk i Karol Pidek) wyruszyła do odległej miejscowości Szemud by walczyć z nieznanymi nam zawodnikami. Spora liczba zawodników, czyli mocna konkurencja, ale i nowe znajomości i fajna zabawa zaowocowała III miejscem w swojej kategorii Karola Pidka. Gratulacje i dzięki za wspólną szachową zabawę!

• Już czas... na wakacje!

• Tak, tak, to już najwyższy czas na wakacje! 13 czerwca, tradycyjnie, klasy najstarsze przygotowaly dekoracje na zakończenie roku szkolnego. Było fajnie, wspominajcie nas jak najlepiej. Dziękujemy za wspólny czas!

• Pasowanie na czytelnika

• 13 czerwca Pierwszaki poznały już wszystkie literki, dlatego kraina przygód, niesamowitości, tejemnic, wiadomości i cały świat książek stoi przed nimi otworem. W naszej bibliotece zostali pasowani na prawdziwego CZYTELNIKA. Gratulacje i nie zapominajcie o książkach nawet w wakacje!

• Tydzień Zdrowia

• W dniach od 3 do 7 czerwca 2019 r. w SP 6 im. J. Kochanowskiego realizowany był projekt pod nazwą Tydzień Zdrowia  pod hasłem „Magia kolorów”, którego głównym celem było uświadomienie uczniom potrzeby aktywności fizycznej oraz poszerzenie wiedzy dotyczącej zasad zdrowego odżywiania, a także zagrożeń wynikających z nieodpowiednich nawyków żywieniowych. W projekt zaangażowane były klasy 0-3  wraz z wychowawcami i nauczycielami j. angielskiego.

Każdy dzień w tygodniu miał określony kolor nawiązujący do omawianej grupy owoców i warzyw oraz ich wpływie na organizm człowieka, który był widoczny w ubiorze i w  pracach dzieci.

Poprzez różnorodne zadania, prace plastyczne, wiersze, zagadki, krzyżówki, przepisy na zdrowe koktajle i ciasto marchewkowe dzieci zdobywały ciekawe wiadomości, które gromadziły w wykonywanych przez siebie książeczkach i nabywały przekonania o tym, by codzienna dieta była bogata w owoce i warzywa.  Na zajęciach z  j.  angielskiego dzieci utrwalały nazwy warzyw, owoców oraz innych produktów spożywczych….

Ostatnim dniem był kolor niebieski  - Dzień wody, mówiący o potrzebie spożywania wody.

Uwieńczeniem działań promujących zdrowe odżywianie było wykonanie owocowych szaszłyków przez uczniów, które potem stały się ozdobą pawiego ogona.