• Turniej szachowy

• Uczestniczki kółka szachowego wzięły udział w Turnieju Szachowym Juniorów w Tczewie. 28 kwietnia próbowały swoich sił w prawdziwej walce! Pierwsze rundy nie wróżyły nic dobrego, ale kolejne... Patrycja i Daria zdobyły normę na IV i V kategorię! Gratulacje!!! Zdjęcia do obejrzenia w galerii kwietnia.

• Mistrz klawiatury

• 24 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się konkurs "Mistrz klawiatury". Nasza reprezentacja startowała w składzie: Zuzia Statkiewicz, Maciek Fera i Krystian Więcek. Walka była długa i wymagała nie lada umiejętności. W rezultacie, najlepszą wśród dziewczyn naszego miasta i nie tylko, została Zuzia zajmując generalnie miejsce IV. Chłopcy też spisali się nieźle plasując się na kolejnych miejscach. Gratulacje!!!

• Święto Konstytucji 3 Maja

• 3 maja 1791 r. w Warszawie sejm Rzeczypospolitej Obojga Narodów uchwalił pierwszą w Europie konstytucję, czyli dokument zawierający spis praw i obowiązków króla, posłów, sędziów i obywateli naszego państwa. W ten sposób Polska zapoczątkowała nowoczesny system państwowy wśród krajów europejskich. Dzisiaj trudno sobie wyobrazić, żeby jakiekolwiek państwo mogło istnieć bez konstytucji! 27 kwietnia uczciliśmy ten fakt uroczystą akademią. Zobaczcie zdjęcia w galerii kwietnia.

• Igrzyska Młodzieży Szkolnej

• Uczennice naszych klas gimnazjalnych zajęły III miejsce w powiecie w Drużynowych Biegach Przełajowych. Wszyscy nasi zawodnicy dali z siebie wszystko! Dzięki za Wasz wysiłek!!! W klasyfikacj indywidualnej Ania Włodarczyk zajęła III miejsce, a Natalia Knut II miejsce, mocne dziewczyny! GRATULACJE!!!

• Świetlicowy turniej cymbergaja

• W marcu trwał "Świetlicowy turniej cymbergaja". Dzieci poznawały zasady gry i doskonaliły celność, taktykę i uderzenia. W turnieju wzięło udział 18 graczy! Mistrzem świetlicy została Magdalena Kalinowska, która zwyciężyła 6 przeciwników i strzeliła im aż 117 goli!!! Kolejne miejsca zajęli: Oliwier Langowski (5 zwycięstw i 74 gole) oraz Kacper Przywarski (4 wygrane i 20 goli). Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników!!!

• Trampoliny

• W naszej szkole odbyły się niespotykane lekcje wychowania fizycznego. Uczniowie starszych klas mogli "pokicać" na trampolinach z Betty. Wszyscy chętnie ,,Ruszali się z Betty". Duuużo śmiechu i nie takie łatwe ćwiczenia, jakby się wydawało. Wszyscy powinni tego spróbować! Zobaczcie zdjęcia w galerii kwietnia.

• Upamiętnienie

• Wiosną 1940 roku, w Katyniu, Miednoje, Charkowie, Bykowni, Kuropatach i innych miejscach, zamordowano około 21 768 obywateli Polski. Gwałcąc prawo międzynarodowe, radziecka policja polityczna NKWD dokonała mordu na 10 tys. oficerów wojska i policji. Do tej tchórzliwej zbrodni Rosja przyznała się dopiero 13 IV 1990 r. Uczestniczyliśmy w upamiętnieniu ofiar tego aktu. Cześć ich pamięci!

• Nasza zeróweczka.

• Tej wiosny nasze najmłodsze dzieciaki bardzo się napracowały. Przygotowały całe Święta, wykonały kolorowe mydełka i jaszcze zdążyły namalować portret pani. Ufff, gratulujemy sił i fantazji!!!

Zdjęcia możecie zobaczyć w galerii kwietnia.

• GG, tego jeszcze nie wiecie!

• Nasza "Góra Grosza". Policzyliśmy 13 607 różnych monet(!), ważyły 26 kilogramów (możecie wierzyć, że to ciężkaaaa Góra!). Razem nasza "Góra Grosza" ma wartość 263,49 zł. Taki raport wysłaliśmy organizatorom. Ciekawe, czy byliśmy dokładni? Jeszcze raz ogromne dzięki wszystkim Rachmistrzom, szacun i pozdro!

• Nawiązaliśmy współpracę!

• List intencyjny między naszą szkołą, a CBS Primary School w Kilkenny w Irlandii podpisany! Od teraz, nasze placówki będą współpracować na rzecz wymiany doświadczeń i wspólnych projektów.

• Wiosna na Żuławach!!!

• Wiosna już przyszła na Żuławy! Dzieci na zajęciach Szkolnego Koła Regionalnego "Żuławiaczek" wykonały kolorowy plakat o tematyce wiosennej.

• Sukces!!!

• Drużyna dziewcząt w składzie: Julia Beeg, Dominika Garbala, Magdalena Kalinowska, Natalia Knut, Wiktoria Latkiewicz, Amelia Pidek, Katarzyna Reksa, Julia Stec, Julita Szymczak, Patrycja Wochna, wywalczyły dziś II miejsce w MISTRZOSTWACH MALBORKA w MINIKOSZYKÓWCE. Gratulujemy sukcesu!!!!

• Sukces!!!

• Nasze uczennice zajęły II miejsce w Malborskich Eliminacjach Powiatowych XXXV edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Gratulujemy talentu!

• Dzień liczby Π

• 14 i 15 marca w naszej szkole królowała Matematyka. Uczennice kl. IIG Justyna Stec, Karolina Wochna, Ania Włodarczyk, Dagmara Siwiak, w ramach projektu gimnazjalnego przygotowały konkursy i quizy matematyczne. W tych dniach odbył się również Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur" oraz konkurs szachowy. W kl. IIG obejrzeliśmy film pt. "Jak znienawidziłem matematykę", który udowadnia, że matematyka nie zniewala, a daje wolność.