• Walentynki

• Jak zawsze w Walentynki, wszyscy ubraliśmy się na czerwono, przygotowaliśmy walentykowe kartki i prawiliśmy sobie tylko miłe słowa. Natalia z klasy IV A, wraz z asystą innych członków Samorządu Uczniowskiego i wolontariuszy zbierała tajemne wyznania do pocztowej skrzynki, a później nasi listonosze dostarczali listy do właściwych osób. Było wiele radości i szkoda że taki dzień jest tylko raz w roku, ale przecież mili dla siebie możemy być zawsze!

• Bal karnawałowy klas 0 - III

• 09 lutego odbył się huczny bal! Dzieci z młodszych klas przebrały się za swoje ulubione postacie, zgomadziły mnóstwo smacznych przekąsek i wyruszyły w tany. Bal wymyśliły i zorganizowały dzieci z Samorządu Uczniowskiego z klasy IV, wspierane przez ochotniczki z klas VI i VII. Były tańce na gazetach, konkurs na najpiękniejsze przebranie, tańce z miotłą i wiele innych atrakcji, a po każdej czekały słodkie nagrody. Dzieciom bardzo się podobało i wielkimi brawami dziękowały organizatorkom. Zobaczcie jak szaleliśmy!

• Od Kopernika do podboju kosmosu

• Uczestnicy kółka informatycznego przez kilka zajęć tworzyli prace plastyczne w programie GIMP. Dzieła były tworzone na konkurs organizowany przez Szkołę Podstawową nr 8, w technice kolażu cyfrowego. Zadanie było bardzo trudne, ale udało się zrealizować nasze pomysły, ale najważnieszym sukcesem jest zdobycie nowych umiejętności. Brawo dla naszych twórców!

• DBI

• Podczas lekcji informatyki i lekcji wychowawczej, nasza mlodzież stworzyła plakaty informujące młodszych uczniów o niebezpieczeństwach, z którymi każdy z nas może spotkać się w Internecie. Efekty pracy świadczą o zaangażowaniu i sporej wiedzy na ten temat.

• Przygotowania do balu

• Przygotowania do karnawałowego balu klas 0 - III w toku. Trzeba wielu sił, aby nadmuchać wielką liczbę balonów i jeszcze więcej umiejętności aby je zawiązać, ale daliśmy radę!

• Kosmiczni artyści

• Nasi mali-wielcy artyści przez kilka spotkań tworzyli prace z okazji 550. rocznicy urodzin naszego największego naukowca - Mikołaja Kopernika. Temat "Od Kopernika do podboju kosmosu", inspirowany konkursem organizowanym przez SP 8 w Malborku, dał naszym dzieciom sposobność wyruszenia w daleką kosmiczną podróż. Zobaczcie co nasi twórcy widzieli wśród dalekich galaktyk.

• Zimowa świetlica

• 07 lutego. Świetna pogoda sprzyja wypoczynkowi z zimowymi zabawami. Dzieci skupione w świetlicy szkolnej wykazują wiele pomysłowości w organizowaniu wspólnych aktywności. Uśmiechy na buziach świadczą o tym, że zabawy na śniegu są super!

• Plastyka

• 06 lutego Praca plastyczna wykonana techniką wydrapywanki... dużo pracy, ale efekt końcowy WoW!

• DBI

• 06 lutego po odbytej wcześniej lekcji informatyki, klasa VIII A podczas lekcji wychowawczej, pracowała nad plakatami o problematyce związanej z bezpiecznym użytkowaniem Internetu. Swoje prace wykonywaliśmy dla dzieci z młodszych klas, aby pamiętały o niebezpieczeństwach w cyfrowym świecie! Nie było łatwo, bo czasu mało, ale doceńcie nasze wysiłki!

• Avatar

• W poniedziałek 6.02.2023 r., uczniowie kl. VII i VI obejrzeli w kinie Helios w Tczewie film pt. "Avatar. Istota wody". Była to nie tylko immersyjna podróż w głąb błękitnej otchłani, ale także refleksja nad naturą człowieczeństwa, które dostrzegane jest zarówno w błękitnoskórych Na vi, jak i w chciwych, siejących zniszczenie mieszkańcach umierającej Ziemi. Warto było pojechać na ten wzruszający i wyciskający łzy film.

• DBI 2023

• 03 lutego rozpoczęliśmy nasz szkolny Dzień Bezpiecznego Internetu. Nasza inicjatywa jest jedną z 2592 w Polsce. W ramach naszych działań odbędą się lekcje informatyki poświęcone bezpieczeństwu oraz lekcje wychowawcze o tej tematyce. W ten sposób pragniemy przypominać naszej młodzieży i sobie samym, że Internet to świetne narzędzie do pracy, rozrywki i kontaktów, ale i miejsce pełne różnych zagrożeń.

• Zostań Gigantem!!!

• Gorąco zachęcamy dzieci z klas IV - VIII, do wzięcia udziału w akcji programowania! To fajna sposobność do spędzenia wolnego czasu i nauczenia się tworzenia programów w różnych językach. Potrzebne informacje zawiera link, ktróry znajdziecie pod obrazkiem! Programujcie i cieszcie się zabawą!!!

• Finał WOŚP

• Z wielką radością pragniemy poinformować, że podczas 31. Finału WOŚP stoisko naszej szkoły zebrało 1160,66 złotych!!! Ogólnie w naszym mieście udało się zadeklarować kwotę 196 000 zł (i chyba trochę hrywien). Jeszcze raz wielkie dzięki naszym wolontariuszkom i wolontariuszom! Wszystkim życzymy zdrówka!!!

• 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

• 29 stycznia uczestniczyliśmy w Finale WOŚP. Dziewczęta z klasy VIII A przygotowały wiele smaczności i zadziwiły profesjonalizmem w prowadzeniu naszego kramiku. Mogliśmy spotkać się z naszymi wolontariuszami (pozdro dla Marcela z klasy IV A) i występującymi artystkami. Dziękujemy wszystkim dziewczynom i ich Mamom za świetne przygotowanie stanowiska, artystkom za świetne występy, pani Marcie za przygotowanie wokalistek! Jesteście SUPER!!!

• Ferie zimowe w oddziale przedszkolnym

• 27 stycznia Ferie zimowe w oddziale przedszkolnym to czas super zabawy i realizacji ciekawych pomysłów. Dzieci brały udział w twórczych aktywnościach plastycznych, malowały farbami i tworzyły fantastyczne papierowe zabawki. W trakcie zajęć dzieci utrwalały kodowanie tworząc różnorodne obrazy. Uczyły się również grać na dzwonkach chromatycznych, słuchały ulubionych bajek oraz brały udział w zabawach na świeżym powietrzu!!!