• Kosmiczni artyści

• Nasi mali-wielcy artyści przez kilka spotkań tworzyli prace z okazji 550. rocznicy urodzin naszego największego naukowca - Mikołaja Kopernika. Temat "Od Kopernika do podboju kosmosu", inspirowany konkursem organizowanym przez SP 8 w Malborku, dał naszym dzieciom sposobność wyruszenia w daleką kosmiczną podróż. Zobaczcie co nasi twórcy widzieli wśród dalekich galaktyk.

• Zimowa świetlica

• 07 lutego. Świetna pogoda sprzyja wypoczynkowi z zimowymi zabawami. Dzieci skupione w świetlicy szkolnej wykazują wiele pomysłowości w organizowaniu wspólnych aktywności. Uśmiechy na buziach świadczą o tym, że zabawy na śniegu są super!

• Plastyka

• 06 lutego Praca plastyczna wykonana techniką wydrapywanki... dużo pracy, ale efekt końcowy WoW!

• DBI

• 06 lutego po odbytej wcześniej lekcji informatyki, klasa VIII A podczas lekcji wychowawczej, pracowała nad plakatami o problematyce związanej z bezpiecznym użytkowaniem Internetu. Swoje prace wykonywaliśmy dla dzieci z młodszych klas, aby pamiętały o niebezpieczeństwach w cyfrowym świecie! Nie było łatwo, bo czasu mało, ale doceńcie nasze wysiłki!

• Avatar

• W poniedziałek 6.02.2023 r., uczniowie kl. VII i VI obejrzeli w kinie Helios w Tczewie film pt. "Avatar. Istota wody". Była to nie tylko immersyjna podróż w głąb błękitnej otchłani, ale także refleksja nad naturą człowieczeństwa, które dostrzegane jest zarówno w błękitnoskórych Na vi, jak i w chciwych, siejących zniszczenie mieszkańcach umierającej Ziemi. Warto było pojechać na ten wzruszający i wyciskający łzy film.

• DBI 2023

• 03 lutego rozpoczęliśmy nasz szkolny Dzień Bezpiecznego Internetu. Nasza inicjatywa jest jedną z 2592 w Polsce. W ramach naszych działań odbędą się lekcje informatyki poświęcone bezpieczeństwu oraz lekcje wychowawcze o tej tematyce. W ten sposób pragniemy przypominać naszej młodzieży i sobie samym, że Internet to świetne narzędzie do pracy, rozrywki i kontaktów, ale i miejsce pełne różnych zagrożeń.

• Zostań Gigantem!!!

• Gorąco zachęcamy dzieci z klas IV - VIII, do wzięcia udziału w akcji programowania! To fajna sposobność do spędzenia wolnego czasu i nauczenia się tworzenia programów w różnych językach. Potrzebne informacje zawiera link, ktróry znajdziecie pod obrazkiem! Programujcie i cieszcie się zabawą!!!

• Finał WOŚP

• Z wielką radością pragniemy poinformować, że podczas 31. Finału WOŚP stoisko naszej szkoły zebrało 1160,66 złotych!!! Ogólnie w naszym mieście udało się zadeklarować kwotę 196 000 zł (i chyba trochę hrywien). Jeszcze raz wielkie dzięki naszym wolontariuszkom i wolontariuszom! Wszystkim życzymy zdrówka!!!

• 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

• 29 stycznia uczestniczyliśmy w Finale WOŚP. Dziewczęta z klasy VIII A przygotowały wiele smaczności i zadziwiły profesjonalizmem w prowadzeniu naszego kramiku. Mogliśmy spotkać się z naszymi wolontariuszami (pozdro dla Marcela z klasy IV A) i występującymi artystkami. Dziękujemy wszystkim dziewczynom i ich Mamom za świetne przygotowanie stanowiska, artystkom za świetne występy, pani Marcie za przygotowanie wokalistek! Jesteście SUPER!!!

• Ferie zimowe w oddziale przedszkolnym

• 27 stycznia Ferie zimowe w oddziale przedszkolnym to czas super zabawy i realizacji ciekawych pomysłów. Dzieci brały udział w twórczych aktywnościach plastycznych, malowały farbami i tworzyły fantastyczne papierowe zabawki. W trakcie zajęć dzieci utrwalały kodowanie tworząc różnorodne obrazy. Uczyły się również grać na dzwonkach chromatycznych, słuchały ulubionych bajek oraz brały udział w zabawach na świeżym powietrzu!!!

• Turniej Szachowy dla WOŚP

• Szachiści! Pamiętajcie o turnieju dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Udział w turnieju to fajna zabawa i pomoc potrzebującym! Zapisy i regulamin pod adresem:

Powodzenia!!!

• Hura, już ferie!!!

• Wszystkim życzymy spokojnego, zdrowego i owocnego wypoczynku w czasie zimowych ferii! Samych słonecznych dni i mnóstwa okazji do radości!

• "Mała książka - wielki człowiek"

• Książka jest z nami od najmłodszych lat. Można czytać samodzielnie lub z  udziałem najbliższych. 13 stycznia uczniowie klasy pierwszej w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymała Wyprawkę Czytelniczą!!!
              Bawcie się dobrze w czasie ferii.

• Gdzie jest "Purtek"?

• 12 stycznia uczniowie z oddziału przedszkolnego wzięły udział w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Zamkowym w Malborku, w których zwiedzały komnaty zamku, odgadywaly zagadki, układały napisy do obrazka i poszukiwały zamkowego diabełka Purtka.

• Kodowanie na dywanie

• 12 stycznia podczas zajęć, nasze maluchy chętnie pracują z dwustronną matą do kodowania i układają wzór na podstawie słownej instrukcji, a także rozwiązują zadania matematyczne. To świetna nauka przez zabawę.

• "A, my kucharzymy na Żuławach..."

• ...w środę 11.01.23 r. uczniowie ze SKR "Żuławiaczek" robili ruskie pierogi. Skąd ruskie pierogi na Żuławach? Przepis na potrawę został przywieziony przez ludność mieszkającą na Kresach Wschodnich, która przybyła na te tereny po 1945 r., gdy trwała tu akcja przesiedleńcza. Tak naprawdę, są to pierogi polskie. Ich nazwa wynika z zawirowań historycznych i zmian granic. Po II wojnie światowej Lwów znalazł się  poza granicami Polski, dlatego nazwa pierogów zmieniła się na ruską. Ale nie od Rosji, tylko od Rusi Czerwonej, czyli Kresów Wschodnich!!!
              #laboratoriaprzyszlosci

• Żywa lekcja historii

• 11 stycznia, uczniowie klas IV - VIII wzięli udział w żywej lekcji historii, podczas której poznali uzbrojenie rycerskie oraz rytuał pasowania na rycerza. Można było poznać obowiązki rycerza, ciężar jego zbroi i samemu stać się średniowiecznym wojownikiem. Było fajnie, dziękujemy!!!