• Aktualności

      • Kolejny sukces!

      • We wtorek 10 maja 2023 w Urzędzie Miasta Malborka odbył się gminny etap Konkursu o zamkach gotyckich 2023 dla uczniów malborskich podstawówek, w którym najlepsi okazali się Klaudia Zawadzka z naszej szkoły i uczeń z Zespołu Szkół Katolickich. Obydwoje otrzymali tę samą maksymalną liczbę punktów.

       Konkurs podzielony jest na dwa etapy. Gminny przeprowadzany jest w 14 miastach należących do do organizacji, a więc prócz Malborka to jeszcze: Człuchów, Bytów, Lębork, Nowe, Gniew, Malbork, Sztum, Kwidzyn, Ostróda, Nidzica, Olsztyn, Działdowo, Lidzbark Warmiński i Kętrzyn.

       Klaudia będzie reprezentować naszą szkołę w etapie centralnym w Olsztynie 12 czerwca 2023. Trzymamy kciuki i życzymy sukcesu!

       W etapie gminnym brali udział jeszcze dwaj nasi uczniowie - Jan Sobczyński i Gabriel Filut, którzy również mogą być zadowoleni ze swoich wyników.

       Gratulujemy!

        

       źródło: https://malbork.naszemiasto.pl/konkurs-o-zamkach-gotyckich-2023-w-malborku-dwoje-uczniow/ar/c5-9319043

        

        

      • BIESIADA POD LIPĄ

      • Serdecznie zapraszamy na festyn "BIESIADA POD LIPĄ”, który odbędzie się 19 maja (piątek) 2023 r. w godz. 14.30-18.00. W programie przewidziane występy artystyczne uczniów, zawody sportowe, loteria fantowa, kiermasz książek oraz wiele niespodzianek. Przybyli goście będą mieli okazję skosztować przysmaków szkolnej kawiarenki, baru sałatkowego, grilla, wód smakowych itp. Podczas festynu będzie możliwość rozmowy z przyszłymi wychowawczyniami oddziału zerowego oraz klasy pierwszej. Z chęcią opowiemy o ofercie naszej szkoły i zapoznamy z zasadami rekrutacji uzupełniającej do oddziału przedszkolnego i do klasy pierwszej. Rekrutacja startuje 22 maja - nadal dysponujemy wolnymi miejscami. Zapraszamy do szkoły z sercem! Dyrektor, grono pedagogiczne, Rada Rodziców oraz uczniowie SP 6.

      • Pasowanie na czytelnika

      • 15 maja w szkolnej bibliotece odbyło się pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników. Przed pasowaniem pierwszoklasiści zapoznali się z regulaminem wypożyczania książek oraz z informacjami jak należy o nie dbać. Następnie przyszedł czas na uroczyste pasowanie największą książką w zbiorach szkolnej biblioteki. Na koniec mali czytelnicy otrzymali w nagrodę książki oraz mieli okazję zobaczyć występy przygotowane przez ich starszych kolegów.

      • "Mikołaj Kopernik w Malborku"

      • 12 maja, w Muzem Miasta Malborka, odbyło się wręczenia nagród laureatom konkursu plastycznego "Mikołaj Kopernik w Malborku". Wybór nie był łatwy, bo na konkurs nadesłano 97 prac! Tym milej nam pogratulować sukcesu Lenie Dębickiej, która zdobyła pierwsze miejsce w kategorii klas I-III, oraz Lenie Kapuścińskiej i Kindze Słowińskiej, które zdobyły wyróżnienia! BRAWO! Wszystkie prace można oglądać na wystawie w Muzeum Miasta Malborka - warto wpaść!!! 

      • Zerówkowicze w zamku

      • 12 maja dzieci z oddziału zerowego uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Zamkowym w Malborku. Razem z panią Ewą miały okazję poznać wiele ciekawych informacji dotyczących naszego zamku. Dzieci dowiedziały się z czego zbudowany jest zamek oraz wysłuchały legendy o św. Jerzym.

      • Moja, Twoja, Nasza Biblioteka

      • Uczennice kl. VI A w dzisiejszej grze terenowej organizowanej przez Pomorską Bibliotekę Pedagogiczną w Malborku  pt. "Moja, Twoja, Nasza Biblioteka" zajęły III miejsce. Gratulujemy!!!

      • Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

      • W ramach Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, który obchodzony jest dnia 8 maja, uczniowie klasy V uczestniczyli w spotkaniu z pisarką Agnieszką Korol. Pani Agnieszka wydała swoją najnowszą książkę pt. "Król Neonii". Opowiadała o swojej twórczości. Zachęciła uczniów do odtworzenia kilku ról na podstawie fragmentów czytania z najnowszej książki! #mediatekamalbork

      • Wiatr w żagle

      • 10 maja, w ramach projektu "Pomorskie Żagle Wiedzy" uczniowie z klasy V, VI i VII uczestniczyli w szkoleniu żeglarskim. Podczas szkolenia uczniowie modernizowali wiadomości i umiejętności z zakresu ratownictwa, nawigacji i radiolokacji!

      • Narodowy Dzień Zwycięstwa

      • 08 maja obchodziliśmy 78. rocznicę zakończenia II Wojny Światowej. Był to nakrwawszy i największy konflikt zbrojny, w który zaangażowały się 72 państwa, a życie straciło 50 milionów ludzi. Jak wspomniał pan Burmistrz Marek Charzewski, "wojna pokazała bowiem najczarniejsze oblicze ludzkich możliwości... ludzie nie zdawali sobie sprawy, że człowiek może zgotować człowiekowi taki los". Składając kwiaty pod pomnikiem Celników Polskich uczciliśmy ofiary i bohaterów tamtych dni.

      • 3 maja

      • Msza święta za Ojczyznę rozpoczęła malborskie obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W uroczystości wzięła udział kompania honorowa 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego, władze miasta, powiatu, mieszkańcy Malborka i poczty sztandarowe służb mundurowych, stowarzyszeń i szkoł malborskich wraz z naszym. "Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek" - te słowa Cypriana Kamila Norwida przypomniał ks. Arkadiusz Śnigier. To ważne słowa, mówiące o tym, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za losy kraju. Pamiętajmy o tym!

      • Konkurs plastyczny "Kartka urodzinowa dla Malborka"

      • Przekazujemy wspaniałą wiadomość! Nasze dwie uczennice Ola Dawid (I)  i Małgosia Krawczykiewicz (ll) zajęły dwa pierwsze miejsca w konkursie plastycznym z okazji urodzin Malborka. Cieszymy się i  gratulujemy!!!

      • IV A w Środowiskowym Domu Samopomocy

      • 28 kwietnia uczniowie klasy lV A spotkali się z podopiecznymi ŚDS w Malborku, obejrzeli ich pracownie i dowiedzieli się jak spędzają czas. Nastepnie wraz i podopiecznymi udali się na wystawę do Galerii Nova w Szpitalu Jerozolimskim, gdzie mogli obejrzeć piękne prace, a autorzy tych prac mogli opowiedzieć o swojej twórczości. Takie spotkanie, tym samym integracja uczniów z osobami niepełnosprawnymi i ich sztuką, na pewno przyniosła korzyści obu stronom.

      • Łamigłówkowy Zawrót Głowy

      • Uczniowie naszej szkoły brali udział w III edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego "Łamigłówkowy Zawrót Głowy". Konkurs składał się z trzech etapów. Miło nam poinformować, że tytuł finalisty zdobył uczeń klasy czwartej Tobiasz Gil. GRATULUJEMY!!!

      • Ludzie i ich historie - Ognista pantera

      • 20 kwietnia do wspólnego oglądania filmu "Ludzie i ich historie - Ognista pantera" zaprosił nas Kajetan Doubrawski, uczeń kl. V naszej szkoły i wnuk nieżyjącego już Zbigniewa Doubrawskiego - jednego z byłych mieszkańców Kaldowa, mistrza w skokach na motocyklowej trampolinie, zwycięzcę Grand Pix Kanady. Kajtek koleżankom i kolegom odpowiedział o swoim dziadku, który w 1956 roku opuścił swój dom rodzinny i wyjechał za granicę, aby spełnić swoje marzenia. Jako znakomity kaskader i konstruktor samochodów znany był prawie na całym świecie.

       W połowie lat 50 zwyciężał w wielu wyścigach samochodowych w Europie Zachodniej i Ameryce. Swojej pasji poświęcił cale życie. Po latach prowadził w Kaldowie warsztat naprawy samochodów zagranicznych i budowal kolejny samochód o nazwie " Ognista pantera".

       Kajtek jest bardzo dumny z dziadka. I tak jak dziadek i tata wykazuje ogromne zainteresowanie samochodami. Kajtek prezentując postać swojego dziadka przekonywał rówieśników, że warto mieć marzenia i pracować nad tym, aby się spełniły . Jak mówią " świat należy do odważnych". A, odwagi na pewno panu Zbigniewowi nie brakowało! Mamy nadzieję, że nasi uczniowie również odważnie będą spełniać swoje marzenia.

      • Mali Wielcy Ogrodnicy

      • Choć aura nie była sprzyjająca, nasi Ogrodnicy dzielnie pracowali sadząc kwiatki. Dzięki uprzejmości #OgrodnictwoArkadiuszKrzysztofDziweńka zostaliśmy obdarowani sadzonkami bratków i stokrotek. Serdecznie dziękujemy!!! Kolorowe kompozycje będą naszą dekoracją podczas festynu „Pod lipą”, który odbędzie się 19 maja 2023 r.