• WIERSZE ZNANE I LUBIANE

• 29 listopada odbył się szkolny konkurs recytatorski ,,WIERSZE ZNANE I LUBIANE". I miejsce zdobył Marcel Jezierski kl.0, II miejsce zajął Jakub Wiśniewski z kl.I, III miejsce zajęli: Tobiasz Gil z kl.0 i Gabriel Filut z kl. III. Wyróżnienia: Natalia Wysocka, Weronika Mańkowska. Artur Acosta, Eliza Langowska i Wiktoria Cicherska. Gratulujemy wszystkim występującym i dziękujemy pani Iwonce za ten wspaniały konkurs!

• Powiatowy Konkurs Amatorskich Zespołów Teatralnych

• 22 listopada dwa zespoły aktorskie z naszej szkoły zaprezentowały spektakle teatralne w ramach Powiatowego Konkursu Amatorskich Zespołów Teatralnych ,który odbył się w SP 2 w Malborku .Reprezentanci klasy II ze spektaklem ,,NA POLSKIEJ WSI" zajęli- III miejsce, a grupa z klasy IV prezentując spektakl ,,POWRÓT ZUZI" - IV miejsce. Gratulujemy talentu naszym młodym aktorom!

• Zerówkowy teatrzyk

• Nasze maluszki stworzyły fantastyczne kukiełki i zaprezentowały swoje kreacje aktorskie. Brawa dla twórców kukiełek i małych-WIELKICH aktorów!

• Maluszki plastyczne

• 14 listopada nasi najmłodsi wzięli udział w zajęciach plastycznych w malborskiej Mediatece. Było fajnie i ciekawie.

• Dzień Pamięci Żołnierzy Wspólnoty Brytyjskiej

• 13 listopada uczciliśmy 245 brytyjskich żołnierzy, poległych w naszym mieście w trakcie dwóch wojen światowych. Obecni byli: Brytyjski Atache Obrony w Polsce pan pułkownik Dominic Morgan, Kapelan Kościoła Anglikańskiego w Polsce ks. David Brown, władze naszego miasta, kombatanci, Kapelan Wojska Polskiego, żołnierze brytyjscy i polscy oraz mieszkańcy Malborka. Chwała bohaterom!

• 11 XI 2018

•  W dniu Narodowego Święta Niepodległości uczestniczyliśmy w miejskich uroczystościach. Jak co roku obchody rozpoczęła msza święta, podczas której obecne były władze naszego miasta i powiatu, poczty sztandarowe służb mundurowych, związków i stowarzyszeń oraz szkół. Po mszy wszyscy przemaszerowaliśmy pod pomnik żołnierzy Armii Krajowej. Pochód urozmaiciły inscenizacje przypominające wydarzenia sprzed 100 lat. Była to świetna lekcja historii i patriotyzmu. Wszystkiego Najlepszego Polsko!

• Rekord dla Niepodległej

• 9 listopada dokładnie o godz. 11:11 razem z 24 tysiącami szkół i przedszkoli odśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy, aby uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Życzymy radosnego świętowania Dnia Niepodległości!

• Konkurs pieśni patriotycznej

• 8 listopada w Szkole Podstawowej nr 9 odbył się konkurs pieśni patriotycznych, w którym Zuzia z klasy V zdobyła III miejsce. Gratulacje, to wspaniały sukces!!!

• Wystawa

• Od 5 listopada możemy podziwiać niewielką, ale pełną uroku i plastycznego czaru wystawę prac Samanty. W swoich pracach artystka przedstawiła wiele ciekawych postaci, o których wie dosłownie wszystko... Fajnie, że podzieliłaś się swoimi pracami z nami. Dziękujemy!

• Bale jesienne

• 30 października dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego wraz z paniami z nauczania początkowego zorganizowały bal jesienny dla dzieci. Dziewczęta wspaniale się spisały, panie są pełne pochwał a dzieci super zadowolone! Wieczorem odbyła się jesienna dyskoteka, zabawa również była niezła! Dziękujemy!!!