• "Moja czysta okolica"

• Urząd Miasta Malborka zorganizował konkursy promujące dbałość o środowisko naturalne "MOJA CZYSTA OKOLICA". Nasi uczniowie: Justyna Stec, Magdalena Gałązka i Marek Jaroszyński z IIIG zdobyli nagrody w konkursie wiedzowym, a Judyta Jezierska z Vb nagrodę w konkursie plastycznym. Gratulacje dla uczestników konkursów!!!

• Dla Powstańców

• 21 IX 2018 r. Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji „Bohater On”. Ideą przedsięwzięcia jest wysyłanie okolicznościowych kartek do uczestników Powstania Warszawskiego, w których uczniowie osobiście mogą podziękować za bohaterską postawę wybranemu Powstańcowi. Łącznie wysłaliśmy 23 kartki.

• Pamięć

• 17 września nasz poczet sztandarowy uczestniczył w upamiętnieniu rocznicy napaści Sowieckiej Rosji na nasz kraj. W 1939 roku na naszych rubieżach, rozpoczęły się wywózki inteligencji polskiej na sybir. Wielu naszych rodaków zmarło w wyniku wyniszczającej pracy lub nie wróciło do kraju.

• Rzeź wołyńska

• Tego samego dnia upamiętniliśmy ofiary Rzezi wołyńskiej. Członkowie band Ukraińskiej Powstańczej Armii wymordowali ponad 1oo tysięcy naszych rodaków. Zabijali dzieci, kobiety, starców, tylko dlatego że byli Polakami. Cień tej zbrodni nadal ścieli się nad naszymi stosunkami pomiędzy państwami. Cześć pomordowanym!!!

• Rozgrywki szachowe rozpoczęte

• 15 września nasi szachiści wzięli udział w VI Grand Prix Juniorów w Tczewie. Walki nie były łatwe, w turnieju brali udział zawodnicy z niezłymi dokonaniami. Nasza zawodniczka Julia Gałązka została najlepszą zawodniczką turnieju wśród dziewcząt, a Kacprowi Jaszakowi udało się wykonać normę na V kategorię. Gratulacje!!!

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• 14 września odbyły się wybory do Prezydium Samorządu Uczniowskiego. Losowo wybrana Komisja Wyborcza czuwała nad prawidłowym przebiegiem wyborów. Wybory odbyły się sprawnie i bez przeszkód. Wyniki możemy zobaczyć w gablocie SU na dużym korytażu. Gratulujemy zwyciężcom i liczymy na owocną współpracę!

• Rok szkolny rozpoczęty

• 3 września 2018 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Mamy nową szkołę, nowych nauczycieli, nowe przedmioty, nowych uczniów i wiele sił do pracy! Powodzenia i samych sukcesów!!! (Zdjęcia w galerii)

• Nowy rok szkolny 2018/2019

• Nareszcie można iść do szkoły! Zapraszamy wszystkie dzieci, całą młodzież, rodziców i nauczycieli na rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w poniedziałek 3 września. Msza święta w kościele o godzinie 8:00, Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego o godzinie 9:00.

Prezentujemy plan lekcji na nowy rok szkolny. Prosimy o zapoznanie się z nim.

• 1 września

• Nasz Poczet Sztandarowy uczestniczył w uroczystości upamiętniającej rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. W naszej dzielnicy wojna odcisnęła swe piętno już w maju 1939 r., gdy niemieckie bojówki napadły na placówkę celników polskich. 1 września ich bohaterska postawa uniemożliwiła hitlerowcom opanowanie stacji w Tczewie, Polsce poświęcili swoje życie. CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!